آسمونی
اطلاعات فوتبالی

معرفی تیم های حاضر در جام جهانی روسیه ؛ انگلستان ; سه شیرها و پاک کردن خاطرات تلخ

ثبت نام لاتاری

England national football team 1 معرفی تیم های حاضر در جام جهانی روسیه ؛ انگلستان ; سه شیرها و پاک کردن خاطرات تلخ

معرفی تیمهای حاضر در جام جهانی روسیه /  اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی

سه شیرها و پاک کردن خاطرات تلخ

 

انگلستان در یک نگاه

لقب: سه شير
بالاترين سازمان فوتبالي: The Football Association(اتحاديه فوتبال)
بهترين عنوان در رنكينگ فيفا: 3 (آگوست 2012)
بدترين عنوان در رنكينگ فيفا: 27 (فوريه 1995)
تعداد حضور در جام جهاني: 14
بهترين پيروزي: انگلستان (13ـ0) ايرلند (31 جولاي 1882 در «بلفاست» ايرلند)
بدترين شكست: انگلستان (1ـ7) مجارستان (23 مي 1954 در «بوداپست» مجارستان )
استاديوم ملي: نيوومبلي
علامت اختصاري در فيفا: ENG
سرمربي: گرت ساوث گیت

England national football team 5 معرفی تیم های حاضر در جام جهانی روسیه ؛ انگلستان ; سه شیرها و پاک کردن خاطرات تلخ

انگلستان بعد از یورو

به گزارش آسمونی ، فوتبال انگلستان بعد از حذف خفت بار از یورو 2016، روزگار جدیدی را تجربه کرد. این تیم در مرحله انتخابی جام جهانی در گروه تیمهای اسکاتلند، اسلواکی، اسلوونی، لیتوانی و مالت کار سختی نداشت اما کسب 8 برد( از جمله 5 برد خانگی) و 2 مساوی نشان داد که سه شیرها با گرت ساوث گیت آماده تر از همیشه راهی جام جهانی می شوند. در همان حال بازیهای تدارکاتی نیز به بهترین شکل ممکن برگزار شد و انگلیس از سال 2017 تاکنون دو تساوی(0-0) مقابل آلمان و برزیل، تساوی(1-1) با ایتالیا و دو باخت مقابل فرانسه(2-3) و آلمان(1-0) به دست آورده است. دو مسابقه دوستانه این تیم با نیجریه و کستاریکا قبل از جام جهانی نیز شبیه سازی مسابقاتی است که سه شیرها در جام جهانی با پاناما و تونس خواهند داشت.

England national football team 4 معرفی تیم های حاضر در جام جهانی روسیه ؛ انگلستان ; سه شیرها و پاک کردن خاطرات تلخ

سه شیرها در جام جهانی

سرمربی سه شیرها ترکیب تیم خود را خیلی زود شناخت و به این ترتیب نفرات زیر را برای جام جهانی معرفی کرد.

دروازه بان ها: جوردن پیکفورد، نیک پوپ، جک بوتلند

مدافعان: کایل واکر، تریپیر، آرنولد، گری کیهیل، دنی رز، جان استونز، هری مگوایر، فیل جونز، اشلی یانگ

هافبک ها: اریک دایر، فابیان دلف، هندرسون، دله آلی، لوفتوس چیک، رحیم استرلینگ، جسی لینگارد

مهاجمان: هری کین، واردی، راشفورد و دنی ولبک

به گزارش آسمونی ، این نفرات کار آسانی پیش روی خود ندارند. انگلیس بعد از جام جهانی 2006 تنها یک بازی خود را در جام جهانی پیروز شده و حالا باید به روزهای درخشان دهه های قبل بازگردد.

 

تيمي در عصر ويكتوريا

اولين باري كه تيمي منتخب از انگلستان براي انجام يك مسابقه ملي آماده شد، مربوط به دوران ملكه ويكتوريا است. در روز پنجم مارس 1870 تماشاگران حاضر در استاديوم «اووال oval» شاهد ديدار انگلستان و اسكاتلند بودند كه با تساوي (1ـ1) خاتمه يافت. تيم انگلستان با تلاش‌هاي «سي.دبليو.الكاك» و حمايت‌هاي اتحاديه فوتبال انگلستان شكل گرفته بود. با اين حال، اين ديدار تاريخي هرگز به عنوان يك مسابقه رسمي محسوب نمي‌شود! زيرا تيم اسكاتلند از بازيكنان اسكاتلندي ساكن لندن شكل گرفته بود. چهار ديدار دو تيم نيز هرگز رسميت نيافت. مسابقاتي كه همگي در «اووال» برگزار شد و انگلستان در 19 نوامبر 1870 با يك گل پيروز شد، مسابقه 25 فوريه 1871 با تساوي (1ـ1) خاتمه يافت و ديدار 17 نوامبر همان سال با برتري (2ـ1) انگلستان خاتمه يافت. روز 24 فوريه 1872 نيز آخرين مسابقه غيررسمي دو تيم با برتري (1ـ0) انگلستان خاتمه يافت تا اين كه نخستين ديدار رسمي تمام تاريخ فوتبال در 30 نوامبر 1872 بين انگلستان و اسكاتلند انجام و (0ـ0) مساوي شد. مسابقه در «هميلتون كرسنت» شهر پارتيك (اسكاتلند) برگزار شد و اين بار رقيب انگلستان از بازيكنان تيم «اف.اث.كويينزپارك» استفاده مي‌كرد. فوتبال ملي از آن زمان آغاز شد!

England national football team 2 معرفی تیم های حاضر در جام جهانی روسیه ؛ انگلستان ; سه شیرها و پاک کردن خاطرات تلخ

يك تورنمنت عجيب

به گزارش آسمونی ، در سال 1900 فوتبال به صورت غيررسمي وارد بازي‌هاي المپيك شد. اما هنوز خبري از تيم‌هاي ملي در تورنمنت نبود و فوتبال المپيك با حضور سه تيم از بريتانيا، فرانسه و بلژيك و تنها 35 فوتباليست در روزهاي 20 و 23 اكتبر انجام شد. تنها دو مسابقه تكليف تيم قهرمان را مشخص كرد و «آپتون پارك» نماينده بريتانيا با برد (4ـ0) مقابل نماينده فرانسه و بدون انجام ديدار با حريف بلژيكي قهرمان تورنمنت شد(!) با اين وجود به هيچ يك از ورزشكاران اين رقابت، جايزه‌اي اعطا نشد!

 

قدرت اول فوتبال دنيا

انگلستان در سال 1906 به فيفا پيوست. دو سال پس از آن، فوتبال به صورت رسمي وارد بازي‌هاي المپيك شد و تيم بريتانيا با برتري مقابل سوئد (12ـ1) هلند (4ـ0) و دانمارك (2ـ0) قهرمان مسابقات شد. در همان سال (1908) حرفه‌اي‌هاي فوتبال انگلستان، راهي تور اروپاي مركزي شدند و براي نخستين بار با رقبايي غير بريتانيايي نبرد كردند. دو پيروزي (6 ـ1) و (11ـ1) بر اتريش در «وين»، پيروزي (7ـ0) بر مجارستان در بوداپست و برد (4-0) مقابل بوهميا در پراگ نمايانگر اقتدار انگلستان در اروپا بود. يك سال بعد، تيم در بوداپست دو برد (4-2) و (8-2) و در وين،‌ يك پيروزي (8-1) دست يافت. المپيك 1912 نيز مهر تأييدي بود بر اقتدار بريتانيا. 14 بازيكن به نمايندگي از بريتانيا عازم سوئد شدند و با بردهاي قاطع مقابل مجارستان (7-0) فنلاند (4-0) و دانمارك (4-2) از عنوان قهرماني خود دفاع كردند.

به نظر مي‌رسيد كه بريتانيا در دنيا رقيب ندارد و انگلستان در جزيره. امّا فوتبال به تدريج در سراسر دنيا پا مي‌گرفت.

England national football team 6 معرفی تیم های حاضر در جام جهانی روسیه ؛ انگلستان ; سه شیرها و پاک کردن خاطرات تلخ

غايب بزرگ جام‌ جهاني

به گزارش آسمونی ، كشورهاي عضو بريتانيا در سال 1928 و به دنبال اختلافاتي كه درباره پرداخت پول به بازيكنان آماتور با فيفا داشتند،‌ از فدراسيون جهاني فوتبال كنار كشيدند و به اين ترتيب وقتي از جام جهاني در سال 1930 آغاز شد، هيچ يك از قدرت‌هاي كلاسيك فوتبال در آن حضور نداشتند يك سال قبل از جام‌جهاني انگلستان در مادريد با نتيجه (4-3) به اسپانيا باخت تا بالاخره طعم شكست در برابر تيمهاي غير بريتانيايي راهم چشيده باشد. اما پيروزي قاطع (7-1) مقابل اسپانيا در خاك انگلستان سبب شد كه كسي متوجه واقعيات نشودو انگليسي‌ها تا 1946 وارد فيفا نشدند و سه جام را از دست دادند. امّا همچنان خود را برترين مي‌دانستند و دليل اين ادعا، چند نتيجه فريبنده بود. از جمله برد (3-2) بر ايتاليا اندكي پس از قهرماني آتزوري در جام‌جهاني 1934.

 

افول و اوج‌گيري

انگلستان در دهه 50 پي به واقعيت فوتبال خود برد. شكست حيرت‌انگيز (1-0) در برابر آمريكا درجام‌جهاني 1950 ،‌ باخت (3-6) در ومبلي مقابل مجارستان و حذف در مرحله يك چهارم نهايي جامهاي 1954، 1958 و 1962 سبب شد كه ديدگاهها نسبت به فوتبال باشگاهي و ملي تغيير كند.«والترونتيرباتوم» در سال 1946 نخستين سرمربي تمام وقت انگلستان بود. امّا حتي كنار رفتن او هم تغييري در روند تيم ايجاد نكرد. امّا «سرآلف رمزي» موفق شد تيم ملي را صاحب هويتي مستقل از باشگاهها كرده و در روزهايي كه فوتبال باشگاهي و ما تيم ملّي ارجح بود، سه شيرها را مورد توجه مردم قرار دهد. به گزارش آسمونی ، تيم رمزي در جام‌جهاني 1966، با برتري مقابل فرانسه(2-0)،‌ مكزيك(2-0)،‌آرژانتين(1-0)، پرتغال(2-1) و آلمان(4-2) پیش روی هواداران خود در ورزشگاه ومبلی قهرمان جام‌جهاني شد و دو سال بعد هم به عنوان سومي جام‌ ملت های اروپا دست يافت. امّا روند موفقيت‌هاي تيم حفظ نشد. حذف از مرحله یک چهارم جام‌جهاني 1970 با از دست دادن برد(2-0) از آلمان و تبدیل آن به شکست(2-3) و ناكامي در صعود به جامهاي 1974 و 1978 با رمزي و «ران‌گرين‌وود»،‌ يك دهه ناكامي را براي انگلستان رقم زد تا سرانجام دهه 80 فرا رسيد. دورانی که باشگاههای فوتبال انگلیس در اروپا آقایی می کردند و حتی تیمهایی چون استون ویلا و ناتینگهام فارست نیز به جمع فاتحان جام قهرمانان اروپا پیوستند. هنوز خبر چندانی از بازیکنان خارجی در لیگهای مختلف نبود و به این ترتیب فوتبال ملی نیز از این باشگاههای مقتدر به خوبی تغذیه می کرد.

England national football team 3 معرفی تیم های حاضر در جام جهانی روسیه ؛ انگلستان ; سه شیرها و پاک کردن خاطرات تلخ

آخرين روزهاي طلايي

انگلستان با «بابي‌رابسون» يك بار ديگر به جمع بزرگان فوتبال دنيا بازگشت. تيم سال 86 تنها با گلهاي معروف مارادونا از رسيدن به جمع چهار تيم برتر بازماند و تيم سال 90 اميد ضربات پنالتي نيمه نهايي در برابر آلمان شد. از آن پس فوتبال انگلستان كمتر روزهاي خوش به خود ديده است. حتي وقتي تيم «تري‌ونبلز» به نيمه نهايي يورو 96 رسيد،‌ باز هم در نيمه نهايي اسير ضربات پنالتي شد و همين ماجرا براي «اسون‌گوران‌اريكسون» سوئدي،‌ نخستين مربي خارجي در تاريخ تيم ملّي انگلستان هم تكرار شد. به گزارش آسمونی ، شاگردان اريكسون در يورو 2004 و جام‌جهاني 2006 تنها يك قدم تا نيمه نهايي فاصله داشتند،‌ امّا در برابر پرتغال در ضربات پنالتي مغلوب شدند تا فوتبال جزيره بازگشت به عقب كرده و مجدداً به مربيان بومي روي‌ آورد. هر چند كه روي‌هاجسون هم در يك چهارم يورو 2012 طعم تلخ ضربات پنالتي را چشيد و انگلستان با شكست مقابل ايتاليا راهي به نيمه نهايي نيافت. نتایج بعدی نیز اسفناک تر بودند. حذف از جام جهانی 2014 با تنها یک امتیاز از مسابقه با کستاریکا و سرانجام حذف از مرحله دوم یورو 2016 با شکست ناباورانه مقابل ایسلند. حالا سه شیرها آماده اند تا آن خاطرات تلخ را پاک کنند.

 

سایر پست های معرفی تیم های جام جهانی 2018

 

منبع: اختصاصی آسمونی

تازه های مرتبط

جدول لوشامپیونه فرانسه – امتیازها ، نتایج و برنامه بازی های 2018 – 2019

شهاب نظری فر

جدول سری آ ایتالیا – امتیازها ، نتایج و برنامه بازی های 2018 – 2019

شهاب نظری فر

جدول بوندسلیگا – امتیازها ، نتایج و برنامه بازی های 2018 – 2019

شهاب نظری فر

جدول لالیگا – امتیازها، نتایج و برنامه بازی های 2018 – 2019

شهاب نظری فر

جدول لیگ برتر انگلیس – امتیازها، نتایج و برنامه بازی های 2018 – 2019

شهاب نظری فر

آشنایی با تیمهای لیگ برتر ؛ پیکان ؛ تیمی نابود شده توسط ستارگان یاغی

شهاب نظری فر

درج نظر