در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > ورزشی > اخبار فوتبال > طرح جدید AFC و سکوت فدراسیون فوتبال ایران
پیش بینی فوتبال

طرح جدید AFC و سکوت فدراسیون فوتبال ایران

به گزارش آسمونی، کنفدراسیون فوتبال آسیا در روزهای گذشته تصمیماتی درباره افزایش تعداد بازیکنان خارجی تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا داشته و در تلاش است تا این تعداد را به عدد پنج افزایش بدهد. پیش از این تعداد بازیکنان خارجی چهار نفر شامل سه بازیکن غیر آسیایی و یک بازیکن آسیایی بود که در طرح جدید چهار بازیکن غیر آسیایی و یک بازیکن آسیایی می‌توانند در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند.

AFC Cup 610x356 طرح جدید AFC و سکوت فدراسیون فوتبال ایران

این طرح در رسانه کشورهای عربی بخصوص در کشور قطر بازتاب منفی داشته است.

سایت «استاد الدوحه» در این خصوص نوشت: «آخرین گزارش‌ها در خصوص مسأله‌ای که در آینده باشگاه‌های آسیایی به ویژه باشگاه‌های غرب آسیا ـ تیم‌های عربی ـ را با تعهدات مالی بسیار سنگینی مواجه خواهد کرد، حاکی از آن است که این طرح از سوی فدراسیون‌های بزرگ و تأثیرگذار در آسیا و در رأس آنها فدراسیون‌های ژاپن، استرالیا، کره جنوبی و چین، مورد حمایت قرار گرفته است. علت این حمایت این است که تمامی فدراسیون‌های ذکر شده از عضویت بازیکنان خود در باشگاه‌های خارجی منتفع می شوند.»

فدراسیون کشورهای شرق و غرب آسیا قرار است در دو جلسه جداگانه این طرح را بررسی و سپس نتیجه را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارجاع بدهند. نشست کشورهای شرق و جنوب آسیا روز ۱۴ نوامبر برگزار می‌شود و کشورهای غرب آسیا هم روز ۲۶ نوامبر نشستی را با همدیگر در این ارتباط خواهند داشت.

این در حالی است که فدراسیون فوتبال ایران هیچ موضع مشخصی در خصوص طرح جدید AFC نگرفته و یا حداقل آنرا رسانه‌ای نکرده است. انتظار می‌رود با توجه به جایگاه تیم ملی فوتبال ایران در رده بندی فیفا و اول بودن این تیم در آسیا، مسئولان فدراسیون هم از حالت انفعال خارج شده و در تصمیمات فوتبالی و کلان قاره آسیا حضور تاثیرگذاری داشته باشند.

- عضو تلگرام آسمونی شوید: کانال تلگرام

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=212347
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

مدافعان استقلال ضعیف بودند/ انتظار معجزه نداشته باشیم

به گزارش آسمونی، صادق ورمزیار در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص نتایج روز اول تیم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی