تازه های آسمونی
خانه > ورزشی > اطلاعات ورزشی > رکورد دیگری که در روسیه شکسته شد ; داستان ۰ – ۰ در جام های جهانی
 • باغ تالار گلهای زندگی
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • loading...

  رکورد دیگری که در روسیه شکسته شد ; داستان ۰ – ۰ در جام های جهانی

  world cup records 6 1 رکورد دیگری که در روسیه شکسته شد ; داستان 0  0 در جام های جهانی

  داستان ۰ – ۰ در جام های جهانی /   اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی

  رکورد دیگری که در روسیه شکسته شد

   

  به گزارش آسمونی ،  در ادوار نخست جام جهانی فوتبال، تساوی بدون گل نتیجه ای نامانوس برای رقابت های جام جهانی فوتبال بود. اگر هم دیداری کم گل برگزار می شد، حداقل یک گل در آن رقابت به ثمر می رسید. از جمله در دو مسابقه فرانسه در جام جهانی ۱۹۳۰ که در هر دو دیدار فرانسه با یک گل مغلوب تیمهای آرژانتین و شیلی شد. به این ترتیب دیدارهای متوالی در جام جهانی پشت سرهم برگزار شدند بدون این که هیچ گاه نتیجه(۰-۰) رقم بخورد.

  world cup records 5 1 رکورد دیگری که در روسیه شکسته شد ; داستان 0  0 در جام های جهانی

  ۳۵ مسابقه بدون تساوی(۰-۰)

  در جام جهانی ۱۹۳۰ مجموعا ۱۸ مسابقه برگزار شد ولی هیچ یک از مسابقات بدون رد و بدل شدن گل به پایان نرسید.  چهار سال بعد در مسابقات جام جهانی در ایتالیا نه تنها در تمام ۱۷ مسابقه، تماشاگران شاهد رد و بدل شدن گل بودند بلکه در کمتر مسابقه ای بود که یکی از تیمها موفق به گلزنی در مسابقه نشود. در میان بازندگان فقط دو تیم موفق به گلزنی نشدند و آن تیمها هم اسپانیا و اتریش بودند. یکی در یک چهارم نهایی(۱-۰) از ایتالیا باخت و دیگری در نیمه نهایی مقابل همین تیم با همین نتیجه. فرانسه، مصر، هلند، بلژیک و آرژانتین در مرحله اول از جمله تیمهایی بودند که باختند و حذف شدند در حالی که مهاجمان این تیمها دو گل به ثمر رسانده بودند. اتریش هم در دیدار رده بندی مقابل آلمان شرایط مشابهی داشت.

  world cup records 4 1 رکورد دیگری که در روسیه شکسته شد ; داستان 0  0 در جام های جهانی

  حضور در نیمه نهایی با کلین شیت

  در سال ۱۹۳۸ نیز این شرایط تکرار شد. این بار ۱۹ مسابقه برگزار شد و برنده و بازنده تقریبا همگی موفق به گلزنی شدند. برخی از بازندگان مقل رومانی ۳ گل و لهستان ۴ گل وارد دروازه رقبای خود کردند اما موفق به کسب برد نشدند! تنها تیمهایی هم که در دور نخست موفق به گلزنی نشدند هند هلند( در باخت ۶ بر صفرمقابل مجارستان)، هلند( در باخت ۳ بر صفر در برابر چکسلواکی) و کوبا( در شکست ۸ بر صفر در برابر سوئد) بودند. به این ترتیب وقتی مجارستان در برابر سوییس هم(۲-۰) پیروز شد اولین تیم تاریخ مسابقات بود که با کلین شیت به نیمه نهایی می رسید!

  world cup records 3 1 رکورد دیگری که در روسیه شکسته شد ; داستان 0  0 در جام های جهانی

  حمله برای کسب نتیجه

  اگر جنگ جهانی اتفاق نمی افتاد عاشقان فوتبال می توانستند دو دوره دیگر از این گونه مسابقات پرگل را تماشا کنند. اما جامهای ۱۹۴۲ و ۱۹۴۶ تعطیل شد و وقتی در سال ۱۹۵۰ مسابقات آغاز شد، باز هم خبری از تساوی های(۰-۰) نبود. اما بیش از گذشته در برابر نام تیمهای بازنده عدد صفر دیده می شد. به طوری در مجموع ۲۲ بازی ۹ تیم بازنده موفق نشدند دروازه رقبای خود را بازکنند. البته آنچه امیدوار کننده بود، این مساله بود که وقتی کار به مرحله نهایی رسید تعداد گلها به شدت افزایش یافت به طوری که در ۶ دیدار پایانی جام، ۳۱ توپ از خط دروازه ها گذشت. هنوز خبری از دفاع برای کسب نتیجه نبود و هر چه رقابت حساس تر می شد، تلاش برای گلزنی بیشتر و بیشتر.

  world cup records 2 1 رکورد دیگری که در روسیه شکسته شد ; داستان 0  0 در جام های جهانی

  ۱۴۰ گل در ۲۶ بازی!

  بعد از ۲۶ دیدار جام جهانی ۱۹۵۴، تعداد مسابقاتی که در آن حداقل یک گل از خط دروازه ها عبور کرده بود، با احتساب ۷۶ مسابقه قبلی جامهای جهانی به ۱۰۲ دیدار پیاپی رسید! به گزارش آسمونی ،  در جام جهانی ۱۹۵۴ تنها دیدار افتتاحیه یوگسلاوی و فرانسه و همچنین دیدار اتریش و اسکاتلند با یک گل تمام شد اما تماشاگران در بسیاری از بازیها شاهد رد و بدل شدن ۹ گل( مثل مسابقه مجارستان و کره جنوبی، همچنین برد ۷ بر ۲ آلمان مقابل ترکیه)، ۱۱ گل( برتری ۸ بر ۳ مجارستان بر آلمان) یا حتی ۱۲ گل( برد ۷ بر ۵ اتریش بر سوییس) بودند و چنین شد که آمار حیرت انگیز ۱۴۰ گل در آن مسابقه ها به دست آمد!

  world cup records 1 1 رکورد دیگری که در روسیه شکسته شد ; داستان 0  0 در جام های جهانی

  ۱۱۵ دیدار پیاپی

  به گزارش آسمونی ،  در جام جهانی ۱۹۵۸ تعداد بازیها بیشتر از ادوار قبلی مسابقات شده بود. در این مسابات مجموعا ۳۵ بازی برگزار شد و اگر روال همیشگی تکرار می شد رکورد بازیهای پیاپی در یک جام که با رد و بدل شدن گل به پایان می رسید حفظ می شد. در ۱۳ مسابقه نیز همین اتفاق رخ داد اما سرانجام دیدار چهاردهم فرا رسید. دیدار برزیل و انگلستان. در پایان مسابقه اتفاقی عجیب رخ داد، هیچ گلی از خط دروازه ها عبور نکرد تا برای اولین بار در تاریخ جام های جهانی یک مسابقه بدون رد و بدل شدن گل خاتمه یابد. نتیجه ای که البته بعد از آن، بارها و بارها تکرار شد.

  به این ترتیب بیشترین رکورد بازیهای پیاپی با رد و بدل شدن گل در جام جهانی ۱۹۵۴ ماندگار شد. ۲۶ بازی بدون نتیجه(۰-۰) اما سرانجام در جام جهانی روسیه روند گلزنی در بازیها آن قدر ادامه یافت که این رکورد شکسته شد. البته با میانگین گلی بسیار پایین تر از مسابقات ۱۹۵۴ !

  منبع: اختصاصی آسمونی

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • طراحی سایت
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  پایان رسم ۴۴ ساله در بازی بلژیک و انگلستان

  پایان رسم ۴۴ ساله در بازی بلژیک و انگلستان /  اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی   تنها …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.