در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > علمی و دانستنی > ماورای طبیعت > جن چگونه موجودی است؟
کانال تلگرام کوروش

جن چگونه موجودی است؟

how is jen stock 1 جن چگونه موجودی است؟

به واقع جن چیست؟ و آیا می توان توسط علوم پیشرفته امروزی آن را اثبات کرد؟
جن در لغت به معنای مستور و پوشیده است، همان طور که بچه در رحم و پنهان از چشم ما را «جنین» گویند و جنت اشاره به باغی است که درختان آن مانع از به چشم آمدن زمینش می گردد. و شاید علت شک و تردید در وجود جن نیز همان مستور و پنهان بودنش از انظار و حس بشری است، که علت آن در ذات خلقتش نهفته است. قرآن کریم خلقت جن را چنین بیان می دارد:
و جان (که در بعضی از متون اسلامی آمده است، جان پدر جن است همان طور که آدم، پدر انسان) را پیشتر، از آتش زهرآگین آفریدیم. (سوره حجر، آیه ۲۷)

 

خدا انسان را از گل خشک شده ای چون خاک سفال آفرید و جنیان را از شعله ای بی دود. (سوره الرحمان، آیه ۱۴ و ۱۵)

 

مرا از آتش خلق کردی و او (انسان) را از گل آفریدی.از این آیات در می یابیم که جن، آتش است و انسان از جنس خاک، و این چنین دریافت می شود که جنیان قبل از انسان خلق شده اند، و از آن جایی که هر دو از ماده آفریده شده اند پس مادی هستند،

ولی دو تفاوت اساسی آنها را از سایر موجودات متمایز می سازد:

 

۱ـ می توانند خود را به هر شکل و قیافه ای درآورند (آکام المرجان) (به استثنای پیامبران و ائمه معصوم و بنا به برخی روایات حتی احدی از شیعیان). 

 

۲ـ از چشم موجودات دیگر پنهانند. ملاصدرا پنهان و آشکار شدن جن را با هوا قیاس می کند و این طور عنوان می دارد: «بدن های لطیف آنها در الطاف و نرمی متوسط بوده و از این رو آماده جدایی و یا گردآمدن هستند، چون گرد هم آیند قوام آنها بهتر گشته و مشاهده می گردند و چون جدا گردند قوامشان نازک و جسمشان لطیف می شود و از دیده پنهان می مانند، مانند هوا که وقتی ذراتش گرد هم می آیند غلیظ می شود و به صورت ابر درمی آید و وقتی ذرات از هم جدا می شوند لطیف شده و دیده نمی شوند.» (ملاصدرا، مفاتیح الغیب) 

 

همین ذات وجودی جنیان به آنها این امکان را می دهد که خود را به هر شکلی و با هر حجمی درآورند، چه به اندازه سرسوزن و چه در اندازه اتاقی بزرگ. آنها به واسطه همین ویژگی، بعد زمان برایشان معنا ندارد، و مسافتی را که بشر مدتها باید آن را طی کند، در لحظه ای می پیمایند و اعمالی را که از توان انسان خارج است آنها به راحتی قادر به انجامش هستند. عمده ترین علت شک و تردید در وجود آنان هم همین پنهان بودن از چشم انسانهاست، که البته از نظر علمی هم توجیه پذیر است. چرا که در جهان هستی چیزهای زیادی وجود دارد که به چشم ما قابل رویت نیستند ولی قدرتشان از نظر جسمی از انسان به مراتب بیشتر است، مثل الکترونها، امواج الکتریسیته، نورهای ماورای بنفش، اشعه ایکس، باکتریها و ویروسها، آمیب ها، جانداران تک سلولی و از همه مهمتر ذات اقداس الهی که دیده نمی شود ولی کدام عقل سلیمی می تواند آن را انکار کند؟ بنابراین صرف این که با حواس خود قادر نیستم آنان را درک کنیم، دلیل بر نبودن آنها نیست. 

 

آیا جن ها برتر از انسانند؟

همه ما واژه «از ما بهتران» را به کرات شنیده ایم. این واژه در فرهنگ عامیانه ما اغلب برای جن به کار می رود ولی آیا واقعا این چنین است؟ آیا جن موجودی برتر از انسان است؟ خداوند در قرآن کریم می فرماید: «و ما فرزندان آدم را بر بسیاری از مخلوقات خود برتری و فضیلت کامل بخشیدیم.» (سوره اسرا، آیه ۷۰) 

 

و همچنین واجب شدن سجده شیطان و فرشتگان بر انسان نیز، خود دلیلی برای برتر بودن نوع انسان است در پیشگاه خداوند. یک انسان کامل بر همه موجودات برتری دارد و حتی بعضی از انسانها که راه برقراری ارتباط با جنیان را می دانند (مدیوم‌ها) می توانند بر آنها تسلط یابند. باز به قرآن کریم استناد می کنیم که می گوید: «از پریان بودند که به فرمان پروردگارش برایش کار می کردند و هر که از آنان از فرمان سرمی پیچید به او عذاب آتش سوزان را می چشاندیم. برای وی هر چه می خواست از بناهای بلند و تندیسها و کاسه هایی چون حوض و دیگهای محکم می ساختند. » (سوره سبا، آیه ۱۲و ۱۳)اگر چه قرآن کریم در مورد تسلط بر جن فقط از حضرت سلیمان یاد کرده است ولی در بسیاری از کشورها و حتی در کشور خودمان هم نمونه های زیادی دیده شده که اشخاصی با عنوان جن گیر و یا احضارکنندگان ارواح توانسته اند از آن ها بهره گیرند، که البته در مبحثی جدا به آن خواهیم پرداخت. در هر حال باید دانست که در پیشگاه خداوند انسان، اشرف مخلوقات است و یک انسان کامل و مومن بر همه خلایق برتری دارد.

 

حیات و زیستن جن بر روی زمین چگونه است

بنا بر آیه کریمه قرآن:

این موجود عجیب پیش از آفرینش انسان، خلق شده است. (سوره حجر، آیه ۲۷)

جنیان از شعله های آتش آفریده شده اند. (سوره الرحمن، آیه ۱۴)

جنیان چون انسانها دسته دسته به دنیا آمده اند، تا زمان مرگ زندگی کرده و بعد به جهان آخرت خواهند رفت. (سروره فصلت، آیه ۲۵)

آنها نیز نر و ماده دارند. (سوره جن، آیه ۶)

آن ها نیز تمایلات نفسانی دارند. (سوره الرحمن، آیه ۵۶)

تعداد جنیان بیش از آدمیان است. (سوره انعام، آیه ۱۲۸) 

همان طور که پیش از این گفته شد، جن موجودی است مادی که از آتش خلق شده است. از آنجایی که ماده است، بنابراین حیات دارد و از آنجایی که دارای حیات است و طبق آیات الهی زاد و ولد می کند پس نر و ماده دارد، خواب و خوراک دارد و پایان زندگی اش با مرگ توام است و باز بنا بر آیات کریمه، زندگی پس از مرگ نیز خواهد داشت که در مبحث دیگری به آن خواهیم پرداخت.

 

تغذیه جنیان

از آنجا که هر موجودی برای ادامه حیات خود احتیاج به تغذیه و خوراک دارد جنیان نیز به طور قطع از چیزهایی تغذیه می کنند. چنان که «ابن بابویه» نقل کرده است: «گروهی از طایفه جن خدمت پیامبر اکرم (ص) شرفیاب شدند و عرض کردند: ای رسول خدا چیزی برای خوردن به ما عطا فرما، حضرت هم استخوان و بازمانده غذا را به آنها عطا کرد.» (وسایل الشیعه، جلد۱، ص ۲۵۲)
و نیز امام صادق (ع) می فرماید: «استخوان و ضایعات غذای جنیان است».

 

– نویسنده : سید فاخر خلف زاده

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 3٫00 out of 5)
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=26452
آموزش پیش بینی فوتبال
خرید غذای سگ، خرید غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

بعد پنجم ، سرعت بالاتر از نور و سفر در زمان

سفر در زمان به معنی حرکت بین لحظه های مختلف در زمان گفته می‌شود که …

33 نظرات

 1. ناشناس

  اقا منم دیشب یک رفتیم تو مدرسه روتمیز کنیم یه صورت جن رو دو بار دیدیم ببینید

 2. ایا می دانستید که یهودیان از اصل جن هستند

 3. علی علی اوغلو

  باخود گفتم حالاکه به گناه الوده شدی اقلا کشکولت را پر کن بعدازنوشتن گزارش باستانشنان مصری یادم افتاد داستان واقعی گزارش عینی ازوجود جن وبرخی رفتارهای انها نوشته واماده دارم خدمت دوستان اسمونی تقدیم نمایم .

  40/50 سال پیش مردی ازاهالی نهاوند حکایت میکرد که دریک نیمه شب تابستان پس ازابیاری مزرعه خویش درحال بازگشت بخانه هنگام گذر ازکوچه باغی که اتفاقا باغ عموی بنده هم دران قراردارد چنین بنظرم امد که مثل اینکه یک جائی عروسی باشد صدای ساز واواز وصدای هلهله ودست زدن بگوش میرسد هرچقدر که جلوتر میامدم به باغ عمو نزدیک تر میشدم صدا اشکارتر میشد تا رسیدم به درباغ عمو دیدم صدا ازهمین جاست بیلم را بافانوس کناردرگذاشته ازپله های برج باغ بالا رفته وارد پشت بام برج شدم ( توضیح انهائیکه اهل اطراف همدان ونهاوند هستند میدانند باغداران برای دیدبانی باغ وانبارکردن محصولات ووسایل زندگی ساختمانی گلی به شکل قلعه دردوطبقه درباغ احداث مینمایند تا درمدت دوسه ماهیکه باید به امور بردشت محصول درباغ باشند دراین برج بصورت خانوادگی زندگی میکنند) دیدم بعله یک عده20/25 نفری دورتادورنشسته ومشغول بزن بکوب هستند یک نگاهی به حاظرین انداختم باکمال تعجب چهره ها خیلی غریبه ونا اشنا به نظرمیرسید تا نشستم یک نفر باسینی چای پیش من امد وتعارف کرد ناگهان متوجه شدم پاهای ای شخص خیلی پشمالو وانتهای انها به سم ختم میشود داشتم ازترس زهره ترک میشدم هرچه بیشتر دقت میکردم تا چهره اشنائی دربین حاظران پیداکرده قضیه راجویاشوم پیدانمیکردم می دیدم انها هم سم دارند علاوه براین بعضیهایشان دم هم داشتند نها یتا چشمم به حاجی عموافتاد هراسان خودرا بایشان رسانده وگفتم حاج عمو بدادم برس داستان چیه گفت کدوم داستان گفتم بابا اینها همه دم دارند سم دارند یک دفعه حاج عمو پاجه شلوارش راتا زانو زد بالا گفت نترس مهم نیست ببین حاج عموت هم سم دارد بالاخره اهل وعیال بعدازاینکه ازدیرکردن غیرعادی من نگران شده ودنبال من تامزرعه امده بودند ومرا کنار الاچیق بیهوش افتاده پیداکرده وبرای معاجه تابروجرد هم برده بودند بعداز سه روز بیهوشی و10 روز استراحت ومعالجه امروز قراراست مرخص شوم

 4. علی علی اوغلو

  درکاوشهای صحرای سینا درنزدیکیهای اهرام مصر کتیبه هائی بدست امده ودانشمندان مشغول ترجمه وبازیافت اطلاعات انها هستند تاکنون مطالب کمتری بدست اوردند که به شرح زیر است اولا جن بردونوع است بوداده و بونداده ودوم جن نر وجن ماده یا پری ( البته نباید با ملک اشتباه گرفته شود ملکها یاهمان ملائکه ازجبرائیل تامیکائیل تمام اوقات مشغول تسبیح خداوند سبحان هستند ودروجود انها ونام ووظایف انها نسبت به ماخلق الله هیچ شک وشبهه ای وجودندارد )شیاطین هم که معرف حضور هستند مثلا شیطان بزرگ شیطان رجیم وشیطانک ها وامثال انها هم برای خود عالمی دارند بعضی اوقات مثلا شیطان توی جلد ادمی میرود واورا وادار به شیطنت هائی میکند اول ازناخونک زدن بعد تخم مرغ دزدی وبعد شتردزدی وبالاخره اختلاسهای 3000 میلیاردی درمورد اخلاقی هم اول ازنگاه کردن ازلای درز و دورز یواشکی به دخترها وبعد یواش یواش اس ام اس وبلوتوس وچت ودست اخر هم که معلوم است با این تفاصیل نباید بنی ادم را هم دست کم گرفت این موجود اگر اب گیر بیاورد شناگرقابلی است وبهمین سبب دربین سایرمخلوقات به شیر خام خورده شهرت دارد که پرونده هائی دراین رابطه درارگانهای منکراتی عالم بالا داردکه عقل جن هم به ان نمیرسد حتی بعضی ازاین دوپاها درنقاط مختلف عالم دانشگاه غیرانتفائی زده شیطان راهم درس میدهد بهرحال این موجود مخ زن وچرب زبان دودوزه باز بعضی از اجنه مادینه یا همان پری هارا با شعر وموسیقی وبازبان چرب ونرم ارام ارام فریب داده وبه بهانه اینکه کیه کیه درمیزنه دررو با لنگر میزنه من دلم میلرزه ای پری بیا درکنارمن جان (پدربزرگ جن) خسته را نه رنجان انهارا از زادوبوم خود اواره کرده منتر خود مینماید

 5. مگه چیه خب جنه دیگه

  جنا هم بد دارند هم خوب بی دلیل نترسید

 6. سلام دوستان یه عرضی داشتم.من به وجود جن اعتقاد دارم نه به این خاطر که کسی بهم گفته یا از سایتی مطلبی خوندم یا دیدم. بلکه به این خاطر که خالق همه موجودات و آسمان وها زمین یعنی خدای یگانه عزوجل در سخنان خود یعنی قرآن کریم اشاره کرده که آن ها مانند شما وجود دارند همانند شما درک دارند حال اگرمنکر وجود آنان شویم انگار میگوییم استغفرالله خدا دروغ میگوید باور کنید منم مثل خیلی های دیگه از این موجودات. میترسم آخه دست خودم که نیست ولی خدای یکتا مرز یا دیواری بین ما وآن ها قرار داده تا برخی ازآنان باعث مزاحمت ما نوشند و هرگاه که او اراده کند میتواند آنان را برای ترساندن ما بفرستد البته اگر باعث خشم اوشویم پس همیشه به وجود خدا در کنارتان باور داشته باشید زیرا که خود یکتای او گفته است من از رگ گردن به شما نزدیک ترم و سخن آخر همانا خداوند بسیار بخشنده مهربان و بخشایش گر است. ارتباط با خدا فراموش نشه
  خدا حافظ همه شما:-)

 7. کلــــــ §تنهایی§ ـــــــبه

  منم با آزاده موافقم.البته ارتباط با اونها فقط وفقط به میل واراده ماست.یعنی تا وقتی که مانخوایم اونا هرکاری که بکنن هم نمیتونن بامادر ارتباط باشن.

 8. بهنظرمن ی نیروهایی اونادارن که ما ازآن نیروهاعاجزیم ی نیروها واستعدادهایی ماانسانها داریم که خیلیهاشو نمیدونیم که عاجزن ما ی کارهایی میتونیم انجام بدیم که اونانمیتونن ودرمقابل ماناتوانند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی