تازه های آسمونی
صفحه اصلی > علمی و دانستنی > دانستنی > رابطه بین وزن، مغز و هوش چیست؟
تبلیغات اینترنتی

رابطه بین وزن، مغز و هوش چیست؟

relationship between brain weight and intelligence رابطه بین وزن، مغز و هوش چیست؟

 

آی.کیو هر شخص تحت تأثیر عواملی مثل شرایط محیطی، اکتسابی و ... قرار دارد که باعث می شود فردی هم با مغز کوچک ضریب هوشی بالایی داشته باشد.

به نظر شما هر کس مغزش بزرگ تر باشد، باهوش تر است؟با نگاهی به بعضی جانداران و مقایسه اندازه مغز و وزن بدنشان شاید بتوان جوابی برای این پرسش پیدا کرد. 

در ماهی ها به طور میانگین نسبت بزرگی مغز به وزن کل بدنشان یک‌به پنج هزار است. در پرنده ها یک به 220، در پستانداران یک به 180 و در انسان ها یک به 50. 

به این ترتیب می توان نتیجه گرفت که بین هوش و بزرگی مغز نسبت به وزن کل ارتباط مستقیمی وجود دارد. البته در انسان ها این مسئله تعمیم پیدا نمی‌کند. آی.کیو یا ضریب هوشی هر شخص تحت تأثیر عامل های دیگری مثل شرایط محیطی، اکتسابی و … قرار دارد که باعث می شود فردی هم با مغز کوچک ضریب هوشی بالایی داشته باشد.

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=24527
تبلیغات اینترنتی

اینم جالبه !

detection-of-counterfeit-coins

روش تشخیص سکه های اصل از تقلبی

بهتر است قبل از خرید سکه های گرانبها از اصل بودن آن مطمئن شوید، این …

3 نظرات

  1. به نظر من هیچ ارتباطی به هم ندارن چون من انسان هایی رو می بینم که با داشتن مغز بزرگ هوش کمتری نسبت به افرادی با مغز کوچک دارند و یکی از عوامل این که انسان می تواند هوش خود را بسنجد اعتماد به نفس است. کلاس دوم راهنمایی 13 ساله از ملایر

  2. عالی ست.تعریف از خود نباشد ولی من در کلاسمان از همه باهوش ترم وتا به حال حتی شاگرد دوم هم نشدم!به نظرتان مغز من هم کمیاز بقیه کوچکتر است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

    نسترن کلاس پنجم دبستان عاشق علم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.