در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
کانال تلگرام کوروش

راز دانشجوی موفق

چه دانشجوی ممتاز باشید چه ضعیف، می توانید با استفاده از امکانات آموزشی مهارت هایتان را تقویت کنید و موفق تر باشید؛ مثلا می توانید از سایت و کتابخانه دانشگاه بیشتر استفاده کنید و یا از راهنمایی های اساتید خود یا از مشاوره های  راهنمای تحصیلی دانشجویی استفاده کنید. در این مطلب توصیه هایی از این قبیل خواهید خواند.

با دانشجویی شب امتحانی بودن و با شتاب درس خواندن نمی توانید مقدار زیادی از مطالب را یاد بگیرید و آنها را در ذهنتان نگه دارید. وقت گذاشتن برای درس خواندن، آن هم هر روز، بهترین راه برای تسلط بر رشته تحصیلی تان است. وقت بین کلاسهایتان هم بهترین زمان برای دوره کردن مطالب درسی آن ساعت است.

the secret to successful student راز دانشجوی موفق

برنامه داشته باشید

روزتان را با برنامه ریزی و ثبت اطلاعات در تقویم تان، پربار کنید. زمانتان را برای درس خواندن و انجام تمرینات درسی تان برنامه ریزی کنید. جلو جلو برای دوره امتحانات برنامه ریزی کنید. برای  یادگیری در دانشگاه لازم است بفهمید چگونه باید تکه های اطلاعات را به درستی کنار هم بچینید تا به تصویر کامل دست یابید. از رئوس مطالب، سرفصل ها، عنوان ها و مطالب فرعی برای سازماندهی اطلاعات استفاده کنید

با انرژی درس بخوانید

خستگی و استرس قوه دریافت و حافظه را ضعیف می کند. خوب غذا بخورید، به طور منظم ورزش کنید و به اندازه کافی بخوابید. با آمادگی سر کلاس هایتان حاضر شوید و از اول تا آخر کلاس یادداشت برداری کنید. کلاس هایتان را از دست ندهید. استفاده از جزوه های دیگران نمی تواند به خوبی جزوه هایی که خودتان سر کلاس نوشته اید، برایتان مفید باشد. هنگامی که جزوه می نویسید به نکته های مهم و تمرینات خوب گوش دهید.

ساعت های غیر درسی برای پرسیدن اشکالات درسی و سوالات خود به اتاق استاد یا استادیارتان بروید. هرچه بیشتر یاد بگیرید، برای شب امتحان آماده تر خواهید بود.

حافظه تان را تقویت کنید

فعال تر باشید و حافظه تان را تقویت کنید؛ مثال و نمونه بسازید، نماد های رمزی ابداع کنید. نکات خلاصه درس را بنویسید، کلمات کلیدی را مشخص کنید، عنوان هایتان را لایت یا حاشیه نویسی کنید تا خلاق تر و علاقه مند تر شوید و حافظه تان در درسی که می خوانید، تقویت شود.

مهم نیست چقدر از مطالب درسی تان را خوب یاد گرفته اید؛ چون بدون تکرار و تمرین کردن حتما آنها را فراموش خواهید کرد. قبل از امتحان، بدون نگاه کردن به یادداشت ها و عناوین، آنها را برای خودتان یادآوری کنید.

موقع امتحان نمره سوزی نکنید

با اشتباهات نوشتاری، نمره تان را از دست ندهید. از استراتژی های گوناگون برای امتحانات مختلف استفاده کنید؛ برای مثال، تستی یا تشریحی، دستورالعمل ها را بخوانید. حساب زمانتان را داشته باشید و سوالات راحتتر را اول جواب دهید تا اعتماد به نفس تان بالا برود و استرس تان کاهش یابد.

– نویسنده : رضا پورعلی

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=10363
آموزش پیش بینی فوتبال
خرید غذای سگ، خرید غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

بانک اطلاعات ISI چیست

بعضی ها برای کسب درجات علمی در دانشگاه ها، برخی برای ارزشیابی مدارک تحصیلی و …

% دیدگاه، نظر شما چیست؟

  1. لطفا مطالب بیشتری بزارید با سپاس.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی