تازه های آسمونی
خانه > گردشگری > جهانگردی > آشنایی با کشور اتریش
املاک کوهک
فولاد صنعت صداقت
تبلیغات اینترنتی

آشنایی با کشور اتریش

austria-intro (2)

نام رسمی کشور: اتریش

پایتخت: وین

زبان رسمی: آلمانی

نوع حکومت: جمهوری فدرال

مذهب: کاتولیک رومی, پروتستان

واحد پول: یورو

امید طول عمر: ۷۳/۹

جمعیت: ۸,۱۶۹,۹۲۹ نفر

عضویت: سازمان ملل متحد ، اتحادیه بازرگانی آزاد اروپا، سازمان همکاری اقتصاد و توسعه، کنفرانس امنیت و همکاری در اروپا، شورای اروپا. 

جغرافیای کشور اتریش

کوههای آلپ که بسیاری از آنها پوشیده است از مراتع و جنگلها، دو سوم مساحت اتریش را در بر دارد. زمینهای کم ارتفاع شرق اتریش متشکل است از تپه‌های کوتاه، آبگیر وین و ناحیه‌ای مسطح و ماندابی در کنار نویزیدلارزه در مرز مجارستان. در امتداد مرز چکسلواکی گرانکوه پوشیده از درختانی است که به ۱۲۰۰ متر ارتفاع می‌رسد.

رودهای مهم: دانوب، این، مور.

بلندترین نقطه: قله گروس گلوکنر، ۳۷۹۸ متر.

 آب و هوا: انواع آب و هوای محلی به دلیل اختلاف ارتفاع و جنبه‌های دیگر وجود دارد. شرق کشور خشک تر از غرب آن است، و به طور کلی در زمستان سردتر در تابستان گرم تر و در عین حال مرطوب تر از نواحی آلپی است. نواحیی که بیش از ۳۰۰۰ متر ارتفاع دارد در تمامی سال پوشیده از برف است.

شهرهای مهم: لینتس، گراتس، زالتسبورگ، اینسبروک،لاگن فورت، ویلاش ،ولس، سانکت پولتن ، دورن بیرن

مساحت: ۸۳۸۷۰ کیلومتر مربع

خط ساحلی: خط ساحلی ندارد

مختصات جغرافیایی: ۴۷ درجه و ۲۰ دقیقه شمالی و۱۳ درجه و ۲۰دقیقه شرقی

austria-intro (6)

نوع حکومت کشور اتریش

قدرت اجرایی مشترکا در دست رئیس جمهور فدرال – که برای دوره شش سال با رأی تمامی افراد بالغ انتخاب می‌شود – و شورای وزیران (کابینه)، تحت رهبری صدر اعظم فدرال است. رئیس جمهور شخصی را به صدر اعظم فدرال است. رئیس جمهور شخصی را به صدر اعظمی انتصال می‌کند که دارای پشتیبانی اکثریت در مجلس نمایندگان (ناسیونال رات) مجمع فدرال است.

۱۸۳ عضو مجلس نمایندگان برای دوره‌ای چهار ساله با رأی تمامی افراد بالع طبق روش تعیین تعداد نمایندگان به نسبت جمعیت هر منطقه انتخاب می‌شوند. ۶۳ عضو مجلس دیگر (بوند سرات) را مجالس هر کدام از نه ایالت جمهوری فدرال انتخاب می‌کنند. •

احزاب مهم سیاسی عبارتند از:  سوسیال دموکرات (سوسیالیست؛ SPO) ‌حزب مردم (محافظه کار) حزب آزادی (راستگرا؛ EPO) حزب سبز (VGO). ایالات اتریش (لندر) نام ایالت مساحت(کیلومتر مربع) مرکز اشتایرمارک ۱۶۳۸۷ گراتس اوبراوستررایش ۱۱۹۷۹ لینتس بورگنلاند ۳۹۶۶ آیزنشتادت تیرول ۱۲۶۴۷ اینسبروک زالتسبورگ ۷۱۵۴ زالتسبورگ فورآرلبرگ ۲۶۰۱ برگنتس کرنتن ۹۵۳۳ کلاگن فورت نیدراوستررایش ۱۹۱۷۱ سانکت پولتن وین ۴۱۵ وین

تاریخ معاصر اتریش

در ۱۹۱۸ و ۱۹۱۹ امپراتوری هاپسبورگ اتریش – هنگری تجزیه شد. جمهوری اتریش، به رغم حمایت فراوانی برای اتحاد با آلمان، به صورت کشوری مجزا ایجاد گشت. اتریش که طی دهه‌های ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ بی ثبات بود، در ۱۹۳۸ از سوی آلمان الحاق شد. در ۱۹۴۵ اتریش را آزاد ساختند، .ولی نیروهای اشغال گر متفقین تا ۱۹۵۵ وقتی استقلال جمهوری بی طرف اتریش به رسمیت شناخته شد، در آن کشور باقی ماندند. تحولات ۱۹۸۹ و ۱۹۹۰ در اروپای مرکزی موجب تشویق اتریش به از سر گرفتن روابط سنتی با مجارستا و جمهوری چک، اسلوونی، کرواسی و اسلوواکی گردید – که جملگی زمانی جزو امپراتوری هاپسبورگ بودند. اتریش یکی از نامزدهای عضویت در جامعه اروپاست.

austria-intro (5)

جاذبه های گردشگری اتریش

قصر شنبرون ( Schönbrunn Palace )  در وین

قصر پادشاهی هوفبورگ  ( Hofburg Imperial Palace ) در وین

کلیسای سنت استفان ( St. Stephen’s Cathedral )  در وین

قصر بلودر ( Belvedere Palace )  در وین

خانه اپرای ملی وین ( Vienna State Opera / Wiener Staatsoper )  در وین

ساختمان پارلمان اتریش ( Austrian Parliament Building )  در وین

بنای یادبود موزارت ( Mozart Monument ) در وین

موزه تاریخ طبیعی وین ( Museum of Natural History of Vienna ) در وین

کتابخانه ملی اتریش ( Austrian National Library / Nationalbibliothek )  در وین

قصر میرابل ( Palace of Mirabell ) در سالزبورگ

 کلیسای جامع سالزبورگ ( Salzburg Cathedral / Dome ) در سالزبورگ

قصر امبراس ( Schloss Ambras ) در اینسبروک

عمارت شهر ( City Hall / Rathaus) در گراتس

قصر اگنبرگ ( Eggenberg Palace ) در گراتس

قلعه و برج ساعت بر فراز کوه ( Graz Schlossberg ) در گراتس 

austria-intro

وضعیت نیروهای دفاع اتریش

کل نیروهای مسلح: ۰۰۰/۴۴ (۱۹۹۱). خدمت سربازی: ۶ ماه آموزشی؛ تا ۶۰ روز آموزش ذخیره‌ها ، تا ۹۰ روز آموزش تخصصی در هر سال برای مدت ۱۵ سال.

وضعیت آموزش اتریش

میزان با سوادی : بیش از ۹۸%. سنین تحصیل اجباری: ۶ تا ۱۵ سال. تعداد دانشگاه: ۱۸، شامل ۶ مؤسسه همطراز با دانشگاه.

وضعیت اقتصاد اتریش

اتریش با وجود این که حدود ۹۰% از نیاز غذایی‌اش را خود تولید می‌کند، فقط ۸% نیروی کار را در بخش کشاورزی دارد. زمین قابل کشت شرق کشور دارای خاک حاصلخیزی است که محصول خوبی از غلات و انگور برای شراب تولیدمی‌کند.

تولید لبنیات در مراتع شرق و کوههای آلپ اقلام صادراتی مهمی را تشکیل می‌دهد. تکیه گاه اصلی اقتصاد صنایع تولیدی می‌دهد. تکیه گاه اصلی اقتصاد صنایع تولیدی است که شامل ماشین آلات و لوازم ترابری، محصولات آهن و فولاد، فرآورده‌های نفتی، سیمان و کاغذ است. منابع طبیعی متشکل است از سنگ آهن و منیزیت، و همچنین امکان بالقوه تولید نیروی هیدروالکتریک و مهم ترین جنگلهای اروپای مرکزی. کوههای آلپ هم در تابستان و هم در زمستان بازدیدکنندگان را به خود جلب می‌کند و توریسم سهم مهمی از درآمد ارز خارجی را به خود اختصاص می‌دهد. اتریش به حفظ روابط اقتصادی با کشورهای اروپای مرکزی که زمانی جزو امپراتوری هاپسبورگ بودند می‌پردازند.

austria-intro (3)

ارتباطات در اتریش

در اتریش علاوه بر تلویزیون ملی، تلویزیون‌های خصوصی هم رواج دارند. اولین تلویزیون خصوصی این کشور در سال ۲۰۰۰ میلادی راه‌اندازی شد. رادیوهای خصوصی هم از دهه ۹۰ میلادی در این کشور راه‌اندازی شدند.خواندن روزنامه در هر روز برای خیلی از اتریشی‌ها یک قانون است. اغلب روزنامه‌های این کشور را بخش خصوصی منتشر می‌کند.

austria-intro (7) 

پرچم ونشان ملی اتریش

بر اساس افسانه ها پرچم کشور اتریش منسوب به دوک لئوپولد پنجم از فرمانروایان اتریش در اواخر قرن ۱۲ ام و پیامد جنگهای او در دوران جنگهای صلیبی است. پس از یک نبرد سخت، لباس او که تماما سفید بود سر تا پا آغشته به خون شد. زمانیکه دوک کمربندش را گشود، تنها قسمتی از لباس که زیر کمربند بود سفید مانده بود. بعدها این منظره تبدیل به سمبلی شد و پرچم اتریش از آن الهام گرفته شد.

نشان ملی اتریش (coat of arms of Austria) از سال ۱۹۱۹ بکار می رفته است (البته بدون زنجیر گسسته) و از سال ۱۹۴۵ این نشان با اضافه شدن زنجیر گسسته به آن مورد استفاده قرار می گرفت.عقاب در این نشان سمبل قدرت، تاج دیوار نمای عقاب سمبل طبقه متوسط جامعه، داس سمبل زراعت و کشاورزی، چکش سمبل صنعت و زنجیرگسسته سمبل آزادی از دیکتاتوری نازیسم است.

-منبع: اختصاصی سایت آسمونی

 

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 3٫20 out of 5)
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=38055
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • موسسه حقوقی ثبتی آماتیس
 • تبلیغات در آسمونی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  جهانگردی در کجا؟ آسیا اروپا آفریقا آمریکا

  جهانگردی یکی از صنعت هایی است که روز به روز در حال گسترش است. اما …

  ۲ دیدگاه

  1. سلام .ازسایت مفیدتون متشکرم.چطور میتونم دوتا بچه هامو برا ادامه تحصیل به اتریش بفرستم .۱۴ و ۱۲ ساله البته همراه خانمم . دریافتی من در ایران ۱۴ میلیونه .یا اینکه اول برن قبرس قبرس دیپلم بگیرن بعد برن اتریش .امکان پذیر هست.لطفا راهنمایی کنید.متشکرم

  2. خیلی کشور نازیه

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.