تازه های آسمونی
صفحه اصلی > علمی و دانستنی > ماورای طبیعت > ماوراء الطبیعه به چه می گویند؟

ماوراء الطبیعه به چه می گویند؟

what-is-numinous

آسمونی : بشر در طی سالیانی که در روی کره زمین است پیوسته درگیر مسائلی شده که هیچ توجیه علمی برای آن نداشته و از درک ان عاجز بوده . این مسائل همان ماورا الطبیعه (فرا گیتی) است. خیلی از این مسائل با پیشرفت علم بشر به مسائل طبیعی بدل شده اما خیل عظیمی از سوالهای بی جواب دیگر باقی مانده که همچنان در لیست ماورالطبیعه جای دارد.
جهان ما یک جهان زیبا و پر رمز وراز است.

متاسفانه در کشور ما بدلیل وجود خرافات همیشه سوالهای بی جوابمان رنگ ترس میگیرد و پیوسته بدلیل عدم وجود دانشمندان برجسته در داخل کشور مجبور هستیم بنشینیم و نظاره کنیم که بلاخره کشورهای جهان اول چه جوابی برای این مجموعه سوالها میابند و متاسفانه در اینباره هم مصرف کننده ایم.
اما هنوز امیدی هست . که حداقل بتوانیم سوالهای خوب طرح کنیم و تحلیلهای مناسب از مسائل داشته باشیم .نهایتا تعریف ما از ماورالطبیعه آن چیزی است که فعلا توجیح علمی ندارد و ما با بررسی آن سعی میکنیم به توجیه علمی بپردازیم.

ما در پورتال آسمونی سعی نموده ایم با ایجاد بخش مستقل با نام فرا گیتی به بررسی موضوعات از این دست بپردازیم (لینک این بخش)

تفاوت ماورا الطبیعه و مابعد الطبیعه

مابعدالطبیعه معادل کلمه متافیزیک است و به پدیده هایی خارج از بعد و جهان فیزیکی اطلاق می شود. اما ماوراالطبیعه معادل کلمه پارانرمال است و به پدیده هایی که از سطح عادی و طبیعی خارج شوند، گفته می شود.

بسیاری از پدیده های متافیزیکی برای انسانها غیرطبیعی است و در پارانرمال هم قرار می گیرد. بسیاری از پدیده های پارانرمال هم علت غیرفیزیکی دارند و در متافیزیک قرار می گیرند.
آن پدیده هایی هم که در هر دو دسته قرار می گیرند یکی از جنبه های آن بیشتر به چشم می خورد. بطور مثال ارتباط با ارواح و اجنه با این که در متافیزیک هم هست اما جنبه پارانرمالی آن قویتر است و اغلب در دسته پارانرمال آن را بررسی می کنند. در عوض پدیده چشم سوم بیشتر در متافیزیک بررسی می شود.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی 👇🏼

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=74984
کانال تلگرام آسمونی
تبلیغات اینترنتی

اینم جالبه !

non-organic-creatures

موجودات غیر ارگانیک به چه گویند؟

 موجودات غیر ارگانیک که از جمله ما آنها را جن ، همزاد و…. می نامیم …

% دیدگاه، نظر شما چیست؟

  1. .جه الله خادم الرضا

    نمی دانم دلیل ساخت این پایگاه چه بوده است، اما معروض میدارم،بزرگترین وجود ماورالطبیعه، ذات خداوند علی العظیم هستند،که ادله ساده و واضحه دارد، ادله ساده و عقلی مثل خلقت موجودات و آسمان وزمین و کهکشانها،است، و پیامبران و اوصیا ایشان و اعجاز آنان،ادله واضحه بوده،در ادیان قبلی تا زمان وجود رسول و جانشینانش،این ادله در دسترس ، واعمال ماورالطبیعه ایشان در غالب اعجاز قابل رویت بود،وپس از شهادت یا فوت اوصیا این ادله مخفی میشد،و دین تحریف شده و نیاز به وجود دین جدید لازم و خداوند خکیم دین حدید را نازل می نمود، تا اینکه ادیان ختم به آخرین دین و کاملترین دین، یعنی اسلام ناب محمدی، شد و چون در ادیان قبلی تا وجود رسالت و در ادامه وصایت در قید حیات بود،تحریف صورت نمی گرفت،خداوند این آخرین دین را طوری طراحی وبه اجرا درآورد که آخرین وصی آن ،وصی باشد که عمر جاویدان داشته و تا برقراری حکوکت عدل الهی در قید حیات ، و از دسترسی دشمنان محفوظ بماند و غایب از انظار باشد، و به ادای تکلیف خود که هدایت خلایق است بپردازد، که این هدایت و دستگیری را ما به شکل اعمال ماورالطبیعه بسیار شنیده و دیده ایم،که از دست این اوصیا الهی در طول تاریخ این دین سر زده،بخصوص انچه از وجود نازنین حضرت صاحب الامر نشات گرفته ودر کتاب عبقری الخسان و اصول کافی نقل شده است…
    این همه شفا یافته و نجات یافته در حرمهای شریف ائمه اطهار،بزرگترین اعمال فرا بشری و ماوراالطبیعه بوده وهست که توضیخ شفاف آن تائیدکامل وجود نازنین خالق مهربان ما و صحت دین الهی ما و خقانیت وجود نازنین اوصیا رسول که ما ایشان را در غالب اهلبیت النبوه یا 14 معصوم می شناسیم و از جمله اید ادله شفای بنده حقیر در بعد مردن در اثر تصادف توسط حضرت علی علیه السلام میباشد…
    سایت…..shamsoshmos.com…. khodashenasi.com,….sahebolamr.comازعظمتهای این بزرگواران نقل نموده است،و در حال تکمیل می باشد…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.