تازه های آسمونی
خانه > فناوری > کامپیوتر و ترفند > شارژ و راهنمای استفاده از سیم کارت های موبایل عراق
 • طراحی سایت
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • loading...

  شارژ و راهنمای استفاده از سیم کارت های موبایل عراق

  charging-and-guide-the-use-of-mobile-sim-cards-iraq

  بهترین روش ارتباط از عراق با ایران،‌ سیم کارت های اعتباری عراقی می باشد. این سیم کارت ها توسط سه شرکت Zain ، Asiacell و Korek ارائه می شود و تفاوت آنها در قیمت و میزان شارژ اولیه اش می باشد. سایت آسمونی در این مقاله راهنمای تهیه و استفاده از سیم کارت های موبایل در عراق را برای شما عزیزان تهیه کرده است که در ادامه می خوانید.

  با تشکر از سر زدن به وبلاگ ما:مدیر وبلاگ مهدی یاوران جوان

  دقت کنید که سیم‌کارت‌های عراقی که در اختیار زائرین قرار دارد تاریخ مصرف محدود دارند و پس از اولین تماس تا ١۵‌روز فعالند و پس از آن می‌سوزند. پس هنگام خرید نزد فروشنده، سیم‌کارت را تست کنید و با وارد‌کردن کد مانده شارژ تاریخ اعتبار آن را چک کنید.

  برای خرید سیم‌کارت با تاریخ مصرف بالا و عمر بیشتر باید از مراکز معتبر و با همراه داشتن پاسپورت اقدام به خرید کنید.

  در ایام عادی سال امکان استفاده از سیم‌کارت‌های ایرانی در عراق وجود دارد اما به سه دلیل پیشنهاد می‌شود در ایام اربعین از سیم‌کارت‌های ایرانی استفاده نکنید.

   اولا: در ایام شلوغ به ویژه اربعین که ترافیک تماس‌ها زیاد است امکان سرویس‌دهی رومینگ دچار اختلال می‌شود.

   ثانیا: در صورت استفاده از سیم‌کارت‌های ایرانی در کشور عراق،‌ علاوه بر محاسبه هزینه رومینگ برای شما، هزینه تمام تماس‌هایی که با شما گرفته شود، به حساب شما محاسبه می‌شود و برای کسانی که از ایران با شما تماس می‌گیرند هزینه تماس داخل ایران محاسبه می‌شود.

   ثالثا: با سیم‌کارت عراقی می‌توانید با هزینه کمتر تماس‌های داخل عراق با سایر دوستان و همراهان و مراکز اضطراری داشته باشید.

  در عین حال پیشنهاد می‌شود سیم‌کارت اعتباری ایرانی هم همراه داشته باشید تا در مواقع ضروری و گیر‌نیاوردن سیم‌کارت عراقی از آن استفاده کنید. البته باید بدانید که نه تنها برای تماس بلکه برای دریافت تماس هم حتما باید حداقل ٢هزار تومان شارژ داشته باشید. اگر رمز دوم کارتهای بانکی خود را داشته باشید با همان روشی که در ایران شارژ تهیه می‌کنید در عراق هم می‌توانید با وارد کردن کدها شارژ تهیه کنید.

  توجه داشته باشید برای تماس گرفتن از ایران به کشور عراق باید به ابتدای شماره خود کد کشور عراق (٠٠٩۶۴)را اضافه و صفر ابتدای شماره همراه عراق را حدف کنید.

  در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که هر دینار تقریبا برابر با ٣٠‌ریال است. اما برای خرید سیم‌کارت‌های عراق در ایام عادی از خود مهران تا نجف و کربلا سیم کارت یافت می‌شود ولی در ایام اربعین بدلیل ازدحام ممکن است داخل شهر نجف و کربلا سیم‌کارت گیر نیاورید بنابراین بهتر است در اولین جایی که سیم‌کارت گیر آوردید (لب مرز- شهر کوت و بدره و…) سیم‌کارت تهیه کنید. قیمت سیم‌کارت روی آن درج شده مثلا ۵هزار دینار یا ٣هزار دینار که بخشی از آن پول سیم‌کارت و بخش کمی از آن حدود هزار دینار آن شارژ اولیه سیم‌کارت است که با آن می‌توان حدود سه دقیقه با ایران صحبت کرد.مبلغ سیم‌کارت آسیاسل ویژه زائرین حدود ١٠‌هزار تومان است که هزار دینار (سه هزار تومان) شارژ دارد و از روز شروع استفاده فقط ۱۵‌روز معتبره است و با شارژ مجدد تا یک ماه فعال و بعد از یک ماه به‌طور کامل غیرفعال می‌شود.

  تعرفه تماس

  تماس از آسیاسل به آسیاسل هر ثانیه ۳‌دینار، تماس از آسیاسل به سایر اپراتورهای عراق هر ثانیه ‌۵دینار، تماس با ایران هر دقیقه ۲۴۰‌دینار(٧٢٠‌تومان)، پیامک از آسیاسل به آسیاسل ۵۰‌دینار و پیامک به ایران ۱۵۰‌دینار(حدود ۴۵٠تومان) است.

  سیم‌کارت زین برای کسی که قصد دارد فقط در یک سفر استفاده کند، گران است و معمولا کسانی که زیاد به عراق سفر می‌کنند مثل مدیران کاروان‌ها از سیم‌کارت زین استفاده می کنند.

  اینترنت تلفن همراه در عراق

  گرچه همانند سیم‌کارت‌های ایرانی امکان فعال‌سازی اینترنت و خرید بسته‌های اینترنتی برای سیم‌کارت‌های عراقی ممکن است، اما با توجه به نبود امکان استفاده در ایام اربعین به‌علت ترافیک بالای شبکه‌های تلفن همراه لذا توصیه به فعال‌سازی و استفاده از آن خصوصا در ایام پیاده‌روی اربعین نمی‌شود. قیمت هر مگابایت اینترنت در عراق به ازای هر مگابایت استفاده در گران‌ترین حالت ٣هزار ریال است که خیلی به‌صرفه‌تر از سیم‌کارت‌های ایرانی است.

  charging-and-guide-the-use-of-mobile-sim-cards-iraq-1

  تعرفه سیمکارتهای عراقی:

  برای خرید سیمکارتهای عراق در ایام عادی از خود مهران تا نجف و کربلا سیمکارت یافت می شود ولی در ایام اربعین بدلیل ازدحام ممکن است داخل شهر نجف و کربلا سیمکارت گیر نیاورید بنابراین بهتر است در اولین جایی که سیمکارت گیرآوردید (لب مرز-شهر کوت و بدره و ..)سیمکارت تهیه کنید. قیمت سیمکارت روی آن درج شده مثلا 5000دینار یا 3000دینار که بخشی از آن پول سیمکارت و بخش کمی از آن حدود هزار دینار آن شارژ اولیه سیمکارت است که با آن می توان حدود سه دقیقه با ایران صحبت کرد.

  مبلغ سیمکارت آسیاسل ویژه زائرین حدود 10 هزار تومان است که هزار دینار (سه هزار تومان) شارژ دارد و از روز شروع استفاده فقط ۱۵ روز معتبره است و با شارژ مجدد تا یک ماه فعال و بعد از یک ماه بطور کامل غیرفعال می شود.
  تعرفه تماس سیمکارت آسیاسل به شرح زیر است:
  تماس از آسیاسل به آسیاسل هر ثانیه ۳ دینار
  تماس از آسیاسل به سایر اپراتورهای عراق هر ثانیه ۵ دینار
  تماس با ایران هر دقیقه ۲۴۰ دینار (توجه کنید که: این تماسها بصورت دقیقه ای محاسبه می‌شود یعنی اگر یک ثانیه تماس برقرار شود هزینه یک دقیقه کسر میگردد و ۶۱ ثانیه تماس هزینه دو دقیقه و الی آخر)
  پیامک از آسیاسل به آسیاسل ۵۰ دینار
  پیامک از آسیاسل به سایر اپراتورهای عراق ۶۰ دینار
  پیامک به ایران ۱۵۰ دینار(حدود 500تومان)

  سیمکارت زین که شبکه بهتر و قدرتمند‌تری نسبت به آسیاسل دارد هم از ۲۰ هزار تومان به بالا هست که بسته به میزان شارژ اولیه و مدت اعتبار سیمکارت متفاوت می‌باشد.
  زین برای کسی که قصد دارد فقط در یک سفر استفاده کند گران است و معمولا کسانی که زیاد به عراق سفر میکنند مثل مدیران کاروانها از سیمکارت زین استفاده میکنند.

  تعرفه تماس با سیمکارت ایرانسل از عراق به ایران:

  اگر رومینگ ایرانسل توسط اپراتور zain عراق صورت بگیرد هزینه چنانکه در تصویر آمده می باشد اما اگر سیمکارت ایرانسل شما توسط اپراتور دیگری رومینگ شده باشد(بستگی به منطقه ای که هستید و فرستنده های موجود در منطقه) هزینه تماس با ایرانسل به ایران بیشتر خواهد شد چون ایرانسل با بقیه اپراتورهای عراق قرارداد تخفیفی ندارد.

  برای اینکه رومینگ بوسیله شرکت zain باشد و تغییر نکند می توانید در تنظیمات گوشی خود انتخاب اپراتور را از حالت خودکار به حالت دستی تغییر دهید و zain را انتخاب کنید.

  تعرفه تماس با سیمکارت همراه اول از عراق به ایران:

  برای اطلاع از تعرفه همراه اول یک پیامک با متن “عراق” یا با متن “964”به ۸۰۷۰ ارسال کنید.

  ﺍﯾﻨﺘﺮﻧﺖ ﺗﻠﻔﻦ ﻫﻤﺮﺍه ﺩﺭ ﻋﺮﺍﻕ:

  گرچه همانند سیمکارت های ایرانی امکان فعال سازی اینترنت و خرید بسته های روزانه ،هفتگی و …برای سیمکارت های عراقی ممکن است اما با توجه به هزینه بالا، و عدم امکان استفاده در ایام اربعین بعلت ترافیک بالای شبکه های تلفن همراه لذا توصیه به فعال سازی و استفاده از آن خصوصا در ایام پیاده روی اربعین نمی شود.

  برای فعالسازی بسته های اینترنتی سیمکارت آسیاسل بعد از شارژ کردن سیمکارت کد #299* را شماره گیری نمایید.
  دریافت مانده شارژ آسیاسل: شماره گیری کد #133*
  کد شارژ کردن آسیاسل:#رمز شارژ*133*

  برای فعالسازی بسته های اینترنتی سیمکارت زین نیز بعد از شارژ کردن سیمکارت کد #321* را شماره گیری نمایید.
  دریافت مانده شارژ سیمکارت زین: شماره گیری کد #100*
  کد شارژ کردن  زین:#رمز شارژ*101*

  راهنمای استفاده از بسته های اینترنت‌ تلفن‌ همراه در عراق:
   روزانه:
  سیم کارت آسیاسل :
   ۵۰مگابایت اینترنت برای یک روز ۱۵۰۰ دینار عراق – فعالسازی : ارسال
  عدد ۱ از طریق پیامک به ۳۰۶۶
  سیم کارت زین عراق :
  یک روز اینترنت ۳۰ مگابایت، ۳۰۰۰ دینار عراق – فعالسازی: ارسال عدد ۱ از
  طریق پیامک به شماره۲۱۷۷۷
  هفتگی :
  سیم کارت آسیاسل :
   ۵۰۰ مگابایت اینترنت برای یک هفته ۷۰۰۰ دینار عراق – فعالسازی :
  ارسال عدد ۲ از طریق پیامک به ۳۰۶۶
  سیم کارت زین عراق :
  یک هفته اینترنت ۲۵۰ مگابایت روزانه+۲۵۰ مگابایت شبانه ( ۱بامداد تا ۸ صبح)
  ۵۲۵۰دینار عراقی، فعالسازی ارسال عدد ۲ از طریق پیامک به ۲۱۷۷۷
   ماهانه:
  سیم کارت آسیاسل :
   ۵۰۰ مگابایت اینترنت برای یک یک ماه ۱۲۰۰۰ دینار عراق – فعالسازی :
  ارسال عدد ۳ از طریق پیامک به ۳۰۶۶
   ۱ گیگا بایت اینترنت برای یک یک ماه ۱۵۰۰۰ دینار عراق – فعالسازی :
  ارسال عدد ۶ از طریق پیامک به ۳۰۶۶
   ۲ گیگا بایت اینترنت برای یک یک ماه ۲۵۰۰۰ دینار عراق – فعالسازی :
  ارسال عدد ۴ از طریق پیامک به ۳۰۶۶
   
  توجه: اگر تنظیمات اتصال به اینترنت را دریافت نکردید برای سیم کارت :
  آسیاسل یک پیامک خالی به شماره ۱۹۶۰ و برای سیم کارت زین یک پیامک خالی به شماره ۲۱۴۴ بفرستید.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 3٫50 out of 5)
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=206122
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  لنوو و معرفی کامپیوتر گیمینگ همراه Legion Cube

  به گزارش آسمونی، شرکت لنوو به تازگی از سیستم گیمینگ همراه جدید خود تحت عنوان …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.