تازه های آسمونی
خانه > علمی و دانستنی > دانستنی > زندگی بهتر را تجربه کن !
 • طراحی سایت
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • loading...

  زندگی بهتر را تجربه کن !

  شاد

   

   

  آیا برای خودتان ارزش خاصی قائل هستید؟ آیا بر توانایی های خود، آگاهی دارید و آنها را شناسایی کرده اید؟ این افکار و احساسات ممکن است مثبت، منفی یا آمیخته ای از این دو حس باشد. به نوعی این احساسات و این افکار میزان احترام شما را به خودتان نشان می دهد.

   

   

   

  احترام به خود
  راضی بودن از خود همیشه منفی نیست و اگر افراد خود را اصلا قبول نداشته باشند و فقط ضعف های خود را ببینند، درست مثل افراط در رضایت از خود، مانع پیشرفت آنها می شود.
  در واقع باید بگوییم خود حرمتی به معنای مثبت اندیشیدن نسبت به خودتان در حالت عمومی و کلی است، ولی اعتماد به نفس، ایمان و اعتقاد داشتن به توانایی هایتان است. به بیانی دیگر احترام به نفس چگونگی دیدگاه شما نسبت به خودتان است، اما اعتماد به نفس چگونگی دیدگاه شما نسبت به توانایی هایتان.

   

   

  بلندپروازی های سیاه وسفید
  همه روزها، نمره ها، اتفاق ها و…سیاه یا سفید نیستند. وقتی وضعیت موجودتان را سیاه بدانید و هیچ کدام از نقطه قوت ها و خوبی های شرایطتان را با ارزش ندانید کم کم رؤیاپردازی ها به سراغتان می آید و برای خودتان هدف های بلندپروازانه غیر واقعی می خواهید. برای اینکه از فواید رضایت از خودی که تواضع هم به همراه دارد بهره ببرید؛ هدف داشته باشید و با یک برنامه ریزی قدم های زمانبندی شده رسیدن به آن را تعیین کنید.

   

   

  حال را دست کم نگیرید
  مطمئن باشید هیچ کس از همه گذشته خود راضی نیست و گاهی حتی موفق ترین آدم ها هم حسرت گذشته خود را می خورند. اگر به طور وسواسی و ناامیدکننده ای در گذشته خود دائم سیر کنید از حال غافل می شوید و به نوعی به فکر ساختن امروز زندگی خود نباشید، عدم رضایت از خود را تجربه خواهید کرد. آدم هایی که در حد تعادل از خود راضی اند، شادتر و دوست داشتنی ترند.

   

   

  با خودتان کنار بیایید
  موفق شدن، انرژی می خواهد و اگر دائم در حال تلاش برای تغییر شرایط غیرقابل تغییر خودتان باشید انرژی کم می آورید. رضایت از خود با وجود درگیری های فکری قدیمی و کارهای به زمین مانده جور نیست؛ این بار تلاش کنید تا به خاطر خودتان هم که شده شرایط خانوادگی، فرهنگ شهر و… را درست بشناسید تا از آن به بعد فرصت زندگی بهتر را پیدا کنید. می توانید وقتی تنهایید با خودتان حرف های منطقی بزنید تا ذهن و قلبتان مثلا کوتاهی قدتان را باور کند. مقایسه، سم خطرناک رضایت از خود است از آن فرار کنید. با سرگرم شدن به یادگیری مهارت های جدید، جایگزینی برای مشغله های منفی ذهن تان پیدا کنید.

   

   

  غمگینی به سراغ تان نمی آید
  اینکه شما احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید خیلی مهم است، چون این حس، قدرت کنترل داشتن بر زندگی تان را به شما می دهد، به شما کمک می کند که از نحوه ارتباط های خود احساس رضایت کنید، به شما اجازه می دهد تا از خودتان انتظارات و توقعات واقع بینانه ای داشته باشید و قدرت دنبال کردن اهداف تان را به شما می دهد.

  از طرفی دیگر، اینکه احساسات بدی راجع به خودتان داشته باشید، به بدبینی شما نسبت به خودتان و دیگران کمک می کند، اعتماد به نفس شما را کاهش می دهد و سرانجام عملکردی ضعیف، غمگینی و افسردگی را در شما ایجاد می کند.

   

   

   

   

   

   

  ”  چطور می توان لحظه ای ذهن را آرام کرد  “

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=12270
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  جنگ جهانی سوم آیا اتفاق می افتد؟

  با توجه به اختلافات سیاسی برخی از کشورها مانند آمریکا و کره شمالی، برخی از …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.