تازه های آسمونی
خانه > گردشگری > جهانگردی > آیا بریتانیا با انگلیس متفاوت است؟
تور اروپا - سرزمین میترا
ثبت نام لاتاری
املاک کوهک

آیا بریتانیا با انگلیس متفاوت است؟

معمولا انگلستان و بریتانیای کبیر همواره یکسان تلقی می شوند ، اما اینطور نیست و تفاوتهایی بین این دو وجود دارد. اگر می خواهید بدانید بین بریتانیا و انگلیسی چه تفاوت هایی وجود دارد حتما این مقاله اسمونی را تا پایان مطالعه کنید چرا که مطالب بسیار مفیدی در مورد تفاوت انگلیس و بریتانیا را عنوان می کنیم. پیشاپیش از همراهیتان سپاسگزاریم.

GB1

 • انگلستان

ناحیه انگلستانEngland در حال حاضر یکی از بخش های تشکیل دهنده کشور بریتانیا واقع در جنوب این کشور می باشد که مرکز آن لندن است، اما آن را نباید با مفهوم تاریخی کشور انگلستان اشتباه گرفت: پادشاهی انگلستان Kingdom of England نام کشوری مستقل از قرن ۱۰ میلادی تا سال ۱۷۰۷ میلادی است که شامل منطقه کنونی انگلستان به علاوه ولز بوده است. کشور انگلستان در سال ۱۷۰۷ با اتحاد با اسکاتلند تشکیل پادشاهی بریتانیای کبیر را داد.

 • بریتانیای کبیر

بریتانیای کبیر Great Britain بزرگ ترین جزیره در اروپا محسوب می شود که شامل سه منطقه انگلستان England ، ولز Wales و اسکاتلند Scotland است . باید توجه داشت ‘کبیر’ در اینجا به مفهوم بزرگ تر و مفهومی صرفا جغرافیایی است، و ارتباطی به گذشته استعماری و یا مفهوم عظمت ندارد. از منظر تاریخی اما پادشاهی بریتانیای کبیر Kingdom of Great Britain نام رسمی کشوری است که بین سالهای ۱۷۰۷ تا ۱۸۰۱ میلادی وجود داشت و شامل منطقه کنونی انگلستان ، ولز و اسکاتلند می شد لذا کاربرد نام بریتانیای کبیر پیش از سال ۱۷۰۷ برای اشاره به این کشور نادرست است. در حال حاضر نیز بعضا به اشتباه اصطلاح جغرافیایی بریتانیای کبیر در اشاره به نام این کشور و دولت آن بکار می رود درحالیکه بریتانیای کبیر شامل ایرلند شمالی نیست اما ‘بریتانیا’ که مختصر شده نام رسمی این کشور است شامل ایرلند شمالی هم می باشد.

 • پادشاهی متحده (بریتانیا)

در سال ۱۸۰۱ میلادی و در پی پیوستن ایرلند به این کشور نام پادشاهی بریتانیای کبیر به پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند United Kingdom of Great Britain and Ireland تغییر پیدا کرد . همچنین از سال ۱۹۲۱ کشور ایرلند مستقل شد لکن قسمت کوچکی از شمال جزیره ایرلند به مرکزیت شهر بلفاست با نام ایرلند شمالی تحت تسلط پادشاهی متحده باقی مانده و باعث شد نام رسمی آن به پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی تغییر پیدا کند نامی که تا امروز بکار می رود. جمهوری ایرلند نیز از آن زمان کشوری مستقل بوده و پایتخت آن شهر دوبلین است.

از طرفی نباید فراموش کرد که جزایر بریتانیا British Isles نیز یک اصطلاح کاملا جغرافیای طبیعی و شامل دو جزیره بزرگ (جزیره بریتانیا و جزیره ایرلند) و بالغ‌ بر پنج هزار جزایرِ کوچک است.

با این توضیح بهتر است در عرصه امور بین‌المللی نام بریتانیا که کوتاه شده نام کامل این کشور است بکار رود لکن در زبان فارسی واژه انگلیس هم به مفهوم فوق به کار می‌رود که نباید با ناحیه‌ای با همین نام در این کشور اشتباه گرفته شود.

نام رسمی داده شده به دو پادشاهی انگلستان و اسکاتلند، همراه با ولز ، بریتانیای کبیر را تشکیل می دهند.

با این توضیحات کاملا مشخص است که انگلستان تنها بخشی از بریتانیای کبیر را تشکیل می دهد و نمی توان آن را به تنهایی بریتانیای کبیر نام نهاد.

بریتانیای بزرگ شامل انگلستان ، اسکاتلند و ولز می باشد لندن پایتخت انگلستان ، ادینبورگ پایتخت اسکاتلند و کاردیف پایتخت ولز است . علاوه بر این پادشاهی ها و بخش ها ، بریتانیا به مناطق کوچکتری به نام شهرستان نیز تقسیم شده است.

باید توجه داشت که میان بریتانیای کبیر و پادشاهی متحده نیز تفاوت وجود دارد و این تفاوت در مناطقی است که آن ها را تشکیل می دهد.

پادشاهی متحده یا انگلستان ، بریتانیای کبیر و منطقه ی ایرلند شمالی را پوشش می دهد اما بریتانیای کبیر ایرلند شمالی را تحت پوشش خود ندارد.

بریتانیای کبیر بیشتر یک واژه سیاسی است که ترکیبی از سه منطقه ی انگلستان، اسکاتلند و ولز را شرح می دهد و یک اصطلاح جغرافیایی وهمچنین مربوط به این جزیره که این سه منطقه به طور کامل در آن قرار دارند.بر خلاف آن ، انگلستان در ابتدا انگلا لند ، یعنی سرزمین آنجلس ها ، شناخته میشد.

GB2.

آنجلس ها مردمی از کشور آلمان می باشد که در اواخر قرن پنجم میلادی به بریتانیا حمله کردند و ساکسن ها و جوت آنجلس ها در این تهاجم به آن ها کمک کردند.

جالب توجه است که اصطلاح بریتانیا برای اولین بار در زمان شاه جیمز اول انگلستان در سال ۱۶۰۳ مورد استفاده قرار گرفت.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=199335
 • کانال تلگرام آسمونی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • تبلیغات اینترنتی
 • اینم جالبه !

  پاییزی ترین مقاصد گردشگری اروپا

  سفر به اروپا در فصل پاییز به معنای شلوغی کم تر، خطوط کوتاه تر، آب …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.