تازه های آسمونی
خانه > ورزشی > اطلاعات ورزشی > معرفی تیم های حاضر در جام جهانی روسیه ؛ نیجریه ; عقاب های سبز و رویای رسیدن به عدد ۴ !
 • باغ تالار گلهای زندگی
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • loading...

  معرفی تیم های حاضر در جام جهانی روسیه ؛ نیجریه ; عقاب های سبز و رویای رسیدن به عدد ۴ !

  Nigeria national team 1 معرفی تیم های حاضر در جام جهانی روسیه ؛ نیجریه ; عقاب های سبز و رویای رسیدن به عدد 4 !

  معرفی تیمهای حاضر در جام جهانی روسیه /  اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی

  عقاب های سبز و رویای رسیدن به عدد ۴ !

   

  نیجریه در یک نگاه

  لقب: عقاب‌ها، عقاب‌های سبز
  بالاترین سازمان فوتبالی: فدراسیون فوتبال نیجریه (NFF)
  بهترین عنوان در رنکینگ فیفا: ۵ (آوریل ۱۹۹۴)
  بدترین عنوان در رنکینگ فیفا: ۸۲ (نوامبر ۱۹۹۹)
  تعداد حضور در جام‌جهانی: ۴
  بهترین پیروزی: نیجریه (۱۰ـ۱) داهومی (۲۸ نوامبر ۱۹۵۹ در «لاگوس» نیجریه)
  بدترین شکست: نیجریه (۰ـ۷) ساحل طلا [غنا] (۱ ژوئن ۱۹۵۵ در «آکرا» غنا)
  علامت اختصاری در فیفا: NGA
  سرمربی: گرنوت رور
  استادیوم اختصاصی: آبوجا

  Nigeria national team 4 معرفی تیم های حاضر در جام جهانی روسیه ؛ نیجریه ; عقاب های سبز و رویای رسیدن به عدد 4 !

  به گزارش آسمونی ، فوتبال نیجریه در بین آفریقایی ها، رکوردی دست نیافتنی در جام جهانی دارد. این تیم سه بار به مرحیه یک هشتم نهایی جام جهانی صعود کرده است؛ در حالی که در سراسر قاره آفریقا تنها تیم های مراکش، کامرون، سنگال، الجزایر راهی مرحله حذفی شده اند؛ غنا هم تنها تیمی است که دو بار راهی مراحل بالای جام شده است. اما هیچ کدام از این حیث به پای عقاب ها نمی رسند. با این حال فوتبال نیجریه هنوز هم از نابسامانی ها و بی نظمی های ناشی از مدیریت نامناسب رنج می برد.

   

  صعود آسان؛ مدیریت ضعیف

  شاید کمتر کسی فکر می کرد که نیجریه برای رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۸ و در گروهی که در کنار زامبیا، کامرون و الجزایر قرار داشت، تا این حد آسان رقبا را پشت سر گذاشته و به روسیه صعود کند. کسب ۴ برد، یک مساوی و یک شکست عقاب ها را به امتیاز ۱۳ رساند؛ آن هم در گروهی که زامبیا نزدیک ترین رقیب این تیم، بیشتر از ۸ امتیاز کسب نکرد. با این وجود تنها شکست عقاب ها حکایتی غم انگیز از فقدان مدیریت داشت.

  Nigeria national team 3 معرفی تیم های حاضر در جام جهانی روسیه ؛ نیجریه ; عقاب های سبز و رویای رسیدن به عدد 4 !
  لوگوی فدراسیون فوتبال نیجریه

  تنها باخت نیجریه در انتخابی جام جهانی

  به گزارش آسمونی ، در مسابقه تیمهای نیجریه و الجزایر که در روز ۱۰ نوامبر در حضور ۳۰ هزار تماشاگر حاضر در استادمحمد حملویی شهر قسطنتین برگزار شد، دو تیم به تساوی(۱-۱) رسیدند. در این مسابقه نیجریه انگیزه خاصی نداشت زیرا صعودش به جام جهانی مسجل شده بود. الجزایر هم بدون حتی یک برد قعرنشین گروه شده بود؛ با این وجود پس از مسابقه مشخص شد که شهو عبداللهی بازیکن نیجریه در مسابقات قبل دو اخطاره شده بود وحق حضور در این مسابقه را نداشت! این گونه بود که نیجریه (۳-۰) بازنده اعلام شد و تنها باخت خود در این مرحله را تجربه کرد.

   

  برد مقابل همگروهی جام جهانی در دیدار دوستانه

  تیم ملی نیجریه از آغاز سال ۲۰۱۷ تا امروز بازیهای خود را منحصرا با تیم های آفریقایی برگزار کرده است. این مسابقات، همگی از رقابت های انتخابی جام جهانی و مسابقات قهرمانی ملت های آفریقا بوده است. با این وجود تساوی(۱-۱) با سنگال و برد (۳-۰) مقابل توگو در بازیهایی دوستانه به دست آمد تا روند بازی با آفریقایی ها همچنان برقرار بماند. تنها رقبای غیر آفریقایی این تیم در سال ۲۰۱۷ تیمهای کورسیکا و آرژانتین بودند که اولی تیمی غیر رسمی از فوتبال فرانسه و جزیره کرس بود و مسابقه با این تیم(۱-۱) تمام شد اما بازی با آرژانتین نتیجه ای درخشان برجای گذاشت؛ برد(۴-۲) برای عقاب ها! نیجریه پس از آن در مسابقات ملت های آفریقا تا فینال صعود کرد اما (۴-۰) مغلوب مراکش شد و آن گاه یک برد(۱-۰) مقابل لهستان و یک باخت (۲-۰) در برابر صربستان به دست آورد.

  Nigeria national team 2 معرفی تیم های حاضر در جام جهانی روسیه ؛ نیجریه ; عقاب های سبز و رویای رسیدن به عدد 4 !
  جان اوبی میکل – کاپیتان تیم ملی نیجریه

  ستارگانی در فوتبال اروپا

  به گزارش آسمونی ، مطابق همه ادوار قبلی، عقاب ها مجموعه ای از لژیونرهای شاغل در فوتبال اروپا هستند و همین امر سبب شده با وجود سوء مدیریت هایی که در فوتبال این کشور وجود دارد، آنها عملکردی درخشان در سال گذشته داشته باشند. از جمله بازیکنان تاثیرگذار تیم کنونی نیجریه می توان به نفرات زیر اشاره کرد:

  جان اوبی میکل( هافبک ۳۱ ساله تیانجین چین با ۸۳ بازی ملی)
  الدرسون اچی یل جیله( مدافع ۳۰ ساله سرکل بروژ بلژیک با ۶۰ مسابقه ملی)
  کنت اومرو( مدافع ۲۴ ساله کاظم پاشا ترکیه با ۳۷ بازی ملی)
  شه دو عبداللهی( مدافع ۲۵ ساله بورسا اسپور با ۲۲ بازی ملی)
  اوگن یی اونازی( هافبک ۲۵ ساله ترابوزان اسپور با ۵۰ بازی ملی)
  موزز سیمون( هافبک ۲۲ ساله خنت بلژیک با ۲۱ بازی ملی)
  ویلفرد ان دیدی( هافبک ۲۱ ساله لسترسیتی با ۱۶ مسابقه ملی)
  احمد موسا( مهاجم ۲۵ ساله زسکا مسکو با ۶۹ مسابقه ملی)
  ویکتور موزز( مهاجم ۲۷ ساله چلسی با ۳۲ بازی ملی)
  آلکس ایوبی( مهاجم ۲۲ ساله آرسنال با ۱۶ مسابقه ملی)
  کلچی ایهه آناچو( مهاجم ۲۱ ساله لسترسیتی با ۱۵ بازی ملی)

  با این نفرات نیجریه می تواند برای چهارمین بار، راهی مرحله حذفی جام جهانی شود.

   

  فوتبال با پرچم بریتانیا

  فوتبال در نیجریه بسان بسیاری دیگر از کشورهای آفریقایی، قدیمی‌تر از عمر کشور است. تیم نیجریه در دهه ۳۰ میلادی چند دیدار دوستانه با سایر مستعمرات آفریقایی داشت. مسابقاتی که البته غیررسمی محسوب می‌شد. اولین دیدار رسمی نیجریه به هشتم اکتبر ۱۹۴۹ در برابر «سیرآلئون» باز می‌گردد. در این مسابقه پرچم هر دو کشور تقریبا مشابه بود با زمینه‌ای آبی رنگ که در بالای آن، علامت بریتانیا دیده می‌شد. کشور نیجریه در سال ۱۹۱۴ اتحاد دو منطقه نیجریه شمالی و نیجریه جنوبی را جشن گرفت ولی در زمان برگزاری این مسابقه، هنوز به صورت رسمی از بریتانیا مستقل نشده بود و همچنان یک مستعمره محسوب می‌شد. به گزارش آسمونی ، نیجریه نخستین بازی رسمی خود را (۲ـ۰) برد و تا اول اکتبر ۱۹۶۰ نیز به عنوان مستعمره‌ای از بریتانیا در میادین شرکت می‌کرد تا این که در روز اول اکتبر ۱۹۶۰ این کشور استقلال یافت و از سه سال بعد نیز «جمهوری نیجریه» با پرچم سه رنگ خود در میادین شرکت کرد.

  Nigeria national team 5 معرفی تیم های حاضر در جام جهانی روسیه ؛ نیجریه ; عقاب های سبز و رویای رسیدن به عدد 4 !

  جنجال و افتخار در جام ملت‌ها

  برد نیجریه برابر «ولتای علیا» در روز پنجم مارس ۱۹۷۸، اولین قدم در راه رسیدن به موفقیتی بود که تا آن روز تنها یک بار کسب شده بود. نیجریه پس از برد (۴ ـ ۲) در این بازی، با غنا (۱ـ۱) و مقابل زامبیا (۰ـ۰) کرد تا به عنوان تیم دوم گروه خود، مقابل اوگاندا قرار گیرد. مسابقه‌ای که با شکست (۱ ـ۲) عقاب‌های سبز به پایان رسید و این تیم در دیدار رده‌بندی و در روز ۱۶ مارس ۱۹۷۸ مقابل تونس قرار گرفت. وقتی گل تساوی نیجریه در دقیقه ۴۲ مسابقه به ثمر رسید، تونسی‌ها که به شدت به این گل معترض بودند، از ادامه مسابقه انصراف دادند و به این ترتیب نیجریه (۲ ـ ۰) برنده اعلام شد و تونس به مدت دو سال از حضور در مسابقات آفریقایی محروم.

   

  درخشش در جام جهانی

  جام ملت‌های ۱۹۹۴ در تونس برگزار شد و نیجریه با برتری مقابل گابن (۳ ـ ۰)زئیر (۲ ـ ۰) ساحل عاج (در ضربات پنالتی) و زامبیا (۲ ـ ۱) برای دومین بار فاتح آفریقا شد تیم در همان سال مسیری طولانی را با برتری مقابل آفریقای جنوبی‌، کنگو، ساحل عاج و الجزایر طی کرد و سرانجام به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به ساحل عاج به جام جهانی آمریکا صعود کرد. تیم در جام جهانی مسابقات را به بهترین شکل شروع کرد و در روز ۲۱ ژوئن با سه گل رشیدی یکینی، دانیل آموکاچی و امانوئل آمونیکه (۳ ـ ۰) بلغارستان را شکست داد. به گزارش آسمونی ، عقاب‌ها در بازی با آرژانتین مارادونا هم گل اول را توسط سامسون سیاسیا به ثمر رساندند. اما سرانجام (۲ ـ ۱) باختند و وقتی در روز آخر با دو گل فینیدی جورج و آموکاچی یونان را شکست دادند صدرنشین گروه شدند. در آن روز سندی اولیسه بازیکن نیجریه گفت «فوتبال زندگی است. بقیه حواشی آن است! نیجریه در مرحله دوم تا دقیقه ۸۸ از ایتالیا (۱ ـ۰) پیش بود و حتی اشتباه داوری باعث شد که «پائولو مالدینی» از رقیب اخراج نشود. اما گل دقیقه ۸۸ روبرتو باجو همه چیز را ویران کرد و باخت (۱ ـ ۲) موجب حذف نیجریه شد.

  Nigeria national team 6 معرفی تیم های حاضر در جام جهانی روسیه ؛ نیجریه ; عقاب های سبز و رویای رسیدن به عدد 4 !
  گرنوت رور – سرمربی نیجریه

  طلای المپیک

  به گزارش آسمونی ، نسل جوان نیجریه در المپیک ۱۹۹۶ به اوج رسید و آینده‌ای درخشان را برای فوتبال نیجریه نوید داد. پیروزی برابر بزرگانی چون برزیل و آرژانتین در نیمه نهایی و فینال المپیک، قهرمانی نیجریه را رقم زد و آن گاه همین نفرات در جام جهانی ۱۹۹۸ در گروه مرگ صدرنشین شدند ماتیو آده پوجو، گاربالاوال و سندی اولیسه سه بار دروازه اسپانیا را باز کردند و تیم پس از برد (۳ ـ۲) مقابل اسپانیا با گل «ویکتور ایکپه با» بلغارستان را شکست داد. اما این پایان کار نیجریه بود و شاگردان «بورامیلوتینوویچ» با شکست مقابل پاراگوئه (۱ ـ۳) و دانمارک (۱ ـ۴) باز هم از مرحله یک هشتم نهایی بالاتر نیامدند.

  نیجریه در سال ۲۰۱۴ یک بار دیگر مرحله گروهی را پشت سر گذاشت. حالا باید دید این تیم می تواند این روند را یک بار دیگر تکرار نماید؟

   

  سایر پست های معرفی تیم های جام جهانی ۲۰۱۸

   

  منبع: اختصاصی آسمونی

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • طراحی سایت
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  بازگشت خروس ها بر قله فوتبال جهان ; دومین قهرمانی آبی ها در جام جهانی

  دومین قهرمانی آبی ها در جام جهانی/   اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی بازگشت خروس ها بر …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.