تازه های آسمونی
خانه > ورزشی > اخبار فوتبال > کی روش بدون قرارداد از ایران رفت
 • طراحی سایت
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • loading...

  کی روش بدون قرارداد از ایران رفت

  queiroz-iran-was-no-contract

  1393/06/08

  کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان بدون امضای قرارداد پیش از ظهر دیروز جمعه ایران را ترک کرد.

  بر اساس این گزارش وی در خصوص علت ترک ایران اظهار داشت: طبق قوانین و روادیدی که وجود دارد باید کشور ایران را ترک کنم، چون تاریخ انقضای ویزای من فرا رسیده است.

   

  رییس فدراسیون فوتبال تاکید کرد که این فدراسیون فعلا با هیچ مربی به جز کی روش مذاکره نکرده و تلاش می کند که این مربی پرتغالی را به ایران بازگرداند.

  به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال درباره آخرین وضعیت کارلوس کی‌روش، گفت: ما و کی‌روش در بیشتر موارد تفاهم داریم و تنها چند مورد کوچک وجود دارد که باید درباره‌اش به توافق برسیم.

  علی کفاشیان درباره سرنوشت تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش، اظهار کرد: ما در بیشتر مفاد قرارداد تفاهم داریم، اما چند نکته کوچک باقی مانده که از کی‌روش خواستیم نظرش درباره آنها را بگوید. او به ما گفت که برای انجام کاری باید به دوبی برود و از آنجایی که ویزایش تمام شده بود از ایران رفت، اما اگر در نهایت درخواست‌های ما را بپذیرد برای امضا به ایران باز می‌گردد. ضمن این که کی‌روش گفته بود حتی اگر قرارداد را امضا کند باز هم باید برای انجام کارش از ایران برود و دوباره بازگردد.

  کفاشیان در چند روز گذشته بارها مصاحبه کرده و گفته بود که 99 درصد کار تمدید قرارداد با کی‌روش انجام شده است، با توجه به این که کی‌روش بدون امضای قرارداد از ایران رفته است، کفاشیان به ایسنا، گفت: درست است. 99 درصد کار انجام شده، اما نمی‌دانم چرا این یک درصد باقی مانده مدام بزرگ می‌شود. گاهی اقلیت زورش از اکثریت بیشتر است!

  وی درباره این که چقدر احتمال دارد که آن یک درصد باقی مانده نیز به تفاهم نزدیک شود، گفت: این دیگر به کی‌روش بستگی دارد که موارد درخواستی ما را بپذیرد. اگر این اتفاق بیافتد که همه چیز تمام می‌شود و او برای امضای قرارداد به ایران می‌آید.

  رییس فدراسیون فوتبال درباره مفاد قرارداد با کی‌روش و از جمله بحث حق فسخ قرارداد، گفت: حق فسخ در قرارداد گنجانده شده و هر زمانی که فدراسیون بخواهد قرارداد را فسخ کند باید درصدی از مبلغ قرارداد و نه تمام آن را به کی‌روش پرداخت کند.

  وی همچنین در پاسخ به این سوال که با توجه به نزدیکی جام ملت‌های آسیا، فدراسیون فوتبال چقدر منتظر پاسخ کی‌روش خواهد ماند؟ اظهار کرد: فعلا برای جام ملت‌ها وقت داریم و هیچ مشکلی نیست. مسابقات لیگ را نیز برای کی‌روش ضبط می‌کنیم و مارکار و همکارانش بازی‌ها را زیر نظر دارند. برنامه اردوها نیز چیده شده و پیگیر هماهنگی با کشورهای دیگر برای بازی‌های تدارکاتی نیز هستیم.

  رییس فدراسیون فوتبال همچنین درباره نحوه استفاده از کارلوس کی‌روش در تیم‌های پایه فوتبال ایران گفت: او قرار است به تیم‌های امید و زیر 19 سال ایران نظارت فنی داشته باشد و با مربیان آنها همکاری کند. ما نمی‌توانیم از یک مربی 10 کار بکشیم و بخواهیم که تیم‌های پایه را نیز اداره کند. همین که کی‌روش بتواند کارهایی را که از او خواسته‌ایم به خوبی انجام دهد کافی است.

  کفاشیان درباره دستیار ایرانی کی‌روش نیزگفت: ابتدا صبر می‌کنیم که تکلیف خود کی‌روش مشخص شود و وقتی که قرارداد امضا شد آن وقت در مورد دستیارانش صحبت می‌کنیم. قرار است دستیار ایرانی کی‌روش با توافق طرفین انتخاب شود و فرد یا افراد برگزیده باید مورد تایید کی‌روش و فدراسیون فوتبال باشند.

  کفاشیان درباره اظهار نظر کی‌روش مبنی بر وجود اختلاف بین فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان نیز گفت: فکر می‌کنم از مصاحبه هایی که در چند روز گذشته انجام شده چنین برداشتی صورت گرفته است. ما به کی‌روش گفته‌ایم که ثبت قرارداد با او کاملا در اختیار فدراسیون است.

  وی درباره جو منفی ایجاد شده درباره کی‌روش در روزهای اخیر نیز گفت: همیشه این چیزها وجود داشته، ولی ما بر اساس مصوبات هیات رییسه فدراسیون کار را انجام می‌دهیم. اگر با کی‌روش قراردادی ببندیم باید چهار سال پاسخگویش باشیم. ممکن است دو سال بعد مجمع ما را برای ادامه کار در فدراسیون انتخاب نکند، بنابراین باید قرارداد را طوری منعقد کنیم که رییس بعدی به مشکل بر نخورد.

  کفاشیان درباره یکی از اظهارات وزیر ورزش مبنی بر این که وزارت ورزش و جوانان برای پرداخت حقوق کی‌روش هیچ پولی به فدراسیون فوتبال نمی‌دهد و سرنوشت بودجه فدراسیون فوتبال چه شده است؟ گفت: رسانه‌ها باید صحبت‌های وزیر را در این باره تفسیر کند. همچنین آنها باید درباره بودجه فدراسیون از وزیر بپرسند تا ما هم بدانیم که تکلیفمان چه می‌شود. ما نگران این مساله هستیم.

  کفاشیان در همین رابطه ادامه داد: ما دلواپسیم، چون هزینه‌های اداره فدراسیون فوتبال بسیار سنگین است. ما برای این که کاملا روی پای خود بایستیم مشکل زیادی داریم. ضمن این که صدا و سیما هم حق فوتبال را پرداخت نمی‌کند. برای این که بتوانیم در فوتبال سازندگی کنیم همه باید به ما کمک کنند.

  رییس فدراسیون فوتبال درباره سرنوشت حق پخش تلویزیونی رقابت‌های فوتبال نیز، به ایسنا گفت: قصد ما این بود که از ورود دوربین‌های صدا و سیما به مسابقات لیگ برتر جلوگیری کنیم، ولی به خاطر مصالح کشور و اظهار نظر وزارت کشور دو هفته‌ دیگر این کار را به تعویق انداختیم. باید تکلیف این مساله تا آن زمان روشن شود وگرنه واقعا اجازه ورود دوربین ها را نمی‌دهیم.

  وی افزود: وقتی به باشگاه‌های پرطرفداری مثل استقلال و پرسپولیس پولی نمی‌دهند و آنها مجبورند با بدهی‌های خود بسوزند و بسازند دیگر چه نیازی است که فوتبالمان حرفه‌ای شود. ما بهتر است با این وضعیت به سمت فوتبال آماتور برویم و هر کسی خواست برای خودش بیاید و برود. صدا و سیما بیشترین بهره‌برداری را از فوتبال و تبلیغاتش می‌برد.

  کفاشیان در پاسخ به این سوال که لحن صحبت‌های کی‌روش نشان می‌دهد که او با ناراحتی ایران را ترک کرده است،‌گفت: ایرادی ندارد، چون ما هم از رفتن او دلخوریم.

  وی افزود: طبق آخرین صحبتهایی که داشتیم متنی را آماده کردیم که آن را برای کی‌روش می‌فرستیم، اگر او این متن را تایید کرد و حاضر به امضای آن بود به ایران باز می‌گردد و کار را شروع می‌کنیم.

  رییس فدراسیون فوتبال درباره علت رفتن کی‌روش از ایران، گفت: او روز پنجشنبه با ما تماس گرفت و گفت که هم ویزایش تمام شده و هم در دوبی کاری دارد که باید برای انجامش برود. او سپس به پرتغال می‌رود، ولی اگر متنی را که با ایمیل برای او می‌فرستیم بپذیرد و برای امضای آن به ایران بیاید کار را شروع می‌کنیم.

  کفاشیان درباره گفته کی‌روش مبنی بر این که فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان باید اختلاف خود را کنار بگذارند، گفت: وزارت ورزش اختیار امضای قرارداد با کی‌روش را به ما سپرده و این وظیفه فدراسیون است، اما ما هم برای امضای قرارداد چهار ساله باید همه چیز را بررسی کنیم، چون باید در این مدت پاسخگو باشیم و هر گاه کار در میانه راه قطع شود خسارت سنگینی به فدراسیون تحمیل می‌شود.

  وی درباره آماده سازی تیم ملی برای جام ملت‌های آسیا نیز، گفت: برای تیم ملی هیچ نگرانی وجود ندارد. برنامه اردوها تا جام ملت‌ها کاملا مشخص است و حتی اگر کی‌روش قرارداد جدید را امضا می‌کرد هم فعلا کاری برای انجام دادن نداشت و تنها شاید بازی‌های لیگ را تماشا می‌کرد.

  رییس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: به جز کی‌روش تا الان با هیچ مربی ایرانی و خارجی مذاکره‌ای نکرده ایم و فعلا تمام فکرمان این است که با کی‌روش به تفاهم برسیم و کار را با او ادامه دهیم.

  کفاشیان در پایان اختلاف رقم پیشنهادی فدراسیون فوتبال با صدا و سیما را برای حق پخش تلویزیونی رقابت‌های فوتبال حدود 120 میلیارد تومان عنوان کرد.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=73896
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  سوئیس 2 – 1 صربستان ؛ بیخ گوش برزیل!

  تیم ملی سوئیس موفق شد دست به بازگشت بزرگی زده و شکست برابر صربستان را …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.