آسمونی
اطلاعات ورزشی

تصاویر خاطره انگیز لیگ برتر ( بخش ششم )

ثبت نام لاتاری

عکس های خاطره انگیز لیگ برتر  ( بخش ششم ) /  اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی

سایر بخش های ( تصاویر خاطره انگیز لیگ برتر )

 

تا همین یک دهه قبل، بیژن ذوالفقارنسب از مربیان موفق و پرخواهان لیگ ایران بود، بازیکنانی چون اسماعیل حلالی و ناصرشیردل در لیگ بودند و ابومسلم خراسان در شمار قدرتهای لیگ به شمار می آمد. در این بخش مروری داریم بر تصاویر خاطره انگیز این چهره ها و تیمهای خاطره انگیز در لیگ برتر

 

iran league 1 6 تصاویر خاطره انگیز لیگ برتر  ( بخش ششم )

در اولین دوره لیگ برتر، هنوز ورزشگاه شیرودی هم مسابقات برگزار می شد. این هم تصویری از دیدار تیم های سایپاو سپاهان در هفته سیزدهم لیگ اول. ادموند بزیک و محمود کریمی بازیکنان سپاهان را با پیراهن زرد می بینید.

 

iran league 2 6 تصاویر خاطره انگیز لیگ برتر  ( بخش ششم )

ابومسلم خراسان در اولین دوره لیگ برتر با برتری(9-2) مقابل شاگردان ناصرحجازی( استقلال رشت) بهترین نتیجه تاریخ این بازی ها را برجای نهاد. در آن مسابقه رضا عنایتی به تنهایی 7 گل زد! عنایتی در سمت چپ تصویر دیده می شود. آن که در کنار اوست مجتبی جباری جوان است.

 

iran league 3 5 تصاویر خاطره انگیز لیگ برتر  ( بخش ششم )

در سال های آغازین لیگ برتر، دکتر بیژن ذوالفقارنسب از مربیانی بود که همیشه خواهان داشت. او با تیم هایی چون پیکان و سایپا نتایجی بسیار خوب کسب کرد.

 

iran league 4 5 تصاویر خاطره انگیز لیگ برتر  ( بخش ششم )

آن که سرش را تراشیده ناصر شیردل است. بازیکنی که خیلی دیر در برق شیراز مطرح شد و به یکی از مهره های کلیدی پیکان بدل شد. در آن روزها مدیران صبورتر از امروز بودند و در لیگ دوم، مهدی دادرس انقدر به ذوالفقارنسب فرصت داد که تیم قعرنشین پیکان حتی در مقاطعی به تیم دوم جدول بدل شد!

 

iran league 5 5 تصاویر خاطره انگیز لیگ برتر  ( بخش ششم )

این هم اسماعیل حلالی بازیکن سابق تراکتورسازی و پرسپولیس که در اواخر فوتبال خود، راهی صنعت نفت ابادان شد. ضنعت نفت همیشه یک اسانسور در لیگ بود که هرگز به تیمی مدعی بدل نشد.

 

iran league 6 4 تصاویر خاطره انگیز لیگ برتر  ( بخش ششم )

این هم استقلال در اولین دوره لیگ برتر. تیمی که تا یک هفته مانده ببه پایان لیگ صدرنشین بود اما در هفته آخر قهرمانی را از دست داد. از این ترکیب مردانی چون فکری، خرمگاه، نوازی و دین محمدی همگی در لیگ در شمار کمک مربی های تیم های تهرانی هستند.

سایر بخش های ( تصاویر خاطره انگیز لیگ برتر )

منبع: اختصاصی آسمونی

تازه های مرتبط

حرکات ورزشی برای افراد پشت میزنشین + تصاویر

لیلا شاهپوری

24 مهر ماه ؛ روز پارالمپیک

شهاب نظری فر

بهرام شفیع ؛ بیوگرافی + عکس + مصاحبه اختصاصی

شهاب نظری فر

نقش و جایگاه اسپانسر در ورزش و فوتبال

ندا رحیمی

چرا باید در فصل پاییز پیاده روی کرد؟

احمدرضا راجی

مدال های ایران در بازی های آسیایی 2018

احمدرضا راجی

درج نظر