تازه های آسمونی
خانه > ورزشی > اطلاعات ورزشی > معرفی تیم های حاضر در جام جهانی روسیه ؛ سنگال ; شیرهای ترانگا و خاطرات دست نیافتنی ۲۰۰۲
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • معرفی تیم های حاضر در جام جهانی روسیه ؛ سنگال ; شیرهای ترانگا و خاطرات دست نیافتنی ۲۰۰۲

  Senegal national football team 2 معرفی تیم های حاضر در جام جهانی روسیه ؛ سنگال ; شیرهای ترانگا و خاطرات دست نیافتنی 2002

  معرفی تیمهای حاضر در جام جهانی روسیه /  اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی

  شیرهای ترانگا و خاطرات دست نیافتنی ۲۰۰۲

   

  سنگال در یک نگاه

  لقب: شیرهای ترانگا
  بالاترین سازمان فوتبالی: فدراسیون فوتبال سنگال(Fédération Sénégalaise de Football)
  مربی: آلیو سیسه
  بیشترین بازی ملی: هنری کامارا(۹۹ بازی ملی)
  بیشترین گل ملی: هنری کامارا(۲۹ بازی ملی)
  استادیوم ملی: استاد لئوپولد سدار سنگور
  علامت اختصاری در فیفا: SEN
  اولین بازی ملی: سنگال فرانسه(۲-۱) گامبیای بریتانیا( ۱۹۵۹؛ گامبیا)
  بهترین برد: سنگال(۷-۰) جزایر موریس( ۹ اکتبر ۲۰۱۰؛ داکار- سنگال)
  بدترین شکست: سنگال(۰-۱۱) چکسلواکی( ۲ نوامبر ۱۹۶۶؛ پراگ- چکسلواکی)
  رتبه در فیفا: ۲۸
  بهترین رتبه: ۲۳( نوامبر ۲۰۱۷)
  بدترین رتبه: ۹۹( ژوئن ۲۰۱۳)

  Senegal national football team 5 معرفی تیم های حاضر در جام جهانی روسیه ؛ سنگال ; شیرهای ترانگا و خاطرات دست نیافتنی 2002

  به گزارش آسمونی ، فوتبال سنگال در مقایسه با چهار سال قبل لحظه های شیرینی را سپری می کند. چهار سال قبل تیم در صعود به جام جهانی ناکام ماند و بدتر آن که اندکی قبل از آن، به ضعیف ترین عنوان تاریخ خود در رنکینگ فیفا دست یافت. در آن ایام به نظر می رسید اتفاقات مربوط به جام جهانی ۲۰۰۲ به خاطرات و افسانه ها پیوسته اند. در چنان شرایطی کسی تصور نمی کرد که روز ۱۰ نوامبر ۲۰۱۷، روز بازگشت به جام جهانی باشد. جایی که شیرهای ترانگا با برتری(۲-۰) مقابل افریای جنوبی به جام جهانی صعود کردند.

   

  چهارمی آفریقا برای تیم ملی چهار ساله

  کشور سنگال در چهارم آوریل ۱۹۶۰ موفق شد استقلال خود را از استعمار فرانسه به دست آورد. فدراسیون فوتبال این کشور نیز بلافاصله در سال ۱۹۶۰ آغاز به کار کرد و تیم ملی سنگال نیز در ۳۱ دسامبر ۱۹۶۱ در دیداری دوستانه مقابل داهومی( بنین امروزی) به میدان رفت و (۲-۳) شکست خورد. به گزارش آسمونی ، در همان ایام رقابت های انتخابی جام جهانی ۱۹۶۲ در قاره های مختلف برگزار شد اما خبری از شیرها در انتخابی آفریقا نبود. در سال ۱۹۶۵ شیرهای ترانگا موفق شدند عنوان چهارم رقابت های قهرمانی آفریقا را از آن خود کنند. عنوانی که تا سال ۱۹۹۰ تکرار نشد و هنوز هم بهترین عنوان تاریخ سنگال در جام ملت های آفریقا محسوب می شود.

   

  رویایی دست نیافتنی

  انتخابی جام جهانی ۱۹۶۶ با تحریم گسترده افریقایی ها روبه رو شد و سنگال اولین بار حضور در انتخابی جام جهانی را در مقدماتی سال ۱۹۷۰ تجربه کرد. این تیم در مرحله حذفی مقابل مراکش ایستاد. در خانه(۲-۱) برد و در مراکش(۱-۰) بازنده شد تا کار دو تیم به دیدار سوم کشیده شود. در اینجا مراکش(۲-۰) پیروز شد و حرکت خود را به سوی جام جهانی آغاز کرد. چهار سال بعد باز هم این دو تیم در اولین مرحله انتخابی حریف یکدیگر شدند و این بار مراکش (۲-۱) پیروز شد. در انتخابی جام جهانی ۱۹۷۸ نوبت به توگو بود که همین نتیجه را کسب کند و شیرها باز هم از رسیدن به دور دوم انتخابی باز ماندند. مراکش در انتخابی ۸۲ سنگال را (۱-۰) شکست داد و آنگولا در مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۰ پس از تساوی(۱-۱) در ضربات پنالتی شیرها را از مرحله اول انتخابی جام جهانی حذف کرد. حتی صعود به دور دوم انتخابی جام جهانی برای سنگال به رویایی دست نیافتنی بدل شده بود.

  Senegal national football team 4 معرفی تیم های حاضر در جام جهانی روسیه ؛ سنگال ; شیرهای ترانگا و خاطرات دست نیافتنی 2002
  لوگوی فدراسیون

  سنگال، پل پیروزی مراکش

  پس از یک دوره غیبت در انتخابی جام جهانی، سنگال در جام جهانی ۱۹۹۴ توانست سد مرحله گروهی را شکسته و در یک قدمی جام جهانی قرار گیرد. شیرهای ترانگا در مرحله گروهی در کنار تیمهای گابن، موزامبیک و موریتانی قرار گرفتند. کنار کشیدن موریتانی سبب شد که هر تیم تنها ۴ بازی انجام دهد و سنگال با ۳ برد و یک باخت راهی دور بعد شد. در مرحله نهایی انتخابی، شیرها در کنار مراکش و زامبیا حرفی برای گفتن نداشتند و تنها یک امتیاز از زامبیا گرفتند. همین امتیاز سبب شد که مراکش به جای زامبیا راهی جام جهانی شود! چهار سال بعد باز هم سنگال در حسرت مرحله دوم انتخابی جام جهانی ماند. این بار هم با شکست (۳-۲) برابر یک حریف قدیمی دیگر؛ توگو!

   

  صعود به جام جهانی به لطف تفاضل گل

  به گزارش آسمونی ، اولین صعود سنگال به جام جهانی در سال ۲۰۰۲ رقم خورد. تیم برای رسیدن به مرحله گروهی انتخابی در قاره افریقا کار خود را با یک برد(۱-۰) و تساوی(۱-۱) با بنین آغاز کرد. به این ترتیب سنگال با تیمهای مراکش، مصر، الجزایر و نامیبیا همگروه شد. از این جمع تنها یک تیم پس از هشت بازی راهی جام جهانی می شد. وقتی تیم در روز نخست در خانه برابر الجزایر(۱-۱) کرد و آن گاه در زمین مصر(۰-۰) متوقف شد، کسی امیدی برای شاگردان برونو متسو قائل نبود. تساوی(۰-۰) با مراکش در سومین دیدار، سنگال را بیش از پیش از جام جهانی دور کرد. اما در ادامه ناگهان تیم صاحب ۴ برد از ۵ مسابقه خود شد. از جمله مقابل نامیبیا(۴-۰) و (۵-۰)، الجزایر(۳-۰) و مراکش(۱-۰). باخت(۱-۰) از مصر امتیاز سنگال و مراکش را برابر کرد و سنگال با تفاضل گل برتر راهی جام جهانی شد.

  Senegal national football team 3 معرفی تیم های حاضر در جام جهانی روسیه ؛ سنگال ; شیرهای ترانگا و خاطرات دست نیافتنی 2002
  سادیو مانه ستاره تیم

  بزرگ ترین شگفتی در اولین حضور

  قرار بود سنگال زنگ تفریح بزرگان در جام جهانی ۲۰۰۲ باشد. وقتی طبق قرعه مقرر شد که دیدار افتتاحیه در استادیوم جام جهانی سئول، این تیم مقابل فرانسه قهرمان دوره قبل مسابقات قرار گیرد، کسی شانسی برای سنگال قائل نبود. حتی با این که اکثر بازیکنان این تیم، در تیمهای درجه ۲ و ۳ لیگ فرانسه حضور داشتند. روز ۳۱ می و از ساعت ۲۰:۳۰ بازی دو تیم با قضاوت علی بوسیم اماراتی آغاز شد و پس از سی دقیقه ناکامی فرانسه در گلزنی، این « پاپه بوبا دیوپ» سنگالی بود که با گل خود ۶۲۵۶۱ تماشاکر حاضر در ورزشگاه را شوکه کرد. در ادامه مسابقه فرانسه کمتر بختی برای گلزنی یافت زیرا سیستم دفاعی سنگال تسخیرناپذیر بود. توپ به تیر دروازه هم خورد ولی گل نشد و سرانجام این سنگال بود که در اولین حضور خود در جام جهانی، یکی از بزرگ ترین شگفتی های جام را رقم زد.

   

  یک نیمه تا صعود به دور دوم

  به گزارش آسمونی ، سنگال در ادامه مسابقات هم روند درخشان خود را حفظ کرد. روز ششم ژوئن و در ورزشگاه دائه جو، هرچند این تیم گل اول را از دانمارک خورد اما در دقیقه ۵۲ با گل سلیف دیائو بازی را(۱-۱) کرد. دیائو در ادامه در دقیقه ۸۰ اخراج شد ولی با این تساوی سنگال در آستانه صعود به مرحله بعد قرار گرفت. وقتی این تیم طی ۳۸ دقیقه نخست بازی با اروگوئه توسط خلیلو فادیگا( پنالتی-۲۰) و بوبا دیوپ( ۲۶ و ۳۸) حریف را گلباران کرد، دیگر کسی در صعود سنگال تردیدی به خود راه نداد. اما.

  Senegal national football team 6 معرفی تیم های حاضر در جام جهانی روسیه ؛ سنگال ; شیرهای ترانگا و خاطرات دست نیافتنی 2002

  نبردی پایاپای با صدرنشین گروه مرگ

  در نیمه دوم همه چیز تغییر کرد. یک گل دقیقه ۴۶ هیجان بازی را بازگرداند و در دقیقه ۶۹ اختلاف به حداقل رسید. وقتی در دقیقه ۸۸ کار به تساوی کشیده شد، اروگوئه خود را در آستانه صعود دید اما گل چهارم این تیم هرگز به ثمر نرسید! سنگال به عنوان تیم دوم گروه راهی مرحله بعد شد و در برابر سوئدی ایستاد که صدرنشین گروه مرگ شده بود. سوئد خیلی زود در دقیق ۱۱ به گل دست یافت اما هنری کامارا در دقیقه ۳۷ کار را به تساوی کشاند. حالا سرنوشت دو تیم به وقت اضافی کشیده شده بود.

   

  شادی و غم گل طلایی

  به گزارش آسمونی ، ۳۹۷۴۷ تماشاگر استادیوم اویتا لحظاتی سوئد را صعودکرده دیدند. اما ضربه این تیم به تیر دروازه خورد . در ادامه هنری کامارا در دقیقه ۱۰۴ گل دوم سنگال را زد. قانون گل طلایی به معنای پایان بازی بود و سنگال به عنوان دومین تیم آفریقایی تاریخ جام جهانی به جمع هشت تیم برتر مسابقات صعود کرد. شش روز بعد و از ساعت ۲۰:۳۰ روز ۲۲ ژوئن این تیم در برابر ۴۴۲۳۳ تماشاگر حاضر در « ناگای استادیوم» در برابر ترکیه ایستاد و وقتی بازی بدون گل خاتمه یافت، باز هم خاطرات شیرین گل طلایی برای سنگال زنده شد. اما این بار گل طلایی دقیقه ۹۴ توسط حریف زده شد و قهرمانان آفریقایی در حسرت صعود به نیمه نهایی ماندند.

  Senegal national football team 1 معرفی تیم های حاضر در جام جهانی روسیه ؛ سنگال ; شیرهای ترانگا و خاطرات دست نیافتنی 2002
  آلو سیسه سرمربی تیم

  لیست ٢٣ نفره سنگال برای حضور در جام جهانی نفرات زیر هستند:

  دروازه بان ها: عبدولایه دیالو ، آلفرد گومیس و خدیم ان دیائه

  مدافعان: کالیدو کولیبالی،یوسف سابالی، سلیف سانه ،کارا امبوجی، لامین گاساما ، موسا واگو و سالیو سیس

  هافبک ها:بادو اندیایه، آلفرد اندیایه ، شیخ اندویه ، چیخو کویاته و ادریسا گوئیه

  مهاجمان: سادیو مانه، مامه دیوف، کیتا بالده، دیافرا ساخو ، موسی کوناته، اسماعیل سار، ام بایه نیانگ و موسی سو

  نمی توان از این نفرات انتظار تکرار درخشش سال ۲۰۰۲ را داشت. به گزارش آسمونی ، بی شک تنها صعود به دور بعدی جام، بزرگ ترین رویای شیرها خواهد بود.

   

  سایر پست های معرفی تیم های جام جهانی ۲۰۱۸

   

  منبع: اختصاصی آسمونی

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • طراحی 
سایت
 • ویزای کانادا
 • اینم جالبه !

  عکس های جشن قهرمانی بارسلونا در سوپرکاپ اسپانیا

  بارسلونا قهرمتن لیگ برتر اسپانیا توانست با نتیجه ۲ بر ۱ سویا را پشت سر …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.