تازه های آسمونی
خانه > ورزشی > اخبار فوتبال > صوفی‌زاده: امیدواریم زیرساخت‌های لازم برای ورود بانوان به ورزشگاه‌‌ها فراهم شود
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • کوهک
 • تبلیغات در آسمونی
 • صوفی‌زاده: امیدواریم زیرساخت‌های لازم برای ورود بانوان به ورزشگاه‌‌ها فراهم شود

  نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال امیدوار است زیرساخت‌های لازم برای حفظ شان و منزلت حضور بانوان در ورزشگاه‌ها فراهم شود.

  به گزارش آسمونی، نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه‌ها اظهار داشت:

  حرکت منطقی به‌سمت تحقق موضوع حضور بانوان در ورزشگاه‌ها که یک مطالبه عمومی محسوب می‌شود، آغاز شده و در فدراسیون فوتبال که نهاد متولی این رشته است تلاش برای برنامه ریزی برای این مهم ادامه دارد.

  صوفی‌زاده دراین خصوص در گفت وگو با سایت فدراسیون فوتبال به موارد مختلفی اشاره کرد. متن این مصاحبه را بخوانید:

  بازی ایران با سوریه را در حالی سپری کردیم که بانوان کشور میهمان حضور داشتند، اما بانوان ایرانی امکان حضور نداشتند؟

  بله، من متوجه حق بانوان ایرانی هستم و بارها مطالبات آنها را از رسانه‌ها و گفت وگوهای مستقیم و نامه‌ها دریافت کردم ، اما در خصوص حضور بانوان کشور سوریه باید عنوان کنم که ما در ابعاد بین المللی و پروتکل‌ها موظف به فراهم آوردن حضور تماشاگران میهمان در ورزشگاه هستیم، اما هنوز امکان هماهنگی با تمامی مراجع ذی‌ربط و حضور بانوان ایرانی به‌وجود نیامده است .

  آیا این اتفاق قرار نیست رخ دهد؟

  قطعا چرا؛ ما به مطالبه عمومی برای حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها اهمیت می‌دهیم، در این زمینه حتی در فدراسیون فوتبال برنامه‌ریزی‌ها آغاز شده است و در صدد فراهم آوردن ساز و کارهایی هستیم که به محض موافقت با حضور بانوان در ورزشگاه‌ها، برنامه این حضور را نیز اعلام کنیم.

  در حال حاضر چه مشکلی وجود دارد؟

  وزارت ورزش و جوانان به عنوان دستگاه متولی ورزش, عزم جدی و البته منطقی و به دور از هیاهو برای فراهم آوردن شرایط حضور بانوان در ورزشگاه‌ها دارد. آنچه مسلم است سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان و مهندس تاج؛ رئیس فدراسیون فوتبال با توجه به اشراف و تسلط به مسائل فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کشور با برنامه عمل کرده‌اند و به دنبال این هستند که با فراهم آوردن شرایط و حفظ شان و منزلت بانوی باوقار ایران‌زمین، روند حضور آنان را در ورزشگاه‌ها فراهم سازند. با این وجود به نظر می‌رسد جامعه نباید در این حق خود عجله داشته باشد و رسانه‌ها باید همراهی کنند. مهم این است که وزارت ورزش و جوانان اقداماتی را برای تحقق این مهم آغاز کرده و فدراسیون فوتبال هم بهترین شرایط را فراهم خواهد کرد. با این وجود باز هم تاکید می‌کنم باید کمی صبر کرد.

  پس خانواده‌ها امیدوار باشند‌؟

  شکی نیست که مردم با فرهنگ و اصیل ایران در جایگاهی هستند که ورزشگاه‌های ما آمادگی میزبانی از بانوان و خانواده‌ها را داشته باشند. راهی که آغاز شده مستلزم دوری از جنجال و هیاهو است تا فرآیند حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها پایدار باقی بماند. وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال به تنهایی نمی‌توانند این حضور را فراهم کنند اما به لطف خدا و با توجه به درایت متولیان ورزش و فوتبال، هماهنگی و همراهی برای تحقق این مطالبه عمومی انجام خواهد شد. همان‌طور که گفتم امیدواریم زیرساخت‌های لازم برای حفظ شان و منزلت حضور بانوان گرانقدرمان در ورزشگاه‌ها فراهم آید.

  منبع: tasnim

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=286813
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  هوادار لیورپول به قتل رسید (عکس)

  شان کاکس هوادار 53 ساله لیورپول بعد از درگیری های دیشب با هواداران رم درگذشت …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.