تازه های آسمونی
خانه > ورزشی > اطلاعات ورزشی > تنیس گرنداسلم استرالیا
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • تنیس گرنداسلم استرالیا

  Australia grand slam تنیس گرنداسلم استرالیاچهار گرند اسلم مهم ترین مسابقات تنیس در سال هستند. این مسابقات از نظر رده بندی جهانی، جایزهٔ نقدی و توجه عمومی دارای بیشترین اهمیت می‌باشند. آسمونی در این مقاله اطلاعاتی در مورد تنیس گرنداسلم استرالیا برای شما عزیزان تهیه کرده است که در ادامه می خوانید.

  مسابقات گرند اسلم عبارت‌اند از آزاد آمریکا، آزاد استرالیا، آزاد فرانسه و ویمبلدون. ویمبلدون قدیمی‌ترین این مسابقات است که اولین بار در سال ۱۸۷۷ آغاز شد، بعد از آن آزاد آمریکا در ۱۸۸۱، آزاد فرانسه در ۱۸۹۱ و در آخر هم آزاد استرالیا در ۱۹۰۵ برگزار شد.

  آزاد استرالیا

  تنیس آزاد استرالیا اولین گرند اسلم دنیاست که ژانویه هر سال در شهر ملبورن و در کشور استرالیا برگزار می‌شود. زمین این مسابقات هارد کورت است.

  آزاد فرانسه

  تنیس آزاد فرانسه یا رولند گروس دومین گرند اسلم دنیاست که نام آن به افتخار خلبان جنگ جهانی اول گذاشته شده است. این مسابقات طی دو هفته در اواخر ماه مه و اوایل ژوئن در زمین خاکی در شهر پاریس انجام می‌شود.

  Australia grand slam2 تنیس گرنداسلم استرالیاویمبلدون

  سومین گرند اسلم ویمبلدون است. زمین این مسابقات چمن و محل برگزاری آن در لندن است.در این مسابقه همه ورزشکاران موظفندکه سرتاپا سفید بپوشند

  آزاد آمریکا

  چهارمین و آخرین گرند اسلم تنیس آزاد آمریکا (یو اس اُپن) است. این مسابقات در سپتامبر و آگوست در منهتن نیویورک صورت می‌گیرد.

  همه چیز درباره اولین گرند اسلم ۲۰۱۶/ ۴۴ میلیون دلار جایزه در اوپن استرالیا

  به‌ گزارش از مارکا، گرند اسلم سال در استرالیا  تا ۳۱ ژانویه ادامه خواهد داشت.

  این صد و چهارمین دوره از این مسابقات است. این بازی‌ها در سال ۱۹۰۵ با عنوان “قهرمانی استرالیا” آغاز شد و در سال ۱۹۶۸ با رسیدن بازی‌های اوپن تغییر نام یافت و امروزه به نام “تنیس اوپن استرالیا” شناخته می‌شود.

  این بازی‌ها از زمان پیدایش آن تا به امروز در شش نوع متفاوت در کشورهای استرالیا و نیوزیلند و در زمین خاکی و زمین سفت (هارد کورت) برگزار شده است. از سال ۱۹۸۸ بازی‌ها در ملبورن پارک در چهار زمین سر پوشیده و ۲۲ زمین سر باز برگزار می‌شوند. رولیور آرنا با گنجایش ۱۵ هزار نفر ورزشگاه اصلی این بازی‌ها است.

  تنیس اوپن استرالیا در ۱۴ بخش مختلف برگزار می‌شود : انفرادی مردان و زنان (هر یک ۲۸ بازیکن) دو نفره مردان (۶۴ تنیسور)Australia grand slam3 تنیس گرنداسلم استرالیا

  دو نفره مختلط (۶۴ نفر) انفرادی جوانان (زن و مرد هر یک ۶۴ نفر) دو نفره مردان و زنان جوان (هر یک ۶۴ بازیکن)، ستاره‌های تنیس مردان و زنان (هر یک ۱۶ نفر) روی ویلچر انفرادی مردان و زنان (هر یک هشت تنیسور)، روی ویلچر دو نفره زن و مرد (هر یک هشت بازیکن) .

  در این بازی‌ها ۴۴ میلیون دلار بین شرکت کنندگان به شرح زیر تقسیم می‌شود:

  قهرمان انفرادی (۳.۸۰۰.۰۰۰) فینالیست‌ها (۱.۹۰۰.۰۰۰) ورزشکار حاضر در نیمه نهایی (۸۰۰.۰۰۰) یک چهارم نهایی (۴۰۰.۰۰۰) یک هشتم نهایی (۲۰۰.۰۰۰) دور سوم (۹۷.۵۰۰) ، دور دوم (۶۰.۰۰۰) ، دور اول (۳۴.۵۰۰).

  قهرمانی دو نفره (۶۵۰.۰۰۰) فینالیست‌ها (۳۲۵.۰۰۰)، نیمه نهایی (۱۶۰.۵۰۰)، یک چهارم نهایی (۸۰.۰۰۰) ، یک هشتم نهایی (۴۰.۰۰۰)، دور دوم (۲۳.۰۰۰) ، دور اول (۱۴.۸۰۰) ، قهرمان دو نفره مختلط (۱۵۰.۵۰۰) ، فینالیست‌ها (۷۵.۵۰۰)، نیمه نهایی (۳۷.۵۰۰) ، یک چهارم نهایی (۱۸.۷۵۰) ، یک هشتم نهایی (۹.۰۰۰) ، دور اول (۴.۵۰۰).

  در هر تنیس اوپن برای دو هفته‌ ۳۸۰ توپ جمع کن حضور خواهند داشت. بچه‌ها که بیشتر اهل شهر ویکتوریا هستند از میان دو هزار و پانصد جوان انتخاب شده‌اند و شش ماه دوره دیده‌اند تا همه چیز خوب برگزار شود. در این میان ۴۰ بچه خارجی نیز حضور دارند.Australia grand slam4 تنیس گرنداسلم استرالیا

  مسابقات سال ۲۰۱۶ در انتظار بحث رکورد دیگری از لحاظ تعداد تماشاگران در ملبورن پارک است. آمار تماشاگران در دهه اخیر هر سال افزایش پیدا می‌کند.

  در سال ۲۰۰۶ (۵۵۰ هزار و ۵۵۰ نفر) ۲۰۰۷، (۵۵۴ هزار و ۸۵۸۰ نفر)، ۲۰۰۸ (۶۰۵ هزار و ۷۳۵) ۲۰۰۹، (۶۰۳ هزار و ۱۶۰ نفر) ، ۲۰۱۰ (۶۵۳ هزار و ۸۶۰ نفر)، ۲۰۱۱ (۶۵۱ هزار و ۱۲۷ نفر)، ۲۰۱۲ (۶۸۶ هزار و شش نفر) ، ۲۰۱۳ (۶۸۴ هزار و ۲۸۰ نفر)، ۲۰۱۴ (۶۴۳ هزار و ۲۸۰ نفر) و ۲۰۱۵ (۷۰۳ هزار و ۸۹۹) این بازی‌ها را از نزدیک تماشا کردند.

  جایزه قهرمان “نورمن بروکس” نام دارد. بروکس تنیسور استرالیایی بود که پس از بازنشستگی رییس انجمن تنیس چمن شد. قهرمان زن انفرادی این بازی‌ها جایزه‌اش را از Daphne akhurs memenal CUP دریافت خواهد کرد. این جایزه به نام اولین قهرمان تنیسور استرالیایی است که در این بازی‌ها به مقام نخست دست یافت.

  نواک جوکوویچ و سرنا ویلیامز مدافع عنوان قهرمانی این دوره هستند. جوکوویچ در این ر‌قا‌بت‌ها پنج بار (۲۰۱۵ و ۲۰۱۳، ۲۰۱۲، ۲۰۱۱ ، ۲۰۰۸) به مقام نخست دست یافت و در مقابل تنیسور آمریکایی (ویلیامز) شش قهرمانی و در سال‌های ۲۰۱۵، ۲۰۱۰، ۲۰۰۹، ۲۰۰۷، ۲۰۰۵، ۲۰۰۳ به دست آورده است.

  Australia grand slam5 تنیس گرنداسلم استرالیاتنیس استرالیا

  اولین گرند اسلم سال از ۶۰۰ کانال تلویزیونی پخش خواهد شد، اما هیچ چیز قابل مقایسه با تماشای بازی‌ها از نزدیک نیست. بلیت‌های ملبورن پارک از قیمت ۴۰ دلار در روزهای اول مسابقات شروع می‌شوند و تا ۱۵ هزار دلار برای آخرین بازی پایانی در رود لیور آرنا هم می‌رسد.

  قانون گرمای بیش از حد مجموعه فعالیت‌هایی است که برای ممانعت از افزایش دما به کار می‌رود تا از هر گونه آسیب فیزیکی تنیسورها جلوگیری شود. این موضوع از سال ۱۹۹۸ به کار گرفته شد و دیگر برای مسابقات اوپن استرالیا عادی شده است. اعمال این قانون بستگی به داور بازی دارد که اگر شرایط نامساعد باشد، داور دستور توقف بازی‌ را پس از پایان ست می‌دهد.

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • طراحی 
سایت
 • ویزای کانادا
 • اینم جالبه !

  عکس های جشن قهرمانی بارسلونا در سوپرکاپ اسپانیا

  بارسلونا قهرمتن لیگ برتر اسپانیا توانست با نتیجه ۲ بر ۱ سویا را پشت سر …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.