تازه های آسمونی
خانه > ورزشی > اطلاعات ورزشی > نصیحت های امه‌ژاکه برای قهرمانی در جام جهانی
 • باغ تالار گلهای زندگی
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • loading...

  نصیحت های امه‌ژاکه برای قهرمانی در جام جهانی

  Aimé Jacquet 1 نصیحت های امه‌ژاکه برای قهرمانی در جام جهانی

  نصیحت های امه‌ژاکه برای قهرمانی در جام جهانی/  اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی

   

  به گزارش آسمونی ، تیم ملی فرانسه یک بار در بیست سال قبل قهرمانی جام جهانی را از آن خود کرد؛ آن هم با مقتدرانه ترین نتیجه فینالهای تاریخ جام جهانی( به صورت مشترک با فینالهای ۱۹۵۸ و ۱۹۷۰). اما ببینیم سرمربی آبی‌ها در جام ۱۹۹۸ برای رسیدن به عنوان قهرمانی چه برنامه هایی داشت و چه نصیحت هایی به دیگران می کند. با هم صحبت های امه ژاکه را می خوانیم.

  Aimé Jacquet 2 نصیحت های امه‌ژاکه برای قهرمانی در جام جهانی

  پلان B فراموش نشود

  کلید پیروزی در جام‌جهانی، داشتن سیستمی است که در هر لحظه بتواند تغییر کند. زین‌الدین زیدان، لورن بلان و مارسل دزایی بازیکنانی بودند که در تمامی مسابقات این جام، امکان بازی را پیدا نکردند اما من این شرایط را قبلاً پیش‌بینی کرده بودم و ترکیب آبی‌ها را در غیاب این ستارگان نیز به بهترین شکل آماده کرده بودم. این شانس بزرگی برای من بود که تیمی یکدست داشتم. زیرا طی جام‌جهانی با بدشانسی‌های فراوانی روبه‌رو شدیم. هنگامی که فاتح جام‌جهانی ۱۹۹۸ شدیم، گروهی ۲۲ نفره ـ و نه ۱۱ نفره ـ داشتیم که همگی در روزهای اوج خود بودند.

   

  با بازیکنان رابطه صمیمانه‌ای داشته باشید

  به گزارش آسمونی ، مهمترین مسأله در روابط مربی و شاگرد، این نیست که بازیکنان مربی خود را دوست داشته باشند. بلکه مسأله مهم این است که مربی باید بازیکنان خود را دوست داشته و برای آنها ارزش قائل شود. رابطه او با بازیکنان باید کاملاً حرفه‌ای باشد و در عین حال رابطه‌ای کاملا انسانی با شاگردان خود برقرار کند به گونه‌ای که آنان سهم خود را در موفقیت‌ها و پیروزی‌ها با تمام وجود احساس کنند. نخستین ویژگی مهم یک مربی این است که بداند چگونه به صحبت‌ها و نظریات بازیکنان خود گوش فرا دهد. ضمن آن که باید بتواند دستورات و پیغام‌های خود را به صورت کاملاً مختصر به دیگران انتقال دهد. آن هم به صورتی که برای تمامی بازیکنان قابل فهم باشد. رابطه با تک‌تک بازیکنان بسیار مهم است اما مهمتر از آن، تثبیت و تعمیم این روابط در قالب یک تیم خواهد بود.

  Aimé Jacquet 3 نصیحت های امه‌ژاکه برای قهرمانی در جام جهانی

  ژاکه خود به بهترین شکل ممکن، این نصایح را به کار بست. در روز فینال، مسابقه بدون گل پیش می رفت اما روی کرنر امانوئل پتی و ضربه سر زیدان فرانسه به گل رسید. کمی بعد با کرنر یوری ژورکائف و ضربه سر دیگری از زیدان فرانسه گلزنی کرد. در انتهای مسابقه هم پاس پاتریک وی یرا و ضربه تمام کننده امانوئل پتی نتیجه را (۳-۰) کرد.

  در  این شرایط کسی به کریتسین کارمبئو توجهی نداشت. اما تنها کسی که در انتهای دیدار از او تشکر کرد، امه ژاکه بود. به گزارش آسمونی ، ژاکه تنها کسی بود که به خاطر داشت پرس شدید کارمبئو سبب اشتباه روبرتو کارلوس شد و این مدافع برزیلی یک کرنر به فرانسه هدیه داد. کرنری که اولین گل فرانسه از آن به دست آمد.

  منبع: اختصاصی آسمونی

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • طراحی سایت
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  بازگشت خروس ها بر قله فوتبال جهان ; دومین قهرمانی آبی ها در جام جهانی

  دومین قهرمانی آبی ها در جام جهانی/   اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی بازگشت خروس ها بر …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.