خانه > ورزشی > اخبار سایر ورزش ها > روحانی: در بازی آرژانتین دل مردم شاد شد
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • طراحی سایت
 • تبلیغات در آسمونی
 • روحانی: در بازی آرژانتین دل مردم شاد شد

  رییس جمهور گفت: تعداد ورزشکاران اعزامی به ریو یک رکورد است. 

  به گزارش آسمونی به نقل از کاپ، حسن روحانی در جمع ورزشکاران اعزامی به بازی های المپیک و پارالمپیک اظهار داشت: بسیار خوشحالم امروز در جمع ورزشکارانی هستم که به بازی های المپیک و پارالمپیک اعزام می شوند.می دانم که ملت ایران شما را در این سفر پرامنیت بدرقه خواهد کرد. باید بگویم به خاطر زحماتی که در ماه های اخیر کشیده اید خسته نباشید. 

  وی افزود: همانطور که اعلام شد تعداد ورزشکاران اعزامی به ریو یک رکورد است. عدد 63 شرکت کننده برای المپیک و 96 برای پارالمپیک و این بسیار مهم است که در اولین قدم توفیق بزرگی نصیب ورزشکاران مان شده است.

  رییس جمهور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کاروان به نام مولای مان امام هشتم علی ابن موسی الرضا (ع) است که افتخار ما افتخار همه ما ایرانیان است انشاالله این کاروان با نام وی به توفیقات بلند دست می یابد. همچنین کاروان پارالمپیک که به نام شهدای منا نامیده شده است. 

  hassan-rouhani-in-argentina-hearts-of-the-people-were-happy

  وی تصریح کرد: ورزش جایگاه خاص و ویژه ای در جهان دارد آنچه که در گذشته از ورزش یاد می شد با امروز کاملا تفاوت دارد. ورزش یک نماد بزرگ برای قدرت یک ملت ، فعالیت و نشاط یک ملت است. مخصوصا آنجا که در صحنه های بین المللی حضور پیدا می کنیم دنیای امروز دنیای رقابت هاست و در رقابت ها هم هست که جایگاه انسان ها مشخص می شود. شما ورزشکاران به نام ملت ایران در میدان های مسابقه ریو حضور پیدا می کنید.

  روحانی خاطرنشان کرد: چشم تمام ملت ایران به شماست. این رقابت ها برای ما مثل میدان سربازی است. تمام آن چیزی که آموخته ایم آنجا در معرض دید جهانیان قرار می گیرند. ملت ما بزرگ ما در هریک از میدان های مسابقه و رقابت جایی که موفقیت به دست آورد که در صحنه رقابت ورزشی، چه در صحنه فرهنگی ، چه در صحنه نظامی و سیاسی به نام ملت ایران ثبت می شود. 

  وی افزود: شما ورزشکاران وقتی در یک میدان ورزشی صاحب رکورد می شود این افتخار یک ملت است. دیگر نام یک ورزشکار مطرح نیست بلکه نام یک ملت مطرح می شود. اینجا دیگر بحث فدراسیون و وزارت ورزش و دولت یازدهم مطرح نیست. بحث کل ملت ایران مطرح است. ورزش امروز چنین جایگاهی را در  جهان پیدا کرده است . در صحنه های ورزش گاهی اوقات چند میلیارد نفر صحنه مسابقات را تماشا می کنند. 

  رییس جمهور اذعان داشت: این خیلی مهم است که کاروان ایران در همه عرصه های خود تلاش های شبانه روزی و رفتارش ، با نمایش اخلاق انسانی و اسلامی خود در صحنه جهانی پیام داشته باشد. ایرانی در صحنه ورزش جهانی و المپیک و پارالمپیک بتواند پیام اخلاق و صلح، دوستی ، هم زیستی، برای جهانیان داشته باشد. همچنین برای ایرانیان پیام امید و نشاط داشته باشد. 

  روحانی خاطرنشان کرد: بسیار مهم است که ما برای مردم خود امید را بیافرینیم. وقتی که نمایندگان ایران در یک المپیاد شرکت می کنند و طلا کسب می کنند غرور ملی برای همه ایران ایجاد می شود. اما بعضی صحنه ها نقطه اوج برای نشاط مردم دارد. مردم با این افتخارات غرور ملی کسب می کنند. 

   

  وی خاطرنشان کرد: وقتی در عرصه نبرد افتخاری کسب می شود مثل فتح خرمشهر، عبور از اروند و سایر صحنه های دفاع مقدس و همچنین صحنه های علمی، فرهنگی و قدرت های اجتماعی و اقتصادی ، باعث افتخار ملت است اما ورزش شرایط دیگری برای نسل جوان دارد. در آنجاست که تماشاگر از خود بی خود می شود و از جای خود بلند می شود. گاهی اوقات شاید خبر از مسابقه نداشته باشیم اما صدای خانه همسایه می فهمیم که مسابقه ورزشی برگزار می شود. شما ورزشکاران می دانید کاری که انجام می دهید با دل 85 میلیون شهری و روستایی سرکار دارید. 

  روحانی بیان داشت: ما امروز رسالتی سنگین بر دوش داریم. همه افتخاراتی که در مسابقات جهانی به دست آمده است، چه آنجایی که فوتبالیست های ما پیروز شدند و جایی که عالی بازی کرده اند مثل بازی با آرژانتین، همه ملت ایران را با این پیروزی شاد کردند. این پیروزی مدال ندارد اما کسی که چنین بازی کرده است در دل مردم صاحب مدال است. 

  رییس جمهور تاکید کرد: همه چیز به جد و جهد شما ، مربیان شما و مسوولان ورزش بستگی دارد. انتظار مردم هم این است همانطور که از نظر تعداد شرکت کننده رکورد داریم از نظر موفقیت ها و پیروزی ها نیز در این مسابقات صاحب رکورد شویم. ما در همه صحنه ها در کشور خود چالش های فراوان داریم ، مشکلات فراوان و امیدهای فراوان هم داریم. آرمان های بزرگ هم داریم اما برای اینکه بتوانیم در مسیر خود به اهداف مان دست یابیم نمی توانیم بدون امید ونشاط مسیر را طی کنیم. بزرگ ترین ظلم را به ملت کسانی می کنند که ملت را از آینده مایوس می کنند و بزرگترین خدمت را آنهایی می کنند که با عمل و بعد با زبان خود برای ملت امید می آفرینند. چرا امیدوار نباشیم. موقعیت در صحنه های مختلف از چالش های گوناگون عبور نکرده ایم. مگر در صحنه های اقتصاد، سیاست و دفاع نتوانسته ایم موفقیت های فراوان به دست آوریم؟ مگر ما کشوری نیستیم که در منطقه خود و در مقایسه بسیاری از کشورهای جهان امن ترین و منسجم ترین کشور هستیم.  ملت ما در این اتفاقات بیدار است یکی از حوادثی که این انسجام ملی را محکم می کند ورزش است. جایی که ورزشکاران ما پیروز می شوند همه ملت یک صدا دارند. هیچ ایرانی نیست که در پیروزی ورزشی لبخند به لب نداشته باشد. این مساله ملت را منسجم می کند. ایران به عنوان یک صدای واحد در سراسر جهان خواهد بود.ورزش امروز یک جایگاه ویژه برای منافع ملی و امنیت ما دارد. خصوصا اینکه در این مسابقات بانوان ما هم حضور پیدا کردند. بانوان ما بعد از انقلاب در بعضی صحنه ها حضور فعال داشتند. از جمله مراکز آموزشی ، دانشگاهی و بهداشتی ، در سطح سیاست و انتخابات، صف زن های ما گاهی طولانی تر از مردان ماست.

  وی ادامه داد: یکی از صحنه هایی که بانوان ما در آن هستند شایستگی خود را نشان دادند میدان ورزش است. در حال حاضر عدد خانم هایی که در المپیک شرکت کردند رکورد است و در پارالمپیک هم عدد شرکت کنندگان سه برابر شده است. این خوشحال کننده است مخصوصا اینکه زنان ایران با هویت اسلامی خود در رقابت ها حضور پیدا می کنند. من همیشه تاکید کردم که ورزشگاه را نباید تک بعدی نگاه کرد نباید فقط ورزش را از  جهت ورزش قهرمانی نگاه کرد. بلکه ورزش برای سلامت جان جامعه نیاز است. ورزش بزرگترین کمک به سلامت جامعه ماست. هرجا و در هر صحنه ای که بخواهیم موفق شویم به روحیه و شادمانی نیاز داریم. ورزش می تواند به تمام کسانی که ورزش می کنند روحیه بدهد و همچنین تمام کسانی که صحنه ورزش قهرمانی را نگاه می کنند.

  روحانی افزود: باید احساس کنیم وظیفه بزرگ بر دوش داریم مردم ما دعایشان بدرقه راه شما ورزشکاران خواهد بود دولت در این سه سال هر آنچه توانسته برای ورزشکاران انجام داده است البته برای برخی مسابقات و اردو ها باید کار بیشتری می کردیم اما در حد توان خود هم از ورزش همگانی و هم از ورزش قهرمانی حمایت کردیم. انشاالله به سلامت به این سفر بروید و با دستاورد بزرگ از این سفر بازگردید انشااله روح بلند امام هشتم (ع) در این مسابقات بزرگ باشد.

  Hover Effects published. Shortcode is: [hover id=”183780″]

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=183528
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  زوران کاستاراتویچ: به پتانسیل هندبال ایران اعتقاد دارم/ چه لژیونرها باشند و چه نباشند باید سخت کار کنیم

  سرمربی تیم ملی هندبال گفت: اگر بگویم تیم ملی هندبال ایران پتانسیل ندارد و نمی‌تواند …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.