آسمونی
اطلاعات ورزشی

دیدارهای خاطره انگیز ; سنگین ترین شکست نمایندگان آسیا در جام های جهانی

ثبت نام لاتاری

korea 1954 9 دیدارهای خاطره انگیز ; سنگین ترین شکست نمایندگان آسیا در جام های جهانی

دیدارهای خاطره انگیز جام جهانی /  اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی

سنگین ترین شکست نمایندگان آسیا در جام های جهانی

korea 1954 3 دیدارهای خاطره انگیز ; سنگین ترین شکست نمایندگان آسیا در جام های جهانی

حضور در جام جهانی بعد از جنگ های داخلی

به گزارش آسمونی ، پس از جنگ جهانی دوم، کره جنوبی نخستین کشور آسیایی بود که در جام جهانی شرکت کرد. در آن زمان، جنگ های مهیب داخلی در کره به تازگی پایان یافته بود و کسی انتظار نداشت که تیم کره جنوبی در این مسابقات حضور به هم رساند. کره ای ها در مسابقات منطقه ای که حکم انتخابی جام جهانی را داشت تیم ژاپن را شکست داده بودند.

korea 1954 1 دیدارهای خاطره انگیز ; سنگین ترین شکست نمایندگان آسیا در جام های جهانی

یک کره ای در تیم ملی ژاپن

جالب آن که یونگ- سیک کیم مربی کره جنوبی یک از بازیکنان ژاپن در المپیک 1936 بود. به گزارش آسمونی ، او در 25 جولای 1910 در سین چون کره جنوبی متولد شده بود و در دوران بازیگری خود که از 1927 تا 1952 به طول انجامید به عنوان هافبک انجام وظیفه می کرد. وی طی سالهای 1936 تا 1940 و به دنبال تصرف کره توسط ژاپن بازیکن تیم ملی ژاپن شد و در المپیک برلین نیز شرکت کرد. تیم ژاپن در آن سال در حالی که عمده نفرات آن از بازیکنان کره جنوبی بودند موفق شد سوئد را شکست دهد.

korea 1954 10 دیدارهای خاطره انگیز ; سنگین ترین شکست نمایندگان آسیا در جام های جهانی

تیمی 20 نفره در جام جهانی سوییس

به گزارش آسمونی ، پس از آن که کره از تسلط ژاپن رهایی یافت کیم طی سالهای 1945 تا 1950 پیراهن تیم ملی کره جنوبی را به تن کرد و سرانجام در سال 1954 برای اولین بار مربیگری را تجربه کرد. آن هم در تیم ملی کشورش!
در تیم اعزامی کره جنوبی به جام جهانی 1954 بیست بازیکن عضو بودند و کره 2 بازیکن نسبت به سایر تیمها کمتر داشت.

korea 1954 4 دیدارهای خاطره انگیز ; سنگین ترین شکست نمایندگان آسیا در جام های جهانی

کلیه نفرات در لیگ کره بازی می کردند و اکثریت در تیمهای نظامی. از جمله سه بازیکن در تیم نیروی دریایی، دو بازیکن در تیم آرمی لوجیستیک کاماند، دو بازیکن در تیم آرمی پرووست و سرانجام 9 نفر از تیم« کانتر اینتلیجنس کورپس»

korea 1954 8 دیدارهای خاطره انگیز ; سنگین ترین شکست نمایندگان آسیا در جام های جهانی

یک طرفه ترین بازی جام

در بازی مجارستان و کره جنوبی مساله شکست خوردن برای مجارهای جادویی به هیچ عنوان در میان نبود و کاملا واضح بود که کره قادر به مقاومت در برابر مجارها نخواهد بود.
گوشتاو شبش مربی مجارها نیز حرکت خوش آیندی از خود نشان داد و سری به رختکن تیم کره و هیات نمایندگی کره جنوبی زد. به این ترتیب با ملاقات نماینده ای از بلوک شرق از نمایندگان کره جنوبی، شرایط سیاسی مسابقات را تشدید کرد.

korea 1954 2 دیدارهای خاطره انگیز ; سنگین ترین شکست نمایندگان آسیا در جام های جهانی
به گزارش آسمونی ، مجارستان در مسابقه با کره جنوبی که در زوریخ برگزار شد بدون هیچ زحمتی توانست یک طرفه ترین بازی این جام را انجام دهد. رقابت دو تیم از ساعت 18 روز 17 ژوئن در استادیوم هاردتورم و در حضور 13 هزار تماشاگر برگزار شد. در همان ساعت دو تیم آلمان و ترکیه نیز در استادیوم وانکدورف به مصاف هم رفته بودند.

korea 1954 6 دیدارهای خاطره انگیز ; سنگین ترین شکست نمایندگان آسیا در جام های جهانی

چهار گل در یک نیمه

مجارها خیلی زود گلباران کره را آغاز کردند. فرانس پوشکاش در دقیقه 12 اولین گل را زد و شش دقیقه بعد میهالی لانتوش روی یک ضربه ایستگاهی دروازه کره را گشود. پس از آن نوبت به ساندور کوچیس رسید که دو بار در دقایق24 و 36 گلزنی کند. نیمه اول با نتیجه(4-0) خاتمه یافت. اما کره ای ها که با صرف 10 هزار پوند راهی این مسابقات شده بودند در نیمه دوم به کلی از پا در آمدند.

korea 1954 7 دیدارهای خاطره انگیز ; سنگین ترین شکست نمایندگان آسیا در جام های جهانی

هت تریک کوچیس

به گزارش آسمونی ، کوچیس در دقیقه 50 هت تریک خود را کامل کرد و 9 دقیقه بعد زولتان ژیبور گل دیگری برای مجارها به ثمر رساند. تا یک ربع به پایان مسابقه گل دیگری رد و بدل نشد تا این که پتر پالوتاش در دقیقه 75 نتیجه را هفت بر صفر کرد. همین بازیکن در دقیقه 83 گل دیگری برای مجارها به ثمر رساند و سرانجام در دقیقه 89 نوبت به زننده اولین گل بازی رسید که سرنوشت مسابقه را مشخص کند. فرانس پوشکاش گل نهم مجارستان را به ثمر رساند تا مسابقه(9-0) به پایان برسد.

korea 1954 5 دیدارهای خاطره انگیز ; سنگین ترین شکست نمایندگان آسیا در جام های جهانی

یک طرفه ترین بازی طی 24 سال

به این ترتیب مجارها بهترین برد تاریخ جام های جهانی را از اولین دوره تا سال 1954 طی 24 سال برگزاری مسابقات کسب کردند. اختلاف 9 گل در یک بازی مساله ای کم نظیر بود که پس از آن نیز تنها 2 بار دیگر در جام جهانی تکرار شد.
ضمن این که این سنگین ترین شکست نمایندگان آسیا در جام های جهانی بود و پس از آن هرگز آسیایی ها چنین شکست سنگینی را تجربه نکردند.

سایر مطالب با عنوان دیدارهای خاطره انگیز جام های جهانی را اینجا بخوانید.

منبع: اختصاصی آسمونی

تازه های مرتبط

مدال های ایران در بازی های آسیایی 2018

احمدرضا راجی

چین قهرمان هجدهمین دوره بازی های آسیایی شد

احمدرضا راجی

معرفی دستگاه ها و تجهیزات باشگاه بدنسازی

طاهره رضایی

عکس های جشن قهرمانی بارسلونا در سوپرکاپ اسپانیا

یک خارجی و یک نخست وزیر در استقلال 70 سال قبل!

سپاهان – ذوب آهن ، پرسابقه‌ترين دربي شهرستاني‌ها در ليگ ايران

درج نظر