آسمونی
اماکن تاریخی

کتابخانه مخفی واتیکان

ثبت نام لاتاری

Vatican library2 کتابخانه مخفی واتیکان

آسمونی : کتابخانه ای مخفی در اعماق واتیکان

کتابخانه ای در زیر زمین یکی از سردابه های منطقه واتیکان در اعماق کشور ایتالیا به نام Vatican secret archives وجود دارد که نخستین بار در سال ۱۶۱۲ میلادی کشف شده است و گمان ها بر این است که این کتابخانه برای مدت بیش از هزار سال دربسته و قفل بوده است.
از زمان کشف اولیه این کتابخانه تا به حال فرصت مطالعاتی بسیار کمی در اختیار پژوهشگران قرار گرفته تا به مطالعه در خصوص کتب آن بپردازند، مخفی بودن و پر رمز و راز بودن این کتابخانه که تصاویر و فیلم از آن در دست نیست باعث شده تا شایعات زیادی در خصوص آن مطرح شود.
برخی گمان می کنند که اسکلت موجودات فضایی و یا حتی ماشین زمان در آن وجود دارد و با الهام از آن فیلم های علمی تخیلی فراوانی در هالیوود ساخته شده است.
برخی وقایع تاریخی و مذهبی که در قرون پیش اتفاق افتاده به صورت کامل در کتابهایی در این کتابخانه نگهداری می شوند اما اجازه مطالعه درباره آنها به افراد عادی و پژوهشگران داده نمی شود.

Vatican Library1 کتابخانه مخفی واتیکان

کتابخانهٔ رسالتی واتیکان کتابخانه‌ای در کاخ واتیکان است. بنیان‌گذاری این کتابخانه در سال ۱۴۵۱ میلادی بوده‌است و به پاپ نیکولاس پنجم نسبت داده‌می‌شود. این کتابخانه حاوی کتاب‌ها، نقاشی‌ها، نامه‌ها و نسخه‌های خطی بسیاری است

تازه های مرتبط

روستای فارسیان گلستان

ندا رحیمی

پیشنهادی برای سفر به اصفهان

آسمونی

جاهای دیدنی شهر رفسنجان

آسمونی

دلیل گذاشتن نام زعفرانیه بر کاروانسرای نیشابور چیست؟

آسمونی

شگفتی‌های تخت‌جمشید

آسمونی

تیسفون، پایتخت ایرانی در عراق

آسمونی

درج نظر