تازه های آسمونی
خانه > گردشگری > جهانگردی > مزایای تابعیت در ایالات متحده
 • طراحی سایت
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • loading...

  مزایای تابعیت در ایالات متحده

  benefits-american-citizenship(1)

  در این ‌مطلب آسمونی می خواهیم در رابطه با شرایط اخذ اقامت آمریکا صحبت کنیم و بیشتر به این موضوع بپردازیم که آیا با تولد در آمریکا می توان تابعیت آمریکا را دریافت کرد یا خیر. ابتدا باید بدانیم که چگونه شهروند امریکایی باشیم.

  برای اینکه به توان به یک شهروند امریکایی تبدیل شد دو راه اصلی وجود دارد:

  1- در بدو تولد شهروند امریکا شدن

  2- بعد از تولد از طریق قبول تابعیت شهروند امریکا شدن.

  برای اینکه در بدو تولد بتوان به یک شهروند امریکایی تبدیل شد، فرد باید در ایالات متحده یا در مناطقی که در حوزه ی قضایی ایالات متحده امریکاست متولد شد. کسانی که حتی یکی از والدینش در هنگام تولدش شهروند امریکایی بوده است نیز امکان دارد واجد شرایط تابعیت در بدو تولد شوند. اگر در هنگام تولد شخصی شهروند امریکایی نشد، باید برای قبول تابعیت از طریق خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) اقدام کند. در این قسمت می خواهم در رابطه با مزایای داشتن تابعیت ایالات متحده آمریکا توضیحاتی دهم.

  benefits-american-citizenship

  مزایای تابعیت ایالات متحده:

  برای یک شهروند امریکایی مزایای بسیاری وجود دارد. یک شهروند امریکایی حق رأی دارد اما کسانی که شهروند نیستند این حق را ندارند. همچنین فقط شهروندان می توانند در رای گیری انتخابات فدرال رأی بدهند، حتی ایالات متحده حق رأی در انتخابات ایالتی و محلی را هم فقط به شهروندان خود اختصاص داده است. در بعضی مواقع، شهروندان در هنگام پردازش سریع تر مهاجرت به ایالات متحده برای آوردن اعضای خانواده خود از خارج از کشور بهره مند می گردند.

  حتی آن دسته از افرادی که یکی از والیدنش شهروند امریکایی باشد و او خارج از ایالات متحده متولد شود، به صورت خودکار به عنوان یک شهروند امریکایی محسوب می گردد. یکی از مزایای شهروندان امریکایی بودن داشتن دسترسی به کمک های دولت ایالات متحده در هنگام سفر به خارج از کشور و بهره مندی از آن و حتی اگر یک شهروند امریکایی باشید و گذرنامه امریکایی داشته باشید، ممکن است در هنگام سفر به کشورهای دیگری که با ایالات متحده موافقتنامه محلی دارند دیگر نیازی به دریافت روادید برای سفر به آن کشورها را ندارد.

  یکی از راه های تبعیت در آمریکا برای افرادی که گرین کارت ندارند، بخت آزمایی از طریق ثبت نام لاتاری می باشد.

  از آنجایی که اکثر سازمان های دولتی امریکا کارکنان خود را ملزم به داشتن تابعیت می کنند پس شهروندان امریکایی دسترسی بیشتری به مشاغل فدرال دارند. همچنین آنها دسترسی بیشتری به استفاده از برجسته ترین آموزش های عالی در جهان را دارند و به راحتی می توانند از شرایط نرخ شهریه دولتی در کالج ها و دانشگاه های دولتی استفاده کنند. در نهایت، همچنین شهروندان امریکایی شانس بیشتری برای به دست آوردن مقامات دفتری را دارند زیرا برای انتخاب بسیاری از مقامات دفتری داشتن تابعیت الزامی است.

  benefits-american-citizenship(4)

  benefits-american-citizenship(2)

  benefits-american-citizenship(3)

  همچنین مطلب زیر را بخوانید:

  نکاتی در مورد زندگی در آمریکا

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=115698
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  خصوصیات اخلاقی مردم روسیه

  همه کشورها خصیوصیات اخلاقی و سبک زندگی متفاوتی دارند. از آنجا که جام جهانی 2018 …

  نظرات

  1. در مورد تابعیت به ایران و پناهندگی هم مطالب بیشتری بذارید
   با تشکر

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.