تازه های آسمونی
خانه > خواندنی > داستان و حکایت > داستان عنکبوت
املاک کوهک
فولاد صنعت صداقت

داستان عنکبوت

The story of the spider

عنکبوت بزرگی در خانه ی کهنهْ سازی،  تار زیبایی برای شکار مگس تنید. هر بار که مگسی بر تارش فرود می آمد و گرفتار می شد عنکبوت آن را می بلعید تا مگسان دیگر که از آن حوالی عبور می کردند تصور کنند تار عنکبوت مکان امنی برای استراحت است . روزی مگس نیمه دانایی، وز وز کنان بالای تار عنکبوت پرواز می کرد و آنقدر برای فرود آمدن مسامحه کرد که عنکبوت ظاهر شد و گفت: “بفرما.”     اما مگس که از او خیلی باهوش تر بود گفت، “من هرگز در جایی که مگس دیگری نیست فرود نمی آیم و در منزل تو مگس نمی بینم.”

مگس پرواز کنان رفت ، تا به جایی رسید که مگسان زیادی گرد آمده بودند. می خواست بنشیند که زنبوری گفت: ” دست نگهدار نادان، این مگس گیر است. همه این مگسها به دام افتاده اند،”    مگس گفت ، مزخرف نگو همه اینها مشغول رقصند.”

این را گفت و نشست و با دیگر مگسان در آنجا زمین گیر شد.

نتیجه اخلاقی : امنیت در کمیّت نیست ، در هیچ چیز دیگر هم نیست !

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3٫50 out of 5)
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=135928
loading...
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • موسسه حقوقی ثبتی آماتیس
 • تبلیغات در آسمونی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  داستان خووان و سکه طلا

  اگر به خواندن داستان علاقه دارید این مقاله آسمونی را حتما مطالعه نمایید چرا که …

  نظرات

  1. علي علي اوغلو

   سگی پای کدخدای دهی را گزیده بود لابد میدانید درد وسوزش گزش سگ خیلی زیاد است لذا اه وناله مجروح را تا اسمون هم رفته بود هرکسی هرکاری توصیه میکرد اوانجام میداد اما دردساکت نمیشد اززرده تخم مرغ و شیردان بره بگیر تا پیاز پخته روی پای این بنده خدا ازمایش شد اما افاقه ای نکرد ازان میان پیرمردی توصیه کرد که تنها علاج دردشما اینست که اگر یک مقدارگوشت ران بره ای را خوب کوبیده وکمی نمک زردچوبه بان اضافه کرده ساعتی روی زخمها بگذارید و در این فاصله بفرستید سگی که شما را گزیده پیداکرده بیاورند وان گوشت را بدهید ان سگ بخورد زخمها بفوریت الیام خواهد یافت مرد دیگر حوصله اش از این طبابت های مسخره ازیکطرف و ازطرف دیگر سوزش زخم حوصله اش سررفته بود باتکیه به چوبدستی ازجای خود بلند شدویک دست به چوب ویک دست بدیوار همه را ازاطاقش بیرون کرد ضمنا یک ضربه نه چندان شدید هم به کتف پیرمرد نواخت وگفت مرتیکه اگر قرارباشد من نسخه تورا عمل کنم سگهای ابادیهای اطراف هم بخاطر گوشت بره هم که شده هرروز می ایند ومرا گاز میگیرند

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.