آسمونی
اخبار فوتبال

یک قدم تا گذر رئال از رکورد تیم ملی برزیل(عکس)

ثبت نام لاتاری

0e1181eb841d6f950e256e31f1e53f1f یک قدم تا گذر رئال از رکورد تیم ملی برزیل(عکس)

رئال و تیم ملی برزیل هر دو پنج قهرمانی جهان را در کارنامه دارند و کهکشانی ها امشب می توانند این رقم را به 6 افزایش دهند.

به گزارش آسمونی، رئال امشب از ساعت 20.30 در ابوظبی به مصاف گرمیو در فینال جام جهانی باشگاه ها خواهد رفت.

کهکشانی ها در نیمه نهایی به زحمت از سد الجزیره گذشتند و گرمیو نیز در وقت های اضافه توانست با یک گل از سد پاچوکای مکزیک عبور کند.

3fb41fa2e194af8866d79f4df2521f04 یک قدم تا گذر رئال از رکورد تیم ملی برزیل(عکس)

رئال تاکنون سه عنوان قهرمانی جام بین قاره ای و دو قهرمانی در جام جهانی باشگاه ها را در کارنامه دارد و از این حیث پرافتخارترین تیم محسوب می شود. میلان با 4 قهرمانی پس از رئال قرار دارد.

این هشتمین فینال رئال در جام بین قاره ای و جام جهانی باشگاه ها محسوب می شود و از این حیث نیز بی رقیب است. در جام جهانی باشگاه ها رئال سومین فینال خود را تجربه می کند و با بارسا برابری خواهد کرد.

رئال در صورت برتری بر گرمیو به پنجمین جام خود در سال 2017 دست پیدا خواهد کرد که در تاریخ باشگاه یک رکورد به حساب می آید.

از سال 1960 تا 2004 جام بین قاره ای برگزار می شد و در 12 سال اخیر نیز شاهد فرمت جدید این تورنمنت با نام جام جهانی باشگاه ها بوده ایم. تاکنون 30 قهرمانی به تیم های اروپایی رسیده و 26 قهرمانی نیز به تیم های آمریکای جنوبی اما جالب اینکه در 10 سال اخیر، 9 بار تیم های اروپایی موفق به کسب عنوان قهرمانی شده اند.

در سطح ملی این تیم برزیل است که 5 بار فاتح جام جهانی شده و رئال در سطح باشگاهی 5 بار این عنوان را کسب کرده است. تنها یک پیروزی بر گرمیو، رئال را از برزیل پیش می اندازد.

منبع:Varzesh3

تازه های مرتبط

استقلال 2 – 2 السد ؛ صعود نماینده ی قطری به لطف ندانم کاری چشمی

شهاب

پرسپولیس 3 – 1 الدحیل ؛ کامبک فوق العاده ی نماینده ی ایرانی

شهاب

استقلال – السد ؛ تلاش فراوان شاگردان شفر برای صعود به نیمه نهایی

شهاب

پاری سن ژرمن – سنت اتین ؛ از سر گیری رقابت های باشگاهی

شهاب

مجید غلام نژاد بازیکن اسبق استقلال و سایپا درگذشت

شهاب

جام حذفی ایران ؛ صعود سایپا و پدیده به دور یک هشتم نهایی

شهاب

درج نظر