خانه > فناوری > معرفی سایت > بهترین سایت های دانلود تورنت
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • بهترین سایت های دانلود تورنت

  torrent 2 بهترین سایت های دانلود تورنت

  قطعاً شما نیز یا تا کنون با تورنت کار کرده‌اید و مزایای این شبکه جهانی بهرمند شده‌اید یا نام آن بنا به موقعیت‌های گوناگون به گوش شما هم رسیده است و دوست دارید، بدانید‌ تورنت چیست؟ ما در این بخش آسمونی می‌خواهیم راجع به تورنت و فایل‌های تورنت صحبت کنیم و بهترین سایت های دانلود تورنت را به شما عزیزان معرفی کنیم.

  فایل‌های تورنت فایل‌های کوچکی هستند که اطلاعات فایل دیگری را که قرار است شما از ‌پروتکل BitTorrent دانلود کنید، در خود جای داده‌اند. این پروتکل بر خلاف HTTP و HTTPS نیازمند یک کاربر یا Client تورنت برای دانلود فایل است.

  ‌شبکه تورنت شبکه‌ای است که با استفاده از این پروتکل، فایل‌ها را برای دانلود در سراسر جهان و در هر جایی که یک Client تورنت ‌باشد به اشتراک می‌گذارد. بعد و حتی در حین دانلود یک فایل از تورنت، خود شما نیز به بخشی از این شبکه ـ در خصوص آن فایل خاص ـ تبدیل می‌شوید.

  فایل‌های تورنت و پروتکل BitTorrent

  پروتکل BitTorrent پروتکلی است که به شما اجازه می‌دهد تا فایل‌های حجیم و بزرگ را بدون برخورد با مشکل پهنای باند دانلود کنید. ساختار این پروتکل، اجازه ایجاد توقف و مکث در فرایند دانلود را نیز می‌دهد.

  پروتکل BitTorrent از بیش از یک سرور برای دانلود فایل در سیستم شما استفاده می‌کند. به هر یک از این سرور‌ها یک Peer می‌گویند که دلیل آن ارتباط ‌بین آن‌ها بدون دخالت سرور اصلی است‌ و‌‌ همان گونه که گفته شد، در حالی ‌که شما در حین دانلود ‌فایل هستید، خود نیز بخشی از این سرور و شبکه‌ا‌ید.‌

  تورنت (Torrent) چیست؟ آیا قانونی و امن است؟

  به عبارت دیگر، در حالی ‌که شما مشغول یک دانلود از این پروتکل هستید، شاید ر حال آپلود آن نیز برای شخص دیگری که خواهان این فایل است، باشید. حتی پس از پایان دانلود اگر تورنت را از سیستم خود پاک نکنید، ‌یا آن را در حالت Stop قرار ندهید، همچنان به آپلود ‌برای دیگران ادامه می‌دهد؛ به این امر Seeding می‌گویند.

  ‌مبنای پروتکل BitTorrent بر پایه به اشتراک گذاشتن سیستم‌های گوناگون برای دانلود یک فایل و بنا به فرمول بده و بستان است. وقتی یک فایل مادر تورنت را دانلود می‌کنید، ‌اطلاعات فایل اصلی از جمله جای قرار‌گیری آن، لینک‌های اصلی، متد رمزنگاری ـ اگر وجود داشته باشد ـ و اطلاعاتی مانند آن را دانلود می‌کنید.

  وقتی دانلود فایل آغاز می‌شود، درمی‌یابید‌ که در حال دانلود آن از سیستم‌هایی هستید که برخی از آن‌ها خانگی است. بهترین فرمول برای اشتراک فایل ـ بنا بر ایده سازندگان پروتکل BitTorrent ـ حالت ۱: ۱ است؛ یعنی اگر یک فایل را با ‌سیستم دیگران دانلود کرده‌اید، اجازه دهید ‌یک‌ بار در سیستم شما ‌کامل دانلود شود.

  تورنت (Torrent) چیست؟ آیا قانونی و امن است؟

  مزیت اصلی این سیستم آن است که افراد در آن مشارکت مستقیم و فعال دارند و در نتیجه شبکه سریع‌ گسترش می‌یابد که خروجی آن کاهش چشمگیر میزان استفاده از پهنای باند است. کافی است تصور کنید، ‌قرار بود یک سرور اصلی همه فایل‌ها را در خود جای داده و میلیون‌ها کاربر تورنت از‌‌ همان یک سرور استفاده کنند. قطعاً این سرور به اصطلاح Down می‌شد.

  آیا دانلود از تورنت قانونی است؟

  پاسخ این پرسش، هم آری است و هم خیر. در واقع بستگی به این دارد که چه چیزی را از تورنت دانلود می‌کنید. ‌روی شبکه تورنت هم فایل‌هایی وجود دارد که کاملاً برای دانلود قانونی هستند و هم فایل‌هایی که دارای حق ثبت و Copyright هستند. از آنجا‌ که تشخیص اینکه چه شخصی فایل‌های بدون مجوز را در شبکه قرار داده، تقریباً غیرممکن است، در نتیجه مسئولیت دانلود فایل‌های با حق ثبت، تنها بر عهده خود شماست.

  torrent 3 بهترین سایت های دانلود تورنت

  آیا دانلود از تورنت امن است؟

  بیشتر فایل‌های تورنت از آنجایی که سایت میزبان آن‌ها، پیش از قرار دادن آن‌ها بر روی شبکه، امن بودن آن‌ها را بررسی می‌کند، ‌بی‌خطرند؛ اما همیشه این گونه نیست. قرار دادن بد افزار‌ها به شکل مستقل و همراه فایل‌های دیگر در این شبکه بسیار ساده است. از سوی دیگر، اگر از سیستمی در حال دانلود باشید که آلوده باشد ـ که این احتمال زیاد است ـ درصد آلوده شدن سیستم شما نیز افزایش می‌یابد.

  بهترین سایت های دانلود تورنت

  Kick Ass Torrent-1 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  این سایت علاوه بر محبوبیت بالا به سرعت نیز درحال رشد هست. از مزایای این سایت می توان به امکان جستجوی مناسب اشاره نمود اما بهترین قسمت سایت امکان گذاشتن کامنت برای تورنتها و سیستم فیدبک دهی آن است.

  Isohunt.com-2 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  مجموعه ایزوهانت از طریق مونیتور کردن فیلهای تورنت، فایلهای تقلبی را شناسایی می کند.

  در این سایت نباید از فایلهای تورنتی استفاده کنید که با رنگ قرمز شماره گذاری شده یا کامنتهای منفی دریافت کرده است.

  ThePirateBay-3 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  گرچه قبلاً در سال ۲۰۰۹ فعالیت این سایت به طور کامل متوقف گردید اما دیری نپایید که سایت پایرت بی با دامنه ی سوئدی خود توانست بیش از ۱٫۵ میلیون تورنت را در اختیار کاربرانش قرار دهد.

  Torlock-4 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  تورلاک یکی از سایتهای خاص ارائه دهنده تورنت می باشد و با امکاناتی که در اختیار کاربرانش قرار می دهد به سرعت فایلهای تورنت تقلبی را شناسایی می کند. اگر شما به صورت حرفه ای به دانلود فایلهای تورنت می پردازید، خوب است که این سایت را نیز امتحان کنید.

  TorrentHound-5 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  با دارا بودن بیش از ۴٫۷ میلیون تورنت، تورنت هوند یکی از تاثیرگذارترین سایتهایی است که در زمینه ی ارائه تورنت کار می کند.

  ExtraTorrent.com-6 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  اکستراتورنت یک سایت بصری و شلوغ است. اما به دلیل قرار دادن اسکرین شاتهای تورنت و جزییاتی که درباره آنها ارائه می دهد بسیار پرطرفدار است. وقتی به دنبال فیلم یا موزیک می گردید این سایت بسیار به شما کمک می کند.

  Torrents.to-7 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  دامنه ی این سایت مربوط به کشور تونگاست اما بسیاری از فایلهای تورنتی که ارائه می دهد مربوط به فیلمها و موزیکهای انگلیسی و اسپانیایی است.

  RARBG.com-8 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  RARBG سایت کوچکی است با حدود نیم میلیون تورنت در فهرستش.

  Monova.org-9 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  این سایت یکی دیگر از سایتهای ارائه دهنده تورنت است که توسط یک واسط کاربری ساده و تمیز ارائه شده است. به طور کلی این سایت تورنت ارائه دهنده ی تورنتهای مدرن است.

  Thunderbytes-10 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  این سایت نیز یک سایت کوچک و خصوصی ارائه دهنده تورنت است. روش پیوستن به تاندربایت هم از طریق دیگر کاربران است و هم از طریق اسپانسر شدن.

  FullDLS-11 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  با دارا بودن بیش از ۲٫۵ میلیون تورنت، سایت FullDLS یکی از بزرگترین سایتهای ارائه دهنده تورنت محسوب می شود. این سایت توسط اکثر کاربران About.com سفارش شده است.

  LimeTorrents-12 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  این سایت مشابه اکثر سایتهای تورنت است ولی صاحب دیتابیسی به بزرگی ۲ میلیون تورنت می باشد. اکثر کاربران از کیفیت و تعداد سیدهای بالای تورنت آن راضی هستند.

  Vertor-13 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  هدف اصلی این سایت تورنت فیلتر کردن تورنتهای بد، ویروس ها، پسوردها و تورنت های تقلبی است.

  torrent 1 بهترین سایت های دانلود تورنت

  Torrent Funk-14 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  تورنت فانک یکی از سایتهای خیلی محبوب ارائه دهنده تورنت است. بسیاری از کاربران سایت About.com این سایت را نیز توصیه نموده اند و پیشنهاد می شود که این سایت را فراموش نکنید و حداقل یکبار از آن استفاده کنید.

  Torrent Crazy-15 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  تورنت کریزی یک سایت خیلی خوب برای دانلود تورنت فیلمهای غیر انگلیسی زبان است. اگر شما به فیلمهای با زبان ایتالیلیی، روسی، فرانسوی و زبانهای اروپای علاقه دارید حتما از این سایت برای دانلود توذنت استفاده کنید.

  SeedPeer.me-16 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  سیدپیر سایتی با دیتابیس بزرگی به اندازه ۳ میلیون فایل تورنت است. استفاده از امکانات جستجوی سایت بسیار ساده است و سیستم جستجوی ابری سایت به شما در یافتن تورنت موردنظرتان کمک می کند. طرفداران این سایت ارائه دهنده ی تورنت، خیلی از آن تعریف و تمجید می کنند.

  TAKE.FM-17 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  برخلاف بسیاری از سایتهای تورنت دیگر، این سایت دارای کتابخانه ی ساده ای است اما به شدت به بالابودن کیفیت تورنتها اهمیت می دهد و همواره تلاش می کند تورنتهای تقلبی را حذف نماید. این سایت تورنت هیچگاه سعی نمی کند فایلهای موزیک، ویدئو یا شو را روی سرورهای خود ذخیره نماید بلکه می خواهد کاربران را به مکانهای دیگر جهت یافتن فایلهای دانلود راهنمایی کند.

  VCDQ.com-18 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  این سایت در اصل سایتی برای جستجوی تورنت نیست بلکه تلاش می کند تا توسط کاربرانش تورنتها را در میان هزاران عنوان (مخصوصاً عناوین فیلم های جدید) تایید کند. از این سایت می توانید برای تایید عنوان فایل تورنت خود بهره گیرید و به سادگی با قرار دادن عنوان فایل تورنت خود در قسمت جستجوی آن صحت تورنت خود را بسنجید.

  این سایت در اصل سایتی برای تشخیص فایلهای تورنت واقعی از تقلبی است.

  x.org-19 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  یک سایت خیلی تمیز و عالی به همراه شمارنده نظرات در هر جستجوی تورنت است. دیتابیس سایت کمتراز ۱ میلیون تورنت از نوامبر ۲۰۱۲ داشته اما کاربرانی از سایت About.com آن را توصیه نموده اند.

  BitSnoop.com-20 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  این سایت امروزه به عنوان دارنده بزرگترین دیتابیس شناخته می شود. این سایت حاوی ۱۸ میلیون فایل تورنت است. خودتان حتماً باید این سایت را امتحان کنید تا ببینید نتایج، ریتینگ و تعداد کامنتها را چگونه نشان می دهد.

  TorrentDownloads.Net-21 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  با دارا بودن بیش از ۶ میلیون فایل تورنت در فهرستش، امروز به عنوان دومین سایت بزرگ تورنت شناخته می شود. این سایت حتی دارای سیستمی است که می توان با آن نتایج را بروی تورنتهای تست شده و مورد قبول متمرکز نمود.

  H33T.com-22 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  از نوامبر ۲۰۱۲ متجاوز از ۴ میلیون تورنت در فهرست این سایت قرار داشته است. پشت زمینه سیاه سایت ممکن است به مذاق خیلیها خوش نیاید اما حجم بالای تورنت های فیلم، موزیک و فیلم ها می تواند آن را پوشش دهد.

  Torrentz.com-23 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  این سایت دارای یک موتور جستجوی متا است و ممکن است در ظاهر خیلی ساده به نظر بیاید اما خیلی کار آمد است. این سایت در اصل از بقیه سایتهای دیگر به عنوان منبع استفاده می کند از این نظر حداقل ۲۰ دقیقه در زمان صرفه شما برای جستجوی تورنتی خاص صرفه جویی خواهد کرد.

  btscene.com-24 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  این سایت تورنت، نقشی قدیمی را در بازی اشترک گذاری فایلها بازی می کند و مخصوصاً برای کسانی که شو های تلوزیونی را دنبال می کنند مفید است.

  torrent 4 بهترین سایت های دانلود تورنت

  Toorgle.com-25 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  یک سایت جستجوی متا است که از تکنولوژی گوگل برای جستجو استفاده می کند. نکته مهم در مورد این موتور جستجوی تورنت این است که هنگام نمایش تورنتها، کامنتهای مثبت کاربران را نیز شناسایی می کند.

  Fenopy.eu-26 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  دارای رابط کاربری زیبا و قوی است و در دیتابیس خود تورنتهای تایید شده ( حدود ۵ میلیون) را قرار می دهد. امکان مرتب کردن تورنتها را در نتایج دارد که بسیاری از کاربران آن را می پسندند. تبلیغات و پاپآپها در این سایت به نسبت دیگر سایتها کمتر است. پیشنهاد می شود حداقل یکبار این سایت را امتحان نمایید.

  TorrentZap-27 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  با دارا بودن حدود ۲ میلیون تورنت در فهرستش گرچه در دسته سایتهای خیلی بزرگ قرار نمی دهد اما دارای رابط کاربری با رنگ روشن و با کاربر راحت است.

  Nowtorrents.com-28 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  این سایت تورنت یک سرویس ویژه را ارائه می دهد و آن قابلیت در نظر نگرفتن تورنتهای مرده یا تقلبی است. با امکان جستجو بر اساس زمان می توان آخرین تورنتها را مشاهده نمود و به همراه سال آن، جستجو نمود.

  Torrentcafe.com-29 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  این سایت هنوز جای رشد دارد اما توسط کاربران زیادی از About.com توصیه شده است.

  YourBitTorrent.com-30 یکی از بهترین سایت های دانلود تورنت

  این سایت در طی سالها تغییر کرده است و اگر شما به صورت متوسط یا حرفه ای دانلود می کنید حتماً این سایت را امتحان کنید. کاربران قابل توجهی در About.com این سایت را توصیه نموده اند.

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • طراحی 
سایت
 • ویزای کانادا
 • اینم جالبه !

  معرفی سایت اینترنتی الکسا

  چند سالی است که سایت alexa.com اقدام به انتشار آمار و ارقامی برای رتبه بندی …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.