تازه های آسمونی
خانه > ورزشی > اطلاعات ورزشی > معرفی تیم های جام جهانی ۲۰۱۸ ; عربستان نماد تحول یک جامعه
 • باغ تالار گلهای زندگی
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • loading...

  معرفی تیم های جام جهانی ۲۰۱۸ ; عربستان نماد تحول یک جامعه

  Saudi Arabia 10 معرفی تیم های جام جهانی 2018 ; عربستان نماد تحول یک جامعه

  معرفی تیم های حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸

  شاهین های سبز؛ نماد تحول یک جامعه /  اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی

   

  عربستان در یک نگاه

  لقب: الصقور الخضر (شاهین‌های سبز)
  بالاترین سازمان فوتبالی: Saudi arabia football Federation (فدراسیون فوتبال عربستان)
  بیشترین بازی ملی: محمد الدعایه (۱۷۸ بازی)
  بیشترین گل زده: ماجد عبدالله (۷۱ گل)
  اولین بازی: عربستان (۱ـ۱) لبنان (۸ ژانویه، ۱۹۵۷ در بیروت ـ لبنان)
  بهترین نتایج: عربستان(۱۰-۰) تیمور شرقی( ۱۷ نوامبر ۲۰۱۵ در دیلی؛ تیمور شرقی)
  بدترین نتیجه: عربستان (۰ـ۱۳) جمهوری متحد عرب (۹سپتامبر ۱۹۶۱ در کازابلانکا ـ مراکش)
  بهترین عنوان در رنکینگ فیفا: ۲۱ (جولای ۲۰۰۴)
  بدترین عنوان در رنکینگ فیفا: ۱۲۶ (دسامبر ۲۰۱۲)
  علامت اختصاری در فیفا: KSA
  استادیوم ملی: استادیوم بین‌المللی ملک فهد (۶۲۶۸۵ نفره ـ ریاض)
  شهر ورزش ملک عبدالله (۶۲۳۴۱ نفره ـ جدّه)
  مربی: خوان آنتونی پیتسی

  Saudi Arabia 16 معرفی تیم های جام جهانی 2018 ; عربستان نماد تحول یک جامعه
  نقشه و پرچم عربستان

  تحولات یک جامعه

  به گزارش آسمونی ، آخرین بار از چهار بار پیاپی که تیم ملی عربستان در جام جهانی حضور پیدا کرد، شرایط این کشور با امروز کاملا متفاوت بود. تیم ملی عربستان نماینده جامعه سنتی و متحجری بود که بسیاری از قوانین حاکم بر آن با قوانین سراسر دنیا تفاوت داشت. جامعه ای که در آن زنان نه حق رانندگی داشتند و نه حق ورود به استادیوم های ورزشی. اما به شکلی ناگهانی و در فاصله چند ماه قوانین عربستان متحول شد. این نظریه که تحولات اجتماعی و اقتصادی در ورزش یک کشور تاثیر می گذارد را می توان به عینه در عربستان دید. شاهین های سبز همین سه سال پیش بود که در جام ملت های آسیا نتایجی فوق العاده ضعیف کسب کردند.

   

  روسیه؛ رویای دست نیافتنی

  عربستان در جام ملت های آسیا کار خود را با شکست(۱-۰) مقابل چین آغاز کرد و پس از یک برد(۴-۱) در برابر کره شمالی، در برابر ازبکستان ایستاد. یک تساوی هم شاهین ها را راهی دور بعد می کرد اما ازبکستان(۱-۳) برد و عربستان حذف شد! سه سال قبل از جام ملتهای آسیا هم عربستان در مسابقات جام ملت های کشورهای عرب، به مقامی بهتر از چهارمی دست پیدا نکرد. آن هم با تنها یک برد مقابل کویت، یک تساوی در برابر فلسطین و سرانجام دو شکست در برابر لیبی(۲-۰) و عراق(۱-۰). در چنین شرایطی صعود به روسیه مثل یک رویا بود.

  Saudi Arabia 13 معرفی تیم های جام جهانی 2018 ; عربستان نماد تحول یک جامعه
  لوگوی فدراسیون

  صعود به روسیه در روز آخر

  به گزارش آسمونی ، عربستان مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ را با بردهایی میلیمتری آغاز کرد. یک پنالتی از نواف العابد(۸۴) برد مقابل تایلند را قطعی کرد و دو پنالتی دیگر از او در ده دقیقه پایانی مقابل عراق، باخت را به برد (۲-۱) بدل ساخت. پس از تساوی(۲-۲) با استرالیا، نوبت به برد قاطع(۳-۰) در برابر امارات رسید و آن گاه تیم افت کرده در ۵ بازی خود ۳ بار مقابل ژاپن(۲-۱)، استرالیا(۲-۳) و امارات(۲-۱) مغلوب شد تا همه چیز به روز پایانی کشیده شود. روزی که عربستان با گل فهد الموالید ژاپن را شکست داد و با تفاضل گل بهتر نسبت به استرالیا راهی مرحله نهایی جام جهانی شد.

   

  تدارکات عربستان: بازی با پرتغال، بلژیک، ایتالیا و آلمان

  عربستان بعد از صعود به جام جهانی بیکار نماند و در انبوهی دیدارهای تداکارتی به میدان رفت. بعد از برد(۵-۲) مقابل جامائیکا و باخت(۰-۳) از غنا، نوبت به برد(۲-۰) مقابل لاتویا و باخت (۳-۰) از پرتغال و (۱-۰) از بلغارستان رسید و آن گاه سه بازی مقابل کویت،‌امارات و عمان در جام خلیج فارس در انتظار سعودی ها بود. عربستان در سال ۲۰۱۸ کار خود را با برد(۳-۰) از مولداوی آغاز کرد و بعد از باخت غافلگیرکننده(۴-۱) از عراق، نوبت به تساوی(۱-۱) با اوکراین رسید و شکست(۰-۴) از بلژیک. این تیم در آستانه جام جهانی دو بازی دیگر مقابل ایتالیا و آلمان نیز برگزار خواهد کرد.
  به گزارش آسمونی ، جام جهانی ۲۰۱۸ می تواند شروعی مجدد باشد برای فوتبالی که ۴ دهه قبل از صفر شروع کرد و طی یک دهه به همه چیز رسید.

  Saudi Arabia 12 معرفی تیم های جام جهانی 2018 ; عربستان نماد تحول یک جامعه
  ستاره تیم – محمد ابراهیم محمد السهلاوی

  اولین عنوان آسیایی

  در سال ۱۹۸۲ و در بازی‌های آسیایی دهلی‌نو، عربستان با یک برد مقابل تایلند (۱ـ۰) و دو تساوی مقابل سوریه (۱ـ۱) و کره شمالی (۲ـ۲) در گروه خود دوم شد و در یک چهارم نهایی مقابل هند قرار گرفت. برد (۱ـ۰) عربستان را برای اولین بار در جمع چهار تیم برتر آسیا قرار داد و تیم پس از باخت (۰ـ۱) مقابل عراق در نیمه نهایی برای کسب رتبه سوم مقابل کره شمالی ایستاد. دیداری که با اعتراض کره‌ای‌ها و امتناع آنها از ادامه مسابقه (۲ـ۰) به سود عربستان اعلام شد و بدین ترتیب شاهین‌های سبز در حالی در آسیا سوم شدند که در همان سال در جام خلیج فارس، عنوانی بهتر از چهارمی کسب نکردند! اما این آغاز کار عربستان بود…

  Saudi Arabia 17 معرفی تیم های جام جهانی 2018 ; عربستان نماد تحول یک جامعه

  دو فینال در چهار سال

  عربستان پس از قهرمانی جام ملتهای آسیا در ۱۹۸۴ تا ۱۹۸۸ هرگز رنگ ثبات را بر روی نیمکت خود ندید. الزیانی تا سال ۱۹۸۶ سرمربی بود و پس از آن نوبت به کوسیاتاستیلو (۱۹۸۶ـ اروگوئه). اسوالدو (برزیل ـ ۱۹۸۷)، رونی آلن (انگلیس ـ‌۱۹۸۸) کایوس گالتی (۱۹۸۸ ـ برزیل). اومر باروس (اروگوئه ـ ۱۹۸۸) و کارلوس آلبرتوپریرا برزیلی بود که شاهین‌ها را هدایت کنند! با این حال نتایج، روز به روز بهتر می‌شد. در بازیهای آسیایی ۱۹۸۶ عربستان با سه برد مقابل مالزی (۳ـ۱). اندونزی (۲ـ۰) و قطر (۱ـ۰) صدرنشین گروه خود شد و در یک چهارم نهایی پس از تساوی (۱ـ۱) با عراق، به گزارش آسمونی ، در ضربات پنالتی (۹ـ۸) به برتری دست یافت. در نیمه نهایی هم جدال سعودی‌ها با کویت (۲ـ۲) خاتمه یافت. اما عربستان باز هم در پنالتی‌ها پیروز شد این بار (۵ـ۴). سرانجام در روز ۵ اکتبر نوار شکست ناپذیری اعراب قطع شد و این تیم در فینال بازیها از کره جنوبی میزبان (۲ـ۰) باخت و دوم شد. اعراب سعودی برای انتقام از کره دو سال انتظار کشیدند تا در فینال جام ملت های آسیا این تیم را شکست دادند.

   

  ۱۹۹۴؛ آغاز باشکوه شاهین ها

  تیم طلایی عربستان در جام جهانی ۱۹۹۴ چشم‌ها را خیره کرد. در روز ۲۰ ژوئن ۱۹۹۴ و در حضور ۵۰۵۳۵ تماشاگر استادیوم روبرت اف. کندی شهر واشینگتن، این « فواد انور امین» بود که در دقیقه ۱۸ عربستان را مقابل هلند نامدار پیش انداخت. یک اشتباه از محمد الدعایه دروازه بان عربستان سبب شد تا ویم یونک در دقیقه ۵۰ گل تساوی را به ثمر برساند. شاهین های سبز تنها ۴ دقیقه تا رسیدن به یک تساوی پرافتخار فاصله داشتند که دروازه خود را باز شده دیدند و (۲-۱) شکست خوردند. اما در روز ۲۵ ژوئن آنها در حضور ۷۶۳۲۲ تماشاگر استادیوم جاینت راترفورد مقابل مراکش ایستادند.

  Saudi Arabia 14 معرفی تیم های جام جهانی 2018 ; عربستان نماد تحول یک جامعه
  مربی – خوان آنتونی پیتسی

  مارادونای صحرا و آخرین برد عربستان در جام جهانی

  سامی الجابر با پنالتی دقیقه ۷ خود عربستان را پیش انداخت و در حالی که نیمه اول مساوی پیش می رفت، فواد انور در دقیقه ۴۵ با شوتی سهمگین و روی اشتباه مرگبار دروازه بان مراکش، نتیجه را(۲-۱) کرد. این نتیجه دست نخورده ماند و عربستان اولین برد خود را در جام جهانی به دست آورد. سرانجام روز ۲۹ ژوئن رسید. به گزارش آسمونی ، این بار در برابر ۵۲۹۵۹ تماشاگر ورزشگاه کندی و دیدار مقابل بلژیک که در دو بازی قبل صاحب دو برد شده بود. اما سعید‌العویزان در دقیقه ۵ بازی با بلژیک، دومین گل زیبای تاریخ جامهای جهانی را به ثمر رساند و عربستان با دو برد به عنوان تیم دوم گروه، راهی ۱۶ تیم برتر جهان شد. اما ماجراجویی عربستان در بازی با سوئد خاتمه یافت و سوئدی ها (۳-۱) در حضور ۶۰۲۷۷ تماشاگر ورزشگاه کاتن بول شهر پاسادنا به برتری دست یافتند. فهد الغشیان در دقیقه ۸۵ تک گل سعودی ها را به ثمر رساند و عربستان پس از این آغاز باشکوه، هرگز در سه دوره بعدی جام جهانی صاحب برد نشد.

  Saudi Arabia 11 معرفی تیم های جام جهانی 2018 ; عربستان نماد تحول یک جامعه
  جشن صعود سعودی ها به روسیه

  فوتبال و روابط دیپلماتیک

  اگر زمانی اعراب تنها با پول خود تلاش می کردند که به همه چیز دست پیدا کنند، اکنون علاوه بر پول، از روابط بین المللی خود نیز بهره می گیرند. به گزارش آسمونی ، روابط حسنه فدراسیون فوتبال عربستان با فوتبال اسپانیا سبب شد تا موجی از بازیکنان عربستان به تیمهای اسپانیایی نقل مکان کنند و در لالیگا برای جام جهانی آماده شوند. از جمله این نفرات می توان به بازیکنهای زیر اشاره کرد:

  یحیى سلیمان علی الشهری( هافبک ۲۷ ساله باشگاه لگانس)
  سالم محمد الدوسری( هافبک ۲۶ ساله باشگاه ویارئال)
  فهد المولد( وینگر ۲۳ ساله باشگاه لوانته)
  نوح الموسی( هافبک ۲۷ ساله رئال وایادولید)
  علی النمر( هافبک ۲۶ ساله نومانسیا)
  جابر مصطفی( هافبک ۲۰ ساله تیم ب ویارئال)
  عبد المجید الصلیهم( هافبک ۲۳ ساله رایو وایکانو)

  البته لژیونرهای عربستان به بازیکنان لالیگا محدود نمی شوند. مختار علی هافبک ۲۰ ساله تیم، بازیکن ویتسه هلند است و فریس عبدی هافبک ۱۸ ساله سعودی، بازیکن ویرجینیا کاوالیرز.
  این بازیکنان می توانند در کنار نفرات شاغل در لیگ عربستان، نتایجی قابل قبول تر از سه حضور اخیر عربستان در جام جهانی به دست آورند.

  Saudi Arabia 15 معرفی تیم های جام جهانی 2018 ; عربستان نماد تحول یک جامعه
  ناصر الشمرانی مهاجم باتجربه عربستان در جام جهانی روسیه

  برنامه بازی های عربستان

  روسیه- عربستان ( ۲۴ خرداد ۱۳۹۷- ورزشگاه لوژنیکی، مسکو؛ ساعت ۱۹:۳۰)
  اروگوئه – عربستان ( ۳۰ خرداد ۱۳۹۷- ورزشگاه روستوف آرنا، روستوف-نا-دونو؛ ساعت ۱۹:۳۰)
  عربستان- مصر ( ۴ تیر ۱۳۹۷- ورزشگاه ولگوگراد آرنا، ولگوگراد؛ ساعت ۱۸:۳۰)

   

  سایر پست های معرفی تیم های جام جهانی ۲۰۱۸

  منبع: اختصاصی آسمونی

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • طراحی سایت
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  بازگشت خروس ها بر قله فوتبال جهان ; دومین قهرمانی آبی ها در جام جهانی

  دومین قهرمانی آبی ها در جام جهانی/   اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی بازگشت خروس ها بر …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.