آسمونی
ایرانگردی

چند شنبه بازارهای تهران

ثبت نام لاتاری

markets 1 چند شنبه بازارهای تهران

در این بخش آسمونی تعدادی از بازارهای روز تهران یا همان چند شنبه بازارهای تهران را معرفی کرده‌ایم. این مقاله شامل وضعیت بازارهای روز، راه‌های دسترسی، کیفیت، قیمت اجناس و … است.

چند شنبه بازارهای تهران

شنبه

خرید از 2هزار تا 100هزار تومان

در بلوار اشرفی اصفهانی، انتهای خیابان طالقانی شنبه‌بازار با حدود 80 غرفه در زمینی بایر و بدون سقف برپا می‌شود. زمین بایر نزدیک بازار، محل پارک خودروهاست که ظرفیت حدود 200 خودرو را دارد. همچنین مسجد امام علی(ع) اطراف این بازار است. به علاوه معابر اطراف بازار جای مناسبی برای پارک خودرو به شمار می‌آید.

استفاده از وسیله حمل‌ونقل شخصی در این بازار به علت وجود فضای مناسب پارکینگ امکان‌پذیر است. برای رفتن به بازار می‌توانید با اتوبوس یا تاکسی از میدان پونک به سمت میدان اشرفی اصفهانی حرکت کنید و از مسیر میدان تا بازار با یک پیاده‌روی سبک یا با تاکسی خود را به محل خرید برسانید. در این مکان شهروندان می‌توانند انواع مایحتاج را تهیه کنند. کیفیت اجناس در این بازار متوسط و قیمت‌ها از 2000 هزار تا 100 هزار تومان است.

یکشنبه

60غرفه نزدیک بازار روز طرشت

یکشنبه بازار اول منطقه در خیابان شهید صالحی، میدان هراتی، جنب پل یادگار امام(ره) قرار گرفته است. شمال آن پل یادگار امام(ره)، جنوب خیابان لطفعلی خانی، غرب خیابان حداد و شرق خیابان فردوسی است. یکشنبه بازارطرشت، فضای کوچکی است که حدود 60 غرفه مسقف در آن جای می‌گیرد. از مزیت‌های این بازار مشرف بودن آن به بازار میوه و تربار طرشت است.

شهروندان می‌توانند پس از خرید از یکشنبه بازار، به بازار میوه و تربار هم سری بزنند. همچنین فضای سبز بوستان یاس با وسایل بازی در نزدیکی محل خرید است. ولی مسیر دسترسی به بازار از طریق وسایل حمل‌ونقل عمومی مانند تاکسی و اتوبوس دشوار است.

پس برای رفتن به بازار از وسیله حمل‌ونقل شخصی استفاده کنید. معابر اطراف بازار محل مناسبی برای پارک خودروی شماست. کیفیت اجناس متوسط و قیمت‌ها از 1000 تا 100 هزار تومان است.

دوشنبه

قدیمی‌ترین بازار در شهرک قدس

یک دوشنبه بازار در شهرک قدس (غرب)، فاز 6، خیابان ایوانک، مجتمع تجاری گل افشان واقع شده است. این بازار قدیمی‌ترین بازار روز در منطقه است که حدود 6 سال سابقه فعالیت داشته و تقریباً یکی از بازارهای خرید ثابت محله است. شمال آن به بزرگراه یادگار امام(ره)، جنوب فاز 6 شهرک، غرب خیابان ایوانک و شرق به خیابان گل افشان می‌رسد.

این بازار در مجتمع تجاری گل افشان و در فضای 3 طبقه با 140 غرفه مسقف واقع شده است. واحدهای تجاری در کنار غرفه‌ها قرار دارند. همچنین بازار تره‌بار ایوانک در نزدیکی محل خرید است. یکی از ویژگی‌های بارز دوشنبه بازار، تنوع و گوناگونی محصولات و کیفیت بالای آنها نسبت به سایر بازارهای روز است. قیمت اجناس در این بازار از 2 هزار تا 300 هزار تومان است.

بهترین راه دسترسی به دوشنبه بازار استفاده از وسیله حمل‌ونقل عمومی است. زیرا به دلیل نبود پارکینگ، استفاده از خودرو شخصی مناسب نیست. شما می‌توانید از میدان صنعت با اتوبوس یا تاکسی خود را به فاز 6 شهرک برسانید.

سه شنبه

بازارچه‌ای با دسترسی آسان

سه‌شنبه بازار منطقه در ضلع جنوب غربی میدان کتاب، تقاطع خیابان طاهرخانی در زمینی وسیع واقع شده است که از هر 4 طرف به معابر پیاده‌رو راه دارد. در واقع از شمال به خیابان باهنر، از جنوب به خیابان طاهرخانی، از غرب به خیابان احسان و از شرق به بلوار فرحزادی می‌رسد.

در سه‌شنبه بازار حدود 200 غرفه غیر‌مسقف قرار دارد. از مزیت‌های این بازار قرار داشتن در نزدیکی پارک بوستان با امکانات وسایل بازی و بازار میوه و تره‌بار است که یکی از بازارهای بزرگ میوه و تربار منطقه به شمار می‌رود. در طبقه فوقانی بازار رستوران‌ها قرار دارند.

در ضلع شمالی بازار درمانگاه قرار دارد. شما می‌توانید برای دسترسی به بازار از هر 2 وسیله حمل‌ونقل شخصی و عمومی استفاده کنید. برای وسیله حمل‌ونقل شخصی معابر اطراف بازار با وجود پارکبان مکان‌ مناسبی برای پارک خودرو شماست. افرادی که می‌خواهند از وسیله حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند می‌توانند از میدان صنعت با تاکسی یا اتوبوس مقابل پارک بوستان پیاده شوند.

اجناس موجود در سه‌شنبه بازار دارای کیفیت متوسط و قیمت‌ها از 2 هزار تا 100 هزار تومان است.

markets 2 چند شنبه بازارهای تهران

چهارشنبه

غرفه‌هایی در میان برج‌ها

چهارشنبه بازار منطقه در میدان صنعت، ابتدای بلوار شهید پاک‌نژاد قرار دارد. چند سالی می‌شود که برای ساخت ایستگاه مترو میدان صنعت باند شمال به جنوب بلوار شهید پاک‌نژاد، محدوده بلوار شهید دادمان تا میدان صنعت بسته شده و با استفاده از این فضای آزاد، بازار روزی در محل به وجود آمده که در ضلع شمال و جنوب آن کارگاه ساخت مترو، ضلع شرق باند جنوب به شمال بلوار شهید پاک‌نژاد و در ضلع غرب آن پیاده‌رو عریض و فضای سبزی در حاشیه قرار گرفته است.

چهارشنبه بازار یکی از پر استقبال‌ترین بازارهای روز منطقه است که حدود 300 غرفه غیرمسقف دارد. یکی از دلایل استقبال از این بازار این است که هرکس با هر سلیقه‌ای، دست خالی از این بازار بیرون نمی‌رود. راه‌های دسترسی به این بازار از طریق وسایل حمل‌ونقل عمومی مناسب‌تر است.

چون بازار فاقد پارکینگ است. بهتر است از خودرو شخصی استفاده نکنید. تاکسی و اتوبوس در میدان صنعت فراوان است. از میدان صنعت تا بازار نیز مسیر کوتاه و مناسبی برای پیاده‌روی وجود دارد.

پنجشنبه

بازار کوچک در حریم امامزاده‌ها

پنجشنبه بازار در محله فرحزاد، خیابان امامزاده داود، خیابان تبرک برپا می‌شود. این بازار از شمال به تپه‌های فرحزاد، از جنوب به خیابان تبرک و از شرق و غرب به ساختمان‌های مسکونی می‌رسد.

پنجشنبه بازار محله فرحزاد با حدود 100 غرفه، تقریباً بازار کوچکی را به وجود آورده است که ساکنان منطقه می‌توانند برای خرید اجناس مورد نیازشان از آن استفاده کنند. در اطراف این بازارچه بارگاه مقدس 3 امامزاده بنام‌های امامزاده هاشم(ع)، داود(ع) و ابوطالب(ع) قرار گرفته است.

برای افرادی که می‌خواهند از این بازارچه استفاده کنند پیشنهاد می‌کنیم از وسیله شخصی استفاده نکنند. زیرا این بازار بدون پارکینگ است. اهالی می‌توانند برای استفاده بازار از وسایل حمل‌ونقل عمومی مانند تاکسی و اتوبوس در میدان صنعت استفاده کنند. کیفیت اجناس در این بازارچه پایین‌تر از سطح متوسط و قیمت‌ها بین دو هزار تا 80 هزارتومان است.

آنچه درباره بازارهای روز باید بدانید

وقتی در بازارهای روز محله قدم می‌زنید، می‌توانید اجناس مختلفی را در غرفه‌ها مشاهده کنید. در این بازارها انواع کالاها و اجناس مورد نیاز با قیمت مناسب عرضه می‌شود. از جمله ابزار‌آلات، خشکبار، شیرینی‌، آجیل، ظروف، وسایل سفره هفت‌سین، زیور‌آلات و… جالب است بدانید به گفته مدیران بازارها انواع پلاستیک، میوه، البسه و لوازم آشپزخانه بیشتر از اجناس دیگر به فروش می‌رسند.

شلوغ‌ترین ساعت‌های حضور اهالی در بازارهای هفتگی عصرهاست. اغلب غرفه‌داران می‌گویند در ساعت‌های بین 4 بعد ازظهر تا 8 شب، داخل غرفه‌ها مملو از خریدارانی می‌شود که به دنبال خرید اجناس مورد نیاز خود هستند. گفتنی است در حال حاضر برای اینکه بازارهای روز شکل بگیرد از طرف مدیریت شهری، مکان بازار باید دارای شرایط ویژه‌ای از نظر موقعیتی باشد. مهدی طریقتی، مسئول ساماندهی منطقه شرایطی مانند بعد ترافیکی، رونق اقتصادی و حداقل مزاحمت برای ساکنان را، از شرایط مکانی برای بازارهای روز می‌داند.

او ادامه می‌دهد: «در تمام ساعت‌هایی که بازارهای روز باز هستند، مدیریت، مامور نیروی انتظامی، سرپرست بازار و ناظر شهرداری در بازار حضور دارند. اهالی در صورت بروز هر‌گونه مشکل می‌توانند به آنها مراجعه کنند یا با اداره ساماندهی به شماره 24891308 تماس بگیرند. بازارهای روز در ایام هفته از ساعت 10 صبح الی 8 شب باز هستند.»

سایر مراکز خرید

این روزها در مراکز خرید منطقه هم شور و شوق خرید دیده می‌شود. این مراکز خرید اغلب در محله‌های شهرک قدس، ستارخان، سعادت‌آباد، پونک و صادقیه وجود دارند که قابل توجه‌ترین آنها عبارتند از مهستان، گلستان، بوستان، میلاد نور، مفید، بازارچه سنتی ستارخان، تیراژه و آرن که در آنها انواع اجناس از جمله ساعت، کفش، البسه، لوازم خانگی، کتابفروشی، اسباب‌بازی‌فروشی و… دیده می‌شود.

اگر فقط به دنبال اجناس برند هستید می‌توانید از مرکز خرید آرن که به تازگی در محله شهرک قدس راه‌اندازی شده استفاده کنید. مرکز خرید کوچکی که انواع برندها در آن دیده می‌شود. در مرکز خرید میلاد نور و گلستان شما همین اجناس را مشاهده می‌کنید، ولی تنوع اجناس بیشتر است.

همچنین در این مراکز شما اجناس غیر‌برند هم مشاهده می‌کنید و اغلب خریداران از اقصی نقاط تهران به این مراکز می‌آیند، البته در مرکز خرید گلستان اغلب خریداران محلی هستند. اگر برایتان زیاد اهمیت ندارد که حتماً از برندها خرید کنید می‌توانید به مرکز خرید مهستان، تیراژه،گلدیس و بازارچه سنتی ستارخان بروید. در مرکز خرید مفید هم اجناس قدیمی از جمله ظروف و وسایل تزیینی را مشاهده می‌کنید. در مراکز غیر‌برند تنوع اجناس بیشتر و قیمت‌ها مناسب‌تر هستند.

جمعه

بازاری با اجناس برتر

محل برپایی جمعه بازار در شهرک ژاندارمری، خیابان ایثار، روبه‌روی کلانتری مرزداران است. جمعه بازار در زمین وسیعی با تعداد 320 غرفه تشکیل می‌شود که از غرب به خیابان ایثار، از شرق به زمینی بایر، از شمال به خیابان سهیل و از جنوب هم به فضای بایری می‌رسد که فضای مناسبی برای پارک خودروها با ظرفیت حدود 500 خودرو است.

اهالی برای استفاده از این بازارچه می‌توانند به راحتی از وسیله نقلیه شخصی به علت امکان فضای مناسب جهت پارک خودرو استفاده کنند. یکی از بهترین مسیرهای دسترسی به بازار از بلوار مرزداران و سپس ورود به تقاطع ایثار است. از تقاطع ایثار با یک پیاده‌روی کوتاه می‌توان به جمعه بازار رسید. یکی از مزیت‌های جمعه بازار وجود بوستان ایثار در نزدیکی آن و مسجد امیرالمومنین(ع) است.

کلانتری مرزداران هم مقابل بازار قرار دارد. در اطراف محل خرید موسسات بانکی متعددی قرارگرفته‌اند. در این بازار شما از تنوع محصولات و کیفیت نسبتاً بالا برخوردار هستید. قیمت اجناس از 2 هزار تا 300 هزار تومان است.

یکشنبه بازار

پشت فرهنگسرای خاوران

از 9 صبح تا ساعت 7

یکشنبه بازار

شهرک ازادی

از 9 صبح تا ساعت 7

دوشنبه بازار

تهران – تهران دهکده المپیک، شهرک چشمه

از 9 صبح تا ساعت 7

سه شنبه بازار

فرهنگسرای ارسباران

خ دکتر شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان، خ ارسباران (جلفا سابق)

از 9 صبح تا ساعت 7

چهارشنبه بازار

پشت فرهنگسرای خاوران

از 9 صبح تا ساعت 7

پنج شنبه بازار

شهر ری

از 9 صبح تا 7

جمعه بازار

پارکینگ پاساژ پروانه ایستگاه سعدی ( بین بهارستان و جمهوری ) نرسیده به سپه سالار

از 9 صبح تا ساعت 5

 

تازه های مرتبط

محله نوبنیاد تهران

طاهره رضایی

شهر زیبای من فامنین

طاهره رضایی

سوهانک تهران کجاست؟

طاهره رضایی

کوچ ایل بختیاری

طاهره رضایی

پل معلق مشگین شهر ، طویل ترین پل معلق خاورمیانه

طاهره رضایی

گورستان امامزاده عبدالله شهر ری + قضیه تخریب آن

طاهره رضایی

درج نظر