آسمونی
اخبار فوتبال

ناکامی ایران در دور اول مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2015

ثبت نام لاتاری

Failure in the first round of the AFC Champions League 2015 ناکامی ایران در دور اول مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2015
1393/12/07

هر چهار نماينده ايران در دور اول مسابقات ليگ قهرمانان آسيا 2015 به ميدان رفتند و حاصل چهار بازي آنها، فقط 4 امتياز از 12 امتياز ممکن بود.

به گزارش آسمونی، تیم های فوتبال پرسپولیس تهران، نفت تهران، فولاد خوزستان و تراکتورسازی تبریز در دور اول مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2015 به میدان رفتند و تنها سرخپوشان پایتخت برنده بازی خود در این مسابقات بودند. اولین بازی تیم های ایرانی در تاشکند انجام شد، نفتی ها در شرایطی به مصاف پاختاکور ازبکستان رفتند که بازی را در اختیار خود داشتند، آنها از موقعیت های زیادی برخوردار بودند اما با اشتباه دروازه بان و مدافعان خود دو بار دروازه خود را باز شده دیدند و فقط یکبار توانستند تور دروازه ازبک ها را به لرزه دربیاورند.این اولین بازی گروه B بود که انجام شد. بازی دیگر این گروه بین تیم های العین امارات و الشباب عربستان برنده ای نداشت و دو تیم به تساوی بدون گل رسیدند.

اما دومین نماینده کشورمان، غیرقابل پیش بینی و عجیب ترین نتیجه ممکن را به دست آورد، پرسپولیسی ها که روزهای عجیبی را می گذرانند شاید کسی را منتظر کسب این نتیجه نگذاشته بودند، وقتی بازیکنان بین المللی لخویا به همراه مربی نامدارشان، به عنوان تیم دوم لیگ ستارگان قطر پا به تهران گذاشتند، کمتر هواداری تصور کسب این نتیجه را از تیم محبوبشان داشت، سرخپوشان کاملا بی ادعا پا به این بازی گذاشته بودند و از شروع بازی سعی کردند با انجام یک بازی منطقی، توپ و میدان را در اختیار داشته باشند، آنها در نیمه دوم توانستند اولین گل را وارد دروازه لخویا بکنند و با استفاده از سرعت و خلاقیت بازیکنان خود، دو بار دیگر دروازه قطری ها را باز کنند و برای میشاییل لادروپ بزرگ، از ورزشگاه آزادی، یک جهنم تمام عیار بسازند. این نیز اولین بازی پرسپولیسی ها در گروه A بود، بازی دوم این گروه نیز برنده ای نداشت و تیم های النصر عربستان و بنیادکار ازبکستان به تساوی یک بر یک رسیدند.

سومین نماینده کشورمان که در دور اول به مسابقات به میدان رفت، فولاد خوزستان بود که در ادامه سنت این تیم باز هم به دلیل همگروهی با السد قطر، به دیدار این تیم رفت و به نتیجه تساوی بدون گل رسیدند، فولادی ها که بازی را با برتری خود آغاز کردند السدی را روبروی خود می دیدند که امسال در تیم خود، گرافیته، آقای گل سابق بوندس لیگا را جایگزین رائول گونزالس کرده بود، فولادی ها که در نیم فصل، خود را تقویت کرده بودند و بازیکنانی همچون محسن مسلمان، آلویز نانگ و محمد قاضی را به ترکیب خود اضافه کردند، در شرایطی در این بازی به میدان رفتند که خیلی ها امید زیادی به برتری آنها داشتند. این بازی که با برتری نسبی فولادی ها انجام می شد، با اخراج مهدی بدرلو، السد را از زیر فشار فولاد 10 نفره درآورد و دقایق پایانی بازی با برتری نسبی نماینده قطری پیش رفت. دیدار دوم گروه C بین تیم های الهلال عربستان و لوکوموتیو تاشکند هنوز برگزار نشده است.

چهارمین نماینده کشورمان نیز تراکتورسازان تبریزی بودند که در تاشکند به دیدار نسف قاراشی شتافتند. سرخپوشان تبریزی که با یک گل از حریف خود جلو بودند، نتوانستند از برتری خود دفاع کنند و متاسفانه دو باز دروازه خود را باز شده دیدند و در کمال ناباوری به همراه مربی جدید خود یعنی تونی اولیویرا اولین بازی خود را در لیگ قهرمانان آسیا 2015 با شکست سپری کردند. دیدار دوم گروه D بین تیم های الاهلی امارات و الاهلی عربستان هنوز برگزار نشده است.

با احتساب چهار دیدار انجام شده نمایندگان ایران در دور اول مسابقات و کسب فقط یک سوم امتیازات ممکن، می توانیم عنوان کنیم که تیم های ما در دور اول مسابقات نسبتا ناکام بودند. ضمن اینکه در دور دوم این مسابقات که روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته آینده انجام می شود تیم پرسپولیس برابر بنیادکار و فولاد مقابل لکوموتیو تاشکند، هر دو در ازبکستان، نفت برابر العین امارات در تهران و تراکتورسازی برابر الاهلی امارات در تبریز بازی خواهند کرد. امیدواریم پرسپولیس به پیروزی های خود تداوم بخشد و سه نماینده شایسته دیگر کشورمان هم اولین برد خود در این مسابقات تجربه کنند.

تازه های مرتبط

برنامه ۹۰ از شبکه سه حذف شد!

طاهره رضایی

تیری آنری ؛ سرمربی جدید تیم موناکو

شهاب نظری فر

لوشامپیونه فرانسه ؛ نتایج هفته نهم

شهاب نظری فر

سری آ ایتالیا ؛ نتایج هفته هشتم

بوندسلیگای آلمان ؛ نتایج هفته هفتم

شهاب نظری فر

لالیگای اسپانیا ؛ نتایج هفته هشتم

شهاب نظری فر

درج نظر