در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > علمی و دانستنی > دانستنی > ویروس‌ها هم دیابت می‌آورند
کانال تلگرام کوروش

ویروس‌ها هم دیابت می‌آورند

viruses also make diabetes ویروس‌ها هم دیابت می‌آورند

 

کودکانی که به دیابت نوع اول دچار هستند با احتمال ۱۰ برابر بیش‌تر از کودکان دیگر به عفونت‌های ویروسی آلوده هستند.

دانشمندان متوجه شدند برخی از انواع ویروس‌ها که در ابتلا به سرماخوردگی، آنفولانزا و حتی مننژیت نقش دارند می‌توانند در دچار شدن انسان‌ها به دیابت هم موثر باشند.

این بیماری عموما از دوران کودکی آغاز می‌شود. در این هنگام پانکردیابتاس تولید هورمون انسولین را متوقف کرده و به این ترتیب بدن نمی‌تواند میزان قند خون خود را کنترل کند.
مطالعات نشان می‌دهد میزان ابتلا به این بیماری بدون هیچ توضیحی در سطح جهان افزایش پیدا کرده‌ است.

فاکتورهای ژنتیکی در ابتلا به دیابت نوع اول موثر هستند، اما این عامل نمی‌تواند افزایش تعداد بیماران مبتلا به دیابت را در جهان توضیح دهد. به همین دلیل دانشمندان به دنبال عوامل محیطی برای توضیح این رویداد هستند.

در این میان دانشمندان به آنتروویروس‌ها مشکوک هستند. تحقیقات انجام شده روی ۴ هزار و ۴۴۸ نفر دانشمندان را به این نتیجه رسانده که بین این نوع عفونت ویروسی و بیماری دیابت رابطه بسیار قدرتمندی وجود دارد، به طوری که کودکانی که به دیابت نوع اول دچار هستند با احتمال ۱۰ برابر بیش‌تر به این نوع ویروس‌ها آلوده هستند.

دکتر لین فریم مدیر تحقیقات سازمان دیابت انگلستان در این باره گفت: فاکتورهای زیادی در بروز بیماری دیابت موثر هستند، اما تحقیقات ما نشان می‌دهد عوامل محیطی نیز در این میان نقش زیادی دارند. در این میان ما متوجه شدیم برخی از انواع ویروس‌ها روی سلول‌های تولید کننده انسولین در پانکراس موثر هستند و می‌توانند عملکرد آن‌ها را دچار تغییر کنند.

در صورتی که این تحقیقات اثبات شوند ما باید در روش‌های انتخابی خود برای پیشگیری از این بیماری تجدید نظر کنیم و برخی از عوامل ویروسی را نیز در این میان مورد توجه قرار دهیم

+ عضو تلگرام آسمونی شوید: کانال تلگرام

امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=16966
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

خواندنی ها و اتفاقات سال خروس

سال 1396 با سمبل خروس از راه خواهد رسید و پیشگویان چینی طالع و اتفاقات …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی