تازه های آسمونی
خانه > گردشگری > مهاجرت، کار، تحصیل و سرمایه گذاری > شغل و کسب و کار اقتصادی در برزیل
 • باغ تالار گلهای زندگی
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • loading...

  شغل و کسب و کار اقتصادی در برزیل

  jobs and economic business in brazil 2 شغل و کسب و کار اقتصادی در برزیل

  جنگل های استوایی، آمازون، سواحل بکر و دست نخورده برزیل فرصت گردشگری خوبی را برای این کشور رقم زده است، به طوری که برزیل اکنون دارای سریع ترین روند رشد اقتصادی گردشگری و توریسم در آمریکای جنوبی است.
  برزیل؛ کشوری که تا همین ده سال پیش آن را به لحاظ اقتصادی کند و به لحاظ سیاسی بی ثبات می دانستند، کشوری که فقط در استعداد خارق العاده مردمانش در فوتبال و برگزاری کارناوال مشهور بود، امروز به یکی از غول های اقتصادی نوظهور بدل شده است.
  با این حال از سال ۱۹۹۰ بود که گام هایی به سمت سیاست های اقتصادی صحیح مبنی بر احترام به سرمایه گذاری خارجی، تقویت صادرات، سرمایه گذاری بر صنعت گردشگری و … برداشته شدتا این کشور با سرعت قابل توجهی به رده های بالای اقتصاد جهان دست یابد.
  jobs and economic business in brazil 3 شغل و کسب و کار اقتصادی در برزیل

  کسب و کار گردشگری در برزیل

  نتایج بررسی های شرکت من پاور غول سرویس های کاریابی جهان، بر روی ۴۱ اقتصاد بزرگ جهان نشان می دهد که اهداف استخدامی در ۱۷ کشور از جمله هند، ژاپن و آمریکا، در مقایسه با سه ماه گذشته تقویت شده است. این در حالی است که اهداف استخدام افراد در ۸ کشور دیگر تغییری نکرده و در ۱۶ کشور مانند برزیل و آلمان نیز تضعیف شده است. اگرچه اهداف استخدامی در برزیل تضعیف شده اما این کشور درخصوصبه کارگیری نیروی انسانی در صنعت گردشگری به جایگاه ویژه ای دست یافته که در ادامه به آن می پردازیم.
  نگاهی به آمار بانک جهانی از درآمد سرانه سالیانه در کشورهای جهان نشان می دهد که درآمد سرانه برزیل برابر با ۹ هزار و ۳۹۰ دلار است. به گزارش «کسب و کار»، برزیل با ۸/۵ میلیون کیلومتر مربع مساحت، بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور در آمریکای جنوبی است. این کشور به جز شیلی و اکوادور با همه کشورهای آمریکای لاتین هم مرز است.
  گردشگری و تولید ناخالص داخلی
  برآورد هزینه گردشگری داخلی در برزیل به ۱۳۰ میلیارد دلار در سال گذشته رسید. پژوهشی منتشر شده از انجمن بین المللی گردشگری و توریسم (WTTC) نشان می دهد که طبق پیش بینی ها، صنعت گردشگری برزیل، که در سال ۲۰۱۱، ۷۹ میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی کمک کرده بود، امسال سهم خود را ۷/۸ درصد افزایش خواهد داد.
  به بیان دیگر، برزیل در پیش روی کشورهایی از منطقه، مانند چایل (کشوری در آمریکای جنوبی) و کولوبیا (هر دو با رشد ۴/۷ درصد) و آرژانتین (با ۳/۷ درصد) و پرو (با ۳/۶ درصد) قرار می گیرد و با احتساب درآمدهای بخش هایی که رابطه ای غیرمستقیم با گردشگری دارند سهم صنعت گردشگری برزیل در تولید ناخالص ملی، به ۳ برابر افزایش یافته و به حدود ۲۱۳ میلیارد دلار خواهد رسید، در واقع به ۸/۶ درصد از کل تولیدات ناخالص ملی خواهد رسید.

   jobs and economic business in brazil 5 شغل و کسب و کار اقتصادی در برزیلگردشگری و فرصت های کسب و کار برزیل

  چنانچه برزیل به این رشد برسد، ۲۰۰ هزار فرصت شغلی در ارتباط با گردشگری در سال ۲۰۱۲ ایجاد کرده است. در حال حاضر حدود ۷/۷ میلیون شغل در برزیل در ارتباط با صنعت سفر وگردشگری است که این میزان ۸ درصد شاغلان این کشور را دربر می گیرد. از سوی دیگر سفر تماشاگران ورزشی به این کشور نیز در سال ۲۰۱۱ سود کلانی را به همراه داشت و نیز میزبانی برزیل از ۲ رویداد ورزشی جهان در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ و ظرفیت بالایی از رقابت ها در جذب گردشگر، مقامات این کشور را به سرمایه گذاری بیشتر در حوزه گردشگری متمایل کرده است. پژوهش WTTC همچنین نشان می دهد که طبق پیش بینی ها، افق پیش روی منطقه آمریکای لاتین، در سال ۲۰۱۲، بسیار روشن و قابل توجه است و آمریکای لاتین نیز یکی از پیش روترین مناطق در سال ۲۰۱۲ از لحاظ صنعت گردشگری و سهم ۷/۶ درصدی آن بر تولید ناخالص ملی است.
  بر این اساس آمریکای لاتین از آسیای شمالی و آسیای جنوب شرقی با ۶/۷ درصد سهم گردشگری از تولید ناخالص ملی پیشی خواهد گرفت. درخصوص ایجاد کسب و کار از فرصت های گردشگری این کشور می توان به کسب و کارهای کوچک نیز اشاره کرد. اجاره قایق به گردشگران و استخدام تعداد زیادی متخصص و کارگر، برای طراحی و نصب کیوسک های تلفن در شهرهای مختلف برزیل برای جذب گردشگر بیشتر از جمله آنهاست.

   jobs and economic business in brazil 4 شغل و کسب و کار اقتصادی در برزیل

  تعطیلات درآمدزا در برزیل

  شغل وکسب و کار اگرچه نیازی مهم برای امرار معاش بشر است اما تعطیلات نیز در کنار آن قرار می گیرد. جالب است بدانیم که تعطیلات ایرانی ها بسیار کمتر از برزیلی هاست. برزیل ۱۰۴ روز تعطیلات هفتگی و ۱۷ روز تعطیلات رسمی دارد که جمعا ۱۲۱ روز می شود.
  برای روشن شدن بیشتر موضوع بهتر است آن را با ایران مقایسه کنیم. ایران ۵۴ روز تعطیلات هفتگی و ۲۱ روز تعطیلات مناسبتی دارد که مجموع آن ۷۵ روز می شود. تعطیلات در بسیاری از مواقع با سفر همراه می شود. از نظر سفرهای داخلی، باید دانست، جنوب برزیل سخت ترین تابستان ها و زمستان ها را دارد و در زمستان با بارش برف شدید همراه است.

  مردم برزیل بیشترین سفرها را در تابستان انجام می دهند که این امر هزینه های تعطیلات و قیمت ها را افزایش می دهد اما همین شلوغ بودن شهرهای توریستی فستیوال های تفریحی زیادی با خود به همراه می آورد، خدمات توریستی را افزایش می دهد و انواعی از مشاغل فصلی را پدید می آورد.
  درباره تعطیلات برزیل آماری را بیان کردیم اما روزهای کاری این کشور نیز با ایران تفاوت های قابل توجهی دارد. روزهای کاری تجاری در برزیل، دوشنبه تا جمعه هر هفته و ساعات کاری از ۹ صبح تا ۷ بعدازظهر است. ساعات کار در روز شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱ بعدازظهر است.

   jobs and economic business in brazil شغل و کسب و کار اقتصادی در برزیل

   یک فنجان سوغاتی برزیلی

  بی انصافی است، حال که فرصتی دست داده تا از کسب و کار برزیلی ها بگوییم، از قهوه برزیل به عنوان سوغات آن، سخنی به میان نیاید. برزیل، بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده قهوه جهان است. به بیان دیگر، قهوه برزیل یکی از صنایعی است که افراد زیادی در رابطه با آن فعالیت می کنند و کشاورزان تنها بخشی از این گروه هستند.
  البته چند ماهی است که میزان صادرات قهوه این کشور کاهش یافته است. بنا بر آمارها، محموله های قهوه خارج شده از این کشور در ماه اکتبر حدود ۲/۷ میلیون کیسه (هر کیسه حدود ۶۰ کیلوگرم وزن دارد) بوده است که در مقایسه با ۲/۲ میلیون کیسه صادرات ماه سپتامبر حدود ۲۳ درصد رشد را نشان می دهد اما میزان صادرات ماه اکتبر سال گذشته برزیل ۳/۱۷۵ میلیون کیسه یعنی تقریبا ۱۸ درصد بیشتر از صادرات سال جاری بوده است. علت اصلی این کاهش بارش بیش از حد لازم، فصل نامناسب بارش، تاخیر در برداشت و کاهش شدید کیفیت بخشی از محصول عنوان شده است. 

  jobs and economic business in brazil 1 شغل و کسب و کار اقتصادی در برزیل

  آینده اقتصادی برزیل

  گفته می شود ورود برزیل به عرصه جهانی به طور نمادین با اعطای میزبانی بازی های المپیک سال ۲۰۱۶ به این کشور رقم خورد. برزیل همچنین در سال ۲۰۱۴ نیز میزبان جام جهانی فوتبال خواهد بود. بر اساس پیش بینی های صورت گرفته، تا سال ۲۰۱۴ برزیل با پشت سر گذاشتن انگلستان و فرانسه به پنجمین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل خواهد شد و تا سال ۲۰۲۵ سائوپائولو پنجمین شهر ثروتمند جهان خواهد بود.

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • طراحی سایت
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  روش دریافت وقت سفارت

  کسانی که در طول سال سفرهای خارجی زیادی دارند حتما با روند دریافت وقت سفارت …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.