در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > علمی و دانستنی > ماورای طبیعت > دیو، واقعیت یا تخیل ؟!
کانال تلگرام کوروش

دیو، واقعیت یا تخیل ؟!

demon1 دیو، واقعیت یا تخیل ؟!

دیوها آیا وجود داشته اند ، آیا موجوداتی تخیلی هستند ، آیا فقط در قصه ها وجود داشته اند!

هیچ وقت نمی توان به طور یقین وجود دیوها را ثابت کرد اما یکسری نشانه ها را میتوان دلیل بر وجودشان دانست.که در ادامه این بخش پورتال آسمونی به آن پرداخته ایم.

خوب تا آنجایی که ما می دانیم، دیوها آفریده غیر عاقل خداوند هستند. شروع نسل دیوها بر می گردد به قبل از دوران دایناسورها. البته عده ای نیز می گویند دیوها نسلی از دایناسورها بوده اند.

بنا بر روایتی هم ، زمانی که آریایی ها به ایران آمدند کوههای مرکزی ایران محل سکونت غارنشینان بلند قامت بوده که دستانی بلند و پهن داشته اند و بسیار قدرتمند بوده اند. عاملی که باعث وحشت ایرانیان از آنها میشده ، صدای فریاد و نعره این غارنشینان و حمله آنها به اقوام ساکن در کوهپایه ها بوده و این دلیلی برای نامگذاری آنان به دیو بوده است.

اما خوب قد و قامتشان تقریبا چندین برابر از انسانها بزرگتر بوده و می توان گفت جسته یک دیو تا ۵ متر هم بوده است و دارای اندامهای بسیار بزرگ بوده اند.

شکل و شمایل وحشتناک و صورتهای بزرگ ، دیوهای تک شاخ و دو شاخ ، دارای دو پا و دو دست بزرگ ، بعضی از آنها بال داشته اند و پرواز می کردند و از نقطه ای به نقطه ی دیگر می رفتند.

demon2 دیو، واقعیت یا تخیل ؟!

دارای حس انتقام گیری ، شرور و بد ذات ، می گویند دیوها عقل بزرگی نداشته اند و نمی توانستند از عقلشان استفاده کنند و تمام حرکات را بدون هیچ فکری انجام می دادند مانند کرگردنی که چیزی را نمی بیند به کارهای خود ادامه می دادند.

می گویند انسانی به پیش دیوها می رود ، دیوها از او کاری را می خواستند که خودشان از انجام آن عاجز بودند و عقل نداشته اند که آن کار را انجام دهند . آن انسان خواسته آنها را انجام می دهد و دیوها او را شاه خود می کنند و این گونه می شود که یک انسان دیوها را در سلطه خود نگه میدارد و تا پایان عمرش فرماندهی آنها را بر عهده داشت. البته این داستان بعد از آفرینش انسانها بود

و این گونه بود که بعد از آنکه انسانها آفریده شدند ، دیوها زیاد در دید انسانها نمی یامدند و نسل آنها هم به آرامی رو به انقراض کشیده شد ، که در زمان امامان به طور کلی منقرض شدند.

demon دیو، واقعیت یا تخیل ؟!

روایت ها در مورد دیو در ایران :

حکایت است که در شاهنامه دیو سپید در غاری در سرزمین مازندران، کیکاووس (شاه ایران) و یارانش را به بند کشید. رستم به یاری اولاد آن غار را یافت. تنها به غار رفته و دیو سپید را خفته دید. برای به جا آوردن آیین جوانمردی او را از خواب بیدار کرد و با وی جنگید. یک دست و یک پایش را قطع کرد و جگرش را از سینه بیرون کشیده و از سر او کلاهخودی برای خویش ساخت و شاه و یارانش را نیز آزاد کرد.

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1٫00 out of 5)
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=90739
آموزش پیش بینی فوتبال
خرید غذای سگ، خرید غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

بعد پنجم ، سرعت بالاتر از نور و سفر در زمان

سفر در زمان به معنی حرکت بین لحظه های مختلف در زمان گفته می‌شود که …

8 نظرات

 1. سردار حاجی

  دیو وجود دارد و هنوز هم هست چون خدا به همه چیز قادر است و در قرآن هم از جالوت که حضرت داوود انرا کشت

 2. دیوافسانه ای بیش نیست یه عده واسه خودشون اون زمان نون در آرند چنین چیز چرتو پرتی درست کردند

 3. دیو وجود داره چه قبول بکنیم وچه نکنیم دیو همان جن کافر هستش که معمولا در مناطق روستایی بزرگ که دارای جنگل و رود خانه پیدا پیشه وخودش رو به شکل انسان وحشتناک در مباره تا فرد رو بترسونه ولی کافی است فقط کلمه ی به نام خدا رو بر زبان بیارید توصیه میکنم صبر کنید شب به تنهایی مخصوصا نیمه شب در اطراف جنگل یا رود قدم نزنید چون دیو رو به شکل ترسناک مشاهده خواهید کرد در مناطق کرد نشین ایران همچون کرمانشاه به دیو م رده زمه میگن ولی امروزه همچون قدیم از دیو خبری نیست

  • محمد مهدی

   آره چون در جاهای مختلف جهان موجوداتی همانند دیو مثل اونی از ژاپن و اورک از اروپا وجود داره که هم قیافه و هم اخلاق (یار شیطان بودن) اونا مثل دیو هاس

   • محمد مهدی

    ببخشید انی اینم لینک ویکی پدیاش: https://fa.m.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%86%DB%8C_(%D8%AE%DB%8C%D8%A7%D9%84) اینم واسه اورک: https://fa.m.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%88%D8%B1%DA%A9_(%D9%85%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%AF_%D8%AE%DB%8C%D8%A7%D9%84%DB%8C)

 4. اره دیو وجود داره حضرت علی با کمک دیوها بود ک در یگی از جنگها ش پیروز شد واز همه مهمتر حضرت سلیمان زمانی ک تخت پادشاهی بلقیس رو میخاست از دیو درخواست کرد ک تخت رو براش بیاره.

 5. از طرف یک دیو

  این چرت و پرتا چیه سرهم کردی؟ دیوها خدای ایرانیان قبل از ورود آریائیها بودن

 6. احی خفن

  دیو وجود ندارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی