تازه های آسمونی
خانه > ورزشی > اخبار فوتبال > گروه بندی لیگ ملت های اروپا
  • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
  • مشاورین املاک کوهک
  • گروه بندی لیگ ملت های اروپا

    UEFA Nations League گروه بندی لیگ ملت های اروپا

    رقابت های جدیدالتاسیس لیگ ملت های اروپا قرعه کشی شد و آلمان، هلند و فرانسه در یک گروه قرار گرفتند.

    به گزارش آسمونی ، از سپتامبر سال ۲۰۱۸، رقابت های لیگ ملت های اروپا بین ۵۵ تیم عضو یوفا برگزار خواهد شد و در نهایت قهرمان این بازی ها در ژوئن سال ۲۰۱۹ مشخص می شود. ۴ تیم برتر هر گروه در نهایت در مرحله نیمه نهایی به مصاف هم رفته و قهرمان مسابقات مشخص خواهد شد.

    ۵۵ تیم ملی عضو یوفا بر اساس رنکنیگ در رده بندی اتحادیه فوتبال اروپا در ۴ گروه که امروز اعلام شد به مصاف هم رفته و صدرنشین های این ۴ گروه راهی مرحله نیمه نهایی خواهند شد. تیم هایی که در گروه خود آخر شوند در دور بعدی در سید آخر قرار گرفته؛ ولی بین ۴ تیم بالایی که به نیمه نهایی صعود کرده اند اما نتوانسته اند از طریق مرحله مقدماتی جواز صعود به یورو ۲۰۲۰ را دریافت کنند، مسابقاتی برگزار شده و یک تیم می تواند به عنوان پاداش، راهی یورو ۲۰۲۰ شود. این بازی ها طی ۶ مرحله در بین سپتامبر تا نوامبر سال بعد برگزار شده و مرحله نیمه نهایی و فینال نیز تابستان سال ۲۰۱۹ به انجام خواهد رسید.

    در لیگ های A و B چهار گروه سه تیمی قرار گرفته اند. در لیگ C یک گروه سه تیمی و سه گروه چهار تیمی حضور دارند و در لیگ D تیمها در چهار گروه ۴ تیمی به رقابت می­ پردازند. مرحله‌­ی اول بازی‌ها شامل بازیهای گروهی به صورت رفت و برگشت می‌­شود که در ماه‌های سپتامبر، اکتبر و نوامبر ۲۰۱۸ در روزهای رسمی فیفا انجام می­ شود. چهار تیم اول گروه های لیگ A در ژوئن ۲۰۱۹ در مسابقات نهایی (final four) در کشوری بی طرف به صورت تک حذفی با یکدیگر رقابت می کنند. برنده ی این تورنمنت به عنوان قهرمان اولین دوره لیگ ملی اروپا معرفی می شود.

    تیم هایی که در پایان مرحله گروهی در لیگ های A,B,C در گروهشان در رتبه آخر قرار بگیرند به لیگ پایین تر سقوط میکنند و در لیگ های B,C,D تیم هایی که در گروهشان مقام اول را کسب کنند به لیگ بالاتر صعود میکنند.

     

    تاریخ برگزاری مراحل رقابت های لیگ ملت های اروپا

    هفته اول: (۱۵ تا ۱۸ شهریور ۹۷)
    هفته دوم: (۱۸ تا ۲۰ شهریور ۹۷)
    هفته سوم: (۱۹ تا ۲۱ مهر ۹۷)
    هفته چهارم: (۲۲ تا ۲۴ مهر ۹۷)
    هفته پنجم: (۲۴ تا ۲۶ آبان ۹۷)
    هفته ششم: (۲۷ تا ۲۹ آبان ۹۷)
    مراحل نهایی: (۱۵ تا ۱۹ خرداد ۹۸)

    لیگ ملی اروپا چه تاثیری بر مقدماتی جام ملتهای اروپا ۲۰۲۰ میگذارد؟

    مقدماتی جام ملتهای اروپا در۱۰ گروه برگزار می شود که از هر گروه دو تیم اول به جام ملتهای اروپا صعود می کنند. با این حساب ۲۰ تیم از ۲۴ تیم حاضر در جام ملتهای اروپا از طریق این رقابت ها انتخاب می شوند. سهمیه ۴ تیم باقی مانده را لیگ ملی اروپا مشخص می کند. به این صورت که هر لیگ A,B,C,D یک سهمیه جام ملتهای اروپا دارد. چهار تیم برتر مرحله گروهی در هر لیگ مسابقاتی را در کشور بی طرف و به صورت تک حذفی برگزار می کنند و برنده ی این تورنمنت به جام ملتهای اروپا ۲۰۲۰ صعود می کند. با این روش، حتی تیمهای حاضر در لیگ D مانند جبل الطارق، آندورا، جزایر فارو، مولداوی و … قادر به کسب سهمیه در جام ملتهای اروپا هستند.

    این امکان وجود دارد که تیمهایی در گروهشان رتبه اول را کسب کنند و در مقدماتی جام ملتهای اروپا هم موفق به کسب سهمیه شوند، در این صورت بهترین تیم بعدی در همان لیگ برای کسب سهمیه جام ملتهای اروپا با دیگر تیمهای اول گروه‌ها رقابت می کند.

    در حالت دیگر ممکن است تعداد تیم‌های صعود نکرده به جام ملتهای اروپا در لیگی به عدد ۴ نرسد ( این امکان برای لیگ A بسیار محتمل است) در این صورت تیم یا تیمهایی از لیگ پایین تر به تیم‌های صعود نکرده در لیگ بالاتر اضافه مشوند و برای کسب سهمیه رقابت میکنند.

    به طور مثال اگر فقط ۳ تیم صعود نکرده به جام ملتهای اروپا در لیگ A وجود داشته باشد، پنجمین تیم برتر صعود نکرده در لیگ B به سه تیم دیگر لیگA اضافه می شوند و مسابقات حذفی را برای کسب سهمیه جام ملتهای اروپا برگزار می کنند.

    گروه بندی این رقابت ها به شرح زیر است:

    2018–19 UEFA Nations League d گروه بندی لیگ ملت های اروپا

    لیگ D

    گروه یک: گرجستان- لتونی- قزاقستان- آندورا

    گروه دو: بلاروس- لوکزامبورگ- مولداوی- سن مارینو

    گروه سه: آذربایجان- جزایر فارو- مالت- کوزوو

    گروه چهار: مقدونیه- ارمنستان- لیختن اشتاین- جبل الطارق

    قرعه کشی لیگ ملت های اروپا (لیگ D)

    2018–19 UEFA Nations League c گروه بندی لیگ ملت های اروپا

    لیگ C

    گروه یک: اسکاتلند- آلبانی- رژیم اشغالگر قدس

    گروه دو: مجارستان- یونان- فنلاند- استونی

    گروه سه: اسلونی- نروژ- بلغارستان- قبرس

    گروه چهار: رومانی- صربستان- مونته نگرو- لیتوانی

    قرعه کشی لیگ ملت های اروپا (لیگ C)

    2018–19 UEFA Nations League b گروه بندی لیگ ملت های اروپا

    لیگ B

    گروه یک: جمهوری چک – اوکراین – روسیه

    گروه دو: ترکیه – سوئد – اسلواکی

    گروه سه: ایرلند شمالی – بوسنی- اتریش

    گروه چهار: دانمارک – جمهوری ایرلند- ولز

    قرعه کشی لیگ ملت های اروپا (لیگ B)

    2018–19 UEFA Nations League a گروه بندی لیگ ملت های اروپا

    لیگ A

    گروه یک: هلند- فرانسه- آلمان

    گروه دو: ایسلند- سوئیس- بلژیک

    گروه سه: لهستان- ایتالیا- پرتغال

    گروه چهار: کرواسی- انگلیس- اسپانیا

    قرعه کشی لیگ ملت های اروپا (لیگ A)

    منبع: Varzesh3

    loading...
  • تبلیغات در آسمونی
  • شبکه اشتراک ویدئو واو
  • طراحی 
سایت
  •  ویزای کانادا
  • اینم جالبه !

    پیروزی مقتدرانه تیم فوتبال امید ایران برابر کره‌شمالی

    آسمونی : ملی‌پوشان امید کشورمان در دومین دیدار خود در بازی‌های آسیایی از سد کره‌شمالی …

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.