آسمونی
اطلاعات ورزشی

دیدارهای خاطره انگیز ; تنها بازیکنی که در یک مسابقه جام جهانی 5 گل زد!

ثبت نام لاتاری

russia cameroon 7 دیدارهای خاطره انگیز ; تنها بازیکنی که در یک مسابقه جام جهانی 5 گل زد!

دیدارهای خاطره انگیز جام جهانی /  اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی

تنها بازیکنی که در یک مسابقه جام جهانی 5 گل زد!

به گزارش آسمونی ، در روز 28 ژوئن 1994 دو تیم روسیه و کامرون در آخرین دیدار مرحله گروهی جام جهانی با قضاوت جمال الشریف سوری به مصاف هم رفتند. دو تیم درشرایطی به مصاف هم می رفتند که کامرونی ها در روز اول مسابقه دربرابر سوئد به تساوی دو بر دو رسیده بودند اما روسیه با دو گل مقابل برزیل شکست خورد. در روز دوم مسابقات هم کامرون با سه گل مقابل برزیل تن به شکست داد. اما روسیه موفق به کسب  امتیاز نشد و با نتیجه سه بر یک در برابر سوئد تن به شکست داد.

russia cameroon 5 دیدارهای خاطره انگیز ; تنها بازیکنی که در یک مسابقه جام جهانی 5 گل زد!

79 هزار تماشاگر در دیداری تشریفاتی

به گزارش آسمونی ، دو تیم از ساعت 13 روز 28 ژوئن مقابل هم قرار گرفتند که 74 هزار و 914 تماشاگر در استادیوم استانفورد حضور داشتند و این مسابقه را از نزدیک مشاهده کردند. روسیه شانسی برای صعود نداشت. اما اگر کامرون در این مسابقه به پیروزی می رسید می توانست برای صعود همچنان امیدوار باشد.

russia cameroon 4 دیدارهای خاطره انگیز ; تنها بازیکنی که در یک مسابقه جام جهانی 5 گل زد!

ایتالیا در آرزوی برد روسیه

با توجه به نتایج سایر گروه ها ایتالیایی ها هم به انتظار این مسابقه نشسته بودند. زیرا اگر کامرون با اختلاف سه گل در این مسابقه پیروز می شد تفاضل گل این تیم از ایتالیا بهتر شده و ایتالیا که سوم شده بود حتی موفق به صعود به مرحله یک هشتم نهایی هم نمی شد. پائولو مالدینی مدافع ایتالیا پیش از شروع مسابقه روسیه و کامرون گفته بود خیلی تاسف بار است که تیمی مثل ایتالیا باید به انتظار مسابقه تیم های دیگر بنشیند تا ببیند آیا صعود می کند یا خیر.

 

آغاز درخشش مهاجم روس ها

اما اتفاقات نیمه این مسابقه خیلی زود، خیال ایتالیایی ها را راحت کرد. در دقیقه 16 مسابقه اولگ سالنکو اولین گل مسابقه را برای روسیه به ثمر رساند. وی در لحظات پایانی نیمه اول دو بار دیگر هم در دقایق 41 و 44 گلزنی کرد که گل دوم او از روی نقطه پنالتی به دست آمد.

russia cameroon 6 دیدارهای خاطره انگیز ; تنها بازیکنی که در یک مسابقه جام جهانی 5 گل زد!

میلا، پیرترین گلزن تاریخ جام جهانی

اما قبل از او نام یک بازیکن دیگر در تاریخ جام جهانی جاودانه شد. در دقیقه 46 مسابقه روژه میلا پیرترین بازیکن جام جهانی یک گل برای کامرون به ثمر رساند. تا با 42 سال به پیرترین گلزن تاریخ مسابقات بدل شد.

russia cameroon 2 دیدارهای خاطره انگیز ; تنها بازیکنی که در یک مسابقه جام جهانی 5 گل زد!

5 گل برای سالنکو

به گزارش آسمونی ، در ادامه بازی سالنکو در دقایق 72 و 75 باز هم گل زد تا هر 5 گل تیم خود را به ثمر رسانده باشد. دیمیتری رادشنکو هم در دقیقه 81 گل دیگری برای روسیه به ثمر رساند و نتیجه شش بر یک شد. به این ترتیب از شش گل روسیه 5 گل توسط سالنکو به ثمر رسید تا وی به اولین و تنها بازیکن تاریخ مسابقات تبدیل شود که در یک مسابقه پنج گل به ثمر رساند.

russia cameroon 3 دیدارهای خاطره انگیز ; تنها بازیکنی که در یک مسابقه جام جهانی 5 گل زد!

حذف روسیه و کامرون و صعود ایتالیا در روز آقای گلی سالنکو

جالب اینجاست که سالنکو در بازی با سوئد هم یک گل زده بود تا به این ترتیب با شش گل زده آقای گل جام جهانی 94 شود. این آخرین بازی سالنکو در تیم ملی روسیه بود. وی در مجموع تنها هشت بار برای روسیه به میدان رفت و با شش گلی که در جام جهانی زد به کار خود خاتمه داد.  به گزارش آسمونی ، از سوی دیگر ایتالیا هم راهی مرحله بعد شد و سرانجام نایب قهرمان این جام گردید.

سایر مطالب با عنوان دیدارهای خاطره انگیز جام های جهانی را اینجا بخوانید.

منبع: اختصاصی آسمونی

تازه های مرتبط

مدال های ایران در بازی های آسیایی 2018

احمدرضا راجی

چین قهرمان هجدهمین دوره بازی های آسیایی شد

احمدرضا راجی

معرفی دستگاه ها و تجهیزات باشگاه بدنسازی

طاهره رضایی

عکس های جشن قهرمانی بارسلونا در سوپرکاپ اسپانیا

یک خارجی و یک نخست وزیر در استقلال 70 سال قبل!

سپاهان – ذوب آهن ، پرسابقه‌ترين دربي شهرستاني‌ها در ليگ ايران

درج نظر