خانه > خواندنی > داستان و حکایت > ازدواج با مرد ثروتمند
املاک کوهک
فولاد صنعت صداقت

ازدواج با مرد ثروتمند

 
marry-a-rich-man
 
 
 یک دختر خانم زیبا خطاب به رئیس شرکت امریکائی ج پ مورگان نامه‌ای
 
 
بدین مضمون نوشته است:
 
 می‌خواهم در آنچه اینجا می‌گویم صادق باشم. من 24 سال دارم. جوان وبسیار زیبا، خوش‌اندام، خوش هیکل، خوش بیان، دارای تحصیلات آکادمیک ومسلط به چند زبان دنیا هستم. آرزو دارم با مردی با درآمد سالانه 500 هزاردلار یا بیشتر ازدواج کنم. شاید تصور کنید که سطح توقع من بالاست، اماحتی درآمد سالانه یک میلیون دلار در نیویورک هم به طبقه متوسط تعلق داردچه برسد به 500 هزار دلار. خواست من چندان زیاد نیست. آیا مردی با درآمدسالانه 500 هزار دلاری وجود دارد؟ آیا شما خودتان ازدواج کرده‌اید؟ سئوالمن این است که چه کنم تا با اشخاص ثروتمندی مثل شما ازدواج کنم؟
 
 
چند سئوال ساده دارم:
 
1- پاتوق جوانان مجرد و پولدار کجاست؟
   
2- چه گروه سنی از مردان به کار من می‌آیند؟
   
3- معیارهای شما برای انتخاب زن کدامند؟
    
 
 و اما جواب مدیر شرکت مورگان:
 
   
نامه شما را با شوق فراوان خواندم. در نظر داشته باشید که دخترانزیادی هستند که سئوالاتی مشابه شما دارند. اجازه دهید در مقام یکسرمایه‌گذار حرفه‌ای موقعیت شما را تجزیه و تحلیل کنم :درآمد سالانه من بیش از 500 هزار دلار است که با شرط شما همخوانیدارد، اما خدا کند کسی فکر نکند که اکنون با جواب دادن به شما، وقت خودمرا تلف می‌کنم. از دید یک تاجر، ازدواج با شما اشتباه است، دلیل آن هم خیلی ساده است:
 
 
آنچه شما در سر دارید مبادله منصفانه “زیبائی” با “پول”است. اما اشکال کار همینجاست: زیبائی شما رفته‌رفته بعد ده سال آرام آرامبه کل محو می‌شود اما پول من، در حالت عادی بعید است بر باد رود. درحقیقت، درآمد من سال به سال بالاتر خواهد رفت اما زیبائی شما نه و چین وچروک و پیری زود رس زنانه جایگزین این زیبائی خواهد گردید و اثری از اینجوانی و زیبائی باقی نخواهد ماند. از نظر علم اقتصاد، من یک “سرمایه روبه رشد” هستم اما شما یک “سرمایه رو به زوال”. به زبان وال‌استریت، هرتجارتی “موقعیتی” دارد. ازدواج با شما هم چنین موقعیتی خواهدداشت.اگرارزش تجارت افت کند عاقلانه آن است که آن را نگاه نداشت و در اولین فرصت به دیگری واگذار کرد و این چنین است در مورد ازدواج با شما. بنابراین هرآدمی با درآمد سالانه 500 هزار دلار نادان نیست که با شما ازدواج کند بههمین دلیل ما فقط با امثال شما قرار می‌گذاریم واستفاده می کنیم اماازدواج نه هرگز.
   
اما اگر شما علاوه بر جوانی و زیبائی کالایی داشته باشید که مثل سرمایه من رو به رشد باشد و یا حداقل نفع آن از من منقطع نشود. کالاهاییبا ارزش مثل “انسانیت، پاکدامنی، شعور، اخلاق، تعهد، صداقت، وفاداری،حمایت، دوست داشتن، عشق و … ” آن وقت احتمالا این معامله برای من هم سود فراوانی خواهد داشت چون ممکن است من حتی فاقد دارایی هایی با ارزش با مشخصات شما باشم و برای داشتن آنها پول زیادی خرج کنم.چون بعد چند مدت از ازدواج، بیش از زیبائی، اندام و هیکل،  مواردی کهبیان کردم برای زندگی مشترک لازم بوده و من شدیدا به آنها نیاز پیداخواهم کرد.
 
 در هر حال به شما پیشنهاد می‌کنم که قید ازدواج با آدمهای ثروتمند را بزنید.بجای آن شما خودتان می‌توانید با کمی تفکر و تلاش و با داشتن درآمدسالانه 500 هزار دلاری، فرد ثروتمندی شوید. اینطور، شانس شما بیشتر خواهدبود تا آن که یک پولدار احمق را پیدا کنید.
 امیدوارم این پاسخ کمکتان کند.
 
 

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 2٫00 out of 5)
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=33501
loading...
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • موسسه حقوقی ثبتی آماتیس
 • تبلیغات در آسمونی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  داستان خووان و سکه طلا

  اگر به خواندن داستان علاقه دارید این مقاله آسمونی را حتما مطالعه نمایید چرا که …

  4 دیدگاه

  1. واقعا ارزش انسانی چقدر است ؟ آیا پولی ست ؟ خیلی عبرت انگیز و پندآموز بود ممنون آسمونی جون 😉

  2. وااای چقدر جالب جواب داد!!

  3. آفرین جوابی قاطع محکم و منطقی

  4. مارمولک

   هههههههههههه بودماغ سوخته میاد

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.