تازه های آسمونی
صفحه اصلی > ورزشی > لوازم ورزشی > وسایل مورد نیاز کمپینگ چیست؟

وسایل مورد نیاز کمپینگ چیست؟

camping-3
کمپینگ چیست؟
 
کمپینگ یکی از فعالیتهای تفریحی است که می تواند به شکل گروهی یا فردی برگزار شود. یک کمپ می تواند در اعماق یک جنگل و در کنار یک نهر یا رودخانه باشد. شما می توانید با صدای آواز پرندگان بیدار شوید، طلوع خورشید را بنگرید، صبح زود به ماهیگیری بروید، در دل طبیعت راه پیمایی کنید، در آرامش به مطالعه کتاب بپردازید، غروب خورشید را تماشا کنید، دور آتش بنشینید و به تماشای نورافشانی ستارگان بپردازید و بعد با بدنی خسته به رختخواب بروید و خواب راحتی داشته باشید.
حالا برای رفتن به کمپینگ چه چیزایی لازم داریم؟
کیف و کوله پشتی
کفش
لباس
چادر
کیسه خواب
زیر انداز، پتو و بالش
لوازم فنی
چاقوی جیبی سوئیسی
فلاسک ، قمقمه و ظروف
وسایل پخت و پز و گرمایشی  
وسایل روشنایی
لوازم جانبی کمپینگ و کوهنوری

اسمشان جانبی است، اما کاملا ضروری هستند. مثلا چراغ خوراک‌پزی، ظرف‌های لعابی برای سفر، چراغ قوه برای هر یک از اعضا گروه یا اگر می‌خواهید به ساحل بروید، شاید میز و صندلی سفری و چتر واقعا وسایل واجبی باشند.
camping-2

 انواع کوله پشتی را بشناسید:

کوله یک روزه
هـــمان‌طور کــــه می‌بینید، کوله کوچکی است که در کوهنوردی یا پیاده‌روی‌های یک روزه به دردتان می‌خورد. البته در هر نوع بهتر است برای خودتان یک کوله یک روزه داشته باشید. همه وسایل شخصی‌تان را در کوله خودتان بگذارید و تا آن‌جا که می‌توانید وسایل کم‌تری بردارید. باور کنید در یک گردش یک روزه، آن‌قدرها هم وسایل احتیاج ندارید. البته یادتان باشد که کوله یک روزه به درد سفر بــدون اتــومبیل و چنــــد روزه نمی‌خورد.

کوله‌های چند روزه
احتــمالاً شنیده‌اید کـــــه کـــوله‌های کوهنوردی را با اعداد 70، 80 یا 90 مشخص می‌کنند. این اعداد، بزرگی و کوچکی یک کوله را نشان می‌دهد. شما کوله‌های چند روزه را می‌توانید از 15-16 تا 80 هزار تومان بخرید. اگر قرار است از این به بعد زیاد سفر کنید، کوله خوبی بخرید، هر چقدر هم که گران باشد. برای یک کوهنورد، یا کسی که پیاده سفر می کند، وزن یک کوله خیلی مهم است. به هر حال شما قرار است همه بارتان را در طول روز پشت خودتان حمل کنید و رفتن به ارتفاع مسأله وزن را جدی‌تر هم می‌کند.
البته اگر روز سفر- بعد از این‌که همه وسایلتان را بستید- دیدید که حتی نمی‌توانید آن را بلند کنید نگران نباشید. کافی است که خودتان یا به کمک دیگری کوله را بیندازید پشتتان، اول این که میله‌های فلزی پشت کوله تحمل‌بار را آسان‌تر می‌کنند، بعد هم کافی است یک ساعت با کوله راه بروید تا اگر بگذاریدش زمین، دیگر نتوانید به راهتان ادامه بدهید!

camping-1

انواع کیسه خواب:

کیسه خواب پتویی
این کیسه خواب‌ها مستطیل و کما بیش حجیم‌اند، اما زیپشان کاملا باز می‌شود و می‌تواند کار زیرانداز را هم برای شما انجام دهد.

کیسه خواب کلاهی
این یکی واقعا شبیه کیسه است. با زیپی که دور گردن بسته می‌شود تا سرما به داخل نفوذ نکند.

حالا این وسایل از کجا می تونیم تهیه کنیم :

سایت کپمو تمامی این لوازم را به صورت آنلاین و با قیمت مناسب برای فروش گذاشته است با مراجعه به این سایت و انتخاب کالای مورد نظر خود به راحتی می توانید این وسایل را تهیه فرمایید

www.campo.ir

campo-banner

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی 👇🏼

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=187282
کانال تلگرام آسمونی
تبلیغات اینترنتی

اینم جالبه !

bicycle-giude1

راهنمای خرید دوچرخه

امروزه به دلیل گسترش زندگی ماشینی و وجود ترافیک در اکثر نقاط جهان و در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.