تازه های آسمونی
خانه > ورزشی > اخبار فوتبال > نتایج هفته بیست و پنجم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • طراحی سایت
 • تبلیغات در آسمونی
 • نتایج هفته بیست و پنجم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم

  league-14-iran-week-25-3

  1394/01/24

   نفت تهران 0 – 1 فولاد خوزستان

  فولاد با تک گل آلویس نونگ بازیکن کامرونی موفق شد صدرنشین لیگ برتر را در ورزشگاه تختی شکست دهد.

  به گزارش آسمونی، نفت تهران با وجود شکست در بازی خانگی مقابل فولاد صدر جدول را حفظ کرد. شکست تراکتور در اصفهان بهترین خبری بود که در این روز تلخ به آن ها رسید.

  داور : احمد صالحی ،کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی ،علیرضا ایلدروم

  اخطار : ماتیاس چاگو (51) از فولاد

  نفت تهران : علیرضا بیرانوند، مهدی شیری، لئوناردو پادووانی ، سیامک کوروشی، وحید حمدی نژاد، علیرضا عزت کرامت ، کمال کامیابی نیا ، ایمان مبعلی ، وحید امیری، غلامرضا رضایی (76 ارسلان مطهری)، حسین ابراهیمی ( 83 عباس بوعذار)

  سرمربی : علیرضا منصوریان

  فولاد خوزستان : علیرضا سلیمی، رضا احمدی، لئوناردو مساریچ، احمد آل نعمه، بهمن کامل، ماتیاس چاگو، محسن مسلمان، ساسان انصاری، اسماعیل شریفات ( 88 هادی حبیبی نژاد)، محمد قاضی، آلویز نونگ (90 علی سینا ربانی )

  سرمربی : دراگان اسکوچیچ

  شرح بازی :

  فولاد خوزستان که موفق شده بود تیم های استقلال و پرسپولیس را در استادیوم آزادی تهران شکست دهد، این بار در شرق تهران، در استادیوم تختی، جایی که گفته می شد قلعه تسخیر ناپذیر تیم نفت تهران است، به پیروزی رسید.

  فولاد خوزستان با شکست دادن نفت تهران بر گرمای رقابت در بالای جدول رده بندی افزود و در فاصله پنج هفته مانده به خاتمه لیگ چهاردهم به مربع مدعیان قهرمانی بازگشت. این پیروزی ششمین پیروزی فولاد برابر نفت تهران محسوب می شود. فولاد که تاکنون در تهران به نفت نباخته، در ده بازی رودردروی این دو تیم، شش بار نفت تهران را مغلوب کرده، سه بار به تساوی دست یافته و یک بار هم در اهواز به نفت باخته است.

  برد امروز فولادی ها در شرایطی به دست آمد که نفت به خصوص در شروع نیمه دوم نمایشی عالی و به شدت خطرناک داشت اما درخشش علی سلیمی و مدافعان فولاد به خصوص آل نعمه و مساریچ شاگردان اسکوچیچ را در کورش لیگ برتر نگه داشت . آنها با حفظ تک گل نونگ کاری کردند که به ندرت از پس تیمی در رقابتهای امسال لیگ برآمده است .

  فولاد با این برد 44 امتیازی شد و به مربع مدعیان بازگشت. این ردحالی است که نفت صدرنشین با شکشت تراکتور در اصفهان توانست به بالانشینی خود ادامه دهد.

  شرح گل :

  1-0 (فولاد) : پاس عمقی تماشایی چاگو و فرار نونگ موقعیعت عالی را نصیب فولاد کرد که مهاجم کامرونی بدون اشتباه دروازه بیرانوند را در دقیقه 67 باز کرد.

  بهترین بازیکن :

  عملکرد مدافعان فولاد و دروازه بان این تیم مقابل خط آتش نفت فوق العاده بود و باید آن ها را مشترکاً به عنوان بهترین های زمین انتخاب کرد همچنین وحید امیری و حسین ابراهیمی از نفت نیز عالی کار کردند.

  اتفاق ویژه :

  کادر فنی نفت دو بار به رخ دادن خطای پنالتی توسط مدافعان فولاد معترض بود. یک بار روی توپی که به دست آل نعمه برخورد کرد و بار دوم روی شلوغی ضربه کرنر که منصوریان اعتقاد داشت پیراهن بازیکن تیمش را کشیده اند.

  دقایق حساس :

  دقیقه 10 – سانتر ایمان مبعلی از روی نقطه کرنر، از همه بازیکنان گذشت و به غلامرضا رضایی رسید و وی نیز با بی دقتی این توپ را از بالای دروازه فولاد به بیرون زد.

  دقیقه 42 – پاس استثنایی اسماعیل شریفات، آلویز نانگ را با دروازه بان نفت تک به تک کرد، اما ضربه نانگ را بیرانوند با عکس العملی دیدنی دفع کرد.

  دقیقه 45+1 – شوت ایمان مبعلی با پای چپ، موقعیت خطرناکی برای نفتی ها ایجاد کرد اما این بار با واکنشی دیدنی توپ را به کرنر فرستاد.

  دقیقه 45+2 – کرنر ارسالی ایمان مبعلی را پادوانی با ضربه سر خطرناکی از بالای دروازه فولاد به بیرون رفت.

  دقیقه 48 – کرنر ارسالی فولادی ها را آلویز نانگ از شش قدم به بیرون زد.

  دقیقه 50 تا 52: روی 3 ضربه‌ی کرنر علیرضا عزتی دو بار و پادوانی یک بار دروازه فولاد را به شدت تهدید کردند که علیرضا سلیمی با دو واکنش دیدنی مانع از فرو ریختن دروازه قرمز پوشان شد .

  دقیقه 53: فرار نونگ از پشت مدافعان نفت و ضربه ی او با فاصله ی زیاد به اوت رفت.

  دقیقه 56: حرکت ترکیبی ابراهیمی، حمدی نژاد و شیری با ضربه ی تماشایی ابراهیمی از پشت محوطه جریمه راهی به دروازه فولاد نیافت.

  دقیقه 60:شوت ایمان مبعلی از پشت محوطه ی جریمه از روی دروازه فولاد به اوت رفت.

  دقیقه 61 :ضربه ی سر حسین ابراهیمی در شرایط ضد حمله به دست آل نعمه برخورد کرد اما داور این صحنه را پنالتی تشخیص نداد.

  دقیقه 62: حرکت عرضی وحید امیری و پاس او به کامیابی نیا با ضربه سر هافبک نفت مماس با تیرک افقی به اوت رفت.

  دقیقه 76: ضربه ی خطرناک ارسلان مطهری از کنار دروازه فولاد به اوت رفت.

  در حاشیه :

  دراگان اسکوچیچ از رضا احمدی در خط دفاعی استفاده می‌ کند که این بازیکن از جوان های فولاد محسوب می‌ شود. او در این بازی یوسف وکیا و امید خالدی دو مدافع راست خود و مهرداد جماعتی دفاع چپ خود را به همراه ندارد.

  تیم نفت در خط حمله از حسین ابراهیمی، وحید امیری و غلامرضا رضایی استفاده می‌ کند و هدف علیرضا منصوریان استفاده از سرعت این سه بازیکن در فاز تهاجمی است.

  از بین بازیکنان نفت، ایمان مبعلی سابقه درخشانی در فولاد دارد. او با انگیزه ای بسیار در این بازی حاضر شده و جدالش با ماتیاس چاگو هافبک دفاعی فولاد تماشایی خواهد بود.

  محمدحسین میثاقی گزارشگر جوان شبکه سه این بازی را برای شبکه ورزش گزارش می‌ کند. مسابقه حساس نفت ـ فولاد در آخرین لحظات به کنداکتور شبکه ورزش اضافه شد.

  مصدومیت وحید حمدی نژاد در میانه های نیمه اول، دقایقی بازی را از وقفه انداخت.

  اسماعیل شریفات پس از چند بار اعتراض به داوری احمد صالحی با تذکر جدی این داور مواجه شد.

  نونگ مهاجم فولاد در صحنه ای که می توانست با دریبل مدافع نفت با بیرانوند تک به تک شود، توسط داور متوقف شد و با گذاشتن دست روی سر به این تصمیم واکنش نشان داد.

  هواداران تیم فولاد که از اهواز برای دیدن این بازی آمده بودند، به تشخیص نیروی انتظامی دچار بی انضباطی شده بودند و پلیس قصد داشت چند نفر را از جایگاه تماشاگران بیرون کند که با پادرمیانی هواداران دیگر این تیم، نیروی انتظامی، از این کار پشیمان شد.

  سروش رفیعی، یکی از بازیکنان محروم تیم فولاد، امروز با حضور در ورزشگاه، به تماشای بازی تیمش پرداخت.

  ترکیدن یکی پروژکتورهای ورزشگاه تختی صدای مهیبی را در ورزشگاه ایجاد کرد.

  پروژکتور دیگری حدود دقیقه 40 با ایجاد صدای مهیبی منفجر شد و تکه های شیشه آن بر روی سر تماشاگران می ریخت.

  گاسپار و داکروز با حضور در جایگاه ویژه این بازی را از نزدیک نظاره می‌کنند.سروش رفیعی بازیکن تیم ملی ایران در جام ملت‌های 2015 به سمت دستیاران کی‌روش رفت و با آنها خوش و بش کرد.

  مهدی بدرلو که گفته می‌شود مصدوم است روی نیمکت فولادخوزستان نشسته و نامش در لیست قرار دارد.

  رفیعی که بسیار با هیجان به دیدن بازی تیمش می پرداخت در بین دو نیمه با اوسیانو کروز دستیار کی روش شروع به صحبت درباره تیم فولاد کرد.

  اسماعیل شریفات در دقیقه 85 روی ضربه ی علیرضا عزتی مصدوم و به بیرون زمین انتقال داده شد.

  فولاد اولین تعویض خود را در دقیقه 86 انجام داد و این یک تعویض اجباری پس از مصدومیت شریفاتی بود که مصدوم شده بود.

  شریفات در لحظه خروج از زمین بازوبند خود را از دست علیرضا منصوریان گرفت.

  بعد از آنکه داور پایان بازی را اعلام کرد بازیکنان فولاد در زمین به شادی پرداختند.

  اسکوچیچ سرمربی فولاد بعد از پیروزی بازیکنانش به داخل زمین رفت و همه بازیکنانش را بقل کرد و به تک تک آنها تبریک گفت.

  علیرضا منصوریان سرمربی نفت بعداز اتمام بازی به داخل زمین رفت و با اسکوچیچ و بازیکنان فولاد دست داد و به آنها تبریم گفت.

  همه بازیکنان فولاد به سمت هواداران اهوازی حاضر در ورزشگاه رفتند و برای آنها دست زدند.

  علیرضا منصوریان در اتمام بازی به سمت هواداران تیم فولاد رفت و برای آنها دست زد.

  منصوریان پیش از آن که به رختکن برود در راه آل‌نعمه بازیکن فولاد را بوسید و به او تبریک گفت.

   سپاهان 2 – 1 تراکتورسازی

  سپاهان با دو گل پریرا و نویدکیا فرصت صدرنشینی را از تراکتورسازی گرفت و به جمع مدعیان بازگشت.

  به گزارش آسمونی، سپاهان با ارائه یک نمایش تهاجمی در نیمه دوم با درخشش پریرا موفق شد تراکتور سازی را پس از 5برد متوالی شکست دهد تا تبریزی ها از رسیدن به سکوی اول لیگ باز بمانند.

  داور : علیرضا فغانی، کمک ها:رضا سخندان ، حسن یوسفی

  اخطار : عبدالله کرمی (43)، مهدی شریفی (93) و شهاب گردان (94) از سپاهان ، سعید آقایی (76) از تراکتورسازی

  سپاهان : شهاب گردان، وریا غفوری، عبدالله کرمی، محمدعلی احمدی، احسان حاج‌صفی، محرم نویدکیا(58 رسول نویدکیا)، علی کریمی، فوزیل موسی‌اف، جواهیر سوکای(60 حسین پاپی)، مهدی شریفی (92 مرادمند) و لوسیانو پریرا

  سرمربی : حسین فرکی

  تراکتورسازی : حامد لک، خالد شفیعی، میرهانی هاشمی، محمد ایرانپوریان، حبیب گردانی، سانتوس، مهدی کیانی، آندرانیک تیموریان(85 مهرداد بایرامی)، فرشاد احمدزاده، فرید کریمی و لوسیانو ادینیو (88 محسن دلیر)

  سرمربی : تونی اولیویرا

  شرح گل :

  1-0 (تراکتورسازی): سانتر فرید کریمی با اشتباه عجیب دو مدافع سپاهان که روی یک خط ایستاده بودند به ادینهو رسید و او با یک کنترل سینه و ضربه ای از بین پای گردان اولین گل بازی را به ثمر رساند.

  1-1 (سپاهان): خطای سعید آقایی روی پریرا، یک پنالتی نصیب سپاهان کرد که خود این بازیکن برخلاف جهت حرکت حامد لک گل تساوی را به ثمر رساند.

  2-1 (سپاهان): فرار پریرا از جناح راست و پاس به بیرون او، رسول نوید کیا را صاحب فرصت مناسبی کرد که هافبک سپاهانی ها از فاصله نزدیک به نقطه پنالتی گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

  شرح بازی :

  سپاهان در حالی میزبان تراکتورسازی بود که ۳ امتیاز این مسابقه می توانست شرایط هر دو تیم را در جدول رده بندی عوض کند و به همین خاطر شاگردان حسین فرکی از همان ابتدا به قصد گلزنی به دروازه تیم حریف نزدیک شدند و موقعیت‌های را هم بر ر وی دروازه حریف ایجاد کردند که در نهایت به هدف ننشست و تراکتورسازی با تیزهوشی ادینهو موفق شد دروازه سپاهان را باز کند.

  با آغاز نیمه دوم حسین فرکی با انجام دو تعویض شرایط را به سود تیمش تغییر داد و درخشش لوسیانو پریرا باعث شد تا سپاهان با انجام حملاتی همه جانبه بر روی دروازه تیم حریف به فکر جبران نتیجه باشد که همینطور هم شد و در نهایت این مسابقه با برتری دو بر یک سپاهان به پایان رسید تا شاگردان حسین فرکی به جمع مدعیان لیگ بازگردند.

  بهترین بازیکن :

  لوسیانو پریرا مهاجم برزلی سپاهان با یک گل و یک پاس گل نقش اصلی را در این پیروزی بزرگ ایفا کرد.

  اتفاق ویژه :

  حسین فرکی که هفته گذشته پس از شکست مقابل صبا مورد نا مهربانی هواداران سپاهان قرار گرفت بعد از این مسابقه بغض کرد و در کنار زمین گریست.

  دقایق حساس :

  دقیقه 7:شوت پای چپ جواهیر سوکای در دستان حامد لک دروازه بان تراکتور قرار گرفت.

  دقیقه 12:شوت خطرماک موسی اف از پشت محوطه جریمه زوزه کشان از کنار دروازه به بیرون رفت.

  دقیقه 20: همکاری نویدکیا و شریفی باعث شد شوت شریفی از بالای دروازه با اوت برود.

  دقیقه 21:پاس عمقی ایرانپوریان را در دهانه دروازه شهاب گردان مشت کرد و توپ به احمدزاده رسید که شوت او با فاصله ی زیادی از بالای دروازه به بیرون رفت.

  دقیقه 22: شوت خطرناک مهدی کیانی هواداران تراکتور را نیم خیز کرد اما شوت او به بیرون رفت.

  دقیقه 25:سانتر نوید کیا از چپ با ضربه سر چکشی شریفی همراه شد اما به اوت رفت.

  دقیقه 28: سانتر آندو را شهاب گردان با یک دست به اوت فرستاد.

  دقیقه 35: پاس جواهیر سوکای با ضربه سر شریفی همراه شد اما مدافعان تراکتور توپ را به کرنر زدند.

  دقیقه 39: سانتر مهدی شریفی از جناح راست به سوکای رسید که ضربه سر او را حامد لک مهار کرد.

  دقیقه 59:شوت سر ضرب مهدی کیانی از بالای دروازه به شکل خطرناکی بیرون رفت.

  دقیقه 65:پریرا با عبور از حامد لک قصد گشودن دروازه تراکتور را داشت که مدافعان تراکتور توپ را به بیرون زدند.

  دقیقه 80:پاس تو در پاپی برای شریفی در حالت تک به تک راه به جایی نرسید و توپ وارد دروازه نشد.

  دقیقه 84: احسان حاج صفی از چپ کاشته محکمی زد که حامد لک با کف دو دست توپ را به بیرون زد.

  حواشی دیدار :

  حضور ثابت محرم نوید کیا مهم ترین تغییر ترکیب تیم فوتبال سپاهان است که امروز برای پیروزی در این میدان حاضر شده است.

  جواهیر سوکای ستاره آلبانیایی سپاهان بعد از مدت ها در ترکیب فیکس زردپوشان حضور دارد که این مساله احتمالا رضایت خاطر طرفداران سپاهان را در پی خواهد داشت.

  احسان حاج صفی که در اردوی تیم ملی دچار مصدومیت شده بود در این بازی حضور دارد.

  هر دو تیم در خط حمله خود از بازیکنان برزیلی استفاده می کنند. ادینیو آقای گل لیگ است . پریرا،در نوک یکی از سه مهاجم سپاهان است.

  تراکتور از زوج شفیعی و هاشمی در خط میانی خود استفاده می کند و ایرانپوریان و گردانی در دو سمت راست و چپ خط دفاعی به میدان می روند.

  محرم نوید کیا که آخرین بازی اش را برابر پرسپولیس در هفته دهم انجام داده بود در این بازی به میدان رفته است.

  هواداران سپاهان با شعار «تراکتور به اصفهان خوش آمدی»از این تیم استقبال کردند.

  در دقیقه 5 بازی آندرانیک تیموریان روی حاج صفی خطا کرد که زیاد جدی نبود و حاج صفی به بازی ادامه داد.

  هواداران سپاهان قبل از شروع بازی گوسفند قربانی کردند.

  عیسی اندوی محبوب ترین بازیکن تراکتورسازی نزد اصفهانی هاست. این بازیکن پیش از این مدتی به عنوان دروازه بان ذوب آهن در لیگ ایران حضور داشت. همین مساله سبب شد عکاسان حاضر در استادیوم با اندوی عکس سلفی بگیرند.وی توسط هواداران سپاهان هم تشویق شد.

  آندرانیک تیموریان در ابتدای مسابقه نزد حسین فرکی و سایر اعضای نیمکت سپاهان رفت و با فرکی و سجادی روبوسی کرده و با سایر نفرات نیز خوش و بش کرد.

  محرم نویدکیا که بعد از مدت ها مصدومیت مجددا به میادین بازگشته به شدت مورد تشویق حاضران در استادیوم فولادشهر قرار گرفت.

  تماشاگران سپاهان که از بازگشت محرم نویدکیا خوشحال بودند با شعار “صل علی محمد کاپیتان ما خوش آمد!” از این بازیکن استقبال کردند.

  عکاسان رسانه‌های گروهی به دلیل رفتار مربیان تراکتورسازی در نشست خبری قبل از بازی عکس تیمی از بازیکنان تراکتورسازی را تحریم کردند.

  قبل از آغاز بازی هنگامی که توپ در میان میدان بود وریا غفوری با آندرانیک تیموریان خوش و بش کرد.

  پسر تونی در کنار زمین بسیار پرجنب و جوش ظاهر شده و هیجان زیادی به بازی داده است.

  سعید آقایی که پنالتی داده بود تعویض شد و بعد از تعویض تونی او را در آغوش گرفت و به او دلداری داد.

  محسن دلیر بعد از هفته ها دوری از ترکیب تراکتور فرصت کوتاهی برای حضور در زمین پیدا کرد.

  در حالی که فرکی در کنار خط خیلی آرام نکات فنی را گوشزد می‌کرد در سوی دیگر اولیویرا، سرمربی تراکتورسازی با جنب و جوش خاصی بازیکنان خود را راهنمایی می‌کرد.

  پس از عملکرد ضعیف سوکای در سمت چپ در اوایل نیمه اول فرکی جای او را با لوسیانو پریرا عوض کرد و سوکای به نوک خط حمله منتقل شد.

  محرم نویدکیا که در نیمه دوم تعویض شد بازوبند را به پاپی داد اما پاپی بازوبند را به حاج صفی داد که او قبول نکرد و در نهایت خود پاپی بازوبند را بست.

  پس از یک صحنه مشکوک به پنالتی در اواسط نیمه دوم هادی عقیلی که در جایگاه ویژه نشسته بود فریاد بلندی زد و اعتقاد داشت پنالتی بود.

  وقتی در نیمه دوم پریرا یک صحنه خوب را از دست داد تماشاگران پشت نیمکت سپاهان به فرکی بابت بازی دادن او اعتراض کردند که فرکی هم به آنها با لبخند واکنش نشان داد.

  تماشاگران سپاهان که تا اواسط نیمه دوم از عملکرد پریرا راضی نبودند پس از پنالتی که گرفت، گلی که به ثمر رساند و پاس گلی که داد به شدت او را تشویق کردند.

  تونی اولیویرا پس از پایان بازی به شدت عصبانی بود و به میان زمین رفت و بر سر بازیکنان فریاد کشید.

  در آخرین ثانیه‌های بازی شهاب گردان و علی احمدی درگیری لفظی نسبتاً شدیدی پیدا کردند که بخیر گذشت.

   استقلال خوزستان 1 – 1 پرسپولیس

  این اولین بازی در لیگ برتر بعد از رفتن حمید درخشان از روی نیمکت این تیم بود که در نهایت با تساوی به پایان رسید.

  به گزارش آسمونی، پرسپولیس در اولین تجربه پانادیچ به عنوان مرد اول فنی کاری از پیش نبرد و در دقایق پایانی برد را با تساوی عوض کرد.

  داور : یداله جهانبازی ،کمک ها: سعید زارع ،حسین طالقانی

  اخطار : کولی‌بالی (42) از استقلال خوزستان؛ امید عالیشاه (59) صادقیان (80) از پرسپولیس

  استقلال خوزستان : پرویز کریمی، میثم مجیدی، محمد طیبی، مجید حیدری، موسی کولی‌بالی (62 کاردوست)، عبدالهادی خنیفر، محسن بیات (56 سیف الهی)، محمدرضا مهدوی، میثم بائو، مهدی مومنی، سیدمهدی سیدصالحی

  سرمربی : عبداله ویسی

  پرسپولیس : سوشا مکانی، حمید علی‌عسگر، میشائیل اومانیا، محمدرضا خانزاده، محسن بنگر(40 نورمحمدی)، احمد نوراللهی، مهرداد کفشگری، امید عالیشاه، محمد نوری، هادی نوروزی (77 صادقیان)، مهدی طارمی (74 علیپور)

  سرمربی : پانادیچ

  دقایق حساس :

  دقیقه 17 – فرار محمد نوری از جناح راست و ضربه محکم او از بالای دروازه استقلالی ها به بیرون رفت.

  دقیقه 22 – پاس عمقی بازیکنان استقلال خوزستان از بین مدافعان پرسپولیس به مومنی رسید و وی این موقعیت تک به تک را به سمت دروازه این تیم زد اما سوشا مکانی با واکنشی به موقع توپ را به کرنر فرستاد.

  دقیقه 26 – امید عالیشاه با حرکتی سریع از بین مدافعان استقلال خود را به محوطه جریمه این تیم رساند اما با تعلل زیاد وی این موقعیت از دست رفت.

  دقیقه 27 – سانتر بازیکنان پرسپولیس از جناح راست روی دروازه آبی پوشان را پرویز کریمی با خروجی به موقع از آن خود کرد.

  دقیقه 29 – میثم بائو با پاسی زیبا مومنی را با دروازه بان پرسپولیس روبرو کرد اما خروج سوشا باعث از دست رفتن این توپ شد.

  دقیقه 44 – حرکت دیدنی نورالهی در محوطه جریمه فولاد باعث ایجاد موقعیتی دیدنی شد، وی در حالی که سه ، چهار بازیکن تیم خوزستانی را جا گذاشت ضربه ای محکم را روانه دروازه پرویز کریمی کرد که این ضربه به تیرک دروازه این تیم برخورد کرد.

  دقیقه 55 – توپ گیری مهدی مومنی در پشت محوطه جریمه سرخپوشان باعث بوجود آمدن موقعیتی برای آبی‌پوشان خوزستانی شد اما شوت وی را سوشا مکانی مهار کرد.

  دقیقه 62 – موسی کولی بالی لحظاتی از قبل تعویض خود، شوتی را روانه دروازه پرسپولیس کرد اما باز هم سوشا مکانی با شیرجه ای این توپ را مهار کرد.

  دقیقه 63 – حرکت محمد نوری در محوطه جریمه استقلال‌خوزستان فرصت خوبی را برای پرسپولیسی ها ایجاد کرد اما پاس عرضی وی را مدافعان خوزستانی دفع کردند.

  دقیقه 85 – ضدحمله استقلالی ها توپ را به پشت مدافعان می‌ رساند و در حالی که مهاجم این تیم قصد تهدید دروازه پرسپولیس را داشت سوشا مکانی از دروازه بیرون آمد و توپ را از محوطه خطر دور کرد.

  دقیقه 94 – حرکت زیبای نورالهی در محوطه جریمه آبی ها چیزی نمانده بود دروازه آنها را باز کند اما چرخش و شوت او با فاصله کمی از کنار دروازه ره بیرون رفت.

  شرح گل :

  0 – 1 (پرسپولیس): حرکت حمیدرضا علی عسگری در جناح چپ تیم استقلال‌خوزستان موقعیت خوبی را برای سرخپوشان ایجاد کرد و پاس وی طارمی را در فرصت گلزنی قرار داد و ضربه تمام کننده طارمی در بین مدافعان تیم استقلال گل اول را برای پرسپولیسی ها به ارمغان آورد.

  1 – 1 (استقلال‌خوزستان) : در حالی که دقایق زیادی به پایان این بازی باقی نمانده بود، در دقیقه 84 محمدرضا مهدوی، یک توپ برگشتی را پشت محوطه جریمه پرسپولیس از آن خودش کرد و از همان جا با شوتی سنگین دروازه این تیم را باز کرد.

  بهترین بازیکن :

  سوشا مکانی را می‌ توان بهترین بازیکن این بازی دانست، وی بارها با عکس العمل های خود مانع فروریختن بیشتر دروازه پرسپولیس شد، البته مهدی طارمی، محمد نوری، میثم بائو و محمدرضا مهدوی نیز بازیکنانی بودند که در این بازی درخشیدند و برای تیم های خود موقعیت هایی را به دست آوردند.

  اتفاق ویژه :

  مسئله حضور تماشاگری ویژه و خودسر در زمین بازی یا همان جیمی جامپ، آرام آرام در فوتبال ما، در حال عادی شدن است و به نظر می‌ رسد تابوی آن شکسته شده است. از ورزشگاه آزادی گرفته تا ورزشگاه های دیگر، بازی ها مهمان ویژه ای روی چمن ورزشگاه دارند. در این بازی نیز همانند بازی تیم های دو روز گذشته استقلال و ذوب‌آهن سرو کله جیمی جامپی دیگر پیدا شد.

  شرح بازی :

  با تساوی تیم های پرسپولیس و استقلال‌خوزستان، اتفاق خاصی در جایگاه این دو تیم به وجود نیامد و پرسپولیسی ها کماکان در جایگاه نهمی و آبی های خوزستان نیز در جایگاه سیزدهم ایستاده اند.
  این بازی، که به نسبت بازی زیبایی هم بود و دو تیم موقعیت های متعددی در آن داشتند، می‌ توانست سکوی پرتاب تیم استقلال‌خوزستان شود و آنها را تا جایگاه یازدهمی بالا بیاورد و سه امتیاز از شش امتیاز مورد نظر عبداله ویسی را تامین کند، اما آنها در نیمه اول به جزء یکی دو موقعیت، بازی را در اختیار سرخپوشان گذاشته بودند و بازی شان چمگی به دل نزد اما در نیمه دوم خوزستانی ها، مخصوصا بعد از دریافت گل، تلاششان را برای رسیدن به دروازه پرسپولیس کردند و البته موفق به فرو ریختن دروازه این تیم هم شدند، آنها پس از گل تساوی بازهم قصد رسیدن به دروازه سوشا مکانی کردند اما دیگر نتوانستند کاری را از پیش ببرند.
  در طرف مقابل هم سرخپوشان، هم در نیمه اول و هم در نیمه دوم بازی نسبتا خوبی را از خود به نمایش گذاشتند اما بیشتر از یک بار نتوانستند دروازه آبی‌پوشان را فرو بریزند تا کماکان در میانه های جدول سیر کنند و نتوانند تغییر خاصی در جدول به وجود بیاورند.
  در حال حاضر پرسپولیسی ها با 29 امتیاز در رده نهم و استقلالی های خوزستان نیز با 24 امتیاز در جایگاه سیزدهم جا خوش کردند و باید در ادامه بازی ها می‌ توانند به 5 امتیاز باقیمانده مورد نظر عبداله ویسی برسند یا خیر.

  حاشیه بازی :

  روی پیراهنهای بازیکنان پرسپولیس نوشته شده بود استیل آذین ایرانیان که این نوشته در بازیهای قبل روی پیراهن قرمزها نبود.

  بر خلاف همیشه که اتوبوس تیم از هتل تا استادیوم توسط پلیس اسکورت می‌ شد در این بازی اتوبوی تیم از هتل تا استادیوم توسط هوادارها بدرقه شد.

  بازیکنان زیر نظر امامی‌فر و کریم باقری گرم کردند. ضمن اینکه تایکو گزارشی از تمرین ذخیره ها را به پانادیچ داد.

  در رختکن پرسپولیس پانادیچ در مورد تاکنیک پرسپولیس و نکاتی در مورد ارنج به بازیکنان گفت. همچنین نکاتی هم در مورد جایگیری بازیکنان در ضربات ایستگاهی و کرنل ها به آنها گفت

  در رختکن پرسپولیس پانادیچ در مورد تاکنیک پرسپولیس و نکاتی در مورد ارنج به بازیکنان گفت. همچنین نکاتی هم در مورد جایگیری بازیکنان در ضربات ایستگاهی و کرنل ها به آنها گفت.

  کریم باقری به شدت از سوی هواداران تشویق شد.

  در حالی که یک ساعت مانده بازی شروع شود کمتر از 5 هزار نفر به ورزشگاه آمده اند.از این تعداد که به ورزشگاه آمدند تعداد کمی طرفدار استقلال خوزستان هستند.

  کریم باقری و پانادیچ بازیکنان را قبل از بازی تمرین دادند.

  تبلیغ امروز روی پیراهن پرسپولیس، شرکت استیل‌آذین است. شرکتی که متعلق به حسین هدایتی است.

  بعد از ناهار، جلسه فنی باشگاه پرسپولیس با حضور پانادیچ و کریم باقری و بازیکنان برگزار شد.

  تایهومیر مربی بدنساز پرسپولیس گزارشی از بازیکنان ذخیره به پاناویچ داد.

  یک تصادف شدید در جاده منتهی به ورزشگاه باعث ترافیک شده بود.

  محسن بنگر پس از سه بار مصدومیت بالاخره در دقیقه 40 بالاجبار زمین بازی را ترک کرد.

  امید عالیشاه در حالی که برای زدن ضربه سری به هوا برخواسته بود پس از برخورد با مدافع حریف ابرویش شکافته شد و خونریزی کرد.

  اهوازی‌های حاضر در ورزشگاه پس از شنیدن خبر پیروزی تیم فولاد، به شادی پرداختند و هیاهویی را در ورزشگاه ایجاد کردند.

  قطع اینترنت ورزشگاه غدیر اهواز باعث اختلال در روند گزارش دهی خبرنگاران حاضر در ورزشگاه شده بود و آنان اعتراض زیادی کردند.

  مهدی طارمی دومین تعویض تیم پرسپولیس هم بالاجبار انجام شد چرا که او نیز به دلیل مصدومیت جای خود را به بازیکن دیگر داد.

   گسترش فولاد 3 – 2 ملوان

  هر سه گل گسترش فولاد روی ضربات ایستگاهی به ثمر رسید. آنها با این سه امتیاز حساس از منطقه خطر فاصله گرفتند.

  به گزارش آسمونی، گسترش با این برد جای ملوان را در رده یازدهم جدول گرفت و از جمع فانوس به دستان خرج خود را سوا کرد.

  داور : غلامرضا جباری ،کمک ها: هادی طوسی ، میریعقوب حجتی

  اخطار : محمد آبشک (44) از ملوان

  گسترش فولاد :

  داود نوشی صوفیانی،، سید محسن حسینی، امید نظامی پور، علیرضا میرشفیعیان، مصطفی اکرامی، میثم تقی زاده، مگنو باتیستا، محمد امین درویشی، جابر انصاری، لئوناردو پیمنتا و محمد ابراهیمی(66 عادل سرشار)

  سرمربی : فراز کمالوند

  ملوان :

  ایمان صادقی، عزیز معبودی، عزت الله پورغاز (46 احمد آهی)، حسین کنعانی، حسن جعفری، مازیار زارع، پژمان نوری، محمد آبشک (62 رضا اعتمادی)، محسن یوسفی، فرزاد حاتمی و سید جلال رافخایی

  سرمربی : فیروز کریمی

  شرح گل‌ها :

  1-0 (ملوان): فرزاد حاتمی با دریافت توپ در پشت محوطه جریمه با پیشروی در حالت در نیم تیغ با چرخشی فوق العاده و ضربه ای تماشای به سبک مارکو فان باستن اولین گل بازی را برای ملوان به ثمر رساند.

  1-1 (گسترش): ضربه کاشته ارسالی از جناح چپ با برخورد با پای محمد ابراهیمی به داخل محوطه ی جریمه ملوان رفت و جابر انصاری با یک نوک پا گل تساوی را وارد دروازه ملوان کرد.

  2ـ1 (گسترش): محمد ابراهیمی مهاجم گسترش با یک ضربه کاشته تماشایی از فاصله 25 متری دروازه ایمان صادقی را باز کرد تا تیمش را پیش بیاندازد.

  3-1 (گسترش): کرنر ارسالی از جناح راست با ضربه ی تماشایی محسن حسینی مدافع پیشتاخته ی گسترش با ضربه ی سر گل سوم تیمش را به ثمر رساند.

  3-2 (ملوان): ارسال بلند به داخل محوطه جریمه گسترش با ضربه حاتمی به گل تبدیل شد اما داور با اعلام برخورد توپ به دست مدافع گسترش پنالتی اعلام کرد که این ضربه به گل دوم ملوان تبدیل شد تا گسترشی ها 10 دقیقه پر تب و تابی در پیش داشته باشند.

  شرح بازی :

  گسترش فولاد به سختی سه امتیاز بازی نزدیک و حساس مقابل ملوان را گرفت تا شرایط خود را در انتهای جدول لیگ برتر بهبود ببخشد و پله ملوان را در سکوی یازدهم مال خود کند.این برد پر زحمت در شرایطی بدست آمد که ملوانی ها در 20 دقیقه پایانی بازی بسیار خطرناک ظاهر شدند و تا مرز به ثمر رساندن گل تساوی پیش رفتند.

  شاگردان کمالوند اما پس انداز خوبی در یک ساعت اول بازی برای خود داشتند و به مدد سه گل روی سه ضربه ایستگاهی ،کار را تمام کردند. حالا گسترشی ها باید به فکر حفظ این رده و صعود به پله های بالاتر باشند. این در حالیست که ملوان پس از استارت فوق العاده با فیروز کریمی در سه بازی متوالی از پیروزی دور مانده است و ادامه روند دوباره شرایط را علیه نماینده پر طرفدار انزلی خواهد کرد.

  دقایق حساس :

  دقیقه 11: شوت محکم لئوناردو پیمنتا از کنار دروازه بیرون رفت.

  دقیقه 16 : یک و دو زیبای ابراهیمی با جابر انصاری در داخل محوطه جریمه می رفت که خطرناک شود ولی توپ زیر پای ابراهیمی ماند و موقعیت از دست رفت.

  دقیقه 25: شوت تماشایی درویشی از پشت محوطه جریمه با حداقل اختلاف به اوت رفت.

  دقیقه 26 : فرار محمد ابراهیمی از چپ گسترش فولاد و ورود به محوطه جریمه و پاس رو به عقب او را درویش با یک شوت زیبای با اختلاف اندک به اوت زد.

  دقیقه 28: فرار جلال رافخایی پشت دفاع گسترش با خروج نوشی صوفیانی بی اثر ماند.

  دقیقه 40: گسترش روی دو سانتر خطرناک صاحب دو موقعیت متوالی شد در ابتدا تیر دروازه و سپس واکنش ایمان صادقی این تیم را رسیدن به گل بازداشت.

  دقیقه 42: ضربه سر محسن حسینی از روی خط اوت با اختلافی اندک بیرون رفت.

  دقیقه 74: ایمان صادقی با واکنشی دیدنی موقعیت تک به تک را از عادل سرشار گرفت.

  دقیقه 85: سانتر پژمان نوری با ضربه سر مدافعان گسترش از کنار دروازه صوفیانی به بیرون رفت.

  دقیقه 90: فرزاد حاتمی روی اشتباه مدافعان گسترش، فرصتی استثنایی به دست آورد، اما ضربه روی پای او با حداقل اختلاف و در میان ناباوری از کنار دروازه به اوت رفت.

  بهترین بازیکن :

  فرزاد حاتمی با گلزنی و پرس دائمی روی مدافعان گسترش، نمایش خوبی در این بازی داشت. او می توانست در لحظات پایانی بازی را به تساوی بکشاند.

  اتفاق ویژه :

  فرار گسترشی ها از انتهای جدول و کشیده شدن ترمز ملوانان اتفاق ویژه این بازی بود، انزلی چی ها بعد از مدت ها، نتیجه بازی را از دست دادند و به رده دوازدهم رفتند و گسترشی ها نیز با این پیروزی با دور شدن از انتهای جدول به یازدهم رسیدند.

  در حاشیه :

  فرزاد حاتمی و سید جلال رافخایی برای اولین بار در این فصل در کنار هم در ترکیب بازی می کنند.

  لوزی خط هافبک ملوانی ها با ترکیب آبشک ،زارع، نوری ویوسفی تشکیل شده است.

  جابر انصاری، امین درویشی و لئوناردو پیمنتا مهاجمان گسترش در این مسابقه هستند.

  این مسابقه با 24 ساعت تاخیر به دلیل بارش تگرگ در تبریز در شرایطی برگزار می شود که ملوانی ها به تعویق این مسابقه اعتراض داشتند.

  حسین کنعانی تنها ملی پوش حاضر در ترکیب دو تیم است. او عضو تیم ملی امید است. در تیم ملوان هم زارع، نوری ،حاتمی و رافخایی سابقه حضور در تیم ملی را دارند.

  ملوان و گسترش با دو تغییر نسبت به ترکیب شان در مسابقه ای که قرار بود روز گذشته برگزار شود بازی می کنند. درملوان رافخایی به جای رضا اعتمادی بازی می کند و تو گسترش فولاد عادل سرشار از ترکیب بیرون رفته و محمدامین درویشی بازی می کند.

  فراز کمالوند و فیروز کریمی که دیروز یکدیگر را ملاقات کرده بودند و مدت زیادی را به خوش و بش و گپ و گفت پرداختند در آغاز مسابقه نیز به شکل نمادین به سمت یکدیگر رفته و با هم احوالپرسی کردند.
  محمد ابراهیمی به دلیل مصدومیت در دقیقه 66 تعویض شد.

  تکل خشن بازیکن ملوان، مگنو باتیستای برزیلی را مصدوم کرد، تا این بازیکن با کمک کادر پزشکی به بیرون از زمین منتقل شود.

  حدود هزار هوادار گسترش با طبل و سنج تیم خود را به جلو هدایت می کنند.

  وقت کشی بازیکنان گسترش در لحظات پایانی باعث اعتراض ملوانی ها شد.

  از ابتدای مسابقه هر زمانی که پژمان نوری، بازیکن ملوان، صاحب توپ می شد تماشاگران هوادار گسترش او را هو می کردند.

  رضا زنوزی، مالک باشگاه گسترش، به همراه حمید حسین زاده، رییس هیات مدیره و غلامرضا سمندر، مدیرعامل باشگاه، این بازی را از نزدیک تماشا می کردند. این سه نفر برخلاف مرسوم در جایگاه ویژه حضور نیافته بودند و مسابقه را از بین تماشاگران تماشا می کردند.

  league-14-iran-week-25

   پیکان 0 – 0 پدیده 

  پیکان با تساوی بدون گل مقابل پدیده باز هم در حسرت پیروزی باقی ماند. این دوازدهمین مسابقه ای است که آبی پوشان بدون پیروزی پشت سرش می گذارند.

  به گزارش آسمونی، پیکان که امروز می توانست سه امتیاز بازی خانگی مقابل پدیده را به خود اختصاص دهد حتی به یک پنالتی رسید اما باز نتوانست به پیروزی برسد تا شرایطش در جدول کماکان خطرناک باقی بماند. این مساوی یک نتیجه با ارزش برای پدیده بود که با وجود شرایط مالی نامساعد از رقابت پاپس نکشیده است. پیکان که امروز با بازیکنان جوانترش پای به میدان گذاشت هنوز در گلزنی مشکل دارد.

  داور : اشکان خورشیدی ،کمک ها: محمدرضا منصوری ، بابک عباسقلی زاده

  پیکان : مهدی رحمتی، حمیدرضا دیوسالار، سیاوش یزدانی، آندره فریرا ، وحید حیدریه، احمد مهدی زاده، احمد جمشیدیان، ، جی لوید ساموئل،امیرحسین فشنگچی ، مصطفی شجاعی و امیرحسین امیری

  سرمربی : صمد مرفاوی

  پدیده : مجتبی روشنگر، محمد نژادمهدی ، ایگور پراهیچ، مسعود نظرزاده، زوران کنزوویچ، ، اکبر صادقی، محمدرضا ناصحی، یونس شاکری ،حسین مهربان، بهادر نسیم اف و میلاد غریبی

  سرمربی : علیرضا مرزبان

  دقایق حساس :

  در دقیقه 39- ساموئل توپی را به اشتباه دفع کرد که به سمت دروازه پیکان رفت که همین موضوع باعث شد مهدی رحمتی که جلو آمده بود با سرعت به عقب برگردد و با واکنشی توپ را راهی کرنر کرد پس از این موضوع رحمتی دچار مصدومیت جزئی شد که بازی برای چند دقیقه متوقف شده بود.

  دقیقه 71: یک ضربه پنالتی را توسط امیر حسین فشنگچی از دست داد.ضمن اینکه خود این بازیکن دقایقی بعد یک فرصت عالی گلزنی را از دست داد.

  حواشی بازی :

  نیمکت نشینی سعید دقیقی، محمد نصرتی ، سیاوش اکبرپور مهم ترین اتفاق ترکیب تیم پیکان است که مثل مسابقه قبلی با نفرات جدید تر وارد میدان شده است.

  آندره فریرا بازیکن برزیلی در ترکیب حضور دارد اما از دو بازیکن خارجی دیگر خبری نیست.

  در تیم پدیده رضا حقیقی به دلیل محرومیت، نظری، یووانوویچ، غلامی و صلصالی به دلیل قهر پس از عدم رسیدگی به تعهدات مالی از سوی باشگاه در ترکیب پدیده حضور ندارند.

  نکته جالب سه بازیکن خارجی در ترکیب شاگردان مرزبان است.

  مهدی رحمتی دروازه بان پیکان به دنبال ثبت یک کلین شیت دیگر در این مسابقه است.

  سه مهاجم در ترکیب پدیده حضور دارند و در شرایطی که علیرضا مرزبان اعلام کرده بود دیگر از یونس شاکری در جمع یازده نفر اصلی استفاده نمی کند این مهاجم سابق پرسپولیس در بین 11 بازیکن اصلی قرار داده است.

  در بازی دیروز تماشاگران پیکان تیم خود را توسط میکروفون و طبل تشویق می کردند.

  ساکت الهامی، مربی تیم پیکان بیشتر از صمد مرفاوی در کنار زمین دیده می شد و نکات را به بازیکنان می گفت.

  از دقیقه 39 پاس رو به عقب ساموئل نزدیک بود توپ به گل به خودی تبدیل شود که با عکس العمل مهدی رحمتی باعث شد این اتفاق نیفتد که این عمل ساموئل با اعتراض کادر فنی همراه بود.

  اتفاق ویژه :

  امیر حسین فشنگچی بازیکن پدیده پس از هدر دادن پنالتی مورد حمله لفظی هواداران پیکان که در ورزشگاه حضور داشتند قرار گرفت.

  بهترین بازیکن :

  مجتبی روشنگر با دفع پنالتی امیرحسین فشنگچی مانع از اولین پیروزی تیم صمد مرفاوی شد.

   سایپا 3 – 0 صبای قم

  سایپا در دیداری پرگل موفق شد صبای قم را با زدن سه گل در هم بکوبد.

  به گزارش آسمونی سایپا و صبا دو تیم همسایه در جدول لیگ در شرایطی به مصاف هم رفتند که صبا با شکست سپاهان شرایط روحی بهتری داشت اما در نهایت این شاگردان مجید جلالی بودند که با ارایه یک بازی برتر به سه امتیاز دست یافتند.

  داور : جمشید محمدی،کمک ها: سجاد طوری، ایوب غلامزاده

  اخطار : طهماسبی (20)، حق جو (61) از صبا؛ صادقی (59)، روزبه شاه علیدوست (90) از سایپا

  سایپا :

  حامد فلاح زاده، سجاد مشکل پور، وحید محمدزاده، روزبه شاه علی دوست، حامد شیری، علی زینالی، ابراهیم صادقی، ابراهیم شکوری، محمد نزهتی(74 مجتبی رمضانی)، حکیم نصاری(90 باقر نیاری) و میلاد میداودی

  سرمربی : مجید جلالی

  صبا :

  مهرداد طهماسبی، مسعود حق جو، روزبه چشمی، هادی شکوری، ابوالفضل ابراهیمی(80 محسن کرمی)، حسین بادامکی (71 اوسانی)، ایوب کلانتری، جلال الدین علی محمدی، وحید علی آبادی، جواد کاظمیان و حسین کوشکی

  سرمربی : مهدی تارتار

  شرح گل :

  1-صفر(سایپا): روی پاس ابراهیم شکوری، محمد نزهتی در گوشه محوطه جریمه صاحب توپ شد که مهرداد طهماسبی روی این بازیکن خطای پنالتی کرد. حامد شیری هم پشت ضربه ایستاد و پنالتی را تبدیل به گل کرد.

  2-صفر(سایپا)سجاد مسکل پور از پشت محوطه جریمه پاس عرضی به ابراهیم صادقی داد و او هم از فاصله 20 متری با شوت سرکشی دروازه را باز کرد.

  3-صفر(سایپا) : با پاس مدافع سایپا، دو بازیکن خط حمله سایپا با فرار از کمند مدافعین صبا خود را با دروازه بان این تیم تک به تک کردند و در حالی که میلاد میداوودی می توانست خودش دروازه صبا را باز کند با پاسی در محوطه شش قدم علی زینالی را صاحب توپ کرد و او نیز در دهانه دروازه صبا، توپ را وارد دروازه کرد.

  شرح بازی :

  سایپا با انجام این بازی و پیروزی در آن، رتبه هفتمی خود را در جدول رده بندی لیگ برتر تثبیت کرد.
  بازی هفته بیست و پنجم، لیگ برتر در حالی انجام شد که هر دو تیم در میانه های جدول به سر می بردند و با پیروزی در این بازی می توانستند امیدی برای کسب سهمیه آسیایی، حداقل روی کاغذ داشته باشد، از شروع بازی دو تیم در میانه های میدان بودند، اما صبایی ها در دقیقه 10 بازی صاحب یک ضربه پنالتی شدند و نتوانستند آن را به گل تبدیل کنند. در ادامه این سایپا بود که میل به گلزنی در تیم خود را بیشتر کرد و در دقیقه 21 به یک ضربه پنالتی و متعاقب آن اولین گل خود رسید. پس از آن دو تیم موقعیت آنچنانی چندانی را روی دروازه یکدیگر بوجود نیاوردند تا نیمه اول به پایان رسید.

  در دو نیمه دوم نیز باز هم این سایپا بود که توانست به گل برسد، ابتدا در دقیقه 57 و بعد سپس در دقیقه 78 در موقعیتی که دو مهاجم این تیم توانستند از سد مدافعان صبا بگذرند و با دروازه بان این تیم تک به تک شوند دروازه حریف خود را برای سومین بار باز کنند و برنده این بازی شوند و با سه امتیاز کسب شده از این میدان هم جایگاه هفتمی خود را تثبیت کنند و هم به فاصله دو امتیازی تیم ذوب آهن برسند.

  اتفاق ویژه :

  اعلام دو ضربه پنالتی به نفع دو تیم از اتفاقات ویژه ای بود که در این بازی اتفاق افتاد. تفاوتی که در این پنالتی وجود داشت این بود که سایپا پنالتی خود را گل کرد و صبا نتوانست این کار را انجام دهد.

  بهترین بازیکن :

  در بازی امروز تیم سایپا، اغلب بازیکنان این تیم خوب ظاهر شدند و توانستند در خدمت تیم باشند و در نهایت تاثیر خود را برای پیروزی بگذارند. ابراهیم صادقی، میلاد میداودی، ابراهیم شکوری، علی زینالی و حامد شیری از خوب های تیم سایپا در بازی امروز تیمشان بودند.

  دقایق حساس :

  دقیقه 10: ایوب کلانتری در شلوغی محوطه جریمه برای زدن ضربه سر بلند شد که ابراهیم صادقی کاپیتان سایپا روی سر او خراب شد و داور پنالتی گرفت. ایوب کلانتری خودش پشت توپ ایستاد که ضربه او از کنار دروازه به اوت رفت.

  دقیقه 38: پاس تودر میلاد میداودی در عمق دفاع صبا، به ابراهیم شکوری پیش تاخته رسید و در حالی که وی با دروازه بان حریف تک به تک شده بود، ضربه را زد و دروازه صبا، توپ را دفع شد.

  league-14-iran-week-25

   نفت مسجد سلیمان 1 – 1 راه آهن

  دو تیم نفت م.سلیمان و راه آهن در پایان 90 دقیقه تلاش به تساوی بدون گل دست یافتند.به گزارش آسمونی جدال فانوس به دستان در مسجد سلیمان بدون داشتن برنده و گل به پایان رسید.

  داور : حسین زرگر، کمک ها: مهدی الوندی، محمد راهی

  اخطار : مهرداد محمدی (40)؛ سیامک کوهنورد (55)؛ ننزیچ (76)؛ ایران نژاد (72) از راه آهن و تیغ نورد (82)؛ سالارزاده (92) از نفت م.سلیمان

  اخراج : سالارزاده (95) از نفت م.سلیمان

  نفت مسجد سلیمان :

  گئورگی گئورگیف، سیدجلال عبدی، حمید بوحمدان، محمود تیغ نورد، سعید سالارزاده، میلاد جعفری (66 فرزاد محمدی)، حسین مالکی، کیوان امرایی، حمزه حدادی، روسلان ملزدینف و الکساندر پاشنکو(57- رضا درویشی)

  سرمربی : بهروز مکوندی

  راه آهن :

  ایگور ننزیچ، محسن میرابی، رامین رضاییان، مهرداد محمدی (90 کلاه کج)، سیامک کوهنورد، میلاد محمدی، عباس محمدرضایی (70 خوش هوا)، امین منوچهری، بهادر عبدی، محسن ایران نژاد و مجتبی شیری (62- مارتین موتومبا)

  سرمربی : فرهاد کاظمی

  شرح گل :

  0 – 1 (راه آهن): در حالی که نفتی ها حملاتی را روی دروازه راه آهن داشتند، مهرداد محمدی پشت محوطه جریمه نفت صاحب توپ شد و با شوتی دیدنی دروازه حریف را باز کرد. گئورگیف نیز با شیرجه بلند به توپ نرسید تا این گل در دقیقه 50 به ثمر برسد.

  1 – 1 (نفت مسجدسلیمان) : حرکت مالکی درون محوطه جریمه راه آهنی با خطای ایران نژاد روبرو شد و داور نیز نقطه پنالتی را نشان داد و این ضربه را بوحمدان به گل اول نفتی ها تبدیل کرد.

  بهترین بازیکن :

  دروازه بان های دو تیم، بهترین و موثرترین بازیکنان زمین بودند. ایگور ننزیچ و گئورگی گئورگیف، بارها با عکس العمل های دیدنی خود مانع فروپاشی بیشتر دروازه تیم شان در این بازی مهم شدند.

  شرح بازی :

  یکی از بازی های حساس انتهای جدول لیگ برتر که بین دو تیم قعرنشین نفت مسجد سلیمان و راه آهن انجام شد با تقسیم امتیازات دو تیم به پایان رسید.

  این بازی که با حملات نفتی ها آغاز شد، پس از گذشت دقایقی از بازی به حالت متعادل درآمد و البته به سبک بازی های اینچنینی، تا پایان نیز اصلا بازی سرد و بی حالی نبود، مهمترین حمله نفتی در نیمه اول سه ضربه ای بود که پیاپی به دروازه راه آهن زده شد اما واکنش های دیدنی ننزیچ، نفتی ها را از به گل رسیدن محروم کرد و در طرف مقابل نیز تک به تک شیری می توانست راه آهن را پیش بیندازد که آن هم توسط گئورگیف مهار شد. در نهایت این نیمه با همین نتیجه به پایان رسید و دو تیم راهی رختکن شدند.

  در نیمه دوم نیز، در ادامه نیمه اول دو تیم حملاتی را برروی دروازه یکدیگر داشتند و می توان گفت که نفتی ها برتری نسبی نسبت به حریف خود داشتند، ولی این راه آهن بود که روی یک غافلگیری و با شوت از راه دور بازیکن خود از حریف پیش افتاد، در ادامه حملات نفتی رونق بیشتری گرفت و آنها نیز توانستند از روی نقطه پنالتی به گل تساوی برسند.

  پس از این دو گل، هر دو تیم می توانستند بازهم دروازه های یکدیگر را باز کنند که از شانس کافی برای این کار برخوردار نبودند و در نهایت نیز با تقسیم امتیازات بازی را به پایان بردند تا جایگاهشان در جدول رده بندی دست نخورد و کماکان در رده های پانزدهم و شانزدهم جدول جا خوش کرده باشند و در حالی که پنج هفته به پایان رقابت ها باقی مانده است نامزدهای اصلی سقوط به لیگ دسته اول باشند.

  دقایق حساس :

  دقیقه 6 – حمله سریع و سانتر نفتی اولین موقعیت خطرناک را روی دروازه را رقم زد و ضربه سر ملزدینف به تیر دروازه راه آهنی ها برخورد کرد و در برگشت وی مجددا ضربه دیگری را روانه دروازه راه آهنی ها کرد و عکس العمل دیدنی ننزیچ بازهم مانع از گل شدن این موقعیت و ضربه سوم وی را مدافع حریف از روی خط دروازه برگرداندند.

  دقیقه 15 – ضربه ایستگاهی راه آهنی ها را عباس محمدرضایی، با شوتی سنگین روانه دروازه نفت کرد اما واکنش دیدنی گئورگیف باعث به کرنر رفتن این توپ شد.

  دقیقه 27 – حسین مالکی در محوطه جریمه راه آهنی ها با جاگذاشتن دو مدافع پیش روی خود، دروازه این تیم را تهدید کرد اما بازهم شیرجه ننزیچ باعث مهار این توپ و دفع شدن این خطر از روی دروازه اش شد.

  دقیقه 29 – شوت محمود تیغ نورد از پشت محوطه جریمه راه آهن، دروازه این تیم را با خطر روبرو کرد اما ننزیچ با شیرجه ای توپ را از آن خود کرد.

  دقیقه 31 – خطناک ترین حمله راه آهنی ها روی دروازه نفت مسجدسلیمان در این لحظه شکل گرفت و مجتبی شیری در حالیکه با دروازه بان حریف تک به تک شده بود شوت خود را زد ولی گئورگیف به خوبی این توپ را مهار کرد.

  دقیقه 33 – حرکت میلاد جعفری از جناح چپ باعث سانتر خطرناکی روی دروازه راه آهن شد اما ننزیج در شش قدم با شیرجه ای توپ را قطع کرد.

  دقیقه 41 – ضربه ایستگاهی نفت را میلاد جعفری از پشت محوطه جریمه به سمت دروازه راه آهن زد که ننزیچ این توپ را از سه کنج دروازه خود دور کرد.

  دقیقه 50 – حرکت امرایی درون محوطه جریمه با شوتی از زاویه بسته توسط وی ادامه یافت که این ضربه با برخورد به مدافع راه آهن از کنار دروازه این تیم به بیرون رفت.

  دقیقه 78 – امرایی در حالی مدافع پیش روی خود را جاگذاشت و در محوطه جریمه با ننزیچ تک به تک شد و نتوانست از فرصت خود استفاده کند و ضربه او از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.

  دقیقه 96 – ضربه ایستگاهی راه آهن را رضائیان زد و این تو با عکس العمل دیدنی گئورگیف دفع شد.

  اتفاق ویژه :

  نفت مسجدسلیمان در حالی این بازی را آغاز کرد که از داشتن تماشاگر محروم بود. البته این محرومیت، فقط شامل تماشاگران درون زمین برای این تیم بود و در اتفاقی عجیب بیشتر از هزار نفر از هواداران این تیم از روی تپه های بیرون استادیوم و دکل ها و ساختمان های اطراف به تشویق به تیم شهر خود پرداختند.

    استقلال 1 – 1 ذوب آهن 

  تیم فوتبال استقلال مقابل ذوب آهن اصفهان متوقف شد و دو امتیاز حساس را از دست داد.

  به گزارش آسمونی، دو تیم استقلال و ذوب آهن در حالی امروز به مصاف هم می‌روند که در فاصله 6 هفته مانده به پایان لیگ چهاردهم، از دست دادن امتیاز در این دیدار می‌تواند شاگردان امیر قلعه‌نویی را کاملا از جمع مدعیان خارج کند. با گزارش لحظه به لحظه این دیدار با ما همراه باشید.

  داور : تورج حق‌وردی

  اخطار : امیرحسین صادقی(11) بیک زاده (52) از استقلال، رضایی (62) حسن زاده (83) از ذوب آهن

  استقلال :

  محسن فروزان، امیرحسین صادقی، یعقوب کریمی، مجید حسینی (46 محسن کریمی (80 برهانی))، میلاد فخرالدینی، سجاد شهباززاده، رضا عنایتی، امید ابراهیمی، هاشم بیگ‌زاده، هرایر مگویان و جاسم کرار

  سرمربی : امیر قلعه‌نویی

  ذوب آهن :

  رشید مظاهری، هادی محمدی، کارلوس سانتوز، علی حمام، مهرداد قنبری، مسعود حسن‌زاده، قاسم دهنوی، قاسم حدادی فر، کاوه رضایی، احسان پهلوان و مرتضی تبریزی (60 رجب زاده)

  سرمربی : یحیی گل‌محمدی

  شرح گل :

  استقلال یک ذوب آهن صفر (دقیقه 64، امید ابراهیمی): امید ابراهیمی که موفق شده بود از رضایی پنالتی بگیرد، خودش پشت توپ قرار گرفت و ضربه اش را به شکل چیپ وارد دروازه ذوب کرد و نتیجه را به نفع آبی پوشان کرد.

  استقلال یک ذوب یک (دقیقه 75، دانیال اسماعیل فر): ارسال کرنر مهدی رجب زاده با ضربه سر دقیق اسماعیل فر که در بین راه با مدافع استقلال برخورد کرد درون دروازه آبی پوشان قرار گرفت تا نتیجه به تساوی بکشد.

  شرح بازی :

  استقلال که در زمین خود به شدت به دنبال کسب سه امتیاز بود بار دیگر با از دست دادن امتیاز به روند بد خود در چند بازی اخیر ادامه داد و با این حساب شانسی برای قهرمانی در لیگ چهاردهم نخواهد داشت.

  استقلال در این بازی که از روی یک ضربه پنالتی مشکوک به گل رسیده بود، خیلی زود و از روی اشتباه مدافعان تیمش گل تساوی را دریافت کرد.

  استقلال با کسب این تک امتیاز و کسب 42امتیاز در رتبه چهارم قرار گرفت و ذوبی ها هم با 39 امتیاز جایگاه خود در پله ششم تثبیت کردند.

  امیر قلعه نویی هم که با داعیه قهرمانی فصل را ادامه می داد از رویای خود دور شد و در فاصله 5 بازی مانده به پایان لیگ با شش اختلاف امتیاز و یک بازی بیشتر به نظر می رسد عملا شانسی برای قهرمانی ندارد و تنها کسب سهمیه می تواند انگیزه بازیکنان این تیم در ادامه بازی ها باشد.

  دقایق حساس :

  دقیقه 17: ضربه ایستگاهی کاوه رضایی با برخورد به تیرک دروازه محسن فروزان به بیرون رفت.

  دقیقه 27: ضربه سر خطرناک صادقی با اختلاف کم از روی دروازه ذوب آهن بیرون رفت.

  دقیقه 33: کرنر ارسالی ذوبی ها توسط مدافعان استقلال دفع شد و در برگشت هم پهلوان نتوانست شوت خوبی به سمت دروازه فروزان بزند.

  دقیقه 34: شوت سجاد شهباززاده بعد از برخورد با مدافع ذوبی ها یک کرنر را نصیب ذوب کرد و روی ضربه کرنر کرار هم استقلال نتوانست دروازه مظاهری را با خطر مواجه کند.

  دقیقه 35: شوت راه دور مرتضی تبریزی پس از برخورد با مدافع استقلال با دفع محسن فروزان همراه شد.

  دقیقه 39: ارسال خطرناک ذوبی ها با پرواز و دفع زیبای محسن فروزان که در این دیدار با پیراهن سبز به زمین رفته بود همراه شد.

  دقیقه 43: هاشم بیگ زاده با نفوذ به محوطه جریمه ذوب ضربه اش را به سمت دروازه زد که مظاهری آن را به کرنر فرستاد.

  دقیقه 44: یعقوب کریمی بار دیگر با دریبل بازیکن حریف، توپش را به محوطه جریمه فرستاد که مدافع ذوب با قطع آن فرصت را در اختیار کرار قرار داد و در ادامه ضربه هافبک عراقی استقلال هم راهی به سمت دروازه نیافت.

  دقیقه 46: فرار فخرالدینی پشت مدافعان ذوب، این بازیکن را با مظاهری تک به تک کرد که داور اعلام آفساید کرد.

  دقیقه 47: اشتباه مدافعان ذوب و فرار کریمی موقعیت خوبی برای این تیم ایجاد کرد که با بی دقتی مهاجمان این فرصت خوب از دست رفت.

  دقیقه 48: ارسال بازیکن ذوب با دفع مدافعان استقلال یک ضربه کرنر را نصیب شاگردان گل محمدی کرد که در یک رفت و برگشت توپ نصیب تبریزی شد و ضربه این بازیکن با دخالت مدافعان به کرنر دیگری برای ذوب منجر شد.

  دقیقه 49: محسن فروزان ارسال کرنر ذوبی ها را با خروج به پشت محوطه جریمه فرستاد و شوت راه دور بازیکن ذوب با اختلاف به بیرون رفت.

  دقیقه 55: کاوه رضایی درون محوطه جریمه و در حالی که مدافعان استقلال فشاری روی او نیاورده بودند صاحب توپ شد و ضربه اش را به سمت دروازه زد که فروزان به راحتی آن را دفع کرد.

  دقیقه 61: حرکت جاسم کرار پشت محوطه جریمه با خطای مدافع ذوب همراه شد که این ضربه را هاشم بیگ زاده مستقیم به سمت دروازه مظاهری نواخت که با دفع دروازه بان همراه شد.

  دقیقه 62: ضربه ای که بیگ زاده به سمت دروازه مظاهری نواخته بود با اشتباه مدافعان ذوب توپ را در اختیار امید ابراهیمی قرار داد و کاوه رضایی درون محوطه شش قدم روی این بازیکن مرتکب خطا شد و یک پنالتی نصیب استقلال کرد.

  دقیقه 68: جاسم کرار با ضربه بد از پشت محوطه جریمه فرصت را از تیمش برای رسیدن به گل دوم گرفت.

  دقیقه 69: ارسال کرنر دهنوی از سمت چپ استقلال با دفع مدافعان این تیم همراه شد و در ادامه استقلال می توانست روی ضد حمله به فرصت گلزنی برسد که با بی دقتی بازیکنان استقلال این فرصت از دست رفت.
  دقیقه 71: بار دیگر کرنر برای ذوب آهن و اینبار ارسال رجب زاده را حسن زاده با اختلاف به بیرون زد.

  دقیقه 82: محسن فروزان در دو صحنه پیاپی ناجی تیمش شد و دروازه استقلال را نجات داد. ابتدا شوت محکم رجب زاده با دفع دروازه بان استقلال همراه شد و در ادامه نیز فروزان با قطع پاس عمقی مهاجمان ذوب آنها را ناکام کرد که در ادامه ضربه حسن زاده به صورت فروزان با کارت زرد حق وردی همراه شد.

  دقیقه 90: ارسال کرنر جاسم کرار از سمت چپ بدون اینکه خطری روی دروازه ذوب ایجاد کند یک ضد حمله را برای ذوب به وجود آمد که خطری روی دروازه فروزان خلق نشد.

  حواشی :

  مسعود حسن زاده، کاوه رضایی و مرتضی تبریزی دوباره مثلث تهاجمی ذوبی‌ها را تشکیل می‌دهند. سه بازیکنی که عامل اصلی اوج‌گیری و موفقیت یحیی گل محمدی و تیمش در نیم فصل دوم هستند.

  بازگشت جاسم کرار به ترکیب استقلال مهمترین اتفاق ترکیب استقلال پس از نیمکت‌نشینی حنیف عمران‌زاده در قلب دفاع استقلال است.

  هرایر مگویان، مدافع ارمنستانی استقلال در این دیدار هم همانند دیدار برابر فولاد در ترکیب استقلال قرار خواهد گرفت و با توجه به غیبت خسرو حیدری به نظر می‌رسد جابجایی‌ها بین او و میلاد فخرالدینی در این جناح صورت گیرد و فخرالدینی با یک خط پیش روی در پست وینگر راست حضور خواهد یافت.

  جدال امید ابراهیمی با قاسم دهنوی و قاسم حدادی‌فر جذاب خواهد بود و برنده این جدال می‌تواند نقش مهمی در برتری تیمش در این دیدار داشته باشد.

  یک بازیکن عراقی، یک لبنانی و یک ارمنستانی در کنار کارلوس سانتوس برزیلی، چهار بازیکن خارجی دو تیم در این دیدار هستند.

  جوان‌ترین و مسن‌ترین بازیکنان حاضر در زمین با توجه به حضور رضا عنایتی و مجید حسینی در ترکیب استقلال از این تیم هستند.

  قبل از شروع این مسابقه امیر قلعه‌نویی به سمت یحیی گل‌محمدی رفت و با سرمربی و کادر فنی تیم ذوب آهن خوش و بش کرد.

  هنگامی که گل‌محمدی از میانه زمین به سمت نیمکت تیمش حرکت کرد هواداران استقلال او را هو کردند.

  وحید طالب‌لو، آرش برهانی و میلاد سلیمان‌فلاح سه بازیکنی بودند که قبل از شروع مسابقه به سمت یحیی گل‌محمدی رفته و با او خوش و بش کردند.

  دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم فولاد خوزستان که هفته گذشته تیمش استقلال را شکست داد با حضور در ورزشگاه آزادی و در جایگاه ویژه بازی دو تیم را نظاره می‌کند.

  رضا عنایتی و امیر قلعه‌نویی نفراتی بودند که به شدت مورد تشویق طرفداران تیم استقلال قرار گرفتند.

  هنگامی که داور سوت آغاز بازی را به صدا درآورد عنایتی و شهباززاده یکدیگر را در آغوش گرفتند تا به این شکل بازی را آغاز کنند.

  سعید آذری، علی نظری‌جویباری،‌شاهرخ بیانی و ستار همدانی نفراتی هستند که در جایگاه ویژه حضور پیدا کرده‌اند.

  قاسم حداد‌ی‌فر تنها بازیکنی از تیم ذوب آهن بود که قبل از شروع بازی با امیر قلعه‌نویی خوش و بش کرد.

  تور یکی از دروازه‌های ورزشگاه آزادی مشکل داشت و به همین دلیل چند لحظه‌ای شروع مسابقه به تاخیر افتاد.

  حنیف عمران زاده با وجود نیمکت نشینی از سوی هواداران مورد تشویق قرار گرفت.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=90184
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  چرا بازی دوستانه ایران ــ یونان لغو شد؟

  خبر لغو بازی ایران و یونان در حالی شب گذشته اعلام شد که دلیل این …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.