در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > علمی و دانستنی > ماورای طبیعت > پایان دنیا نوستراداموس
کانال تلگرام کوروش

پایان دنیا نوستراداموس

Nostradamus end of the world پایان دنیا نوستراداموس

پیش بینی های نوستراداموس

این شاعر فرانسوی در قرن 16 میلادی، شروع به نگارش اشعاری کرد که در آن به پیشگویی اتفاقات آینده جهان پرداخت.

بر اساس پیشگویی های این شاعر شهیر، تاکنون فیلم ها و کتاب های مختلفی نیز ساخته شده است.طرفداران نوستراداموس بر این باورند که وی تاکنون انقلاب فرانسه، بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی در ژاپن، جنگ های جهانی و حتی حادثه یازده سپتامبر در آمریکا را هم پیش بینی کرده است.

مطابق پیش بینی های نوستراداموس، هر دو هزار سال یکبار، سیاره های منظومه های شمسی دچار بی نظمی می شوند و 12 سال بعد از این حوادث غیر طبیعی (مصادف با سال 2012) جهان به کام مرگ فرو می رفت.

البته ذکر این نکته ضروری است که پیشگویی های این شاعر، کاملا به صورت رمز گونه و پرابهام است؛ به گونه ای که از هر جمله آن، می توان چندین تعبیر مختلف استنباط کرد.

همین خصیصه چند پهلو بودن پیشگویی های نوستراداموس، موجب شده است که پیروانش بتوانند هر حادثه مهم جهان را به هر نحوی که شده، به پیشگویی های این نویسنده نسبت دهند.در هر حال، با وجود تمام اغراق ها و لفاظی های طرفداران نوستراداموس،خود این شاعر، پیشگو بودنش را رد می کند و در کتاب مقدمه سزار، به صراحت می گوید: من آنقدر احمق نیستم که وانمود کنم پیشگو هستم!

 

افسانه تقویم مایاها

مایاها، قومی باستانی بودند که در قرن 9 میلادی در حوالی مکزیک امروز زندگی می کردند. بر اساس تقویم این قوم، چرخه گردش پنج هزار و 126 ساله جهان در تاریخ 21 دسامبر سال 2012 میلادی متوقف گشته و جهان نابود می شد!

پیروان این آینده گویی بر این اعتقاد بودند که جهان هر پنج هزار سال یکبار، پوست اندازی می کند و در نتیجه انسان های جدیدی بر روی کره زمین زندگی خواهند کرد.

تقویم مایاها، بیشتر از آن که بر پایه علم و منطق باشد، عمدتا از تصورات ذهنی و باورهای مذهبی آنان نشات گرفته است.حتی همین حالا هم بین باستان شناسان مایایی بر سر فرضیه انقراض جهان، تفاوت دیدگاه اساسی وجود دارد. به گونه ای که برخی از باستان شناسان طرفدار این تقویم، از پایان جهان در 6 هزار سال آینده خبر می دهند.

گرچه رهبران مایایی برای نفوذ بر مردم عصر خود و مطیع کردن آنان، نیاز به پیشگویی ها و ترساندن آن ها از حوادث آینده داشتند، اما گویا برخی از مردم نسل های آتی، این سیاست و ترفند استثماری مایاها را خیلی جدی گرفتند و به پیشگویی های پوشالی این تقویم ها اعتماد کردند.

 

تاریخ و نوستراداموس

نکته دیگر که ظاهرا از نظر برخی از رواج دهندگان پایان جهان نادیده گرفته شد اینجاست که اصلا وجه بارز و متمایز رباعیات و اشعار نوستراداموس که پیشگویی هایش را با آنها مکتوب کرده است، اینجاست که هیچ تاریخی برای آنها ذکر نشده است.

تمامی نوشته ها تا حد زیادی مبهم و مخدوش و بدون تاریخ هستند، این هم یک شگرد ماهرانه است برای آنکه بتوان هر رخدادی را که با سلیقه مخاطب جور در می آید جای پیشگویی، آقای پیشگو گذاشت!

حال این افراد دور اندیش و مترجمان توانا و سکه بازان فروش اینترنتی هنر هفتم توانستند از دل نوشته های نوسترداموس تاریخ دقیق سال 2012 را استخراج کنند خود بحث پیچیده ای است.
احتمالا به اندازه کافی مستندات در مورد کذب بودن ادعاهای نوستراداموس ارایه شده و زمان است که به دومین دروغ شاخدار بپردازیم!
هیچ رخداد بدی در سال 2012 پیش بینی نمی شد. از نگاه علمی زمین ما لااقل تا 4 میلیارد سال دیگر می تواند عمر کند، هیچ دانشمندی در جهان هشداری در خصوص تهدیدی برای سال 2012 نداده است!

بله سال 2012 سالهاست به پایان رسیده و زمین همچنان استوار است…

اما به واقع اگر نوستراداموس نیز پایان دنیا را پیش بینی کرده باشد، نمی توان آن رمزنگاری پیچیده نوشته هایش را به راحتی باز نمود و خواند

نظر شما بازدید کننده آسمونی چیست؟

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=53740
آموزش پیش بینی فوتبال
هدیه ظرف غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

بعد پنجم ، سرعت بالاتر از نور و سفر در زمان

سفر در زمان به معنی حرکت بین لحظه های مختلف در زمان گفته می‌شود که …

10 نظرات

 1. سلام
  بنظر من هیچ کس در طول تاریخ نتونسته دقیق پیشگویی کنه که اخز زمات کی هستش و هرچی که در کتابهای مختلف اومده همش حدس و گمانه ولی یک روزی کار زمین هم تموم میشه و میره مرخصی

 2. اصغر شیرکول

  به نظر میرسد که طبق پیشگویهای انجام گرفته توسط کارشناسان وپیشگ یان ونشانهایی که امامان معصوم بیان داشته اند دوره اخر زمان بسیار نزدیک است انشاالها

 3. درود.طبق.بررسی اینجانب.ازنقشهای مایاها عکس یک انسان که یک کنترل در دست داردوکتاب نوستراداموس که عکس یک سکان کشتی
  هست هردومورداشاره به شخصی دارد که جهان راکنترل«هدایت»
  خواهد کرد

 4. از زمان پیدایش بشر جنگ و خونریزی بوده و الان هم هست و در آینده هم خواهد بود و هرگز متوقف نمیشه این دلیلی بر پایان یک دوره و آغاز دوره جدید نیست
  شما میتوانید با یکم جستجو بفهمید که ما اصلا در جهان سالی و ماهی و حتی بجرات می توان گفت روزی را بدون جنگ نداشتیم

 5. حادثه سال 2012 میتونست اتفاق بیافته ولی عوامل گوناگونی باعث شد که اتفاقی نیافته.اما شهاب سنگی که قرار بود به زمین برخورد کنه ناگهان وارد سیاه چله شد و ما نمیدونیم الان گجاست!ول. نوستراداموس اشتباه پیش بینی نکرد…. بنده در رشته ی اخترفیزیک تحصیل میکنم 🙂

 6. ناشناس

  باعرض سلام به نظر من شایدتمام این اتفاقات که درگذشته،حال حاضرواینده درحال انجام است توسط شخصی هوشمندبرایما برنامه ریزی شده است واحتمال اینکه خواسته باشدازطریق شخصی به ماخبر بده طوریکه باعث وحشت مانشه وجودداره.

 7. ناشناس

  شایدم منظورش این بوده دیگه بعد سال 2012 خوبی از بین میره و همه درهم میریزن وسیارات انسها هستند

 8. سلام…
  بنده جند ساله که ارتباط قرآن کریم رو با مهمترین و جدیدترین علوم چون در هم تنیدگی کوانتومی….نسبیت عام و خاص…جرم و انرژی و..بررسی میکنم…و حاضر به هرگونه بحث با پایه ی علمی هستم…
  تنها خداوند از زمان قیامت آگاه است و حتی رسولان از زمان آن خبر نداشته و ندارند…
  و همین قدر که گفتم کافیه…به این گونه بحث ها دامن نزنید…در این صورت شما هم با این گونه افراد نزد خداوند یکتا شریک جرم هستید….

 9. سلام به نظرم من از سال 2012 دوره جدیدی آغاز شده که شاهد جنگها و خونریزیهایی خواهیم بود وشاید نشانه هایی از ظهور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی