آسمونی
اخبار سایر ورزش ها

وزنه برداری قهرمانی جهان ؛ سهراب مرادی ، رکورد شکن ایرانی ، طلا گرفت

جایزه ملی یادگیری الکترونیکی

رقابت های وزنه برداری قهرمانی جهان که در شهر عشق آباد ترکمنستان برگزار می شود ، شاهد قهرمانی و رکورد شکنی سهراب مرادی در دسته 96 کیلوگرم شد .

به گزارش آسمونی ، عصر امروز رقابت های وزنه برداری قهرمانی جهان در دسته 96 کیلوگرم که در شهر عشق آباد ترکمنستان برگزار شد ، عرصه هنرنمایی و قدرت نمایی سهراب مرادی بود .

سهراب مرادی و دیگر نماینده ایران ، امیر حقوقی ، امروز در دسته 96 کیلوگرم به رقابت با حریفان خود پرداختند و در انتها سهراب مرادی توانست با قدرت نمایی هر سه مدال طلای یک ضرب ، دو ضرب و مجموع را بدست آورد .

حرکت یک ضرب

در حرکت یک ضرب امیر حقوقی در اولین درخواست خود وزنه 161 کیلوگرم را بالای سر برد و در حرکت دوم خود موفق به مهار وزنه 167 کیلوگرمی شد .

در حرکت سوم ، امیر حقوقی 24 ساله موفق به مهار وزنه 171 کیلوگرمی نشد و کار خود را با وزنه 167 کیلو گرم به پایان رساند .

سهراب مرادی با استراحتی کامل حین مسابقه ، توانست در اولین حرکت خود وزنه 181 کیلوگرمی را مهار کند . وی در حرکت دوم موفق به مهار وزنه 186 کیلوگرم شد ولی داوران وزنه بالای سر برده شده سهراب مرادی را نپذیرفتند .

سهراب مرادی در حرکت سوم خود موفق شد وزنه 186 کیلوگرم را مهار کند و ضمن دریافت مدال طلا رقابت های وزنه برداری قهرمانی جهان ، رکورد یک ضرب را یک کیلوگرم افزایش داد .

تنها رقیب سهراب مرادی ، تیان تائوی چینی نیز موفق شد در حرکت اول وزنه 175 کیلوگرم را مهار کند و در حرکت دوم موفق به مهار وزنه 181 کیلوگرم نشد که در حرکت سوم با مهار آن وزنه موفق شد مدال نقره را بدست آورد .

حرکت دو ضرب

امیر حقوقی در اولین حرکت خود وزنه 201 کیلوگرم را مهار کرد و در حررکت دوم نیز موفق به مهار 207 کیلوگرم شد . وی در حرکت سوم اما نتوانست وزنه 213 کیلوگرمی را مهار کند و با همان وزنه 207 کیلوگرم در حرکت دو ضرب و در مجموع 374 کیلوگرم به کار خود پایان داد .

سهراب مرادی در اولین حرکت خود موفق شد وزنه 223 کیلوگرمی را مهار کند  تا حدودی مدال خود را قطعی کند وی با مهار وزنه 223 کیلوگرم رکورد مجموع جهان را 8 کیلوگرم بالاتر برد و در ادامه با مهار وزنه 230 کیلوگرمی رکورد دو ضرب جهان را 5 کیلوگرم افزایش داد و رکورد مجموع را نیز 15 کیلوگرم ارتقا داد .

وی در حرکت سوم خود که 237 کیلوگرم را برایش انتخاب کرده بودند موفق نبود و نتوانست وزنه 237 کیلوگرمی را مهار کند و کار خود را با همان ونه 230 کیلوگرم به اتمام رساند .

تیان تائو چینی نیز در اولین حرکت خود در دو ضرب موفق به بالا بردن وزنه 215 کیلوگرم شد تا از اوت شدن خود جلوگیری کند . وی در حرکت دوم وزنه 226 کیلوگرم را بالای سر برد ولی در حرکت سوم نتوانست وزنه 236 کیلوگرمی را مهار کند و به مدال نقره دو ضرب و مجموع رقابت های وزنه برداری قهرمانی جهان دست یافت .

تازه های مرتبط

اجازه همسر برای کوه‌نوردی زنان متاهل خراسان‌رضوی الزامی شد

کشتی آزاد قهرمانی جهان ؛ کریمی نیز برنز گرفت

شهاب نظری فر

کشتی آزاد قهرمانی جهان ؛ یزدانی و هادی به مدال برنز رسیدند

شهاب نظری فر

کشتی آزاد قهرمانی جهان ؛ شکست دوباره حسن یزدانی به تیلور

پایان المپیک جوانان ؛ رکورد شکنی ایران و کسب جایگاه هفتمی

رقابت های مسترز شانگهای ؛ جوکوویچ قهرمان شد

1 نظر

Hottest Websites Directories 2018/11/08 at 12:32

او بزرگ است، افتخار ایران است

پاسخ

درج نظر