تازه های آسمونی
خانه > ورزشی > اطلاعات ورزشی > معرفی تیم های جام جهانی ۲۰۱۸ ; مصر ، فوتبال پیشگام آفریقا
 • باغ تالار گلهای زندگی
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • loading...

  معرفی تیم های جام جهانی ۲۰۱۸ ; مصر ، فوتبال پیشگام آفریقا

  Egypt 4 معرفی تیم های جام جهانی 2018 ; مصر ، فوتبال پیشگام آفریقا

  معرفی تیمهای حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸؛ مصر، فوتبال پیشگام آفریقا /   اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی

  فرعون ها و رویای اولین برد در جام جهانی

   

  مصر در یک نگاه

  لقب: الفراعنه‎ ( فرعون ها)
  کد فیفا: EGY
  سرمربی: هکتور کوپر
  بیشترین بازی ملی: احمد حسن (۱۸۴ بازی ملی)
  بیشترین گل ملی: حسام حسن حسین ( ۷۰ گل ملی)
  بهترین رتبه در فیفا: ۹ (جولای- سپتامبر ۲۰۱۰، دسامبر ۲۰۱۰)
  بدترین رتبه در فیفا: ۷۵ ( مارچ ۲۰۱۳)
  اولین بازی رسمی: مصر (۱-۲) ایتالیا( ۲۸ آگوست ۱۹۲۰؛ خنت؛ بلژیک)
  بهترین برد رسمی: مصر (۱۵-۰) لائوس( ۱۵ نوامبر ۱۹۶۳؛ جاکارتا؛ اندونزی)
  بدتیرین شکست رسمی: مصر (۳-۱۱) ایتالیا( ۱۰ ژوئن ۱۹۲۸؛ آمستردام؛ هلند)
  تعداد حضور در جام جهانی: ۳ بار
  بزرگ ترین افتخار: ۲۳ بار حضور و ۷ قهرمانی در جام ملت های آفریقا( ۱۹۵۷، ۱۹۵۹، ۱۹۸۶، ۱۹۹۸، ۲۰۰۶، ۲۰۰۸، ۲۰۱۰)

  Egypt 2 معرفی تیم های جام جهانی 2018 ; مصر ، فوتبال پیشگام آفریقا

  صعود به روسیه در اسکندریه

  دقیقه ۴+۹۰ دیدار تیم های مصر و کنگو در روز پنجم انتخابی جام جهانی. به گزارش آسمونی ، گل دقیقه ۶۳ محمد صلاح در دقیقه ۸۸ پاسخ داده شد و صعود مصر به جام جهانی به روز ششم کشیده شده است. مگر این که پنالتی محمد صلاح در این لحظه به گل بدل شود. صلاح در برد(۲-۱) بازی رفت با کنگو، در برد(۱-۰) مقابل اوگاندا و برد(۲-۰) مقابل غنا در هر مسابقه یک گل زده است. در تنها مسابقه ای که گل نزد، اوگاندا(۱-۰) مصر را شکست داد. اما این بار صلاح آماده تر از همیشه بود. او با پنالتی خود دروازه کنگو را گشود و مصر قبل از دیدار روز پایانی راهی جام جهانی شد. صلاح هم بهترین گلزن آفریقا در انتخابی جام جهانی شد.

   

  سال ۲۰۰۹؛ نبرد مرگ و زندگی با الجزایر

  فراعنه پیش از این نیز بارها و بارها تا آستانه صعود به جام جهانی پیش رفتند. از جمله در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰، جایی که باید در پلی آف مقابل الجزایر می ایستادند. در گروه سوم منطقه افریقا به شکل شگفت انگیزی همه چیز دو تیم مساوی شده بود؛ ۴ برد، یک مساوی و یک شکست با ۹ گل زده و ۴ گل خورده! حتی در بازی های رودر رو نیز الجزایر در خانه(۳-۱) مصر را شکست داد و در بازی برگشت در روز ۱۴ نوامبر این مصر بود که با گل دقیقه ۵+۹۰عماد متعب به برد(۲-۰) رسید. به گزارش آسمونی ، دیدار سوم دو تیم تنها چهار روز بعد برگزار شد در حالی که به نظر می رسید روحیه مصری ها برای مسابقه مناسب تر باشد. کشور سودان هم کشوری بود که انتخاب مصر برای این مسابقه بود نه الجزایر. با این حال باخت(۱-۰) مصر در این مسابقه، حسرت جام جهانی را در دل فراعنه باقی گذاشت. با تمام این احوال مصر همواره فوتبالی پیشرو در قاره افریقا بوده است.

  Egypt 3 معرفی تیم های جام جهانی 2018 ; مصر ، فوتبال پیشگام آفریقا
  لوگوی فدراسیون

  اولین تجربه المپیک، اولین دیدار ملی

  به گزارش آسمونی ، المپیک ۱۹۲۰ نخستین تورنمنتی بود که فوتبال مصر در آن شرکت می کرد. فراعنه یکی از ۱۵ تیمی بودند که در مسابقات ثبت نام کرده بودند و تنها تیم غیر اروپایی این تورنمنت. مصری ها بدون هیچ تجربه قبلی در المپیک حضور می یافتند و در نخستین دیدار تاریخ فوتبال خود و در روز ۲۸ آگوست در ورزشگاه«ژول اوتن اشتادیون» شهر خنت بلژیک مقابل ایتالیا قرار گرفتند. این رقابت، یکی از دو مسابقه ای بود که ساعت ۱۰ صبح آغاز می شد و به این ترتیب در مسابقه افتتاحیه المپیک و در حضور ۲ هزار تماشاگر، ایتالیا در دقیقه ۲۵ پیش افتاد. اما فرعون ها در دقیقه ۲۵ توسط زکی عثمان بازیکن ۲۲ ساله خود به گل تساوی دست یافتند. نیمه اول با تساوی خاتمه یافت اما ایتالیا با گلی که در دقیقه ۵۷ به ثمر رساند، (۲-۱) پیروز شد و ماجراجویی مصری ها در المپیک خاتمه یافت.

  Egypt 1 معرفی تیم های جام جهانی 2018 ; مصر ، فوتبال پیشگام آفریقا
  ستاره تیم – محمد صلاح

  صعود به جمع هشت تیم برتر المپیک

  چهار سال بعد، مصر باز هم در المپیک حضور یافت. به گزارش آسمونی ، ۲۲ تیم در بازیهای حضور داشتند و برحسب قرعه، فراعنه یکی از تیمهایی بودند که از دور دوم وارد مسابقات شدند. ساعت ۱۷ روز ۲۹ می ۱۹۲۴ در ورزشگاه« استاد د پاریس» ۴۳۷۱ تماشاگر شاهد شگفتی بزرگ مصر بودند. در مسابقه با مجارستان، دو گل دقایق ۴ و ۵۸ ابراهیم یاکان و گل دقیقه ۴۰ حسین حجازی، برد (۳-۰) مصر مقابل مجارستان را رقم زد. اما این شگفتی بزرگ چگونه رقم خورد؟ بازیکنان مجار در پایان مسابقه گفتند: ما از سالم( تنها بازیکن سیاهپوست مصر) می ترسیدیم!
  اما در روز اول ژوئن حماسه مصر ادامه نیافت و در حضور ۶۴۸۴ تماشاگر، مصر با ۵ گل مغلوب سوئد شد و یک بار دیگر به آینده چشم دوخت.

  Egypt 19 معرفی تیم های جام جهانی 2018 ; مصر ، فوتبال پیشگام آفریقا

  یکی از چهار تیم حاضر در نیمه نهایی المپیک

  به گزارش آسمونی ، روز ۲۸ می ۱۹۲۸ المپیک اشتادیون شهر آمستردام شاهد یک طرفه ترین نبرد در مرحله نخست بازیهای المپیک بود. در حضور ۲۷۴۴ تماشاگر، مصر و ترکیه از ساعت ۱۹ دیدار خود را آغاز کردند و مصری ها از دقیقه ۲۰ گلباران حریف را آغاز کردند. پنالتی علی الحسنی اولین گل فراعنه را نصیب این تیم کرد و علی محمد ریاض( ۲۷) برتری را دوبرابر ساخت. محمود مختار التطش در دقایق ۴۶، ۵۰ و ۶۳ هت تریک کرد و اسماعیل السید هدی ملقب به « اسماعیل اول»(۵۳) و جمیل الزبیر(۸۶) گل های مصر را به ۷ افزایش دادند. تنها گل حریف تنها اختلاف را کم کرد و مصر در روز ۴ ژوئن در همان استادیوم مقابل پرتغال قرار گرفت. مختار(۱۵) و ریاض(۴۸) با گلهای خود برتری(۲-۱) مصر را تثبیت کردند و فراعنه به نیمه نهایی المپیک صعود کردند. جایی که در روز ۶ ژوئن با ۶ گل مغلوب آرژانتین شدند و آن گاه در دیدار رده بندی، ۳ بار دروازه ایتالیا را گشودند. ریاض(۱۲ و ۱۶) و موسی حسن العظم( ۶۰) گل های مصر را به ثمر رساندند اما در مقابل ایتالیا ۱۱ بار دروازه مصر را گشود تا فراعنه به عنوان چهارمی المپیک قناعت نمایند.

  Egypt 7 معرفی تیم های جام جهانی 2018 ; مصر ، فوتبال پیشگام آفریقا
  هکتور رائول کوپر سرمربی مصر

  حضور در جام جهانی ۱۹۳۴

  اما مصری ها همان طور که در بازیهای المپیک، پیشروی دیگر کشورهای غیر اروپایی بودند، در جام جهانی نیز شرایطی مشابه داشتند. در دومین دوره رقابت های جام جهانی بود که فراعنه برای حضور در مسابقات ثبت نام کردند. محمد مختار همچنان پس از گذشت شش سال از المپیک، مهاجم آماده تیم بود و در روز ۱۶ مارچ در برد(۷-۱) مقابل فلسطین هت تریک کرد. او در برد(۴-۱) روز ۶ آوریل در مسابقه برگشت نیز موفق به زدن ۲ گل شد و با این دو برد، مصر راهی جام جهانی شد. اولین تیم از قاره ای غیر از اروپا و آمریکا که در جام جهانی حاضر می شد. این تیم در روز ۲۷ می همان سال مقابل مجارستان(۴-۲) باخت و راهی به مراحل بالا پیدا نکرد. هر دو گل مصر توسط عبدالرحمن فوزی به ثمر رسید و فراعنه پس از آن، نزدیک به ۶ دهه برای حضور در جام جهانی انتظار کشیدند. دو سال بعد از جام جهانی ۱۹۳۴ نیز آنها در المپیک توفیقی کسب نکردند و در همان دور اول مقابل اتریش(۳-۱) باختند؛ اتریشی که سرانجام نایب قهرمان مسابقات شد.

  Egypt 6 معرفی تیم های جام جهانی 2018 ; مصر ، فوتبال پیشگام آفریقا
  عصام الحضری _ دروازه بان ۴۵ ساله مصر

  مسابقه ندادن به خاطر ماه رمضان

  به گزارش آسمونی ، مصری ها در مقدماتی جام جهانی ۱۹۳۸ باید مقابل رومانی قرار می گرفتند. اما سفر آنها برای مسابقه ۱۷ دسامبر ۱۹۳۷ به رومانی همزمان با ماه رمضان بود و مسوولین مصری اجازه سفر به تیم ملی را ندادند. اندکی بعد و در ماه رمضان، آنها از باشگاه اتریش« فرست وینا» دعوت کردند تا دیداری دوستانه با تیم ملی مصر برگزار کند. هر چند تیم ملی بدون سفر کردن به خارج از کشور در این دیدار شرکت کرد و روزه بازیکنان مصری نشکست اما شانس حضور در جام جهانی از دست رفت.

  Egypt 5 معرفی تیم های جام جهانی 2018 ; مصر ، فوتبال پیشگام آفریقا
  تیم ملی مصر – سال ۱۹۹۰

  شکل گیری جمهوری متحد عرب

  بعد از جنگ جهانی دوم، مصر عملا از بین قدرت های فوتبال کنار رفت. در المپیک ۱۹۴۸ با شکست(۱-۳) در وقت اضافی مقاب دانمارک، چهار سال بعد پس از برد(۵-۴) از شیلی در مرحله مقدماتی با شکست(۱-۳) مقابل آلمان و در سال ۱۹۵۶ با کنار کشیدن از مسابقات المپیک پیش از بازی با بلغارستان. در مقدماتی جام جهانی هم مصر ناچار بود با تیمهای دیگر قاره ها به رقابت بپردازد. در مقدماتی جام ۱۹۵۴ دو باخت(۲-۱) و (۵-۱) در برابر ایتالیا و چهارسال بعد انصراف مقابل رژیم اشغالگر قدس شانس حضور در جام جهانی را از مصر گرفت. به گزارش آسمونی ، پس از گروهی شدن مسابقات فوتبال المپیک نیز، مصر در سال ۱۹۶۰ به عنوان تیم« جمهوری متحد عرب» در مسابقات شرکت کرد و باخت (۱-۶) مقابل یوگسلاوی تنها سبب شد که یوگسلاوی با تفاضل گل برتر نسبت به بلغارستان راهی مرحله بعد شود! اندکی بعد نوبت به انصراف جمهوری متحد عرب و سودان از مسابقه مقابل هم در انتخابی جام جهانی ۱۹۶۲ بود زیرا دو تیم مایل نبودند در فصل بادهای موسمی مسابقه بدهند و فیفا بهانه آن ها را نپذیرفت!

   

  به گزارش آسمونی ، مصر پس از دو دهه فترت، از دهه ۸۰ مجددا به جمع بزرگان افریقا اضافه شد و طی دو دهه قهرمانی های خود را در قاره سیاه به ۷ افزایش داد. حالا فراعنه در گروه اول مسابقات باید با اروگوئه، روسیه و عربستان مسابقه دهند. فراعنه در راه آماده سازی جام جهانی، پرتغال، یونان، کویت، کلمبیا و بلژیک را به عنوان رقبای تدارکاتی انتخاب کرده اند.

   

  سایر پست های معرفی تیم های جام جهانی ۲۰۱۸

   

  منبع: اختصاصی آسمونی

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • طراحی سایت
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  برت تراتمان ، دروازه بانی که با گردن شکسته قهرمان شد ; ماندگارترین نام آلمانی در فوتبال انگلیسی

  دروازه بانی که با گردن شکسته قهرمان شد /   اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی ماندگارترین نام …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.