خانه > علمی و دانستنی > دانستنی > رنگ سبز ، رنگ صلح و دوستی
 • طراحی سایت
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • loading...

  رنگ سبز ، رنگ صلح و دوستی

  رنگ سبز

   

  آیا شما هم جزء کسانی هستید که رنگ سبز را در چیدمان منزل ، انتخاب لباس و یا هر کار دیگری برمی گزینید ؟ پس روانشناسی رنگ سبز را که صدای دریا برای شما انتخاب کرده مطالعه کنید .

  رنگ سبز ، از رنگ‌های فرعی است که از ترکیب دو رنگ اصلی آبی و زرد به وجود می‌آید.
  این رنگ آرامش بخش‌ترین رنگ در بین رنگ‌هاست و نشانه‌ی طبیعت است. هر چه سبز کم رنگ‌تر باشد ، آرامش بیشتری به فرد می‌دهد.
  رنگ سبز ، کامل‌ترین رنگ است و نشانه‌ی زندگی ، رشد ، دوست داشتن ، امیدواری ، آرامش ، خوشبختی و سلامتی است و احساس صلح و دوستی و هماهنگ بودن را به انسان می‌دهد.
  رنگ سبز نیروی شفا بخشی بسیار زیادی دارد و به وسیله‌ی آن می‌توان ذهن و روح انسان را آرام کرد. هم چنین این رنگ تعادل بین دانش و ایمان را نشان می‌دهد.
  برای نگاه کردن به رنگ سبز ، نیازی به تنظیم شبکیه‌ی چشم نیست و این رنگ بدون این که تجزیه و شکسته شود ، به راحتی دیده می‌شود. به همین دلیل موجب تقویت بینایی می‌شود.
  رنگ سبز نشانه‌ی سلامتی است و غذاهایی که به رنگ سبز هستند ، به نظر مردم سالم‌ترند.
  رنگ سبز به ایجاد تعادل کمک می‌کند ، به همین دلیل در بین رنگ‌ها ، از همه خوشایندتر است.
  این رنگ نشان دهنده‌ی ثبات عقیده و خودشناسی است و در فرد احساس امنیت و احترام به خود را به وجود می‌آورد.

   

   

  رنگ3

   

   

  روانشناسان بر این باورند که رنگ سبز تفکر مثبت ایجاد می‌کند و ثبات و امنیت را به وجود می‌آورد.
  سبز آرام بخش‌ترین رنگ برای چشم انسان است. عدسی چشم رنگ سبز را به طور خیلی دقیق روی شبکیه چشم متمرکز می‌کند. هنگام روز ، زمانی که تعداد زیادی سلول دریافت کننده نور کنار هم فعال هستند ، حساسیت زیادی به نور سبز مایل به زرد از خود نشان می‌دهند. شاید ارتباط این رنگ با ثبات و آرامش ناشی از درک و دریافت راحت آن باشد.
  رنگ سبز احساسات مثبت و منفی را در برمی‌گیرد و کسانی که تحت تاثیر این رنگ هستند ، می‌تواند دو سوی مشکل را ببینند و خیر و شر اخلاقی را به شدت رعایت کنند.
  در گذشته سالن‌های نمایش تئاتر ، در پشت صحنه دارای اتاقی به نام ” اتاق سبز ” بودند. این مکان در حقیقت اتاق انتظار بازیگرانی بود که وارد صحنه و یا از آن خارج می‌شدند.
  انواع سبز زمردی و سبزهای مایل به زرد ، روحیه را بالا برده و متعادل می‌کنند.
  رنگ سبز زمانی بهترین و بیشترین تاثیر را دارد که رنگ نارنجی را در کنار خود داشته باشد. در این صورت رنگی فعال و پر شور و در عین حال لطیف است.
  کسانی که تحت تاثیر رنگ سبز قرار دارند ، زمانی که برای بر آوردن خواسته‌ها و نیازهای عاطفی‌شان ، بر سر دو راهی قرار می‌گیرند ، سرسختی و اراده‌ی لازم را دارند که آهسته و با اطمینان این مشکل را حل کنند.

   

  رنگ4

   

   

  در محیطی با نور سبز همه چیز نو ، مفید و تازه به نظر می‌رسند. به همین دلیل سبز رنگی بسیار مناسب برای بسته‌بندی مواد غذایی و مخصوصا غذاهای دارای سبزیجات می‌باشد.
  افراد تحت تاثیر فضاهای سبز رنگ ، با استعداد و صبور به نظر می‌رسند و دیگران آن‌ها را انسان‌هایی خوش قلب و مهربان می‌بینند.
  استفاده بیش از حد از رنگ سبز باعث رشد احساسات منفی مانند بهانه‌جویی ، حرص ، حسادت و شکاکیت در افراد می‌شود.
  سبز روشن آرام بخش‌ترین و تسکین دهنده‌ترین رنگ است و متعادل کننده‌ی کل وجود هستی می‌باشد. این رنگ تا حدی باعث دو دلی و کند شدن حرکات می‌شود.
  سبز روشن ، بهار ، طبیعت ، زندگی و انرژی جوانی را به خاطر می‌آورد. این رنگ نشانه‌ی امید ، در عشق‌های تازه می‌باشد ، ولی سبز تیره‌تر نشانه‌ی حسرت و احساسات منفی ناشی از عشق شکست خورده است.
  هم چنین رنگ سبز جنگلی یا رنگ سبز درختان ، ثبات و رشد را نشان داده و به افراد این احساس را القا می‌کند که می‌توانند وضعیت اقتصادی خوبی دشاته باشند و به موفقیت برسند.
  سبز مایل به آبی نشان دهنده‌ی قدرت اراده و تلاش است و کسانی که به این رنگ توجه دارند ، می‌توانند به راحتی خود را با شرایط و موقعیت‌ها هماهنگ کنند.
  پژوهشگران دریافته‌اند که رنگ سبز توانایی خواندن را بالا می‌برد. برخی از دانش آموزان و دانشجویان با قرار دادن یک برگه‌ی شفاف سبز رنگ بر روی صفحه کتاب ، می‌توانند مطالب را با سرعت بیشتری بخوانند و درک کنند ، پس استفاده از این رنگ در پس زمینه‌ی کتاب‌ها مناسب می‌باشد.

   

   

  از کتاب روانشناسی رنگ ها

  منیره دانایی

   

  منبع : صدای دریا

   

   

   

   

  ” همه چیز در مورد رنگ بنفش “

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=174052
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  جنگ جهانی سوم آیا اتفاق می افتد؟

  با توجه به اختلافات سیاسی برخی از کشورها مانند آمریکا و کره شمالی، برخی از …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.