در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > گردشگری > جهانگردی > مزایای تابعیت در ایالات متحده
کانال تلگرام کوروش

مزایای تابعیت در ایالات متحده

benefits american citizenship1 مزایای تابعيت در ایالات متحده

در این ‌مطلب آسمونی می خواهیم در رابطه با شرایط اخذ اقامت آمریکا صحبت کنیم و بیشتر به این موضوع بپردازیم که آیا با تولد در آمریکا می توان تابعیت آمریکا را دریافت کرد یا خیر. ابتدا باید بدانیم که چگونه شهروند امریکایی باشیم.

برای اینکه به توان به یک شهروند امریکایی تبدیل شد دو راه اصلی وجود دارد:

1- در بدو تولد شهروند امریکا شدن

2- بعد از تولد از طریق قبول تابعیت شهروند امریکا شدن.

برای اینکه در بدو تولد بتوان به یک شهروند امریکایی تبدیل شد، فرد باید در ایالات متحده یا در مناطقی که در حوزه ی قضایی ایالات متحده امریکاست متولد شد. کسانی که حتی یکی از والدینش در هنگام تولدش شهروند امریکایی بوده است نیز امکان دارد واجد شرایط تابعیت در بدو تولد شوند. اگر در هنگام تولد شخصی شهروند امریکایی نشد، باید برای قبول تابعیت از طریق خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) اقدام کند. در این قسمت می خواهم در رابطه با مزایای داشتن تابعیت ایالات متحده آمریکا توضیحاتی دهم.

benefits american citizenship مزایای تابعيت در ایالات متحده

مزایای تابعیت ایالات متحده:

برای یک شهروند امریکایی مزایای بسیاری وجود دارد. یک شهروند امریکایی حق رأی دارد اما کسانی که شهروند نیستند این حق را ندارند. همچنین فقط شهروندان می توانند در رای گیری انتخابات فدرال رأی بدهند، حتی ایالات متحده حق رأی در انتخابات ایالتی و محلی را هم فقط به شهروندان خود اختصاص داده است. در بعضی مواقع، شهروندان در هنگام پردازش سریع تر مهاجرت به ایالات متحده برای آوردن اعضای خانواده خود از خارج از کشور بهره مند می گردند.

حتی آن دسته از افرادی که یکی از والیدنش شهروند امریکایی باشد و او خارج از ایالات متحده متولد شود، به صورت خودکار به عنوان یک شهروند امریکایی محسوب می گردد. یکی از مزایای شهروندان امریکایی بودن داشتن دسترسی به کمک های دولت ایالات متحده در هنگام سفر به خارج از کشور و بهره مندی از آن و حتی اگر یک شهروند امریکایی باشید و گذرنامه امریکایی داشته باشید، ممکن است در هنگام سفر به کشورهای دیگری که با ایالات متحده موافقتنامه محلی دارند دیگر نیازی به دریافت روادید برای سفر به آن کشورها را ندارد.

از آنجایی که اکثر سازمان های دولتی امریکا کارکنان خود را ملزم به داشتن تابعیت می کنند پس شهروندان امریکایی دسترسی بیشتری به مشاغل فدرال دارند. همچنین آنها دسترسی بیشتری به استفاده از برجسته ترین آموزش های عالی در جهان را دارند و به راحتی می توانند از شرایط نرخ شهریه دولتی در کالج ها و دانشگاه های دولتی استفاده کنند. در نهایت، همچنین شهروندان امریکایی شانس بیشتری برای به دست آوردن مقامات دفتری را دارند زیرا برای انتخاب بسیاری از مقامات دفتری داشتن تابعیت الزامی است.

benefits american citizenship4 مزایای تابعيت در ایالات متحده

benefits american citizenship2 مزایای تابعيت در ایالات متحده

benefits american citizenship3 مزایای تابعيت در ایالات متحده

همچنین مطلب زیر را بخوانید:

نکاتی در مورد زندگی در آمریکا

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=115698
آموزش پیش بینی فوتبال
هدیه ظرف غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

شرایط سفر به ایتالیا

غذاهای لذیذ، مناظر شهری زیبا، تاریخ طولانی و هیجان انگیز تمام مواردی هستند که باعث …

% دیدگاه، نظر شما چیست؟

  1. در مورد تابعیت به ایران و پناهندگی هم مطالب بیشتری بذارید
    با تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی