آسمونی
اخبار فوتبال

فاتح تریم مدیر آگاه و مقتدر می خواهد!

ثبت نام لاتاری

fatih terim فاتح تریم مدیر آگاه و مقتدر می خواهد!

مدیرعامل استقلال، امروز صبح وقتی از خواب برخاسته به اولین موضوعی که فکر کرده چه بوده است؟ برکناری خودش یا آوردن مربی بزرگ خارجی؟

به گزارش آسمونی، احتمالا خیلی ها می گویند اولی اما شاید با کمی زیرکی به هر دو فکر کرده و دست به کار شده است.

رضا افتخاری در اولین مصاحبه بعد از رفتن منصوریان به سراغ یک نام بزرگ رفته ؛ فاتح تریم ! می توان پیش بینی کرد که افتخاری باز هم نامهای بزرگ بیشتری را به زبان می آورد، چون فکر می کند راه رستگاری در همین خواهد بود. او در ساعت هایی که خیلی از هواداران استقلال در انتظار خبر برکناری اش هستند احتمالا می خواهد با نامهای بزرگ، رسانه ها و افکار عمومی را همراه خود کند و شاید وزیر ورزش هم در ذهن خود بگوید که «در این بلبشو بگذارم خودش کار را جمع کند»

از مردی که می گوید فاتح تریم، باید پرسید رییس هیئت مدیره باشگاه استقلال به چه دلیل کنار رفت ؟ شما که 8 میلیارد تومان از پول این فصل را پیش از این خرج کردید ، شما که با همه حساب کتاب ها ، حداقل بین 10 تا 15 میلیارد برای فصل جاری کسری بودجه دارید ، شما که تا همین چند روز دیگر باید به تیموریان و کاوه رضایی کلی پول بدهید و در غیر این صورت توسط کنفدراسیون محروم می شوید ، شما که خوب می دانید اگر این دو بازیکن از طریق کنفدراسیون به پولشان برسند ، پشت سر آنها تعداد زیادی از بازیکنان سابق دست به دامن کنفدراسیون می شوند ! شما که با مدیریت ناشیانه در فصل نقل و انتقالات باید به امثال مگویان کلی غرامت پرداخت کنید ، شما که این همه خرج دارید و جیب خالی ، با کدام منطق و تدبیر به سراغ نامهای بزرگی مثل فاتح تریم می روید ؟! آیا این فقط یک تاکتیک رسانه ای نیست ؟

استقلال و هوادارانش البته لیاقت فاتح تریم را دارند و حضور این مربی کاریزماتیک و موفق ترکیه ای می تواند خیل عظیمی از تماشاگران را به ورزشگاهها برگرداند ؛ اما نه بدون برنامه و استراتژی و کفایت لازم . همه مربیان داخلی استقلال در سالهای گذشته با گارد طلبکار ( مالی و معنوی ) از این تیم جدا شدند. جریانهای سهم خواه زیادی در اطراف استقلال حضور دارند . خیلی از این جریانها هم رسانه دارند و هم سکو و اخیرا صفحات متعدد در اینستاگرام ! اگر پشت مربی خارجی یک مدیر قدرتمند حضور نداشته باشد ، سهم خواه ها پیش از پایان همین فصل تکلیف نیمکت استقلال را یکسره می کنند . همه این اتفاقها را هواداران استقلال در گذشته به یاد دارند. نمی توان با مدل سکوت و انفعالی که از افتخاری در برنامه نود دیدیم انتظار داشت که او بهترین مدیر و حامی برای دوران تازه باشد و پای مربی خارجی بایستد و مقاومت کند . از سوی دیگر باید به امکانات باشگاه نگاه کرد . فاتح تریم و گزینه هایی در ردیف او مربیان بزرگی هستند که شاید باور نکنند استقلال یک زمین درست و حسابی برای تمرین ندارد ! به کارلوس کی روش نگاه کنیم که همه امکانات این فوتبال برایش بسیج شده ، اما باز هم می گوید زمین تمرین ندارم و ناراضی است و حق هم دارد .

فاتح تریم ، اول از همه یک مدیر توانمند می خواهد. پروژه حضور مربی خارجی در باشگاه استقلال نباید با شکست همراه باشد. این وظیفه یک مدیر مقتدر ، شجاع و آگاه است که تسلیم فضای احساسی این روزها نشود و با یک انتخاب عاقلانه استقلال را به چاله های عمیق تر نیندازد و البته کاش رسانه ها پیش از بحث سرمربی جدید به فکر تغییرات مدیریتی در باشگاه استقلال باشند.

منبع: varzesh3

تازه های مرتبط

استقلال 2 – 2 السد ؛ صعود نماینده ی قطری به لطف ندانم کاری چشمی

شهاب

پرسپولیس 3 – 1 الدحیل ؛ کامبک فوق العاده ی نماینده ی ایرانی

شهاب

استقلال – السد ؛ تلاش فراوان شاگردان شفر برای صعود به نیمه نهایی

شهاب

پاری سن ژرمن – سنت اتین ؛ از سر گیری رقابت های باشگاهی

شهاب

مجید غلام نژاد بازیکن اسبق استقلال و سایپا درگذشت

شهاب

جام حذفی ایران ؛ صعود سایپا و پدیده به دور یک هشتم نهایی

شهاب

درج نظر