تازه های آسمونی
خانه > ورزشی > اطلاعات ورزشی > رئال مادرید در کنار بارسلونا ، پرافتخارترین تیم در باشگاههای جهان
 • باغ تالار گلهای زندگی
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • loading...

  رئال مادرید در کنار بارسلونا ، پرافتخارترین تیم در باشگاههای جهان

  2de40e0d504f583cda7465979f958a98 رئال مادرید در کنار بارسلونا ، پرافتخارترین تیم در باشگاههای جهان

  رئال در کنار بارسا، پرافتخارترین تیم در باشگاههای جهان/ اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی

  سالها بود که هیچ تیمی موفق نشده بود دوبار پیاپی جام جهانی باشگاه ها را از آن خود سازد. البته نه این که قهرمان شدن در این مسابقات برای تیمهای اروپایی کار دشواری باشد. بلکه دلیل این امر، دشوار بودن قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا بود. تا این که رئال مادرید در سال گذشته و امسال این سنت را شکست و قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد. به این ترتیب در ادامه راه، کار دشواری پیش روی این تیم نبود تا یک جام دیگر از آن خود سازد…

  دو مسابقه برای کسب جام!

  دو مسابقه، دو برد و کسب یک جام! این آمار رئال مادرید در سال گذشته جام جهانی باشگاههاست. البته نه همه آمار و ارقام. به لطف همین دو مسابقه لوکا مودریچ برنده توپ طلای مسابقات شد؛ کریستیانو رونالدو توپ نقره مسابقات را از آن خود کرد و جایزه بازی جوانمردانه نیز به رئال مادرید رسید تا رئال با دست پر به اسپانیا بازگردد.تقریبا سرنوشت تمامی مسابقات باشگاههای جهان به همین شکل است.

   

  4efdd2f969559e8b1c92e99f32ded48e رئال مادرید در کنار بارسلونا ، پرافتخارترین تیم در باشگاههای جهان

  رکورد شکنی های رئال مادرید

  در سال پیش این رئال مادرید بود که در نیمه نهایی( ۲-۰) آمه ریکا مکزیک را پشت سر گذاشت و کاشیمای ژاپن نیز(۳-۰) اتلتیکو ناسیونال کلمبیا را از پیش رو برداشت تا فینال بین رئال و کاشیما برگزار شود؛ دیداری که در وقت اضافی(۴-۲) به سود رئال تمام شد و این تیم قهرمانی را از آن خود کرد. تیم اتلتیکو ناسیونال هم پس از تساوی(۲-۲) مقابل آمه ریکا مکزیک در ضربات پنالتی(۴-۳) به برتری دست یافت و عنوان سوم مسابقات را از آن خود ساخت.

  امسال هم این ماجرا به نحوی مشابه تکرار شد. رئال در نیمه نهایی (۲-۱) الجزیره را شکست داد و حرف گرمیو برزیل شد که در نیمه نهایی و در وقت های اضافی(۱-۰) پاچوکا مکزیک را از پیش رو برداشت. در دیدار رده بندی پاچوکا (۴-۱) الجزیره را شکست داد و سرانجام در فینال رئال با نتیجه(۱-۰) گرمیو را از پیش رو برداشت و با دو بازی، دو برد، ۳ گل زده و یک گل خورده یک جام دیگر به گنجینه خود اضافه کرد. به همین سادگی!

  متفاوت ترین دوره مسابقات

  اولین دوره این مسابقات در سال ۲۰۰۰ برگزار شد. سپ بلاتر رییس فیفا که خیلی تلاش داشت تورنمنت های جدیدی در برنامه فیفا قرار دهد بانی برگزاری اولین دوره این مسابقات در سال ۲۰۰۰ بود. این مسابقات از پنجم تا چهاردهم ژانویه برگزار شد و اروپایی ها با بی میلی در آن حضور یافتند. به خصوص منچستریونایتد قهرمان ۱۹۹۹ اروپا که مجبور بود در اوج فشردگی لیگ برتر انگلیس، راهی برزیل شود. یونایتدی ها حتی پیراهن های مناسبی برای این مسابقات تهیه نکرده بودند تا جایی که در برزیل ناچار شدند آستین های پیراهن خود را کوتاه کنند.

  f99687dd719c4e8bc6a39e946c3d9ef7 رئال مادرید در کنار بارسلونا ، پرافتخارترین تیم در باشگاههای جهان

  اولین گل، نخستین قهرمان

  نیکلا آنلکای فرانسوی در روز ۵ ژانویه ۲۰۰۰ نخستین گل این تورنمنت را وارد دروازه النصر کرد. این گل محصول دفع توپ مدافع تیم عربستانی بود که به پای آنلکا خورد و زمینه ساز برد(۳-۱) قهرمان ۱۹۹۸ اروپا شد. در پایان مرحله گروهی کورینتیانس و واسکو دوگاما برزیل صدر نشین گروههای خود شدند و راهی دیدار فینال؛ خبری هم از نیمه نهایی نبود. دو تیم نکاکسا مکزیک و رئال مادرید دیدار رده بندی را برگزار کردند که پس از تساوی یک بر یک در وقت های قانونی، با نتیجه ۳ بر۴ در ضربات پنالتی به سود نماینده مکزیک خاتمه یافت. سرنوشت دیدار فینال هم در ضربات پنالتی مشخص شد و دو نماینده برزیل با تساوی بدون گل به کار خود خاتمه دادند تا کورینتیانس با برتری ۴ بر ۳ در ضربات پنالتی اولین قهرمان مسابقات لقب گیرد.

  آغاز مجدد پس از ۵ سال وقفه

  پس از برگزاری اولین دوره، مسابقات تا پنج سال برگزار نشد. در سال ۲۰۰۵ یک بار دیگر فیفا به  برگزاری مجدد مسابقات اندیشید. این بار ۶ تیم به نمایندگی از ۶ کنفدراسیون در مسابقات شرکت کردند. در این مسابقات لیورپول با ۳ گل ساپریسا را شکست داد و سائوپائولو ۳ بر ۲ الاتحاد را از پیش رو برداشت. الاتحاد راهی دیدار رده بندی شد و با شکست ۳ بر ۲ مقابل نماینده تایلند چهارم شد. سائوپائولو هم با یک گل مقابل لیورپول پیروز شد و قهرمانی رقابت ها را از آن خود کرد.

  میزبانی در انحصار ژاپن

  از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ ژاپن در تمامی ادوار میزبان رقابت ها بود و اختصاص دادن یک سهمیه بیشتر به این کشور از سال ۲۰۰۷ پاداشی بود برای میزبانی این تورنمنت. به این ترتیب در سال ۲۰۰۷ آسیا دو نماینده داشت. اوراوا ردز نماینده ژاپن که قهرمان آسیا شده بود و سپاهان ایران نایب قهرمان آسیا که به صورت اتوماتیک پس از نماینده ژاپن راهی مسابقات شده بود.

   

  3fb5ed13afe8714a7e5d13ee506003dd رئال مادرید در کنار بارسلونا ، پرافتخارترین تیم در باشگاههای جهان

  پر افتخارترین تیم

  مطابق معمول بارسلونا و رئال مادرید در این جام هم پرافتخارترین تیم ها هستند. رئال قبلا در سال ۲۰۱۴ با ۲ گل سن لورنزو آرژانتین را از پیش رو برداشت و به این ترتیب امسال سومین قهرمانی خود را جشن گرفت. بارسا هم به جز فینال ۲ سال قبل و برتری مقابل استودیانتس آرژانتین موفق شد دو بار دیگر نیز قهرمان مسابقات شود. این تیم در سال ۲۰۰۹ در وقت اضافی با نتیجه ۲ بر یک استودیانتس آرژانتین را شکست داد و دو سال بعد هم در فینال با نتیجه ۴ بر صفر سانتوس برزیل را شکست دادند تا با سه قهرمانی در کنار رئال، پرافتخارترین تیم تاریخ مسابقات باشند. به این ترتیب کشور اسپانیا ۶ بار فاتح این مسابقات شده است تا بالاتر از برزیل، پر افتخارترین کشور در تاریخ این مسابقات باشد. برزیلی ها ۴ بار توسط کورینیانس(۲۰۰۰ و ۲۰۱۲)، سائو پائولو( ۲۰۰۵)، اینترناسیونال(۲۰۰۶) و کورینتیانس(۲۰۱۲) قهرمان این مسابقات شده اند. به عبارت ساده تر تمام قهرمانی های نمایندگان غیر اروپایی توسط تیم های برزیلی در این جام به دست آمده است. سایر قهرمانان این جام، تیم های زیر بوده اند:

  میلان ایتالیا(۲۰۰۷)

  منچستریوناتد(۲۰۰۸)

  اینتر ایتالیا(۲۰۱۰)

  بایرن مونیخ آلمان (۲۰۱۳)

  منبع: اختصاصی آسمونی

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • طراحی سایت
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  اتفاقاتی که دیگر شاهد آنها نخواهیم بود ; غیرممکن تا یک قرن بعد! 

  غیرممکن تا یک قرن بعد!  /   اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی اتفاقاتی که دیگر شاهد آنها …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.