در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > ورزشی > معرفی ورزشها و تناسب اندام > نکاتی برای ورزش در فصل زمستان
کانال تلگرام کوروش

نکاتی برای ورزش در فصل زمستان

varzesh نکاتی برای ورزش در فصل زمستان

زمستان مساویست با دمای هوای پایین، روزهای تاریک، باران و برف. بنابراین، برخی از افراد ورزش را رها کرده و به نوشیدن شیرکاکائوی داغ در کنار بخاری و سایر فعالیت هایی که آنها را گرم می کند، روی می آورند.اما این در مورد شما که یک جنگجوی تمام عیار هستید، صدق نمی کند. خود را به این نکات که از سوی کارشناسان ورزش توصیه شده اند، مجهز کنید تا در زمستان نیز فعال بوده و از خیلی از افراد دیگر که در زمستان دچار رکود فعالیت بدنی می شوند، جلوتر و پیشرو خواهید بود. به علاوه، همیشه وقت برای نوشیدن شیر کاکائو خواهید داشت، به ویژه بعد از دویدن.

۱ –  سرمایه گذاری کنید

شاید سرما باعث شود که احساس سنگینی کنید. این موضوع احتمالاً به دلیل این است که لباس هایی که پوشیده اید، مناسب نیستند. سر و سینه خود را با کلاه و شال گردن بپوشانید و دستکش را نیز فراموش نکنید. لباس های ورزشی مناسب فصل را تهیه کنید. شما در زندگی بر روی خیلی چیزها سرمایه گذاری می کنید. چرا بر روی لباس مناسب ورزشی و حتی مربی ورزشی سرمایه گذاری نکنید؟ ضمناً در مسابقات ورزشی زمستانی که برخی از باشگاه ها برگزار می کنند، شرکت کنید.

۲ – از این فصل نهایت استفاده را ببرید

ورزش هایی را انجام بدهید که در سایر فصول سال امکان انجام شان وجود ندارد. به عنوان مثال، به اسکی، پیاده روی با کفش مخصوص در برف، سورتمه رانی و اسکیت بر روی یخ، بپردازید. اگر امکان انجام این ورزش ها را ندارید، کافیست که چکمه های خود را بپوشید و برای پیاده روی از منزل خارج شوید. بعد از ۳۰ دقیقه، احساس بسیار خوبی خواهید داشت زیرا پیاده روی، استرس را کاهش داده و مانند مدیتیشن عمل می کند.

۳ – به فعالیت ورزشی خود ادامه دهید

به اهداف ورزشی خود فکر کنید. به این فکر کنید که چرا ورزش می کنید؟ فهرستی از دلایلی که به خاطر آنها ورزش می کنید، تهیه کنید و به همه آنچه که تا کنون برای ورزش انجام داده اید، فکر کنید. آیا می خواهید به ورزش ادامه بدهید؟ برای این منظور چه تمهیداتی اندیشیده اید؟

۴ – از پیش برنامه ریزی کنید

 می توانید از طریق پیش بینی های هواشناسی، از قبل برای روزهای آفتابی که در پیش روست، برنامه ریزی کنید. پس می توانید اهداف بهاری و تابستانی خود را نیز در زمستان مد نظر قرار دهید.

۵ – ورزش های پایه انجام دهید

زمستان فرصت مناسبی برای انجام ورزش های پایه است. منظور از ورزش های پایه، فعالیت هایی مثل شنای سوئدی، دراز و نشست، ورزش چمباتمه بدون وزنه  و بلند و کوتاه شدن می باشد.

آنچه که مهم است این است که فعالیت داشته باشید. حتماً لازم نیست که مانند یک بدن ساز حرفه ای از حرکات شدید قدرتی یا کششی استفاده کنید. حتی لازم نیست که هزینه زیادی را صرف رفتن به باشگاه ورزشی کنید. تنها تجهیزاتی که لازم دارید، بدن شما و توانایی تان در فعالیت و شمارش حرکات است.

+ عضو تلگرام آسمونی شوید: کانال تلگرام

امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=126959
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

مکمل بدنسازی اورجینال

می توان گفت مکمل هایی که در بازار یا داروخانه ها به فروش می رسند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی