تازه های آسمونی
خانه > ورزشی > اطلاعات ورزشی > از زوبی زارتا و کوپکه تا موسلرا ; یک داستان تکراری!
 • باغ تالار گلهای زندگی
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • loading...

  از زوبی زارتا و کوپکه تا موسلرا ; یک داستان تکراری!

  world cup 3 از زوبی زارتا و کوپکه تا موسلرا ; یک داستان تکراری!

  از زوبی زارتا و کوپکه تا موسلرا /   اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی

  یک داستان تکراری!

   

  جام جهانی برای فرناندور موسلرا تمام شد. آن هم با اشتباهی مرگبار که گل دوم فرانسه را رقم زد. شاید اگر آن اشتباه اتفاق نمی افتاد، اروگوئه شانس بازگشت به مسابقه را تا دقیقه ۹۰ حفظ می کرد اما عجز دروازه بان باتجربه اروگوئه در مهار یک توپ ساده، رویاهای شاگردان تابارز را بر باد داد. به این ترتیب دروازه بان اروگوئه به مسیری رفت که پیش از او هم دروازه بانان بسیاری رفته بودند.مروری داریم بر اشتباهات مرگبار برخی از دروازه بانان باتجربه

  world cup 1 از زوبی زارتا و کوپکه تا موسلرا ; یک داستان تکراری!

   آندونی زوبی زارتا(  اسپانیا ) ؛ جام جهانی ۱۹۹۸

  به گزارش آسمونی ، در میان اسپانیایی ها، یکی از اولین نفراتی که شانس بازی در چهار جام جهانی را به دست آورد، آندونی زوبی زارتا دروازه بان این تیم بود که بعد از اشتباه مرگبار آرکونادا سلف خود در فینال یورو ۸۴، جای خود را در تیم ملی تثبیت کرد. آندونی از جام جهانی ۱۹۸۶ درون دروازه لاروخا ایستاد. در اولین جام جهانی زوبی زارتا، او در بازی با ایرلند شمالی یک دبل اشتباه انجام داد! دروازه بان اسپانیا نتوانست توپ را شوت کند و توپی که در نزدیکی او فرود آمده بود، با ضربه سر مدافع اسپانیا به سمت وی پاس داده شد. اما زوبی زارتا باز هم سر خورد و به همین سادگی فرصت را به حریف داد تا دروازه اسپانیا را باز کند. پس از آن دیگر از اشتباهات زوبی زارتا نشانی به چشم نخورد تا این که جام جهانی ۱۹۹۸ فرا رسید؛ آخرین جام جهانی مرد باتجربه فوتبال اسپانیا.

  world cup 5 از زوبی زارتا و کوپکه تا موسلرا ; یک داستان تکراری!

  لاروخا در روزی که با لباس سپید وارد میدان شده بود، رودر روی نیجریه قرار گرفت. کار دو تیم با تساوی پیش می رفت تا این که ضربه ای از کنار خط کرنر به آرامی به سمت دروازه اسپانیا رفت. حتی لاوال زننده این توپ هم فکرش را نمی کرد که قرار است چه اتفاقی رخ دهد. اما لحظه ای بعد توپ از دستان زوبی زارتا سر خورد و به درون دروازه غلتید! نیجریه در پایان(۳-۲) برنده شد؛ اسپانیا به خاطر همین بازی از جام کنار رفت و روز آخر بازیکنان این تیم ۶ گل به بلغارستان زدند و اشک ریختند! همه به خاطر اشتباه بچه گانه یک مرد باتجربه. بیخود نبود که یوهان کرویف مربی بارسلونا در سال ۱۹۹۳ پس از شکست(۰-۴) بارسا در فینال مقابل میلان، سریعا اقدام به فروش زوبی زارتا کرده بود. او خیلی زود متوجه شد که عمر فوتبال این مرد به پایان خود نزدیک شده است.

  world cup 2 از زوبی زارتا و کوپکه تا موسلرا ; یک داستان تکراری!

  آندریاس کوپکه( آلمان)؛ جام جهانی ۱۹۹۸

  سنگربان ژرمن ها در یورو ۹۶ یکی از عوامل اصلی قهرمانی این تیم بود. مردی که در مرحله گروهی پنالتی جیان فرانکو زولای ایتالیایی را گرفت و در ضربات پنالتی مقابل انگلیس هم پنالتی گرت ساوث گیت انگلیسی را مهار کرد تا ژرمن ها به فینال صعود کنند. اما در جام جهانی ۱۹۹۸ خبری از آن ستاره درون دروازه آلمان نبود. به گزارش آسمونی ، در دومین مسابقه آلمان در جام و در حالی که ژرمن ها با یک گل از یوگسلاوی عقب بودند، توپی زمینی از سمت چپ روی دروازه آلمان آمد. کسی نفهمید توپ به چه شکلی از زیر بغل کوپکه عبور کرد. اما لحظه ای بعد گل دوم یوگسلاوی به ثمر رسیده بود! هر چند در ادامه آلمان بازی را (۲-۲) کرد ولی ضعف کوپکه در ادامه راه، به عقاب ها ضربات بیشتری وارد کرد. در مسابقه مقابل کرواسی در یک چهارم نهایی و در شرایطی که ژرمن ها ده نفره شده بودند، کوپکه دو بار با شوتهای پشت ۱۸ قدم تسلیم شد. آلمان(۳-۰) در هم کوبیده شد و همه چیز برای کنار رفتن کوپکه و روی کار آمدن اولیور کان در دروازه فراهم آمد.

  world cup 4 از زوبی زارتا و کوپکه تا موسلرا ; یک داستان تکراری!

  دیوید سیمن( انگلیس)؛ جام جهانی ۲۰۰۲

  به گزارش آسمونی ، بعد از کنار رفتن پیتر شیلتون، چیزی نگذشت که دیوید سیمن دروازه بان آرسنال، سنگربان اصلی تیم ملی انگلیس شد. مردی با سبیل هایی معروف که بعد از سنین ۳۰ سالگی فیکس تیم ملی شده بود و طبیعتا به زودی خیال رفتن نداشت. او در جام ملت های ۱۹۹۶ و ۲۰۰۰ و جام های جهانی ۱۹۹۸ و ۲۰۰۲ درون دروازه سه شیرها ایستاد. رقابت هایی که با موفقیت انگلیس همراه نشد. هر چند که سیمن عملکرد بدی نداشت و در یورو ۹۶ در مسابقه با اسپانیا یکی از معدود بردهای سه شیرها در ضربات پنالتی را رقم زد. اما آخرین بازی سه شیرها در جام جهانی ۲۰۰۲ به یک کابوس واقعی برای سیمن بدل شد.

  world cup 6 از زوبی زارتا و کوپکه تا موسلرا ; یک داستان تکراری!

  مردی که حالا موهایش بلند و بلندتر شده بود؛ درست مثل سنش که بیشتر و بیشتر شده بود. بازی با برزیل در یک چهارم نهایی(۱-۱) پیش می رفت و نیمه دوم تازه شروع شده بود. رونالدینیو برزیلی پشت یک ضربه کاشته ایستاد و در شرایطی که زاویه بسته توپ، شانس ضربه مستقیم را از او گرفته بود، او توپ را به سمت دروازه سانتر کرد. سیمن هم که از دروازه جلو آمده بود تا در صورت سانتر، توپ را مهار کند غافلگیر شد. او قبلا هم در مسابقات اروپایی در برابر اتلتیکو بیلبائو همین گونه گل خورده بود و یک جام آرسنال را به باد داده بود. در برابر ضربه رونالدینیو هم او بار دیگر اشتباه کرد و با این گل انگلیس جام جهانی را ترک کرد!

  منبع: اختصاصی آسمونی

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • طراحی سایت
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  پایان رسم ۴۴ ساله در بازی بلژیک و انگلستان

  پایان رسم ۴۴ ساله در بازی بلژیک و انگلستان /  اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی   تنها …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.