تازه های آسمونی
خانه > ورزشی > اخبار فوتبال > معرفی تیم های یورو 2016؛ روسیه
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • کوهک
 • تبلیغات در آسمونی
 • معرفی تیم های یورو 2016؛ روسیه

  هرچند بیشتر نفرات فهرست روسیه را بازیکنانی تشکیل خواهند داد که در صعود این تیم در مرحله مقدماتی نقش داشتند، اما چندگزینه تاریخ‌ساز هم در این فهرست حضور دارند.

  russia-national-football-team (1)

    در ماه مارس گیلرمه، دروازه‌بان برزیلی‌الاصل لوکوموتیو مسکو، به اولین غیرروسی تبدیل شد که برای تیم‌ملی این کشور به میدان رفت و احتمالا او آخرین نفر هم نخواهد بود. عنوان “ناتورالی زاتسیا” که به بازیکنان غیرروسی که با تابعیت این کشور برای تیم‌ملی بازی می‌کنند، گفته می‌شود، به تازگی در فوتبال این کشور بیشتر به گوش می‌رسد.

   این تجربه پیش‌تر در فوتسال روسیه اتفاق افتاده بود و به لطف بازیکنان برزیلی که تابعیت روسی دریافت کرده بودند، تیم فوتسال این کشور به یکی از قدرت‌های دنیا تبدیل شده بود. این پروژه‌ای است که لئونید اسلاتسکی قصد دارد در تیم فوتبال روسیه هم به اجرا بگذارد.

   گیلرمه بعد از اینکه سال گذشته تابعیت روسی را دریافت کرد، خیلی سریع به تیم‌ملی روسیه راه پیدا کرد و پس از آن اسلاتسکی تصمیم گرفت رومن نیوستاتر، هافبک شالکه، را هم به تیمش دعوت کند. والدین نیوستاتر زمانی که او کودک بود از شوروی به آلمان رفتند و او در دو بازی دوستانه برای تیم‌ملی آلمان بازی کرد. البته او شرایط بازی برای اوکراین را نیر داشت.

   “آری”، مهاجم کراسنودار که در برزیل به دنیا آمده، بعد از پیوستن به اسپارتاک مسکو در سال 2010، با یک روسی ازدواج کرد و با توجه به داشتن پاسپورت روسی می‌توانست برای تیم‌ملی روسیه بازی کند اما با توجه به مصدومیت‌های اخیرش، در فهرست نهایی اسلاتسکی قرار نگرفت. با این وجود، ایده استفاده از بازیکنان خارجی در تیم روسیه، از حمایت چند تن از بازیکنان باتجربه تیم برخوردار نیست و حتی سرگئی اوفچینکوف، مربی دروازه‌بان‌های روسیه، هم آشکارا به این موضوع اعتراض کرده است.

   یکی از بازیکنانی که پیش از اعلام فهرست نهایی بیشترین بحث در موردش صورت گرفت، الکساندر کرژاکوف است؛ یکی از دو لژیونر که احتمالا در فهرست نهایی حضور خواهد داشت. او که بهترین گلزن تاریخ تیم‌ملی روسیه است، در این فصل بعد از مشکلاتی که با آندره ویلاس بوآس، سرمربی پرتغالی زنیت پیدا کرد، به تیم سوئیسی زوریخ قرض داده شد. درگیری او با ویلاس بوآس به اندازه‌ای زیاد بود که این مربی نه تنها او را از فهرست تیم کنار گذاشت، بلکه اجازه ورود او به کمپ تمرینی زنیت را هم نمی‌داد. کرژاکوف که می‌خواست به هر ترتیب به تیم‌ملی روسیه برگردد، در 7 دیدار ابتدایی‌اش برای زوریخ 4 گل به ثمر رساند اما خیلی زود مصدوم شد.

   دنیس چریشف بال تکنیکی روسیه که به طور قرضی از رئال به والنسیا رفت در صورتی که در ماه مارس دچار مصدومیت نمی‌شد، می‌توانست در فهرست نهایی 23 نفره روسیه حضور پیدا کند. اما با غیبت او اکنون امیدهای روسیه در خط حمله تنها به آرتم زیوبا، مهاجم زنیت و کاپیتان تیم رومن شیروکوف خواهد بود. خط دفاعی مسن روسیه برای مدت‌ها عامل نگرانی هواداران بود اما هنوز گزینه‌ای برای جانشینی دو مدافع میانی تیم سرگئی ایگناشویچ و واسیلی برزوستکی پیدا نشده است.

   با توجه به اینکه در بیشتر باشگاه‌های بزرگ روسیه پست مدافع میانی را بازیکنانی خارجی پر کرده‌‌اند. بعید نیست که این زوج در جام‌جهانی 2018 نیز در ترکیب اصلی روسیه قرار بگیرند. هر چند صعود به مرحله حذفی برای تیم روسیه یک باید به نظر می‌رسد، کسی شانس چندانی برای صعود بیشتر این تیم قائل نیست و کسی این تیم را با تیم سال 2008 که به نیمه نهایی راه پیدا کرد مقایسه نمی‌کند.

  russia-national-football-team (2)

  نظرات از روسیه:

   میخائیل گِرِشکوویچ، مهاجم سابق شوروی و کمک مربی سابق روسیه: سبک قدرتی بازی روسیه مشابه سه رقیبش در مرحله گروهی یورو است و این شرایط را برای تیم آسان‌تر می‌کند. به طور سنتی برای روسیه بازی کردن مقابل تیم‌هایی مانند اسپانیا که به دنبال حفظ توپ هستند، دشوارتر است. ما شانس زیادی برای رسیدن به مرحله دوم داریم و این می‌تواند دستاورد خوبی برای روسیه باشد؛ تیمی که در تورنمنت‌های اخیر موفقیت‌های کمی داشته است. صعود بیشتر به حریف‌مان در مرحله بعد و البته خوش‌شانسی بستگی دارد.

   کنستانتین کِلِسچف، سردبیر نشریه سووتسکی اسپورت دیلی: روسیه شبیه تیمی نیست که می‌تواند به مرحله حذفی راه پیدا کند. هرچند با توجه به اینکه بیشتر بازیکنان تیم را بازیکنان زنیت و زسکا مسکو تشکیل می‌ دهند برای اسلاسکی پیدا کردن توازن در بین خطوط و ارائه یک بازی منسجم راحت‌تر است. هیچ کدام همگروه‌های روسیه شکست‌ناپذیر به نظر نمی‌رسند اما بدون ستاره‌ای در کلاس جهانی، سرمربی روسیه باید روی تجربه ایگناشوویچ (36 ساله)، واسلی برزوسکی (33 ساله) و ایگور آکینفیف (30 ساله) در خط دفاعی تکیه کند.

   همچنین شیروکوف (34 ساله) بازیسازی زسکامسکو و ایگور دنیسوف (32 سال) هافبک دفاعی دینامو مسکو، نیز در این تیم حضور دارند. مطمئن نیستم که بازیکنان جوانی مانند کوکورین و شاتوف برای درخشش در یک تورنمنت بزرگ مانند یورو آماده باشند.

   ایگور رابینر، نشریه اسپورت اکسپرس دیلی فوتبال: مطمئنا رسیدن روسیه به مرحله دوم یک موفقیت است. در حال حاضر فوتبال روسیه نسل با استعدادی ندارد با این وجود خود اسلاسکی مربی بسیار با استعدادی است. او که جانشین فابیو کاپلو شده تیم را به نحوی دچار تحول کرده که کسی در 10 سال گذشته آن را انجام نداده بود. او که یک تاکتسین قدرتمند است، برخلاف کاپلو ارتباط بسیار خوبی با بازیکنانش دارد. در مجموع عبور از مرحله گروهی بسیار خوب خواهد بود و هر چیزی فراتر از آن برای روسیه عالی است.

  russia-national-football-team (4)

  آنها چطور بازی می‌کنند؟

   بیشتر بازیکنان روسیه که به فرانسه خواهند رفت را دو باشگاه زسکامسکو و زنیت تامین می‌کنند. علیرغم نگرانی‌های اخیر جایگاه ایگور آکینفیف در درون دروازه روسیه تضمین شده است و او با حضور سرگئی ایگناشویچ و واسلی برزوتسکی، هم‌تیمی‌هایش در زسکا، در قلب خط دفاعی، با خیال راحت‌تری درون دروازه روسیه قرار می‌گیرد. هر چند زوج دفاع میانی روسیه سرعت بالایی ندارند اما روی توپ‌های هوایی بسیار خوب کار می‌کنند و روی ضربات آزاد خودی هم می‌توانند در محوطه جریمه حریف نیز خطرناک باشند.

   ایگور اسمولنیکوف و یوری ژیرکوف، مدافعان کناری تیم، در حملات شرکت زیادی دارند و به همین دلیل ایگور دنیسوف یکی از هافبک‌های دفاعی تیم وظیفه دارند از مدافعان میانی محافظت کنند و جلوی ضدحملات حریف را بگیرند. اولک شاتوف، بال راست تیم، با حرکت به سمت داخل زمین به رومن شیروکوف در کنترل بازی در مرکز زمین کمک می‌کند. 1ـ3ـ2ـ4 مورد علاقه لئونید اسلاسکی می‌تواند به 2ـ3ـ1ـ4 تغییر کند در این صورت الکساندر کوکرین در خط حمله در کنار هم‌تیمی‌اش در زنیت، آرتم زیوبا قرار می‌گیرد.

   این تغییر با حضور دیمیتری کومباروف در دفاع چپ و جابجایی ژیرکوف به عنوان یک بال هجومی‌تر همراه خواهد بود. روی نیمکت اولگ کوزمین حضور دارد که می‌تواند جای اسمول نیکوف را در دفاع راست بگیرد؛ در حالی که دیمیتری تاراسوف یا پاول مامائف می‌توانند از خط دفاعی مراقبت کنند. الکساندر کرژاکوف و فدور اسمولوف گزینه‌های هجومی خوبی هستند ضمن اینکه الکساندر صمدوف نیز می‌تواند در سمت راست بازی کند.

  russia-national-football-team (5)

  معرفی سرمربی:

    لئونید اسلاتسکی (45 ساله ـ روسی)

   او که به خاطر استعداد و کاریزمایش به “مورینیوی روسیه” معروف شده، بخاطر علاقه‌اش به حضور در شوهای تلویزیونی مورد توجه‌ رسانه‌هاست. او همچنین علاقه زیادی به تئاتر دارد.

   او در حال حاضر علاوه بر تیم‌ملی روسیه هدایت زسکا را نیز برعهده دارد و با این تیم در رقابت های این فصل روسیه به قهرمانی رسید اما بعد از رقابت‌های یورو باید یکی از این دو پست را انتخاب کند. دوران بازی کوتاه مدت او به عنوان دروازه‌بان با مصدومیت ستون فقرات به پایان رسید؛ زمانی که او تلاش می‌کرد یک گربه را از درخت پایین بیاورد. او در طول بازی‌ها تیمش جنب جوش زیادی روی نیمکت دارد.

  اسلاتسکی از زبان خودش:

    1- هرگز خودم را یک آدم خوش شانس نمی دانم.

    2- هیچ محدودیت سنی برای پیشرفت تکنیکی و تاکتیکی وجود ندارد. من موارد زیادی را می‌شناسم که یک بازیکن 28 ساله خیلی سریع‌تر از یک بازیکن 18 ساله پیشرفت کرد.

    3- ما می‌خواهیم از گروه‌مان در یورو صعود کنیم و پس از آن قدم به قدم جلو می‌رویم. پیشرفت ما بستگی زیادی دارد که در مرحله یک هشتم نهایی با چه تیمی روبه‌رو شویم.

    4- مقامات فدراسیون فوتبال روسیه از باشگاه زسکا پرسیده بودند که آیا من می‌توانم همزمان هدایت هر دو تیم را داشته باشم. من نمی‌توانستم این پیشنهاد را رد کنم زیرا روسیه در مرحله مقدماتی دچار مشکل شده بود.

  russia-national-football-team (3)

  فهرست کامل روسیه برای یورو 2016:

  دروازه بان‌ها: ایگور آکینیف (زسکامسکو)، گیلرمه ماریناتو (لوکوموتیو مسکو) و یوری لودیجین (لوکوموتیو مسکو)

  مدافعان: آلکسی برزوتسکی (زسکامسکو)، واسیلی برزوتسکی (زسکامسکو)، سرگئی ایگناشویچ (زسکامسکو)، دیمتری کومباروف (اسپارتاک مسکو)، رومن نیوستاتر (شالکه)، گئورگی شنیکوف (زسکامسکو)، رومن شیشکین (لوکوموتیو مسکو) ایگور اسمولنیکوف (زنیت)

  هافبک‌ها: ایگور دنیسوف (دینامومسکو)، دنیس گلوشاکوف (اسپارتاک مسکو)، الکساندر گولووین (زسکامسکو)، اولگ ایوانوف (ترک گروژنی)، پاول مامائف (کراسنودار)، الکساندر صمدوف (لوکوموتیو مسکو)، اولگ شاتوف (زنیت سن پطرزبورگ)، رومن شیروکوف (زسکامسکو) و دیمیتری توربینسکی (کراسنودار)

  مهاجمان: آرتیم زیوبا (زنیت سن پطرزبورگ)، الکساندر کوکورین (زنیت سن پطرزبورگ) و فدور اسمولوف (کراسنودار)

   

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=158627
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  طالب‌لو: به حسینی در استقلال چه می‌گذرد؟/ شاید از تعصب ما سوءاستفاده می‌شود

  دروازه‌بان سابق استقلال می‌گوید این که به دنبال حق و حقوقش از این باشگاه باشد، …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.