تازه های آسمونی
صفحه اصلی > ورزشی > اخبار فوتبال > آیا ریو برای برگزاری رقابت های المپیک آماده است؟

آیا ریو برای برگزاری رقابت های المپیک آماده است؟

95/02/08

روزنامه انگلیسی گاردین با طرح 6 سوال اساسی تا حد زیادی آمادگی ریو را زیر سوال برد.

Untitled-1

  به گزارش آسمونی به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان ؛در فاصله تنها چند ماه مانده به بزرگترین رخداد ورزشی جهان در برزیل این کشور با مشکلات عدیده ای  روبروست که در ادامه به آن می پردازیم.

  بحران سیاسی

دیلما روسف رئیس جمهور برزیل، که متهم به فساد  مالی و کسری بودجه است این روزها در برزیل اوضاع خوبی ندارد و پس از رای مجلس عوام باید در انتظار سنا باشد تا ببیند آنها نیز رای استیظاح مجلس کنگره و عوام را تایید می کنند یا خیر؟اما در هر صورت برزیل در این مقطع زمانی  با بزرگترین بحران معاصر خود روبروست.

  مشکلات زیر ساخت ها

هر چند شهردار ریو و مسئولان این بازی ها اعلام کرده اند که سازه های المپیک قبل از 5 اوت به بهره برداری می رسد اما مشکلاتی مانند مترو بارا که هنوز تکمیل نشده و نقطه اتصال محل بازی ها به سایر نقاط شهر است  قدری این ادعا را دچار نارسایی می کند.

 در شرایطی که “ولدورم” مرکز دیگر برگزاری بازی ها نیز 83 درصد تکمیل شده و 10 درصد از مرحله اتمام مرکز تنیس نیز باقی مانده است.

  نگرانی از ویروس زیکا

این روزها ویروس پشه ایی موسوم به زیکا در آمریکای جنوبی و به ویژه برزیل شیوع یافته ،برزیل هم که میزبانی رقابت های المپیک را بر عهده دارد   با حجم بالای توریست قدری دچار مشکل شده است.

در جائیکه هنوز واکسنی برای این بیماری کشف نشده، سازمان بهداشت جهانی نسبت به حضور زنان باردار در این کشور به دلیل خطرات ویروس زیکا برروی فرزندانشان هشدار داده است.

   آلودگی آبها در محل رقابت های قایقرانی

مسلما نگرانی های زیادی در خصوص آلودگی های خلیج گونا باری در امتداد کوه قندیلی ریو و مجسمه مسیح وجود دارد در جائیکه بیشتر زباله های شهری و فاضلاب ها به آن رسوخ یافته است.

   فروش بلیط ها و عدم اقبال  محلی

در فاصله کوتاه مانده به المپیک از 7میلیون و نیم بلیطی که برای فروش گذاشته شده تنها نیمی از آن خریداری شده که شیوع ویروس زیکا در آن بی تاثیر نبوده و تا حد زیادی از علاقه توریست های خارجی برای حضور در رقابت های المپیک کاسته است.

از سوی دیگر استقبال محلی نیز به دلیل بسیاری از مشکلات این کشور صورت نگرفته،در جائیکه وزیر ورزش برزیل صراحتا اعلام می کند:گویا مردم هنوز از خواب غفلت بیدار نشده اند.

  محرومیت دو ومیدانی کاران  روسیه ازالمپیک

فارغ از همه ی مشکلات داخلی ریو باید به مسئله دیگری هم اشاره کرد و آنهم محرومیت دو میدانی کاران روس از حضور در این بازی هاست.

به دنبال رسوایی های زیادی که سال گذشته در ورزش روسیه و به ویژه دو ومیدانی مبنی بر دوپینگ از سوی وادا وجه جهانی به خود گرفت،اتحادیه جهانی دو ومیدانی در اقدامی سخت، حکم به محرومیت ورزشکاران دو ومیدانی کار روسیه از المپیک 2016 داد.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی 👇🏼

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=143547
کانال تلگرام آسمونی
تبلیغات اینترنتی

اینم جالبه !

2217289

رضائیان اسلحه مخفی پرفسور/ ایوانکوویچ مرموز و خوش فکر!

به گزارش آسمونی، برانکو ایوانکوویچ رفتارهای خاص خودش را دارد، او از پشت عینک چنان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.