آسمونی
کامپیوتر و ترفند

نحوه رمز گذاری روی پروژه اکسل

ثبت نام لاتاری

Encoding Project Excel2 نحوه رمز گذاری روی پروژه اکسل
آسمونی : اگر شما از کامپیوتر استفاده می کنید احتمال این نیز وجود دارد که چند پرونده اکسل در PC یا مک خود داشته باشید. همانطور که میدانید میلیون ها نفر در سراسر جهان از اکسل استفاده می کنند که بیش تر بدرد تجارت و نهاد های دولتی استفاده می شود. خوشبخاته با وجود اکسل ۲۰۱۴ امکان بالا بردن امنیت پرونده ها با رمز گذاری وجود دارد.

برای این کار ابتدا باید پرونده ای را که می خواهید رمز گذاری کنید باز کرده و گزینه Info را انتخاب کنید سپس روی Protect Workbook کلیک نمایید.

Encoding Project Excel3 نحوه رمز گذاری روی پروژه اکسل

از نوار باز شده روی گزینه Encrypt with Password کلیک کنید.

Encoding Project Excel4 نحوه رمز گذاری روی پروژه اکسل

بلافاصله اکسل پنجره ای برای وارد کردن رمز عبور باز می کند شما می توانید رمز عبور خود را به سادگی در تکست بار باز شده وارد کنید اما به یاد داشته باشید که اگر رمز عبور خود را گم کنید دیگر امکان دسترسی به پرونده شما نیست. اکسل هیچ گزینه ای برای بازیابی رمز عبور وارد شده توسط شما ندارد.

Encoding Project Excel5 نحوه رمز گذاری روی پروژه اکسل

هنگامی که رمز عبور خود را انتخاب کردید مایکروسافت بی درنگ پرونده را رمز گذاری می کند و با هر بار باز کردن آن تقاضای رمز عبور خواهد کرد البته به یاد داشته باشید که این رمز عبور فقط برای پرونده انتخاب شده ایجاد می شود و برای دیگر این عمل را باید به صورت تکی انجام دهید.

تازه های مرتبط

چگونه کش و کوکی مرورگر را پاک کنیم؟

طاهره رضایی

تفاوت فرمتهای مختلف ویدیویی

طاهره رضایی

انواع خطاهای اینترنتی زمان نمایش وبسایت ها در مرورگر

طاهره رضایی

فایل چیست + تعریف انواع فایل

طاهره رضایی

امنیت اطلاعات چیست؟

طاهره رضایی

گذرواژه چیست و چه اهمیتی دارد؟

طاهره رضایی

درج نظر