آسمونی
اطلاعات ورزشی

دیدارهای خاطره انگیز ؛ اولین تساوی در تاریخ جام جهانی

ثبت نام لاتاری

first Draws5 دیدارهای خاطره انگیز ؛ اولین تساوی در تاریخ جام جهانی

دیدارهای خاطره انگیز جام جهانی /  اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی

اولین تساوی در تاریخ جام جهانی

first Draws6 دیدارهای خاطره انگیز ؛ اولین تساوی در تاریخ جام جهانی

ایتالیا – اسپانیا؛ ستاره ای به نام زامورا

به گزارش آسمونی ، ساعت 16:30 روز 31 می 1934 در حضور35 هزار تماشاگر استادیو جیووانی برتا و در دور دوم مسابقات، تیم فوتبال ایتالیا در برابر اسپانیا قرار گرفت. این دو تیم در فلورانس با هم روبه‌رو شدند.
قبل از شروع مسابقه در سراسر شبه جزیره ایتالیا در هر قهوه خانه و مهمان خانه ای صحبت از زامورا بازیکن اسپانیایی که در آن موقع ۳۳ سال داشت؛ بود درگذشته این بازیکن همواره مانع پیروزی ایتالیا می شد. همه از هم می پرسیدند زامورا این بار چگونه مسابقه ای در فلورانس از خود ارائه خواهد داد؟

first Draws2 دیدارهای خاطره انگیز ؛ اولین تساوی در تاریخ جام جهانی
اورسی

تکرار نبرد ده سال قبل

در سال ۱۹۲۴ در شب دیدار با ایتالیا دربازی های المپیک که در پاریس برگزار شد، زامورا درباره نتیجه بازی تیم خود با ایتالیا گفته بود: البته که ما خواهیم برد. ولی در آن هنگام در برابر چنین سوالی گفته بود: چه کسی می داند؟ چه کسی می‌تواند پیش‌بینی کند؟

به هر حال در جریان مسابقه ایتالیا و اسپانیا زامورا چنان بازی خوبی از خود ارائه داد که در عمرش سابقه نداشت. ولی فرواردهای ایتالیایی چنان با خشونت در برابر او بازی کردند که نتوانست در مسابقه تجدید شده دو تیم شرکت کند.  به گزارش آسمونی ، زامورا در تمام مدت بازی در برابر حملات نیرومند و خشن ایتالیایی ها مقاومت کرد در حالی که کوچکترین کوششی از طرف داور لویی بائر داور بلژیکی برای حفاظت از او به عمل نیامد.

first Draws3 دیدارهای خاطره انگیز ؛ اولین تساوی در تاریخ جام جهانی
ریکاردو زامورا

به گزارش آسمونی ، در نیمه اول بازی ایتالیایی ها توانسته بودند در برابر ۶ کرنری که داده بودند ۱۶ کرنر از اسپانیا بگیرند؛ با تمام این احوال زامورا تمام این کرنرها را بی‌نتیجه می‌ساخت. فقط یک بار ایتالیایی‌ها توانستند توپ را از او رد کنند ولی« خاکیتنو کین کوچز» بازیکن 28 ساله اسپانیا توانست توپ را دفع نماید. البته اسپانیایی‌ها بازی دفاعی پیش نگرفته بودند. یک بار کین کوچز و دیگر بک اسپانیا کوشیدند که اورسی بازیکن لاغراندام ایتالیایی را بین خود ساندویچ کنند ولی اورسی از میان آن دو فرار کرد؛ این دو بازیکن به هم خورده و فریاد آنان به هوا بلند شد.

first Draws4 دیدارهای خاطره انگیز ؛ اولین تساوی در تاریخ جام جهانی
لوییس رگیرو

دقیقه 30؛ گل اول

به گزارش آسمونی ، اسپانیا در این بازی اولین گل را توسط لوییس رگیرو در دقیقه 30 وارد دروازه ایتالیا کرد و این گلی بود که هر تیمی جز ایتالیا آن را دریافت می‌کرد از جهت روحی از پا در می آمد. یک بار لا نگارا فوروارد اسپانیا به زدن ضربه آزاد پرداخت و رگیرو( همان کسی که خودش در سال 1928 و در 19 سالگی برای اسپانیا در المپیک بازی کرده بود و فرزندش در المپیک سال ۱۹۶۸ برای تیم مکزیک بازی کرد) چرخید و ضربه ای به توپ زد که جهت آن کاملا غلط بود و در این هدف گیری توپ را به پای کومبی زد تا نتیجه ای برای لاروخا حاصل نشود.

first Draws1 دیدارهای خاطره انگیز ؛ اولین تساوی در تاریخ جام جهانی
جیووانی فراری

دقیقه 44: گل مساوی

به گزارش آسمونی ، درست یک دقیقه پس از نیمه اول بازی، بخت و اقبال به ایتالیا روی آورد. ماریو پیزیولو هافبک راست 24 ساله آتزوری مأمور زدن ضربه آزاد شد. اسکیاویو مانع از دید درست زامورا شده بود و دروازه بان اسپانیا نمی‌توانست کاری انجام دهد. او فقط توانست توپ را از آن مهلکه بیرون اندازد ولی جیووانی فراری فروراد 26 ساله یوونتوس توپ را به سرعت وارد دروازه ساخت و نتیجه مساوی شد. در وقت اضافی پوزو مربی ایتالیا کاری را که در فینال مسابقات نمود انجام داد. یعنی جای اسکیاویو و گائتا را عوض کرد ولی از این کار هم نتیجه حاصل نشد.
مسابقه(1-1) خاتمه یافت و در پایان دیدار ویتوریو پوزو مربی ایتالیا به بازیکنان اطلاع داد که برای بازی بعدی داوطلب می خواهد. دو تیم باید فردای آن روز در نبردی تکراری مقابل هم قرار می گرفتند.

سایر مطالب با عنوان دیدارهای خاطره انگیز جام های جهانی را اینجا بخوانید.

منبع: اختصاصی آسمونی

تازه های مرتبط

حرکات ورزشی برای افراد پشت میزنشین + تصاویر

لیلا شاهپوری

24 مهر ماه ؛ روز پارالمپیک

شهاب نظری فر

بهرام شفیع ؛ بیوگرافی + عکس + مصاحبه اختصاصی

شهاب نظری فر

نقش و جایگاه اسپانسر در ورزش و فوتبال

ندا رحیمی

چرا باید در فصل پاییز پیاده روی کرد؟

احمدرضا راجی

مدال های ایران در بازی های آسیایی 2018

احمدرضا راجی

درج نظر