تازه های آسمونی
خانه > ورزشی > اخبار فوتبال > معرفی تیم های یورو 2016؛ اسپانیا
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • کوهک
 • تبلیغات در آسمونی
 • معرفی تیم های یورو 2016؛ اسپانیا

  «این نتایج خیلی هم بد نیست» این را ویسنته دل بوسکه گفته بود. اسپانیا 2 دیدار دوستانه آخرش پیش از ‏اعلام فهرست نهایی برای یورو را انجام داده بود و او می‌خواست هواداران را آرام کند. ‏Spain-national-football-team (4)

   اما او احساس می‌کرد واقعیت‌هایی وجود دارد که باید بگوید. چند روز پیش از ‏آن هم او در مصاحبه‌ای یادآوری کرده بود که اسپانیا مدافع عنوان قهرمانی یورو است. اگر اسپانیا در این ‏تابستان هم بتواند قهرمان یورو شود، هت‌تریکش در فتح این رقابت‌ها را تکمیل خواهد کرد هرچند ‏خوشبینی کمی وجود دارد که آنها بتوانند چنین کاری انجام بدهند.

  آنها به عنوان قهرمان جهان پای به جام‌جهانی 2014 برزیل گذاشته بودند اما به عنوان اولین تیم از این ‏رقابت‌ها حذف شدند. دل بوسکه در مورد یک مرحله گذار آرام در تیمش صحبت کرده بود اما بقیه شاهد ‏اتفاقات دراماتیک‌تری بودند. یک عصر این تیم در ماراکانا به پایان رسید و به نظر نمی‌رسد که بازگشت ‏به آن ممکن باشد. بازیکنانی مانند ژاوی و ژابی آلونسو از بازی‌های ملی خداحافظی کردند و داوید ویا نیز ‏به آمریکا رفت تا دوران حرفه‌ایش را در آنجا ادامه بدهد. با این وجود اسپانیا همچنان بازیکنان بسیار ‏خوبی دارد و بسیاری از آنها به همه افتخارات ممکن دست پیدا کردند بازیکنانی مانند جرارد پیکه، سرخیو ‏راموس، سرخیو بوسکتس، آندره اینیستا و داوید سیلوا می‌توانند مایه خوشبینی هواداران اسپانیا باشند.
  علیرغم لغزش در دیدارهای ابتدایی مرحله مقدماتی، اسپانیا در نهایت صعود راحتی به یورو 2016 ‏داشت. همچنین باید گفت که دل بوسکه بعد از 2 تساوی نه چندان امیدوارکننده مقابل رومانی و ایتالیا ‏می‌تواند روی فاکتورهایی که در عملکرد تیمش تاثیر منفی داشت دست بگذارد  واین نتایج را توجیه کند. ‏این دیدارها یک هفته پیش از ال‌کلاسیکو انجام شد و با توجه به اینکه دیدارهای دوستانه بود، تغییرات ‏بیشتری در ترکیب اصلی تیم صورت گرفت و بازیکنان کلیدی زیادی به دلیل در پیش بودن یک بازی مهم ‏باشگاهی این دو دیدار را از دست دادند. ‏
  دل بوسکه گفته بود:” فکر می‌کنم -البته مطمئن نیستم- که می‌توانستیم با حضور بوسکتس، اینیستا و چند ‏بازیکن دیگر بهتر بازی کنیم.” در اینکه غیبت اینیستا و بوسکتس در آن تیم اسپانیا احساس می‌شد تردیدی ‏نیست. بعد از بازنشستگی ژاوی این دو بیش از هر بازیکن دیگری نماینده سبک بازی اسپانیا هستند و نه ‏تنها تاکنون تاریخ‌ساز شده‌اند بلکه می‌توانند مسیری به آینده باز کنند. ‏
  بدون آنها اسپانیا شبیه اسپانیا نیست، پاسکاری‌ها فاقد سرعت و دقت لازم‌اند و موقعیت‌ها کاهش پیدا می‌کند. ‏مقابل ایتالیا آنها تنها 3 ضربه به سمت دروازه داشتند و مقابل رومانی 4 بار؛ کمترین تعداد شوت به سمت ‏دروازه از بعد از جام‌جهانی‎.

  نقدها به این تیم بدبینانه بود و نشریه مارکا نوشت:”حتی در دیدارهای دوستانه هم می‌توان بهتر بازی کرد” ‏و اسپانیا را فاقد هویت توصیف کرد. دل بوسکه در مورد علاقه‌اش برای انتقال‌های سریع‌تر یا ضدحملات ‏تند و تیزتر صحبت کرد اما نگفته که در طولانی مدت برای رسیدن به این هدف چه کاری انجام داده است. ‏سرمربی اسپانیا گفته بود ما انتظار بیشتری داشتیم اما اسپانیا فاقد جذابیت، شور، خلاقیت و سرعت بود. ‏تردیدهایی در مورد بعضی از پست‌ها نیز وجود دارد.

  هیچ یک از مهاجمان تیم به اندازه کافی متقاعدکننده ‏ظاهر نشدند؛ هرچند نولیتو در دیدارهای دوستانه اخیر نمایش های امیدوارکننده ای داشت اما معلوم نیست ‏که با شروع رقابت ها بتواند این فرم را حفظ کند. البته تیم اسپانیا همچنان از بازیکنان با استعداد زیادی ‏برخوردار است و به همین دلیل دل بوسکه گفته که شرایط تیم بد نیست. ‎

  Spain-national-football-team (1)

   نظرات از اسپانیا:‏
  رودریگو اراستی از ال‌کوررئو: بزرگترین چالش اسپانیا پیدا جانشین‌هایی برای بازیکنان کلیدی مانند ژاوی، ‏ژابی آلونسو و داوید ویاست اما اصلا مشخص نیست که چه کسانی قرار است در این پست‌های حیاتی ‏بازی کنند. اگر آنها بتوانند از مرحله یک هشتم نهایی عبور کنند، نیاز دارند که اینیستا و بوسکتس در ‏بهترین سطح باشند. رسیدن به نیمه نهایی می تواند یک موفقیت باشد‎.
  خوآن کاسرو نوگارت از مارکا: اسپانیا دو مشکل دارد؛ اول اینکه قهرمانی در 3 جام پیاپی تقریبا ‏غیرممکن است. دوم اینکه بعضی از بازیکنان نسل جدید هنوز در سطحی نیستند که بتوانند سایر رقبا را ‏کنار بزنند‎.

  لادیسلاو مونینو از ال‌پایس: اسپانیا همچنان با سطحی همیشگی بازی می‌کند حالا به مربی و بازیکنانش ‏بستگی دارد که نشان بدهند این سبک همچنان موثر هست یا نه‎.

  Spain-national-football-team (2)
  آنها چطور بازی می‌کنند؟
  در چند سال اخیر تیم‌های کمی بودند که به اندازه اسپانیا سبک بازیشان شناخته شده بود و بسیاری از ‏کیفیت‌هایی که آنها را به چنین تیمی تبدیل کرد همچنان پابرجاست هر چند ممکن است سطح بازیشان نسبت ‏به گذشته کمی افت کرده باشد. ‏

  ویسنته دل بوسکه در مورد اهمیت دادن پاس‌های بلندِ بیشتر صحبت کرده بود تا بتوانند در ضدحملات ‏بهتر بازی کنند. با این وجود همانطور که نمایش‌های اخیر تیم نشان داد این ریسک وجود دارد که آنها ذات ‏بازیشان را از دست بدهند. روی کاغذ این علاقه برای کنترل بازی‌ها همچنان پابرجاست اما تردیدهایی ‏درباره ترکیب تیم وجود دارد. آیا آنها 3ـ3ـ4، 1ـ3ـ2ـ4 و یا حتی 1ـ4ـ1ـ4 آیا با یک مهاجم بازی می‌کنند ‏یا 2 مهاجم؟ 4 سال قبل آنها بدون مهاجم نوک بازی می‌کردند.

  اما دل بوسکه این بار قصد ندارند این کار ‏را انجام بدهد. کدام مهاجم در ترکیب اصلی قرار می‌گیرد در واقع او از چه مهاجمی استفاده خواهد کرد؟ ‏عرض بازی را بال‌ها تامین می‌کنند یا مدافعان کناری؟ البته مصدومیت‌ها و آمادگی‌ها نیز در این ‏تصمیم‌گیری‌ها موثر است؟ آیا تیاگو آلکانتارا آماده خواهد بود؟ آیا خاوی مارتینز می‌تواند نقش تاثیرگذاری ‏داشته باشد؟
  سرخیو بوسکتس محور خط میانی خواهد بود اما شاید نتواند این کار را به تنهایی انجام بدهد. اگر قرار ‏باشد اسپانیا با 2 هافبک دفاعی بازی کند، زوج او می‌تواند کوکه، تیاگو یا کاسورلا باشد. حضور اینیستا در ‏مقابل آنها یا در کنارشان حیاتی است. در خط حمله تجربه استفاده از آرتیز آدوریس و آلوارو موراتا مثبت ‏بود. اما استفاده از دو هافبک هجومی محتمل‌تر است. پاکو آلکاسر و دیه‌گو کاستا فصل دشواری داشته‌اند و ‏مهاجم چلسی در فهرست نهایی قرار نگرفت اما دل بوسکه همچنان به پدرو اعتماد دارد همانطور که روی ‏داوید سیلوا حساب ویژه‌ای بازی می‌کند.

  Spain-national-football-team (3)

  معرفی مربی:

    ویسنته دل بوسکه (اسپانیایی ـ 65 ساله)‏
  او بعد از یورو 2008 که اسپانیا با هدایت لوئیز آراگونس به قهرمانی رسید، هدایت لاروخا را برعهده ‏گرفت و با این تیم در جام‌جهانی 2010 و یورو 2012 به قهرمانی رسید اما تیم او در جام‌جهانی 2014 ‏یک ناکام بزرگ بود و بسیاری نقش او در این ناکامی را بیش از موفقیت در دو تورنمت پیش از آن ‏می‌دانند‎.‎
  او که احتمالا آخرین رقابت‌های مهمش را با اسپانیا پشت سر می‌گذارد، علیرغم انتقادهایی که توسط ‏رسانه‌ها از او شده همچنان یک مربی محبوب و مورد احترام است.
  دل بوسکه از زبان خودش:‏
  ‏1- من معتقدم که یک مربی باید تلاش کند که بفهمد چگونه به پیروزی می‌رسد و چگونه شکست ‏می‌خورد. من دوست ندارم که ببینم خودم را کنار زمین بازی شبیه یک احمق جلوه بدهم اما مربیانی هستند ‏که این کار را می‌کنند.‎
  ‏2- وقتی می‌شنوید که بعضی‌ها می‌گویند این مربی یک مربی برنده است زیرا زیاد فریاد می‌زند این ‏مسخره است و یک دروغ است. من هیچ مربی یا هیچ آدمی را نمی‌شناسم که شکست را دوست داشته ‏باشند‎.
  ‏3- ما صعود کردیم و رنکینگ فیفا نشان می‌دهد که جزو تیم‌های برتر دنیا هستیم. ما هرگز از جمع 5 تیم ‏برتر دنیا سقوط نکردیم. نشانه‌هایی از تغییر وجود دارد ما باید کمی صبور باشیم و معتقدم که در شرایط ‏مناسبی به یورو خواهیم رسید.Spain-national-football-team (5)

   

  فهرست نهایی اسپانیا برای یورو 2016:

  دروازه‌بان‌ها: ایکر کاسیاس، داوید دخیا، ریکو

  مدافعان: سرخیو راموس، جرارد پیکه، یوردی آلبا، مارم بارترا، میگل سن‌خوسه، خوان فران، هکتور بیرین، سزار آزپلیکوئتا

  هافبک‌ها: سرخیو بوسکتس، آندرس اینیستا، برونو، پدرو، سسک فابرگاس، کوکه ، تیاگو، سیلوا، لوکاس واسکس

   مهاجمان: آرتیز آدوریتس، آلوارو موراتا، نولیتو

   

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=158677
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  کی‌روش: صحبت برانکو شگفت‌زده‌ام کرد ; ۴۰ روزه رونالدو نه ولی مودریچ می‌سازم

  حرف‌های امیدوار کننده کارلوس در کمتر از ۶۰ روز مانده به شروع جام جهانی، امیدوارترمان …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.