آسمونی
اخبار فوتبال

دربی استانبول به خون کشیده شد (عکس)

 جایزه ملی یادگیری الکترونیکی
 جایزه ملی یادگیری الکترونیکی

istanbul دربی استانبول به خون کشیده شد (عکس)

دو تیم فنرباغچه و بشیکتاش در چارچوب دیدار برگشت مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی ترکیه به مصاف یک دیگر رفتند .

به گزارش آسمونی ، بشیکتاش در حالی پای به این دیدار گذاشت که با پیروزی پر گل این هفته مقابل آکیسار اسپور و شکست باشاک شهیر صدرنشین مقابل گالاتاسرای اختلاف خود را به 2 امتیاز کاهش داد و امیدهای خود را به قهرمانی در لیگ بیش‌تر کرد و این رویای این تیم برای کسب هر دو جام این فصل را افزایش داده بود. در مقابل تیم فنرباغچه نیز علی رغم امید کم برای قهرمانی در لیگ به دنبال قهرمانی در جام حذفی بود .

دیدار رفت این دو تیم در حالی برگزار شد که بیش‌تر از نتیجه بازی دعوا ها و تنش های میان بازیکنان دو تیم مورد توجه قرار گرفت و انتظار می رفت که تنش های بازی رفت در بازی برگشت نیز ادامه داشته باشد.

در دقایق ابتدایی نیمه اول هر دو تیم با استفاده از فضا ها خالی پشت مدافعان ، به دنبال گلزنی بودند . در دقیقه 17 بازی بشیکتاش صاحب موقعیت خطرناک گلزنی شد ولی داور با سوت بحث بر انگیزش آفساید اعلام کرد و این خود آغاز تنش ها بود.

در دقیقه 30 مته کالکاوان داور جوان این دیدار بار دیگر در یک تصمیم جنجالی به په په مدافع پرتغالی بشیکتاش کارت قرمز نشان و بشیکتاش 10 نفره شد. عقب نشینی بشیکتاش و حملات خطرناک فنرباغچه این تیم را چندین بار تا آستانه گلزنی برد ولی ضعف بازیکنان این تیم در ضربات نهایی باعث شد که نیمه اول این دیدار با نتیجه 0-0 به پایان برسد. در طول نیمه اول بار ها بازیکنان بشیکتاش در معرض اشیای پرتاب شده از طرف جایگاه هواداران قرار گرفتند . ریکاردو کوارشما، هافبک خلاق بشیکتاش، در چندین صحنه مورد توجه هواداران قرار گرفت و آن ها با پرتاب اشیا ممنوعه، اجازه ارسال کرنر را به او ندادند.

به دلیل تساوی 2-2 دیدار رفت، نیمه دوم این دیدار انتظار می رفت که جذاب تر باشد ولی این اتفاق رخ نداد ، از ابتدا این نیمه بازیکنان هر دوتیم بار ها با یک دیگر وارد دیالوگ و تنش شدند . گری مدل و ماریو ‌والبونا در یک صحنه با هم برخورد شدید فیزیکی داشتند که توسط بازیکنان ذخیره از هم جدا شدند ولی اوج درگیری ها در دقیقه 52 رخ داد . فحاشی های پی در پی هواداران فنرباغچه به دروازه‌بان ذخیره بشیکتاش و اهانت ها به او باعث شد که تولگا زنگین با هواداران حریف درگیری لفظی پیدا کند.

شنول گونش سرمربی بشیکتاش به دنبال جدا کردن او بود که توسط هواداران فنرباغچه با پرتاب یک شی محکم به سرش مصدوم شد و خون از سر او جاری شد پس از این اتفاق بازیکنان بشیکتاش به سمت رختکن حرکت کردند ولی در تونل نیز بار دیگر درگیری ها اوج گرفت و پلیس ضد شورش وارد تونل ورزشگاه شد ند . داور پس از برگزاری جلسه با نمایندگان فدراسیون پس از 20 دقیقه بازی را تعطیل کرد و دربی استانبول ناتمام ماند.

istanbul 2 دربی استانبول به خون کشیده شد (عکس)

منبع: Varzesh3

تازه های مرتبط

ظرفیت ورزشگاه آزادی تکمیل شد

آرسنال 3 – 1 لسترسیتی ؛ تیم اونای امری سرحال تر از همیشه

شهاب نظری فر

دلایل بر روی آنتن نرفتن برنامه 90 در دو هفته متوالی

شهاب نظری فر

لیگ قهرمانان اروپا ؛ بازی های شب سوم گروه های E تا H

شهاب نظری فر

پرسپولیس – السد ؛ بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا

اینتر میلان 1 – 0 آث میلان ؛ ایکاردی ناجی نراتزوری

درج نظر